Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Syn Konstantego Pawłowicza
     
pati248
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 37.450

Patrycja Walczak
 
 
post 17/11/2007, 1:12 Quote Post

Witam poszukuję informacji na temat Pawła Aleksanderowa nieślubnego syna Konstantego Pawłowicza z Aleksandrą Fredrichs Weissow. Przed ślubem z Joanną Grudzińską Konstanty wydaje swoją kochankę za mąż a syna pozostawia przy sobie. Aleksandra Fredrichs Weissow umiera w rok po ślubie w Paryżu. Paweł Aleksanderow w wieku 17 lat zakochuje się w bieliźnianej Joanny Grudzińskiej - Karolinie i ma z nią dziecko. Paweł chce ożenić się z Karoliną jednak Joanna wyrzuca ją z domu (trafia pod opiekę Kalischa) a Paweł zostaje wysłany do Rosji jakiś czas później podejmuje nieudaną próbę zabicia ojca. Czy ktoś może zna więcej szczegółów z ich życia lub wie gdzie je można znaleźć sad.gif
Dziś już wiem znacznie więcej na jego temat.smile.gif
urodził się w 1808 roku w Petersburgu. Wychowywał się w belwederze miał dwóch guwernerów jednym z nich był hrabia de Moriolles. Kompanem jego zabaw był czasami Fryderyk Chopin - rówieśnik Pawła który często bywał w Belwederze.Nie był zdolnym uczniem. Już mając 15 lat należał do Kirasierów - wraz ze swym pułkiem brał udział w manewrach w Brześciu. Mając około 20 lat chorował na chorobę weneryczną. Po osiągnięciu pełnoletności spotykał się z aktorką z Teatru Romantica. Z pewnością był lubiany przez Cara Aleksandra. Po śmierci Joanny zgodnie z jej testamentem miał otrzymać od cara Mikołaja równowartość pałacu zwanego później Konstantynowskim a który wcześniej otrzymał jego ojciec od swojej babki Carycy Katarzyny.
Tu mam kolejne pytanie czy ktoś wie czy zachowały się testamenty Konstantego Pawłowicza oraz joanny Grudzieńskiej i jak je odnaleźć?????????
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Andrzej80
 

powstaniec
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.321
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista
 
 
post 17/11/2007, 19:56 Quote Post

spróbuj w rosyjskiej wikipedii lub w na stronach rosyjskich
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
gorkis
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 40.255

Stopień akademicki: magister
 
 
post 17/01/2008, 14:41 Quote Post

Otóż jedyne co mi wiadomo, że tak jak wspomniałeś wychowywał się w domu ojca i ks. Łowickiej. Napewno w listopadzie 1830 r. służył w pułku kirasjerów podolskich gwardii chyba w stopniu porucznika. Zachowywał się bardzo czynnie dowodząc szwadronem, który pospieszył na pomoc wlk. księciu po napaści na belweder. Niestety dalsze jego losy nie są mi znane. Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej