Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
12 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Macedonia: mniejszosc macedonska w Grecji
     
PotężnaSłowiańszczyzna
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 347
Nr użytkownika: 86.395

Piotr
Stopień akademicki: magister
 
 
post 27/12/2013, 9:44 Quote Post

Niestety czytając wasze wypowiedzi nasuwają mi się przerażające to może za duże słowo ale smutne wnioski co do Polaków. Po pierwsze szlachecka samolubność i patrzenie tylko na swoje podwórko nie zdając sobie sprawy że Europa to nasze wspólne dobro i tylko od nas zależy czy będziemy dalej budować ją w oparciu o pokój, poszanowanie narodów i dbałość o siłę państw ją tworzących podam przykład jeśli ktoś powie dajmy niepodległość Śląskowi nie nie nie przecież to jest część Polski!!! wszyscy wykrzykną co jest słuszne ale jeśli już ktoś powie dajmy niepodległość Czarnogórze czy Kosowu no to już rozmowa będzie inna a teraz postawcie się w miejscu Serbów np. ich państwo się rozpada, obecnie co oni biedni mają zrobić tu zachód obdziera ich z Kosowa tu krzykacze z Czarnogóry chcą się oddzielić gdyby to Polski dotyczyło oooooo to by był płacz i lament i słusznie ale dlaczego nie ma współczucia dla tych narodów ??? jeszcze na dodatek naszych kuzynów Słowian! ja tego nie rozumiem!!! Druga sprawa tu piszemy o Macedończykach w północnej Grecji wiele jest zdań a czy oni tego chcą ? moi drodzy naszym bracią Słowianą zostały te ziemie siłą odebrane podczas wojen bałkańskich !!! że i tak Serbom udało się większość Macedonii uzyskać to już jest wielki sukces tego narodu i Obrenoviciów, Kardziojdzieviciów ta idea im przyświecała, Dzisiaj jest bieda w rozumach greckich Macedończyków, niedawno czytałem że Grecy przez lata im wcielali za pomocą religii szkolnictwa itd. idee że to oni nie są Słowianami tylko zeslawizowanymi Grekami!!! kłamstwo!!! chamstwo!!! i działania podobne do tych które były wymierzone w Polaków na Śląsku, tam germanizacja tu helladyzacja !!! Moje zdanie jest takie, w interesie nas wszystkich mówię tu o Słowianach jest zacząć misję tam najbliżej są Macedończycy był Borys Trajkowski co on zrobił ? nic ! jeszcze wdał się w spory z tymi rzezimieszkami muzułmańskimi, nie chcę tu nikogo obrażać ale Albańczycy (...) rozmnażają się na potęgę na zachodzie Macedonii i to bez porozumienia z rządem Macedońskim, bez opodatkowania, żyją na kocią łapę, a później będzie płacz jak w Kosowie a prezydenci Macedonii obudzą się z ręką w nocniku, jeśli tam nie dokona się rewolucja w myśleniu nie znajdzie się silny słowiański przywódca no to będziemy mieć wojny na Bałkanach, i znowu będzie tzw. kocioł bałkański a co najsmutniejsze dla mnie Słowianie nie wyjdą z niego obronną ręką tylko po prostu w Grecji im się wmówi że są Grekami a w Macedonii że Albańczykami i tyle z tego będzie.

Co do obrażania innych narodowości zalecam ponowne zapoznanie się z regulaminem forum.

Ten post był edytowany przez wysoki: 27/12/2013, 13:41
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 27/12/2013, 12:47 Quote Post

QUOTE
Po pierwsze szlachecka samolubność i patrzenie tylko na swoje podwórko nie zdając sobie sprawy że Europa to nasze wspólne dobro

A mnie przeraża ten mesjanizm. Mnie interesuje moje podwórko, a resztę mam głęboko gdzieś.

QUOTE
podam przykład jeśli ktoś powie dajmy niepodległość Śląskowi nie nie nie przecież to jest część Polski!!!

No właśnie dbam o moje podwórko.

QUOTE
jeszcze na dodatek naszych kuzynów Słowian!

A co mnie to obchodzi, że językowo i genetycznie są podobni? Dla mnie liczy się mój kraj i tyle.

QUOTE
moi drodzy naszym bracią Słowianą zostały te ziemie siłą odebrane podczas wojen bałkańskich !!!

Przegrany traci, co w tym dziwnego?

QUOTE
mówię tu o Słowianach jest zacząć misję tam najbliżej są Macedończycy był Borys Trajkowski co on zrobił ? nic !

A dlaczego miałby realizować Twoje panslawistyczne fantasmagorie?

QUOTE
nie chcę tu nikogo obrażać

Nie wychodzi Ci.

QUOTE
jeśli tam nie dokona się rewolucja w myśleniu nie znajdzie się silny słowiański przywódca no to będziemy mieć wojny na Bałkanach, i znowu będzie tzw. kocioł bałkański a co najsmutniejsze dla mnie Słowianie nie wyjdą z niego obronną ręką tylko po prostu w Grecji im się wmówi że są Grekami a w Macedonii że Albańczykami i tyle z tego będzie.

Silny słowiański przywódca w takich warunkach? Żartujesz sobie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 27/12/2013, 13:07 Quote Post

QUOTE(PotężnaSłowiańszczyzna @ 27/12/2013, 10:44)
Niestety czytając wasze wypowiedzi nasuwają mi się przerażające to może za duże słowo ale smutne wnioski co do Polaków. Po pierwsze szlachecka samolubność i patrzenie tylko na swoje podwórko nie zdając sobie sprawy że Europa to nasze wspólne dobro i tylko od nas zależy czy będziemy dalej budować ją w oparciu o pokój, poszanowanie narodów i dbałość o siłę państw ją tworzących podam przykład jeśli ktoś powie dajmy niepodległość Śląskowi nie nie nie przecież to jest część Polski!!! wszyscy wykrzykną co jest słuszne ale jeśli już ktoś powie dajmy niepodległość Czarnogórze czy Kosowu no to już rozmowa będzie inna a teraz postawcie się w miejscu Serbów np. ich państwo się rozpada, obecnie co oni biedni mają zrobić tu zachód obdziera ich z Kosowa tu krzykacze z Czarnogóry chcą się oddzielić gdyby to Polski dotyczyło oooooo to by był płacz i lament i słusznie ale dlaczego nie ma współczucia dla tych narodów ??? jeszcze na dodatek naszych kuzynów Słowian! ja tego nie rozumiem!!! Druga sprawa tu piszemy o Macedończykach w północnej Grecji wiele jest zdań a czy oni tego chcą ? moi drodzy naszym bracią Słowianą zostały te ziemie siłą odebrane podczas wojen bałkańskich !!! że i tak Serbom udało się większość Macedonii uzyskać to już jest wielki sukces tego narodu i Obrenoviciów, Kardziojdzieviciów ta idea im przyświecała, Dzisiaj jest bieda w rozumach greckich Macedończyków, niedawno czytałem że Grecy przez lata im wcielali za pomocą religii szkolnictwa itd. idee że to oni nie są Słowianami tylko zeslawizowanymi Grekami!!! kłamstwo!!! chamstwo!!! i działania podobne do tych które były wymierzone w Polaków na Śląsku, tam germanizacja tu helladyzacja !!! Moje zdanie jest takie, w interesie nas wszystkich mówię tu o Słowianach jest zacząć misję tam najbliżej są Macedończycy był Borys Trajkowski co on zrobił ? nic ! jeszcze wdał się w spory z tymi rzezimieszkami muzułmańskimi, nie chcę tu nikogo obrażać ale Albańczycy (...) rozmnażają się na potęgę na zachodzie Macedonii i to bez porozumienia z rządem Macedońskim, bez opodatkowania, żyją na kocią łapę, a później będzie płacz jak w Kosowie a prezydenci Macedonii obudzą się z ręką w nocniku, jeśli tam nie dokona się rewolucja w myśleniu nie znajdzie się silny słowiański przywódca no to będziemy mieć wojny na Bałkanach, i znowu będzie tzw. kocioł bałkański a co najsmutniejsze dla mnie Słowianie nie wyjdą z niego obronną ręką tylko po prostu w Grecji im się wmówi że są Grekami a w Macedonii że Albańczykami i tyle z tego będzie.
*


(...) Niestety, nie ma miłości między państwami, czy też nienawiści. Między państwami bowiem są li tylko interesy, które przeważnie owe państwa i narody próbują realizować-w lepszy czy gorszy sposób. Żadna miłość do Serbów czy innych Macedończyków nie ma praktycznego znaczenia dla nas-powtarzam, przy całej mojej sympatii do Serbów, mogę rzecz skwitować tylko-ot, polityka. Po prostu przyjmuję rzecz do wiadomości, mimo, że też dzielenie Serbii mi się nie podoba-nie widzę jednak powodu, by w zaistniałych warunkach cokolwiek z tym robić.

Ten post był edytowany przez wysoki: 27/12/2013, 18:04
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.872
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 27/12/2013, 13:50 Quote Post

Kolego Słowiańszczyzno, to jest forum dyskusyjne, więc jeśli zamierzasz uczestniczyć w jego życiu zadaj sobie może trud odpowiadania na pytania i prowadzenia dyskusji zamiast wygłaszać agitki.
Zresztą szczerze mówiąc sposób w jaki to robisz może nawet od najbardziej słusznej idei (czyli poparcia dla Braci-Słowian) najnormalniej w świecie odstraszyć. Argumenty masz miałkie i świadczące co najwyżej o niewielkiej wiedzy oraz dobieraniu ich pod z góry przyjętą tezę wink.gif.


EDIT.
@PotężnaSłowiańszczyzna
Twój post, który zamiast zawierać odpowiedzi na pytania lub próby dyskusji, w 100% składał się tylko i wyłącznie z wypowiedzi ad personam został usunięty. Dzisiaj już dostałeś jedno ostrzeżenie i jak widzę niczego Cię to nie nauczyło. Jeśli nie masz nic do napisania w temacie poza wygłaszaniem agitacji i skończyły Ci się argumenty merytoryczne to zastosuj się do regulaminu i po prostu "nic nie pisz". Inaczej Twoja działalność na forum nie będzie trwała zbyt długo .


Ten post był edytowany przez wysoki: 27/12/2013, 14:57
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 27/12/2013, 15:40 Quote Post

Rafał, co do tego twojego zielonego w poście-ciężko dyskutować z wiarą, zgodnie z zasadą NOMA (NieObejmujące się MAgisteria).



Baj dalej, mam przy sobie mapę Europy, gdzie Serbia jest podpisana jeszcze jako Jugosławia. Ładniejsze toto, niż obecny okrawek, fakt. Co więcej-dla Serbów toto było lepsze. Co więcej, nie podoba mi się utworzenie Czarnogóry i Kosowa. ALE to polityka jest, więc-by mieć wzgląd na powagę forum, które aspiruje do bycia naukowym-proponuję dyskutować o faktach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.872
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 27/12/2013, 15:54 Quote Post

QUOTE
Baj dalej, mam przy sobie mapę Europy, gdzie Serbia jest podpisana jeszcze jako Jugosławia. Ładniejsze toto, niż obecny okrawek, fakt. Co więcej-dla Serbów toto było lepsze. Co więcej, nie podoba mi się utworzenie Czarnogóry i Kosowa. ALE to polityka jest, więc-by mieć wzgląd na powagę forum, które aspiruje do bycia naukowym-proponuję dyskutować o faktach.

Tu mamy temat o Macedonii, ta wypowiedź bardziej pasowała by do tego "czarnogórskiego": http://www.historycy.org/index.php?showtop...5&#entry1281271
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.144
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 27/12/2013, 15:59 Quote Post

CODE

że i tak Serbom udało się większość Macedonii uzyskać to już jest wielki sukces tego narodu i Obrenoviciów, Kardziojdzieviciów ta idea im przyświecała,

Warto przybliżyć trochę okolicznosci tego sukcesu - sojusz z Grecją przeciwko Bułgarii. Poza tym większość obszaru Macedonii zajęła Grecja - Macedonia Egejska jest i była większa od części zajętej przez Serbię, czyli Macedonii Wardarskiej, z której to terytorium z kolei w 1944 powstała republika jugosłowiańska Macedonia, choć pewne tereny zostały przy Serbii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
PotężnaSłowiańszczyzna
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 347
Nr użytkownika: 86.395

Piotr
Stopień akademicki: magister
 
 
post 27/12/2013, 16:05 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 27/12/2013, 15:59)
CODE

że i tak Serbom udało się większość Macedonii uzyskać to już jest wielki sukces tego narodu i Obrenoviciów, Kardziojdzieviciów ta idea im przyświecała,

Warto przybliżyć trochę okolicznosci tego sukcesu - sojusz z Grecją przeciwko Bułgarii. Poza tym większość obszaru Macedonii zajęła Grecja - Macedonia Egejska jest i była większa od części zajętej przez Serbię, czyli Macedonii Wardarskiej, z której to terytorium z kolei w 1944 powstała republika jugosłowiańska Macedonia, choć pewne tereny zostały przy Serbii.
*


Chodziło mi o Macedonię słowiańskojęzyczną a nie o krainę geograficzną.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Domen
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 9.437
Nr użytkownika: 14.456

Tomenable
 
 
post 27/12/2013, 16:13 Quote Post

QUOTE("adambal21")
Macedonia to nazwa historycznie związana z przeszłością Grecji,jak już to Grecy mogli by się domagać zaprzestania używania miana Macedonia, Macedończycy przez Słowian.


Ależ to jest nonsens. Na tej samej zasadzie ktoś - przykładowo Irlandczycy lub Bretończycy, którzy są potomkami Celtów - mogliby zażądać zaprzestania używania celtyckiej nazwy Brytania przez państwo założone przez Anglików. Każdy może siebie zwać jak mu się żywnie podoba.

Inny bardzo podobny przykład to Prusy - nazwa związana z przeszłością bałtyckich Prusów, a nie Niemców.

Kolejny przykład to Grecy średniowieczni, którzy zwali siebie - równie "bezprawnie" - Rzymianami (po grecku Romaioi).

Miano Rzymian ukradli dla siebie także średniowieczni Niemcy (Heiliges Römisches Reich) i mimo to nikt ich od "FYROMÓW" nie przezwał...

Co do starożytnych Macedończyków, to są w historiografii spory, czy byli Grekami. Prawdopodobnie ich relacja z Grekami wyglądała tak, jak Polaków ze Słowakami czy Czechami - ludy pokrewne, ale jednak inne, mówiące odmiennymi językami (słowacki to nie dialekt polskiego!).

Inna sprawa, że starożytne Królestwo Macedonii obok owych Macedończyków zamieszkiwali też Illirowie i Trakowie.

Ten post był edytowany przez Domen: 27/12/2013, 16:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
PotężnaSłowiańszczyzna
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 347
Nr użytkownika: 86.395

Piotr
Stopień akademicki: magister
 
 
post 27/12/2013, 16:37 Quote Post

QUOTE(Domen @ 27/12/2013, 16:13)
QUOTE("adambal21")
Macedonia to nazwa historycznie związana z przeszłością Grecji,jak już to Grecy mogli by się domagać zaprzestania używania miana Macedonia, Macedończycy przez Słowian.


Ależ to jest nonsens. Na tej samej zasadzie ktoś - przykładowo Irlandczycy lub Bretończycy, którzy są potomkami Celtów - mogliby żądać zaprzestania używania celtyckiej nazwy Brytania przez państwo założone przez Anglików.

Co do starożytnych Macedończyków, to są w historiografii spory czy byli Grekami. Prawdopodobnie ich relacja z Grekami wyglądała mniej więcej tak, jak Polaków ze Słowakami czy Czechami - ludy pokrewne, ale jednak inne, mówiące odmiennymi językami.

Inna sprawa, że starożytne Królestwo Macedonii obok owych Macedończyków zamieszkiwali też Illirowie i Trakowie.
*


Dokładnie tak Domen tylko w jednym aspekcie się troszkę pomyliłeś, nie prawdopodobnie ich relacja była taka że byli kuzynami Greków tylko jest to pewne na podstawie badań językowych, podam odpowiednie prace naukowe i podręczniki które o tym piszą:
Maria Jaczynowska - Historia Starożytna
Martin Kuckenburg - Pierwsze Słowo
Emile Mireaux - Życie w Codziennej Grecji w epoce Homeryckiej
Colin Renfrew - Archeologia i Język
ENCYKLOPEDIA POWSZECHNA PWN z lat 60

Idąc dalej tym tropem skoro nie byli to Grecy tylko ich kuzyni Grecy mają takie samo prawo do tej nazwy jak Słowianie z Macedonii, ale powiecie jak to przecież oni byli ich kuzynami, a my nie ? otóż Germanie Słowianie Grecy Iliryjczycy a nawet przodkowie Rzymian byli z sobą na wzajem spokrewnieni jest to powszechnie znany fakt a nazywa się ludy Indoeuropejskie, więc my Słowianie mamy takie samo prawo aby zwać się Macedończykami co Grecy ! Lud prawdziwych Macedończyków już dawno nie istnieje został najpierw zhellenizowany a później zeslawizowany.
Macedońscy Słowianie mogli by też sobie wziąć nazwę Peonowie bo połowa terytorium dzisiejszej Macedonii to była starożytna Peonia a nie Macedonia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Domen
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 9.437
Nr użytkownika: 14.456

Tomenable
 
 
post 27/12/2013, 16:40 Quote Post

Jeśli Macedończycy byli "kuzynami" Greków, to znaczy, że współcześni Grecy mają takie samo prawo do nazwy "Macedonia", jak współcześni Polacy do nazwy "Państwo Wielkomorawskie" (założone przez naszych "kuzynów" - Morawian i Słowaków, którzy podbili południowe plemiona polskie). wink.gif

Nie muszę dodawać, że współcześni Polacy nie przypisują sobie Wielkich Moraw (a współcześni Grecy Macedonię sobie przypisują)...

Ten post był edytowany przez Domen: 27/12/2013, 16:48
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
PotężnaSłowiańszczyzna
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 347
Nr użytkownika: 86.395

Piotr
Stopień akademicki: magister
 
 
post 27/12/2013, 16:59 Quote Post

QUOTE(Domen @ 27/12/2013, 16:40)
Jeśli Macedończycy byli "kuzynami" Greków, to znaczy, że współcześni Grecy mają takie samo prawo do nazwy "Macedonia", jak współcześni Polacy do nazwy "Państwo Wielkomorawskie" (założone przez naszych "kuzynów" - Morawian i Słowaków, którzy podbili południowe plemiona polskie). wink.gif

Nie muszę dodawać, że współcześni Polacy nie przypisują sobie Wielkich Moraw (a współcześni Grecy Macedonię sobie przypisują)...
*


Teraz namieszałeś, z nazwą Wielkich Moraw sytuacja jest bardziej skomplikowana bo to był konglomerat różnych plemion Słowiańskich tak jak Państwo Samona i to w okresie kiedy języki narodów Słowiańskich dopiero się kształtowały. Macedończycy to był w pełni wykształcony naród w okresie państewek greckich z odrębnym językiem i nieco inną kulturą niż Grecka. Chodzi o to że Grecja nie może narzucać Macedończykom jak mają się nazywać bo mają tyle samo co Słowianie do starożytnych Macedończyków jedni rezydują na ich dawnym terytorium drudzy byli bliżej z nimi spokrewnieni. Tak na marginesie śmieszny spór to jest taka zabawa dzieci jedno ma swoje racje i drugie ma swoje rację, a nazwa w tym całym ambarasie nie jest aż tak ważna żeby o nią drzeć koty cały czas.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 27/12/2013, 17:04 Quote Post

QUOTE(PotężnaSłowiańszczyzna @ 27/12/2013, 16:59)
QUOTE(Domen @ 27/12/2013, 16:40)
Jeśli Macedończycy byli "kuzynami" Greków, to znaczy, że współcześni Grecy mają takie samo prawo do nazwy "Macedonia", jak współcześni Polacy do nazwy "Państwo Wielkomorawskie" (założone przez naszych "kuzynów" - Morawian i Słowaków, którzy podbili południowe plemiona polskie). wink.gif

Nie muszę dodawać, że współcześni Polacy nie przypisują sobie Wielkich Moraw (a współcześni Grecy Macedonię sobie przypisują)...
*


Teraz namieszałeś, z nazwą Wielkich Moraw sytuacja jest bardziej skomplikowana bo to był konglomerat różnych plemion Słowiańskich tak jak Państwo Samona i to w okresie kiedy języki narodów Słowiańskich dopiero się kształtowały. Macedończycy to był w pełni wykształcony naród w okresie państewek greckich z odrębnym językiem i nieco inną kulturą niż Grecka. Chodzi o to że Grecja nie może narzucać Macedończykom jak mają się nazywać bo mają tyle samo co Słowianie do starożytnych Macedończyków jedni rezydują na ich dawnym terytorium drudzy byli bliżej z nimi spokrewnieni. Tak na marginesie śmieszny spór to jest taka zabawa dzieci jedno ma swoje racje i drugie ma swoje rację, a nazwa w tym całym ambarasie nie jest aż tak ważna żeby o nią drzeć koty cały czas.
*


Swoją wyższość trzeba udowadniać, jak słabszy podskakuje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Domen
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 9.437
Nr użytkownika: 14.456

Tomenable
 
 
post 27/12/2013, 17:15 Quote Post

QUOTE
Teraz namieszałeś, z nazwą Wielkich Moraw sytuacja jest bardziej skomplikowana bo to był konglomerat różnych plemion Słowiańskich


Mówisz tak, jakby Grecy dla odmiany nie byli konglomeratem kilku plemion, a przecież byli - przynajmniej początkowo.

Grecy mówili wieloma dialektami - Greka koine (wspólna) wykształciła się stosunkowo późno.

Wielkie Morawy założyli Morawianie i Słowacy drogą podboju - tak jak Polanie założyli Polskę podbijając inne plemiona. BTW - starożytna Macedonia też była konglomeratem grup etnicznych (nawet przed podbojem greckich miast-państw przez Filipa II zamieszkiwali tam Trakowie i Illirowie).

QUOTE
Macedończycy to był w pełni wykształcony naród w okresie państewek greckich z odrębnym językiem i nieco inną kulturą niż Grecka.


W dodatku już w starożytności Grecy uważali Macedończyków za barbarzyńców - pod tym względem niewiele się zmieniło... rolleyes.gif

QUOTE
Chodzi o to że Grecja nie może narzucać Macedończykom jak mają się nazywać bo mają tyle samo co Słowianie do starożytnych Macedończyków jedni rezydują na ich dawnym terytorium drudzy byli bliżej z nimi spokrewnieni.


Pełna zgoda. Rozumiałbym protest, gdyby Macedończycy nazwali swój kraj Grecją.

Ale nazwa "Macedonia" - o ile mi wiadomo - została przyjęta tylko przez to jedno państwo.

Ten post był edytowany przez Domen: 27/12/2013, 17:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
PotężnaSłowiańszczyzna
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 347
Nr użytkownika: 86.395

Piotr
Stopień akademicki: magister
 
 
post 27/12/2013, 17:28 Quote Post

Myślałem Domen że odnosisz nazwę Wielkie Morawy do nazwy Macedonii a nie do Grecji bo tak by było logicznie, spór przecież toczy się o nieistniejące państwo jak Wielkie Morawy tylko widzisz spadkobiercy Wielkich Moraw żyją to Słowacy i Czesi a spadkobierców Macedończyków nie ma bo naród ten zniknął z dziejów już bardzo dawno temu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

12 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej