Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
22 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Izrael: bezprawnie acz sprawiedliwie
     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 25/02/2011, 23:02 Quote Post

Witam ,
w XX wieku , odrodziło się po ponad 2000 lat Niepodległe Państwo Izrael , już od pierwszych godzin istnienia Erez Israel , dzielny naród izraelski zmagać się musiał z agresja wrogich państw arabskich i własną przeszłością , żarem zagłady żydostwa europejskiego dokonanego przez Niemców i ich ideologicznych pobratymców min Litwinów , Ukraińców ,etc .
Izrael ma silna wole przetrwania , nigdy nie pozwoli by powtórzyły się piece Auschwitz , czy obozy jak Treblinka .
Obrona Państwa i jego Obywateli jest i będzie ( mam nadzieje ) priorytetem .
Ta silna wola i bezwzględność , prowadziła często do działania Izraela na granicy prawa międzynarodowego , ot pierwsze z brzegu przykłady :
1- Porwanie Eichmanna
2-Raid na Entebbe
3-Operacja Plumbat
W moich oczach wszystkie trzy operacje nawet o ile naruszały suwerenność państw trzecich , lub sprzeciwiały się opinia lub zasadom ONZ były i są jak najbardziej uzasadnione .
Jaka jest opinia Kolegów ?
Kto zna inne przykłady " łamania "prawa przez Państwo Israel .
 
Post #1

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 25/02/2011, 23:20 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 25/02/2011, 23:02)

3-Operacja Plumbat


Co to konkretnie było? Tzn. czy tak nazwano cały program produkcji bomby czy tylko jakąś jego część?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/02/2011, 0:21 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 25/02/2011, 23:20)
QUOTE(lancaster @ 25/02/2011, 23:02)

3-Operacja Plumbat


Co to konkretnie było? Tzn. czy tak nazwano cały program produkcji bomby czy tylko jakąś jego część?
*


Na szczególną uwagę zasługuje akcja Mossadu pod kryptonimem "Operacja Plumbat", której celem było zdobycie uranu potrzebnego do produkcji izraelskiej bomby atomowej. Akcja polegała na przejęciu ładunku 200 ton tlenku uranu przewożonego statkiem towarowym "Scheersberg A" z Antwerpii do Palermo. Operacja Plumbat wykonana została 17 listopada 1968, i zakończyła się całkowitym sukcesem. Cała historia akcji kradzieży uranu przez Mossad wyszła na jaw po aresztowaniu jednego z agentów Mossadu w Norwegii. Ta nielegalna, niezgodna z prawem międzynarodowym akcja, pozwoliła Izraelowi nadać miano nuklearnego mocarstwa światowego.
To na szybcika za wikii wink.gif
więcej na Ojcu Google
 
Post #3

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 26/02/2011, 0:31 Quote Post

Lancaster - pomijając Twoje laurki (pierwszy akapit), po części muszę się oczywiście z tobą zgodzić. Operacje takie, jak Entebbe według mnie zasługują na uznanie i chciałbym, żeby moje państwo umiało w ten sposób zareagować. Plumbat, z tego co pamiętam, to była zwyczajna kradzież, więc nie wiem, co w niej chwalebnego.
Z kolei w porwaniu Eichmanna podoba mi się zwłaszcza finał, czyli proces sądowy. Taki Chalil al-Wazir nie miał na przykład tego luksusu, wparowano do jego domu i wyrżnięto razem z rodziną. Nie mówię, że ona sam na to nie zasłużył - ale przecież i Eichmann nie był wart uczciwego sądu.
Ogólnie uważam postępowanie Izraela za kontrowersyjne, wynikające tak z rzeczywistych potrzeb obrony ( im głębiej w historię, tym bardziej uzasadnione jego kroki), ale i ze swoistej paranoi, która być może bierze się z narodowego kompleksu Holokaustu. Niektóre akcje, jak bomby na USS Liberty (choć tu nie ma pewności, czy nie była to pomyłka) zdecydowanie potępiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/02/2011, 0:38 Quote Post

QUOTE(Blake @ 26/02/2011, 0:31)
Lancaster - pomijając Twoje laurki (pierwszy akapit), po części muszę się oczywiście z tobą zgodzić. Operacje takie, jak Entebbe według mnie zasługują na uznanie i chciałbym, żeby moje państwo umiało w ten sposób zareagować. Plumbat, z tego co pamiętam, to była zwyczajna kradzież, więc nie wiem, co w niej chwalebnego.
Z kolei w porwaniu Eichmanna podoba mi się zwłaszcza finał, czyli proces sądowy. Taki Chalil al-Wazir nie miał na przykład tego luksusu, wparowano do jego domu i wyrżnięto razem z rodziną. Nie mówię, że ona sam na to nie zasłużył - ale przecież i Eichmann nie był wart uczciwego sądu.
Ogólnie uważam postępowanie Izraela za kontrowersyjne, wynikające tak z rzeczywistych potrzeb obrony ( im głębiej w historię, tym bardziej uzasadnione jego kroki), ale i ze swoistej paranoi, która być może bierze się z narodowego kompleksu Holokaustu. Niektóre akcje, jak bomby na USS Liberty (choć tu nie ma pewności, czy nie była to pomyłka) zdecydowanie potępiam.
*


smile.gif smile.gif smile.gif
Pomijając uszczypliwości "laurki" , Blake ciesze się ze choć raz podzielasz moje stanowisko co do Erez Israel wink.gif
Szczerze bez ironii .
 
Post #5

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 26/02/2011, 0:42 Quote Post

Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie podszczypać tongue.gif

Ja też się cieszę, chociaż przydałby się ktoś o odmiennym zdaniu, wtedy dyskusja mogłaby się dopiero rozkręcić smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/02/2011, 0:43 Quote Post

QUOTE(Blake @ 26/02/2011, 0:42)
Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie podszczypać tongue.gif

Ja też się cieszę, chociaż przydałby się ktoś o odmiennym zdaniu, wtedy dyskusja mogłaby się dopiero rozkręcić smile.gif
*


Coz nieurodzaj na antysemitów , ale wcale nie żałuje rolleyes.gif
 
Post #7

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 26/02/2011, 13:28 Quote Post

QUOTE(Blake @ 26/02/2011, 1:31)
Z kolei w porwaniu Eichmanna podoba mi się zwłaszcza finał, czyli proces sądowy.
*


Mnie by się bardzo podobało gdyby w końcu "polskie" służby wybrały się do Izraela i to samo co żydostwo zrobiło z Eichmanem, one zrobiły z żydowskimi zbrodniarzami wojennymi i katami Polaków.
W zamian za to wybrał się do swoich żydowskich przyjaciół premier, aby zapewnić ich o swoim oddaniu dla rządu światowego.... ph34r.gif

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/02/2011, 13:41 Quote Post

QUOTE(Gronostaj @ 26/02/2011, 13:28)
QUOTE(Blake @ 26/02/2011, 1:31)
Z kolei w porwaniu Eichmanna podoba mi się zwłaszcza finał, czyli proces sądowy.
*


Mnie by się bardzo podobało gdyby w końcu "polskie" służby wybrały się do Izraela i to samo co żydostwo zrobiło z Eichmanem, one zrobiły z żydowskimi zbrodniarzami wojennymi i katami Polaków.
W zamian za to wybrał się do swoich żydowskich przyjaciół premier, aby zapewnić ich o swoim oddaniu dla rządu światowego.... ph34r.gif

Pozdrawiam!
*


I owszem tez by mi się to podobało , gdyby mój Kraj stać było na zdecydowane akcje w obronie naszych interesów narodowych .
Niestety jedynym Państwem na Swiecie , które ma na tyle duże jaja by to robić jest Israel .
 
Post #9

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 26/02/2011, 13:49 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 26/02/2011, 14:41)
QUOTE(Gronostaj @ 26/02/2011, 13:28)
QUOTE(Blake @ 26/02/2011, 1:31)
Z kolei w porwaniu Eichmanna podoba mi się zwłaszcza finał, czyli proces sądowy.
*


Mnie by się bardzo podobało gdyby w końcu "polskie" służby wybrały się do Izraela i to samo co żydostwo zrobiło z Eichmanem, one zrobiły z żydowskimi zbrodniarzami wojennymi i katami Polaków.
W zamian za to wybrał się do swoich żydowskich przyjaciół premier, aby zapewnić ich o swoim oddaniu dla rządu światowego.... ph34r.gif

Pozdrawiam!
*


I owszem tez by mi się to podobało , gdyby mój Kraj stać było na zdecydowane akcje w obronie naszych interesów narodowych .
Niestety jedynym Państwem na Swiecie , które ma na tyle duże jaja by to robić jest Israel .
*


Chyba na tyle dużę wsparcie ze Stanów Zjednoczonych, będąc ich lotniskowcem na Dalekim Wschodzie, by sobie na to, czy owo pozwalać. Warto też podkreślić, ze Polska ma swój wkład w powstanie tego państwa. Po wojnie szkolono tu bojowników Hagany.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/02/2011, 13:54 Quote Post

QUOTE(alcesalces1 @ 26/02/2011, 13:49)
Po wojnie szkolono tu bojowników Hagany.
Kiedy dokładnie, gdzie "tu" i kto konkretnie szkolił?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 26/02/2011, 14:00 Quote Post

Na Dolnym Śląsku w Bolkowie w okolicach Góry Ryszarda.
http://www.gazetawroclawska.pl/magazyn/768...t.html?cookie=1
Pomagało im Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, w którym na stanowiskach kierowniczych zasiadało wielu ich rodaków. Szkolenia mieli prowadzić ofiecerowie Wojska Polskiego i Armii Czerwonej.

Ten post był edytowany przez alcesalces1: 26/02/2011, 14:12
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/02/2011, 14:01 Quote Post

QUOTE
Chyba na tyle dużę wsparcie ze Stanów Zjednoczonych, będąc ich lotniskowcem na Dalekim Wschodzie, by sobie na to, czy owo pozwalać. Warto też podkreślić, ze Polska ma swój wkład w powstanie tego państwa. Po wojnie szkolono tu bojowników Hagany.

Wiem , ze po WWII Polska , podobnie jak CSR udzielila Izraelowi pomocy materialnej ( bron i amunicja )
O szkoleniach bojowników Hagany , wiadomo natomiast w okresie IIRP , fakty sa łatwo dostępne w necie .
 
Post #13

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 26/02/2011, 14:11 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 26/02/2011, 15:01)
QUOTE
Chyba na tyle dużę wsparcie ze Stanów Zjednoczonych, będąc ich lotniskowcem na Dalekim Wschodzie, by sobie na to, czy owo pozwalać. Warto też podkreślić, ze Polska ma swój wkład w powstanie tego państwa. Po wojnie szkolono tu bojowników Hagany.

Wiem , ze po WWII Polska , podobnie jak CSR udzielila Izraelowi pomocy materialnej ( bron i amunicja )
O szkoleniach bojowników Hagany , wiadomo natomiast w okresie IIRP , fakty sa łatwo dostępne w necie .
*


W 1941 r. w warszawskim getcie było więcej Żydów niż w całej Palestynie.
Może mniej ucieszy się fakt, że bojowników Hagany pod nadzorem kierowanej przez osoby pochodzenia żydowskiego polskiej bezpieki szkolili także oficerowie ludowego WP oraz RKKA. W ten sposób zapewnili sobie "rezerwową" ojczyznę.
O szkoleniach bojowników Hagany za sanacji nie słyszałem, choć wiem, że ówczesne władze popierały syjonistów i emigrację do Palestyny, chcąc się pozbyć w ten sposób "problemu żydowskiego".


Ten post był edytowany przez alcesalces1: 26/02/2011, 14:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.499
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 26/02/2011, 15:53 Quote Post

QUOTE
O szkoleniach bojowników Hagany za sanacji nie słyszałem, choć wiem, że ówczesne władze popierały syjonistów i emigrację do Palestyny, chcąc się pozbyć w ten sposób "problemu żydowskiego".


Nie słyszałeś o członków Irgunu w lasach koło Andrychowa (nie od dziś wiadomo, że Beskid Mały idealnie nadaje się jako namiastka Palestyny) zakończonej popijawą z gen. Fabrycym?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

22 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej