Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
240 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historyczne Bitwy Bellony - lista życzeń, Jakie bitwy powinny ukazać się w serii?
     
Aron_Lander
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 85
Nr użytkownika: 8.396

Zawód: student
 
 
post 19/06/2006, 15:17 Quote Post

Marchi napisał:
QUOTE
Poitiers , Ankara, Kosowe Pole, Bouvines, Płowce, Zama, Plateje, Pydna, Chocim, Trzciana, Jena/Aurestadt...i wiele innych.


Nie wiem o który Chocim Ci chodzi,ale ja posiadam pozycję "Chocim 1621" ,dość stara książka, jeszcze Wydawnictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Ja to bym chetnie poczytał o działaniu wojsk koronnych na Ukrainie w 1654 r. Jeśli jest taka pozycja, to musiałem ją przegapić,ale nic mi o tym nie wiadomo.

Aha, jeszcze o bitwach Leszka Czarnego z Tatarami.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
histbelfer
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 103
Nr użytkownika: 8.367

Janek Kloss
Stopień akademicki: mgr
Zawód: belfer
 
 
post 19/06/2006, 16:50 Quote Post

Witam
QUOTE
Trzciana

Ludzie, co wy z tą Trzcianą-jeżeli chodzi o bitwę Koniecpolskiego ze Szwedami to było: Trzciano - wieś w woj. pomorskim, w pow. kwidzyńskim, w gminie Ryjewo (mozna sprawdzic na stronach gminy, powiatu bądź stronach "administracyjno-rządowych". To staję się podobne do "wąwozu" Somosierra, którego jak wiadomo tam nie było i nie ma wink.gif
pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
corvinus
 

Googlomaniak
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.360
Nr użytkownika: 324

 
 
post 19/06/2006, 18:54 Quote Post

QUOTE
Ludzie, co wy z tą Trzcianą-jeżeli chodzi o bitwę Koniecpolskiego ze Szwedami to było: Trzciano - wieś w woj. pomorskim, w pow. kwidzyńskim, w gminie Ryjewo (mozna sprawdzic na stronach gminy, powiatu bądź stronach "administracyjno-rządowych"

Trzcianem stało się w XIX wieku..wcześniej jednak Trzciana - dlatego nazwa jest prawidłowa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
rhetor
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 857
Nr użytkownika: 3.405

Jan Szkudlinski
Stopień akademicki: dr
Zawód: historyk, tlumacz
 
 
post 19/06/2006, 19:16 Quote Post

QUOTE(histbelfer @ 19/06/2006, 17:50)
Witam
To staję się podobne do "wąwozu" Somosierra, którego jak wiadomo tam nie było i nie ma wink.gif
pozdrawiam


"Wąwóz" Somosierra bierze się być może z błędnego tłumaczenia angielskiego (a i francuskiego) terminu "defile", który najczęściej oznacza właśnie wąwóz, ale faktycznie oznacza "ciaśninę", "przewężenie", miejsce, które można pokonywać jedynie gęsiego, niezależnie od tego, czy to wąwóz z urwiskami po obydwu stronach, czy grobla przez bagna, czy też wąskie uliczki miasta :-D
Niekiedy czytamy także o "wąwozie" Termopile.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 19/06/2006, 20:31 Quote Post

Witam rhetorze! smile.gif

Chciałbym powitać na subforum Historyczne Bitwy Bellony, autora książki Chancellorsville 1863. Nieczęsto mamy tutaj takich gości. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 19/06/2006, 22:56 Quote Post

Ja również witam i zachęcam Cię, żebyś opisał na forum jak najwięcej na temat współpracy z Belloną...w mierę możliwośći oczywiście smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
rhetor
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 857
Nr użytkownika: 3.405

Jan Szkudlinski
Stopień akademicki: dr
Zawód: historyk, tlumacz
 
 
post 21/06/2006, 19:22 Quote Post

Dziękuję bardzo za słowa powitania. Na to forum zaglądam rzadko, zwykle pisuję na grupę dyskusyjną pl.sci.historia.

Nie wypada mi podawać szczegółów współpracy z Belloną na forum publicznym. Napiszę co nieco na temat samego zapytania wydawnictwa, czy zechce tekst opublikować. To zapewne najtrudniejszy krok :-). Ja miałem prawie gotowy tekst, wysłałem do Bellony streszczenie książki, spis treści, wykaz użytej bibliografii wraz z komentarzem. Po pewnym czasie zadzwoniono do mnie, i efekt od niedawna widzicie w księgarniach.

Bardzo jednak zachęcam każdego, kto czuje się na siłach, do pisania książek. Od razu pragnę powiedzieć, że jest to hobby, że pieniędzy z tego nie ma prawie żadnych, przynajmniej w żaden sposób nie są one w stanie zrekompensować ilości czasu włożonej w stworzenie książki.

 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 21/06/2006, 21:54 Quote Post

QUOTE(rhetor @ 21/06/2006, 20:22)
Nie wypada mi podawać szczegółów współpracy z Belloną na forum publicznym. Napiszę co nieco na temat samego zapytania wydawnictwa, czy zechce tekst opublikować. To zapewne najtrudniejszy krok :-). Ja miałem prawie gotowy tekst, wysłałem do Bellony streszczenie książki, spis treści, wykaz użytej bibliografii wraz z komentarzem. Po pewnym czasie zadzwoniono do mnie, i efekt od niedawna widzicie w księgarniach.

Bardzo jednak zachęcam każdego, kto czuje się na siłach, do pisania książek. Od razu pragnę powiedzieć, że jest to hobby, że pieniędzy z tego nie ma prawie żadnych, przynajmniej w żaden sposób nie są one w stanie zrekompensować ilości czasu włożonej w stworzenie książki.
*


Przedstawiona przez Ciebie, rhetorze droga do publikacji książki w serii Historyczne Bitwy jest "klasyczna" i sprawdzona, co potwierdzam. wink.gif Również mam za sobą rozmowy z Belloną w tej sprawie.

Chciałbym zapytać o pewną kwestię techniczną. Ile czasu minęło w Twoim przypadku od momentu złożenia całego tekstu książki w redakcji wydawnictwa, aż do pojawienia się jej na rynku księgarskim? confused1.gif

Zgadzam się z Tobą, że działalność pisarską należy traktować jako hobby, a nie formę zarobkowania. Zwłaszcza, że wpływy finansowe z tego tytułu nie są oszałamiające i rozłożone na dobre kilka lat. Dlatego takie książki pisze się przede wszystkim dla własnej satysfakcji. smile.gif

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
rhetor
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 857
Nr użytkownika: 3.405

Jan Szkudlinski
Stopień akademicki: dr
Zawód: historyk, tlumacz
 
 
post 22/06/2006, 8:26 Quote Post

QUOTE(Primo! @ 21/06/2006, 22:54)

Chciałbym zapytać o pewną kwestię techniczną. Ile czasu minęło w Twoim przypadku od momentu złożenia całego tekstu książki w redakcji wydawnictwa, aż do pojawienia się jej na rynku księgarskim? confused1.gif


Zakończyłem pisanie tekstu w sierpniu 2004 r. Książka pojawiła się w księgarniach w drugiej połowie maja 2006 r.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 22/06/2006, 8:32 Quote Post

Dziękuję za odpowiedź. Domyślałem się, że będzie to okres około 1,5-2 lat.

Pozdrawiam! rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 22/06/2006, 9:49 Quote Post

Telamon 225 p.n.e.
Busta Gallorum 552
Talas 751
Morgarten/Sempach/Nafels
cos z wojen włoskich 1494 - 1559
Boyne 1690
Culloden 1745
Sedan był?
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 22/06/2006, 14:16 Quote Post

Heh, był czy nie był...tyle tu juz propozycji padło, że kto by spamiętał smile.gif

Może by to zorganizowac jakoś...np. każdy podaje 3 według niego najwazniejsze życzenia i z tego układamy liste.. ? Lepsze to niz chaotyczne wypisywanie kolejnych kilku z setek potrzebnych w HBkach bitew smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
cogito ergo bum
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 84
Nr użytkownika: 14.117

 
 
post 22/06/2006, 16:53 Quote Post

Poitiers 732,
Blenheim 1704,
Marna 1914.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
madmax2
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 83
Nr użytkownika: 17.199

Stopień akademicki:
Zawód:
 
 
post 22/06/2006, 17:58 Quote Post

Naisoss 268,
Ad Decimum (kampania Bizancjum przeciwko Wandalom)532,
Poitiers 732,
Kosowe Pole 1389,
Nikopolis 1396,
Ankara 1402,
Wojna Róż w Anglii,
Wony włoskie 1494-1559,
Chocim 1673,
Blenheim 1704,
Rossbach i Lutynia 1757 (coś o pozostałych wojnach w XVIII wieku pomiędzy Anglią i Francją też by się przydało),
Jena i Auerstaedt 1806,
Hiszpania 1809-1813,
Kampania we Francji 1814,
Sedan 1870,
Marna 1914,
Somma 1916,
Verdun 1917,
Co do niektórych dat mogę się mylić.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 22/06/2006, 18:11 Quote Post

Madmax sie dostosował do prośby jak widze smile.gif

Moja trójka to:

1. Plateje 479pne
2. Poitiers 732
3. Chocim 1673
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

240 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej