Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Prostytucja w krajach muzułmańskich
     
General Belgrano
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 887
Nr użytkownika: 73.261

Zawód: BANITA
 
 
post 21/11/2012, 15:17 Quote Post

Podobno panie lekkich obyczajów można spotkać w każdym kraju. Jak jednak sprawa "najstarszego zawodu świata" wygląda w krajach muzułmańskich, gdzie za cudzołóstwo jest przecież kara śmierci a kobiety są zglajszlachtowane jak w żadnej innej kulturze? Jak Islam podchodzi do prostytucji?

Ten post był edytowany przez General Belgrano: 22/11/2012, 11:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 21/11/2012, 17:46 Quote Post

Jest proste rozwiazanie bierzesz slub na godzine i po godzinie rozwod , po klopocie :
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esr...O4irouYjiCxA77Q
Jak widzisz prorok , który brał ślub z sześciolatką i "konsumował "ten związek gdy jego wybranka szlachetny wiek lat dziewięciu skończyła , problem prostytucji uregulował .
 
Post #2

     
numi5
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Nr użytkownika: 71.695

Marian Rewinski
Zawód: nauczyciel
 
 
post 21/11/2012, 22:04 Quote Post

Prostytucja, pedofilia, homoseksualizm, sutenerstwo itd w krajach muzułmańskich nie
istnieją. To tak jak (z grubsza) w PRL-u. O czym się nie pisze, nie mówi, nie dyskutuje w tv - tego nie ma.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 22/11/2012, 16:01 Quote Post

Prostytucja w krajach islamskich jak najbardziej istnieje. Co dobrze widać w hotelach. Tylko że nie kobiety uprawiają ten zawód, a mężczyźni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 6/02/2013, 17:47 Quote Post

Prostytucja jest oczywiście nielegalna, jedyne wyjście jest w islamie szyickim- małżeństwo czasowe.

Nie oznacza to jednak, że prostytucji nie ma. Kwitnie ona w wielkich ośrodkach turystycznych itp.
Przypomina mi się jeszcze informacja z książeczki, jaką otrzymywali polscy żołnierze przed wyjazdem do Iraku: było napisane, że domy publiczne w Iraku oczywiście istnieją, ale nie wolno miejscowych się o nie pytać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Alexander Malinowski2
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.688
Nr użytkownika: 80.416

Alexander Malinowski
 
 
post 6/02/2013, 22:46 Quote Post

Można jeszcze zatrudnić pokojówkę albo opiekunke do dziecka. Jest ona pozbawiona jakichkolwiek praw, a zawsze można ją oskarżyć np. o kradzież albo szkodzenie dzieciom.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 6/02/2013, 22:55 Quote Post

QUOTE(Alexander Malinowski2 @ 6/02/2013, 22:46)
Można jeszcze zatrudnić pokojówkę albo opiekunke do dziecka. Jest ona pozbawiona jakichkolwiek praw, a zawsze można ją oskarżyć np. o kradzież albo szkodzenie dzieciom.
*



Dlaczego jest pozbawiona wszelkich praw? W którym państwie muzułmańskim pokojówki są pozbawione praw? W Turcji? Katarze? Tunezji?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Alexander Malinowski2
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.688
Nr użytkownika: 80.416

Alexander Malinowski
 
 
post 6/02/2013, 23:40 Quote Post

Chodzi o Arabię Saudyjską.

http://www.mid-day.com/news/2013/jan/26011...audi-arabia.htm


QUOTE(elchullogrande @ 6/02/2013, 22:55)
QUOTE(Alexander Malinowski2 @ 6/02/2013, 22:46)
Można jeszcze zatrudnić pokojówkę albo opiekunke do dziecka. Jest ona pozbawiona jakichkolwiek praw, a zawsze można ją oskarżyć np. o kradzież albo szkodzenie dzieciom.
*



Dlaczego jest pozbawiona wszelkich praw? W którym państwie muzułmańskim pokojówki są pozbawione praw? W Turcji? Katarze? Tunezji?
*


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 7/02/2013, 0:03 Quote Post

No tak, ale dałeś artykuł, który mówi o nastoletniej pracownicy, której zmarło dziecko, którym się opiekowała, niezawisły sąd uznał ją za winną tej śmierci i skazał ją zgodnie z obowiązującym prawem. Co ten pojedynczy przypadek dziewczyny, której udowodniono zaniedbanie ma wspólnego z prostytucją?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 7/02/2013, 0:33 Quote Post

QUOTE(pogezan @ 22/11/2012, 16:01)
Prostytucja w krajach islamskich jak najbardziej istnieje. Co dobrze widać w hotelach. Tylko że nie kobiety uprawiają ten zawód, a mężczyźni.
*


Nie wiem jak to wygląda z mężczyznami, którzy się prostytuują, ale w kurortach turystycznych mężczyźni proponują Europejkom seks na dzień dobry. Zawsze któraś w końcu się zgadza.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Alexander Malinowski2
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.688
Nr użytkownika: 80.416

Alexander Malinowski
 
 
post 8/02/2013, 1:22 Quote Post

Nie jest to kraj prawa, a imigranci są skazani na samym początku procesu. Czytałem więcej historii, gdzie pokojówki są zdane na łaskę i niełaskę swoich panów.


QUOTE(elchullogrande @ 7/02/2013, 0:03)
No tak, ale dałeś artykuł, który mówi o nastoletniej pracownicy, której zmarło dziecko, którym się opiekowała, niezawisły sąd uznał ją za winną tej śmierci i skazał ją zgodnie z obowiązującym prawem. Co ten pojedynczy przypadek dziewczyny, której udowodniono zaniedbanie ma wspólnego z prostytucją?
*


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 8/02/2013, 21:08 Quote Post

QUOTE(Alexander Malinowski2 @ 8/02/2013, 1:22)
Nie jest to kraj prawa, a imigranci są skazani na samym początku procesu. Czytałem więcej historii, gdzie pokojówki są zdane na łaskę i niełaskę swoich panów.


QUOTE(elchullogrande @ 7/02/2013, 0:03)
No tak, ale dałeś artykuł, który mówi o nastoletniej pracownicy, której zmarło dziecko, którym się opiekowała, niezawisły sąd uznał ją za winną tej śmierci i skazał ją zgodnie z obowiązującym prawem. Co ten pojedynczy przypadek dziewczyny, której udowodniono zaniedbanie ma wspólnego z prostytucją?
*


*



Przytocz jakieś. Bo przytoczyłeś artykuł o sprawie, która wcale nie znaczy, że AS skazuje pochopnie obcokrajowców. No i dodaj, co to ma wspólnego z prostytucją.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Alexander Malinowski2
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.688
Nr użytkownika: 80.416

Alexander Malinowski
 
 
post 8/02/2013, 22:29 Quote Post

Szczerze mówiąc czytałem takie artykuły, ale nie jestem w stanie ich przytoczyć.

Mogę streścić, że wskutek potężnej imigracji oraz braku ochrony imigrantów, a także egzotycznego prawa np. wydawanie wyroków w egzotycznym dla podejrzanego języku bez tłumacza wytwarza się atmosfera zagrożenia. Stłuczka samochodowa może zakończyć się tragicznie, dlatego najlepszym wyjściem jest natychmiastowy wyjazd z kraju.

W takiej atmosferze, mam instytucję sponsora imigranta, czyli osoby, która ma nad nim całkowitą władzę np. ma jego paszport. Dodajmy, praca wymagająca niewielkich kwalifikacji, czyli nie chodzi o specjalistę, tylko o opiekunkę do dzieci albo pokojówkę. I mamy koktajl, w którym często dochodzi do nadużyć seksualnych. A przecież przyznanie się przez kobietę do odbycia stosunku seksualnego np. gwałtu grozi wyrokiem sądowym.

O tutaj znalazłem linka:
http://www.ethiopianreview.com/forum/viewt...php?f=2&t=46135

Z kolei na stronach dotyczących koptów znalazłem historię o konwersji młodych dziewcząt i natychmiastowym małżeństwie z muzułmanami.
http://article.wn.com/view/2013/01/18/Chri...r_Muslim_girl_/

Historia wygląda tak: młoda dziewczyna jest porywana, skłaniana do wyznania wiary i natychmiast wydawana za mąż w okolicznościach przypominających zapewne gwałt. Trzeba sobie uświadomić, że dla muzułmanina taka żona może być znacznie tańsza od muzułmanek.
Sytuacja jest prawie bez wyjścia, bo z punktu widzenia prawa jest muzułmanką i jej powrót do starej religii nie jest możliwy. Zapewne musi się też pogodzić z losem, choć dla jej rodziców jest to straszne brzmię.





 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 8/02/2013, 22:47 Quote Post

QUOTE(Alexander Malinowski2 @ 8/02/2013, 22:29)
Szczerze mówiąc czytałem takie artykuły, ale nie jestem w stanie ich przytoczyć.

Mogę streścić, że wskutek potężnej imigracji oraz braku ochrony imigrantów, a także egzotycznego prawa np. wydawanie wyroków w egzotycznym dla podejrzanego  języku bez tłumacza wytwarza się atmosfera zagrożenia. Stłuczka samochodowa może zakończyć się tragicznie, dlatego najlepszym wyjściem jest natychmiastowy wyjazd z kraju.

W takiej atmosferze, mam instytucję sponsora imigranta, czyli osoby, która ma nad nim całkowitą władzę np. ma jego paszport. Dodajmy, praca wymagająca niewielkich kwalifikacji, czyli nie chodzi o specjalistę, tylko o opiekunkę do dzieci albo pokojówkę. I mamy koktajl, w którym często dochodzi do nadużyć seksualnych. A przecież przyznanie się przez kobietę do odbycia stosunku seksualnego np. gwałtu grozi wyrokiem sądowym.

O tutaj znalazłem linka:
http://www.ethiopianreview.com/forum/viewt...php?f=2&t=46135

Z kolei na stronach dotyczących koptów znalazłem historię o konwersji młodych dziewcząt i natychmiastowym małżeństwie z muzułmanami.
http://article.wn.com/view/2013/01/18/Chri...r_Muslim_girl_/

Historia wygląda tak: młoda dziewczyna jest porywana, skłaniana do wyznania wiary i natychmiast wydawana za mąż w okolicznościach przypominających zapewne gwałt. Trzeba sobie uświadomić, że dla muzułmanina taka żona może być znacznie tańsza od muzułmanek.
Sytuacja jest prawie bez wyjścia, bo z punktu widzenia prawa jest muzułmanką i jej powrót do starej religii nie jest możliwy. Zapewne musi się też pogodzić z losem, choć dla jej rodziców jest to straszne brzmię.
*



Noo, to rzeczywiście wstrząsające wydarzenia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Alexander Malinowski2
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.688
Nr użytkownika: 80.416

Alexander Malinowski
 
 
post 8/02/2013, 23:27 Quote Post

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=t6SswQU0fJ8

Czyli po gwałcie dziewczyna jest zmuszana do małżeństwa, bo w takim społeczeństwie ofiara gwałtu jest bardzo napiętnowana.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej