Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Autostrady w Polsce
     
gustaw76
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 72
Nr użytkownika: 68.495

Veritas
Zawód: inny
 
 
post 24/09/2018, 15:25 Quote Post

[quote
W poście nr 1 wykrzykujesz:
QUOTE
Zająć próbują nas od wieków także Niemcy!!!
O wpływach Niemieckich w Polsce świadczą początki budowy autostrad, wszystkie miały kierunek zach.-wsch. A4 nawet za sponsorowali. Dopiero od kilku lat budujemy autostrady w osi pół. - poł.

Może wiec krótko.
Czy gdzieś to potwierdziłeś?

1. Miałeś potwierdzić, że to Niemcy mają wiekszą korzyść z naszych autostrad.
Nie widze tego, sam przyznajesz, iż nie masz danych, a te, które masz, nie dają pełnego obrazu sytuacji.

2. Miałeś potwierdzić, że za tym, iż najpierw budowaliśmy autostrady na linii zach-wsch zamiast płn-płd stoją Niemcy, a nie powody gospodarcze - tu sie zgodziłeś ostatecznie, że jednak gospodarka, bo ruch wsch-zach jest wiekszy niż płn-płd, choć coś ciągle coś tu próbujesz.


Teraz dodajesz kolejne, nie wiem, argumenty, zarzuty?
QUOTE
Oczywiście że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, np. A4 to jeszcze plany z czasów III Rzeszy z niem. Reichsautobahn! która wiąże się z Niemiecką koncepcją geopolityczną o nazwie Mitteleuropa, która na dzień dzisiejszy zakłada dominację gospodarczą i kontrole polityczną Europy środkowej.



Reasumując - mnie to nie przekonuje.
*



Wysoki, nie wiem co się stało, już raz wkleiłem odp. podałem np. w mld. wartość eksportu z Niemiec do Polski i w drugą stronę, niestety teraz ich nie widzę confused1.gif

Odpowiadam, odnośnie większych korzyści - Niemcy, eksport do polski 2017r.
wart 54,9 mld €
Polska, eksport do Niemiec 2017r. 55,8 mld €
Mamy saldo dodatnie wink.gif , tyle tylko że, to jest tylko saldo, nie mówiące nic kto ani czyj kapitał, stoi za firmami które ten towar eksportowy produkują? Nie twierdze że za wszystkim, ale za głównym, czy raczej przynoszącym większe zyski, którym jest produkcja części samochodowych.
I czy wszyscy płacą podatki w PL?

Jako potwierdzenie : Na liście 50 najważniejszych z nich prym wiedzie motoryzacja. Na pierwszym miejscu jest eksport części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, których sprzedano za granicę w 2016 roku za 10,3 mld euro, co odpowiada 5,6 proc. łącznego (184,8 mld euro) polskiego eksportu w ubiegłym roku.

Najważniejsze są samochody
Głównymi importerami akcesoriów i części samochodowych pochodzących z fabryk w Polsce są Niemcy (4,1 mld euro), Czechy (932 mln euro), Włochy (694 mln euro), Wielka Brytania (647 mln euro), Słowacja (554 mln euro), Hiszpania (532 mln euro) i Francja (517 mln euro).

Poza tym jak pisałem wcześniej w zaginionym poście, niemieckie sklepy wielkopowierzchniowe, sprzedają towar w zdecydowanej większości wyprodukowany w Niemczech lub w UE, stąd większe korzyści.

źr. My Webpage

Większość środków na budowę A4 pochodziło z funduszy UE- W latach 1995-1996 udało się pozyskać środki z Unii Europejskiej (w ramach środków
przedakcesyjnych ) fundusze PHARE, ISPA i pożyczkę EBI na budowę autostrady A4 na odcinku od Wrocławia do Gliwic.

Do września 2013 roku GDDKiA uzyskała 77% refundacji
w zakresie środków unijnych z POIiŚ, zakontraktowane
zostało 100%, co jest potwierdzeniem
pełnego wykorzystania otrzymanego wsparcia
finansowego.

Myślisz że UE jest Świętym Mikołajem i daje te miliardy, nie mając w tym interesu???





Co wspolnego z tematem watka ma podawanie informacji o handlu zagranicznym Niemiec ?
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez gustaw76: 24/09/2018, 19:35
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
gustaw76
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 72
Nr użytkownika: 68.495

Veritas
Zawód: inny
 
 
post 24/09/2018, 19:31 Quote Post

To są dane o eksporcie towarów do Polski, który to eksport odbywa się głównie transportem drogowym smile.gif

Ten post był edytowany przez gustaw76: 24/09/2018, 19:36
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej