Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Zdaniem rabina ...,
     
zeitnight
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 54.020

 
 
post 24/02/2009, 14:33 Quote Post

Witam . Na Wirtualnej Polsce przeczytałem iż w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" ukazał się taki artykuł : ""Rabin: Polacy się uśmiechali i czekali na nazistów
Rabin Szlomo Awiner wzywa: nie odwiedzajcie byłych obozów koncentracyjnych, bo finansujecie Polaków – „kolaborantów nazistów” - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Zdaniem Awinera, który jest liderem religijnych syjonistów w Izraelu, naziści nieprzypadkowo wybrali Polskę jako teren do budowy obozów. - Wiedzieli, że ci ludzie (Polacy) niczego nie zrobią. Jedna osoba wystarczyłaby do wysadzenia torów kolejowych. Czemu tego nie zrobiono? Bo oni wszyscy mówili "dobrze", uśmiechali się i czekali na to, co mieli zrobić naziści – twierdzi rabin, cytowany przez izraelski portal Ynetnews.
Co więcej, dowodzi rabin, wielu Żydów, którzy uciekli z obozów, zostało później zamordowanych przez polski ruch oporu. Gdy Żydzi wracali do swoich miast, ich domy były zamieszkane, a ich samych oczekiwał pogrom. Skoro tak, nie należy jeździć do Polski i odwiedzać obozów. "" Po przeczytaniu tego cholera mną zatrzęsła ... o co Żydom chodzi ? Wielu Polaków zgineło ratując ich przed śmiercią i taka wdzieczność ???
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 24/02/2009, 18:39 Quote Post

juz myślałem że codzi o premiera Rabina...

kolego zeitnight znam pewnego Polaka co nie lubi Żydów. Czy mam pytac "O co chodzi Polakom?"

dałeś tytuł "Zdaniem Rabina ..." a nie "Zdnianiem Szlomo Awiner". Czemu? Zeby potkreślić funkcje? Żeby zasugerować, że to opinia rabinów? W sumie na końcu poszedłes na całość i z jednego autora wypowiedzi zrobiłeś reprezentatywną grupę.

Nie rób tak.
Tak jak kogoś denerwuje generalizowanie wypowiedzi jakiegos biskupa-schizmatyka na cały Kościól tak samo nie generalizujmy wypowiedzi jednostkowych innych.

Nawet jak się człowiek uniesie.
Zwłaszcza jak się człowiek uniesie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 24/02/2009, 19:11 Quote Post

Rabin Szlomo Awiner jest najwyraźniej niedouczony albo niepełnosprawny intelektualnie, albo też celowo nagina i przemilcza fakty dla sobie znanych celów, co nie znaczy, że wszyscy Żydzi również.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Domowik
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 600
Nr użytkownika: 20.450

T.
Stopień akademicki: dr
Zawód: ...
 
 
post 24/02/2009, 19:46 Quote Post

Zastanawia mnie co u pana ( nie wiem jak się tytułuje rabina) Szloma Awinera jest większe - stopień ksenofobii, rasizmu, czy rażących braków w wiedzy o historii własnego narodu?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 24/02/2009, 21:26 Quote Post

Domowik napisał:
QUOTE
Zastanawia mnie co u pana ( nie wiem jak się tytułuje rabina) Szloma Awinera jest większe - stopień ksenofobii, rasizmu, czy rażących braków w wiedzy o historii własnego narodu?


Tylko gdzie Ty w tej wypowiedzi rabina dostrzegasz ksenofobię czy rasizm?Nawet chyba o rażącym braku wiedzy ciężko mówić.Wbrew pozorom ktoś rzucający takie kalumnie pod adresem naszego narodu dość dobrze orientuje sie w historii.Tyle,że interpretuje ją na swój sposób.A rażący brak wiedzy wykazuje raczej izraelska młodzież,która w ankiecie tak odpowiada:
pytanie:kto to jest nazista?
odpowiedz:eee,to chyba Egipcjanin.
pytanie:co to jest Auschwitz?
odpowiedz:Hm,Auschwitz to jest,yyy,no nie wiem co to jest Auschwitz.
I to jest porażający brak wiedzy.A pejsaty rabin dobrze wie jaka jest prawda,ale skoro izraelskie społeczeństwo ma taką wiedzę o Holokauście to ludzie pokroju tego rabina mogą mowić co tylko zechcą,bo i tak zawsze znajdą grono oddanych słuchaczy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Domowik
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 600
Nr użytkownika: 20.450

T.
Stopień akademicki: dr
Zawód: ...
 
 
post 24/02/2009, 22:31 Quote Post

QUOTE
Tylko gdzie Ty w tej wypowiedzi rabina dostrzegasz ksenofobię czy rasizm?

Właściwie nigdzie, ale ta zbitka jest tak popularna (i zdecydowanie nadużywana przez media), że użyłem jej jako kalki i sloganu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Lu Tzy
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 349
Nr użytkownika: 35.496

BJSZ
 
 
post 24/02/2009, 23:54 Quote Post

Naprawde istnieja "religijni syjonisci", ktorych liderem jest pan Awiner?
To by byla zabawna wolta...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
zeitnight
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 54.020

 
 
post 25/02/2009, 9:07 Quote Post

QUOTE(Anakin @ 24/02/2009, 18:39)
juz myślałem że codzi o premiera Rabina...

kolego zeitnight znam pewnego Polaka co nie lubi Żydów. Czy mam pytac "O co chodzi Polakom?"

dałeś tytuł "Zdaniem Rabina ..." a nie "Zdnianiem Szlomo Awiner". Czemu? Zeby potkreślić funkcje? Żeby zasugerować, że to opinia rabinów? W sumie na końcu poszedłes na całość i z jednego autora wypowiedzi zrobiłeś reprezentatywną grupę.

Nie rób tak.
Tak jak kogoś denerwuje generalizowanie wypowiedzi jakiegos biskupa-schizmatyka na cały Kościól tak samo nie generalizujmy wypowiedzi jednostkowych innych.

Nawet jak się człowiek uniesie.
Zwłaszcza jak się człowiek uniesie.
*


Ja nie napisałem Rabina lecz rabina ... różnica jest zauważalna dry.gif , czyż nie ? Cóż taki tytuł zamieściła WP , i w moim poście nie było - zdaniem WSZYSTKICH rabinów lecz rabina , więc pisanie że z wypowiedzi jednego autora zrobiłem ( w którym momencie zgeneralizowałem ten problem ? )reprezentatywną grupę jest ... pójściem na całość i pisaniem moich postów za mnie . Czy Awiner w takich poglądach jest jedyny ? Nie sądze , antypolonizm u skrajnej prawicy w Izraelu jest stałym elementem , niestety . Szlomo Awiner nie jest zwykłym Żydem , jest rabinem więc jego niechęc do Polski ma zdecydowanie większą siłę ( oddzwięk )niż takowa ze strony Twojego znajomego . W tej wypowiedzi nie widać ksenofobii ale antypolonizm jak najbardziej . I to mnie martwi .

Ja nie napisałem Rabina lecz rabina - nieprawda, oryginalny tutul watka mial slowo "Rabin" (duza litera), zostal wyedytowany przeze mnie po trzech dniach istnienia.
MODERATOR N_S
Z całym szacunkiem dla moderatora lecz nasza polemika ( z Anakinem )była już nastepnego dnia po ukazaniu się mojego postu , sprawdzałem wtedy czy było z małej czy dużej litery słowo rabin , (pomyłki się zdarzają) , nie ma więc opcji iż Ty ( Net skater ) zrobiłeś tą korektę po trzech dniach . zeitnight

Ten post był edytowany przez zeitnight: 1/03/2009, 10:11
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 25/02/2009, 11:22 Quote Post

QUOTE
Wielu Polaków zgineło ratując ich przed śmiercią i taka wdzieczność ?
zeitnight

Nie ma wdzięczności między narodami. Dzięki Czechom staliśmy się chrześcijanami. Zamiast okazywać wdzięczność śmiejemy się z ich języka i umiłowania piwa.


QUOTE
Naprawde istnieja "religijni syjonisci", ktorych liderem jest pan Awiner?
To by byla zabawna wolta...
Lu Tzy

Czyżby syjoniści mieliby nie być religijni? Syjon to miejsce święte dla Żydów, dlaczego mieliby tam dążyć ateiści?

QUOTE
Jedna osoba wystarczyłaby do wysadzenia torów kolejowych. Czemu tego nie zrobiono? Bo oni wszyscy mówili "dobrze", uśmiechali się i czekali na to, co mieli zrobić naziści – twierdzi rabin, cytowany przez izraelski portal Ynetnews.
zeitnight

Ależ Polacy wysadzali tory kolejowe. Nie było to oczywiście takie proste, jak chce tego Szlomo Awiner. Byli również tacy Polacy, którzy cieszyli się, że nareszcie pozbędą się Żydów z sąsiedztwa. Nie wolno jednak uogólniać. Uogólnił użytkownik zeitnight pisząc "o co Żydom chodzi" zamiast napisać - o co temu Żydowi chodzi, uogólnił także Awiner mówiąc generalnie o Polakach, zamiast napisać o pewnych grupach polskiego społeczeństwa.

Tak właśnie nakręca się spirala nieporozumień i nienawiści.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
zeitnight
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 54.020

 
 
post 26/02/2009, 13:52 Quote Post

Ja - niestety - zauważam coraz większy antypolonizm sad.gif u części Żydów ( nie wiedzieć czym dyktowany ), dlatego użyłem słów "... o co Żydom chodzi ..." I zachowanie Awinera jest tego kolejnym przykładem , niestety .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Środkowy
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Nr użytkownika: 25.983

Zawód: student
 
 
post 26/02/2009, 23:16 Quote Post

Witam. Kiedyś już pisałem o Szlomo Awinerze i jego pozycji w izraelskim dyskursie publicznym ( pisałem to tutaj ). Podpisuje się pod tym co napisał Anakin, przestańmy wreszcie generalizować. Inni mają takie samo prawo nie lubić Nas, Polaków, jakie mamy My odnośnie innych.
Jedyne co mnie martwi to fakt, że Szlomo Awiner postrzega obozy koncentracyjne, jako atrakcje turystyczną, na której Polacy zarabiają. To trochę smutne, że postrzega się choćby Auschwitz jak Disneyland, to, że jest to miejsce otwarte dla zwiedzających nie wynika z potrzeb zarobkowych, to raczej artefakt zachowany po to, aby nikt w przyszłości nie powiedział, że obozy koncentracyjne to wymysł Żydów lub Polaków.
Ps. Polecam ten artykuł, pozwala lepiej się przyjrzeć z czego utrzymuje się choćby Auschwitz. Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 27/02/2009, 9:13 Quote Post

QUOTE(zeitnight @ 25/02/2009, 10:07)
Szlomo Awiner nie jest zwykłym Żydem , jest rabinem więc jego niechęc do Polski ma zdecydowanie większą siłę ( oddzwięk )niż takowa ze strony Twojego znajomego . W tej wypowiedzi nie widać ksenofobii ale antypolonizm jak najbardziej . I to mnie martwi .

A taki Rydzyk nie jest zwykłym Polakiem, tylko księdzem i szefem rozgłoścni radiowej i gazety; obu o sporym zasiegu. I wojujacym antysemitą. Wnioski?
QUOTE
Czyżby syjoniści mieliby nie być religijni?

Syjonizm był ruchem świeckim. Wręcz antyreligijnym, bo wedle przykazań religijnych nalezało czekac na mesjasza z powrotem do Palestyny.
QUOTE
Ja - niestety - zauważam coraz większy antypolonizm  u części Żydów

Masz jakies wiarygodne dane na potwierdzenie zwiekszania sie antypolonizmu u Żydów? Z pojedyńczej wypowiedzi jakiegos nic nie znaczacego rabina to wnosisz?
QUOTE
Jedyne co mnie martwi to fakt, że Szlomo Awiner postrzega obozy koncentracyjne, jako atrakcje turystyczną, na której Polacy zarabiają.

Czy muzeum Auschwitz przynosi zyski czy straty?
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
zeitnight
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 54.020

 
 
post 1/03/2009, 10:02 Quote Post

QUOTE
A taki Rydzyk nie jest zwykłym Polakiem, tylko księdzem i szefem rozgłoścni radiowej i gazety; obu o sporym zasiegu. I wojujacym antysemitą. Wnioski?
Rydzykiem powinien się zająć Watykan , dlaczego tego nie robi ... cóż , biznes is biznes - to jest mój wniosek , a Twój ?

QUOTE
Masz jakies wiarygodne dane na potwierdzenie zwiekszania sie antypolonizmu u Żydów? Z pojedyńczej wypowiedzi jakiegos nic nie znaczacego rabina to wnosisz?
Żródła nie , lecz czy to "przypadkiem" kilka razy do roku w zachodnich pismach ukazują się artykuły o "Polskich obozach koncentracyjnych" ? Nie ma w Izraelu "... nic nie znacych rabinów..." , chyba nie muszę Cię o tym przekonywać ? Rabbi to hebrajskie słowo oznaczające mistrza. We współczesnym judaizmie tradycyjnym rabin jest jednocześnie administratorem gminy wyznaniowej, odpowiedzialnym za prowadzenie nabożeństw, szkoły zwanej cheder i opiekę nad domem modlitwy, czyli synagogi, oraz pełni funkcję duchowego ojca, doradcy, sędziego i interpretatora prawa religijnego w gminie.Cóż , parafrazując Twoje słowa w Polsce Rydzyk jest nic nie znaczącym duchownym ... a jak jest na prawdę - wiedzą nawet dzieci dry.gif .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Watta
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 438
Nr użytkownika: 20.820

Stopień akademicki: Technik Mechanik ;)
Zawód: rencista
 
 
post 1/03/2009, 12:14 Quote Post

Zastanawiam się, czy ktoś bezstronnie i merytorycznie potrafiłby mi wytłumaczyć dlaczego "fabryki śmierci" Niemcy zbudowali akurat w Polsce. Czytałem rożne wersje na ten temat ale jakoś żadna do mnie zbyt głęboko nie przemówiła.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 1/03/2009, 12:54 Quote Post

Powody zlokalizowania obozów zagłady na naszych ziemiach były nader praktyczne.To tutaj właśnie mieszkało najwięcej Zydów przed wojną.Prościej i szybciej było ich uśmiercić tu na miejscu,aniżeli transportować ich gdzieś przez pół Europy.
Poza tym Polska leżała mniej więcej w centrum niemieckich zdobyczy terytorialnych.To tu krzyżowały sie drogi ze Skandynawii,Zachodu,ZSRR i Bałkanów.Czyli logistycznie Polska też nadawała sie najlepiej na umiejscowienie tych obozów.
Wreszcie także selekcja negatywna prowadziła do wyboru Polski.Rzesza odpadała-społeczeństwo niemieckie nie powinno widzieć co sie robi z Żydami,dzieki czemu póżniej miało ono pretekst do twierdzenia,ze oni o niczym nie wiedzieli.Skandynawia była zamieszkana przez narody germańskie.Zachód był traktowany względnie łagodnie i też wiązano z nim pewne plany po zwycieskiej wojnie-czyli też odpadał.Bałkany leżały na uboczu,było tam niespokojnie i do tego była słabo rozwinięta sieć kolejowa.Tereny ZSRR to była praktycznie strefa przyfrontowa.Czechy były protektoratem,same oddały sie pod opiekę Rzeszy toteż pod wieloma względami ich pozycja była wyjątkowa,zwłaszcza dopóki żył Heydrich.Zostawała Polska-idealna dla nazistowskich eksperymentów.Tu nie obowiązywały niemal żadne prawa.To tu gubernator Frank mógł sie chełpić ile to już wymordował Polaków.To przedstawiciel tego samego Franka na konferencji w Wannsee prosił,by polscy Zydzi dostąpili tego "zaszczytu" i jako pierwsi zostali eksterminowani...Dlatego właśnie obozy w Polsce.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej