Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Koran katalizatorem wydarzen na Bliskim Wschodzie ?, Poglady, opinie, argumenty
     
walczysław
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 55
Nr użytkownika: 53.014

Zawód: inzynier
 
 
post 22/01/2009, 16:46 Quote Post

QUOTE(Qpacz @ 22/01/2009, 15:47)
QUOTE(walczysław @ 22/01/2009, 15:45)
Moje "po żadnej ze stron". Rozumieć należy: "po obu stronach", bo przecież jednym i drugim Bóg dał te ziemie, a jak można dyskutować z wolą boską.
*



Ja raczej opowiadam się po stornie człowieka. Boga może w to nie mieszajmy...
*



Ale przecież Bóg jest jak już najbardziej zamieszany, nawet dwóch i stąd konflikt. Chociaż nie śledze dokładnie więc moge się mylić.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Qpacz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 49.990

 
 
post 22/01/2009, 18:41 Quote Post

QUOTE(walczysław @ 22/01/2009, 16:46)
QUOTE(Qpacz @ 22/01/2009, 15:47)
QUOTE(walczysław @ 22/01/2009, 15:45)
Moje "po żadnej ze stron". Rozumieć należy: "po obu stronach", bo przecież jednym i drugim Bóg dał te ziemie, a jak można dyskutować z wolą boską.
*



Ja raczej opowiadam się po stornie człowieka. Boga może w to nie mieszajmy...
*



Ale przecież Bóg jest jak już najbardziej zamieszany, nawet dwóch i stąd konflikt. Chociaż nie śledze dokładnie więc moge się mylić.
*



Udowadniałem wyżej, że akurat ten konflikt nie ma podłoża religijnego, bo Izrael nie dokonał interwencji np. w Zachodnim Brzegu Jordanu
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
walczysław
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 55
Nr użytkownika: 53.014

Zawód: inzynier
 
 
post 22/01/2009, 19:39 Quote Post

QUOTE(Qpacz @ 22/01/2009, 18:41)
QUOTE(walczysław @ 22/01/2009, 16:46)
QUOTE(Qpacz @ 22/01/2009, 15:47)
QUOTE(walczysław @ 22/01/2009, 15:45)
Moje "po żadnej ze stron". Rozumieć należy: "po obu stronach", bo przecież jednym i drugim Bóg dał te ziemie, a jak można dyskutować z wolą boską.
*



Ja raczej opowiadam się po stornie człowieka. Boga może w to nie mieszajmy...
*



Ale przecież Bóg jest jak już najbardziej zamieszany, nawet dwóch i stąd konflikt. Chociaż nie śledze dokładnie więc moge się mylić.
*



Udowadniałem wyżej, że akurat ten konflikt nie ma podłoża religijnego, bo Izrael nie dokonał interwencji np. w Zachodnim Brzegu Jordanu
*



Konflikt? Izraelsko-palestyński? Nie ma podłoża religijnego?smile.gifsmile.gif Wolne żarty. Jedno państwo, oficjalnie świeckie utrzymuje z podatków badaczy księgi twierdzącej, że Bóg dał im ziemię, natomiast drugie państwo usiłuje wprowadzić księge od innego Boga jako jedyne prawo w państwie. "Animozja" arabsko-izraelska jest jak najbardziej religijna jakie by nie były preteksty poszczególnych konfliktów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Qpacz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 49.990

 
 
post 22/01/2009, 22:09 Quote Post

QUOTE(walczysław @ 22/01/2009, 19:39)
QUOTE(Qpacz @ 22/01/2009, 18:41)
QUOTE(walczysław @ 22/01/2009, 16:46)
QUOTE(Qpacz @ 22/01/2009, 15:47)
QUOTE(walczysław @ 22/01/2009, 15:45)
Moje "po żadnej ze stron". Rozumieć należy: "po obu stronach", bo przecież jednym i drugim Bóg dał te ziemie, a jak można dyskutować z wolą boską.
*



Ja raczej opowiadam się po stornie człowieka. Boga może w to nie mieszajmy...
*



Ale przecież Bóg jest jak już najbardziej zamieszany, nawet dwóch i stąd konflikt. Chociaż nie śledze dokładnie więc moge się mylić.
*



Udowadniałem wyżej, że akurat ten konflikt nie ma podłoża religijnego, bo Izrael nie dokonał interwencji np. w Zachodnim Brzegu Jordanuhttp://www.historycy.org/index.php?act=Post&CODE=02&f=43&t=51392&qpid=508699
*



Konflikt? Izraelsko-palestyński? Nie ma podłoża religijnego?smile.gifsmile.gif Wolne żarty. Jedno państwo, oficjalnie świeckie utrzymuje z podatków badaczy księgi twierdzącej, że Bóg dał im ziemię, natomiast drugie państwo usiłuje wprowadzić księge od innego Boga jako jedyne prawo w państwie. "Animozja" arabsko-izraelska jest jak najbardziej religijna jakie by nie były preteksty poszczególnych konfliktów.
*


ehh...
Nie pisałem o konflikcie palestyńsko-izraelskim w ogóle, ale o tym konkretnym o którym jest ten temat. Ta wojna ma podtekst czysto polityczny. Politycy izraelscy nabijają sobie w ten sposób poparcie przed wyborami i nikt tego nie kwestionuje. Podczas gdy ortodoksyjni żydzi protestują przeciwko polityce Izraela i przeciwko państwu Izrael.
user posted image
Religia tu nie ma żadnego znaczenia...

Dla rozluźnienia: http://pl.youtube.com/watch?v=aL1kmwb5kGs
biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 23/01/2009, 1:05 Quote Post

http://fakty.interia.pl/raport/atak_izrael...izraela,1247826

Jak widać w poglądach, które prezentowałem w tym temacie, nie jestem osamotniony. P. Richard Falk może nie jest obiektywny (nie znam go), ale pojawiło się w jego wypowiedziach zarówno oskarżenie Izraela o zbrodnie wojenne, jak i porównanie do getta warszawskiego, które Nurglitch swego czasu wyśmiał.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
juzef
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.195
Nr użytkownika: 5.495

Zawód: BANITA
 
 
post 23/01/2009, 1:37 Quote Post

[quote=walczysław,22/01/2009, 19:39]
Konflikt? Izraelsko-palestyński? Nie ma podłoża religijnego?smile.gifsmile.gif Wolne żarty. Jedno państwo, oficjalnie świeckie utrzymuje z podatków badaczy księgi
To Polska uczestniczy w tym konflikcie? A serio - jeśli Izrael jest państwem religijnym, świeckim tylko oficjalnie, to i Polska takim jest. A chyba nikt nie twierdzi, że gdyby Polska popadła z kimś w konflikt, to z przyczyn religijnych. Religia do wojny nakręca tam tylko jedną stronę - Palestyńczyków
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 23/01/2009, 7:30 Quote Post

QUOTE
To Polska uczestniczy w tym konflikcie? A serio - jeśli Izrael jest państwem religijnym, świeckim tylko oficjalnie, to i Polska takim jest. A chyba nikt nie twierdzi, że gdyby Polska popadła z kimś w konflikt, to z przyczyn religijnych. Religia do wojny nakręca tam tylko jedną stronę - Palestyńczyków


Myślisz, że jak to kłamstwo powtórzysz 100 razy w różnych tematach to stanie się prawdą? Palestyńczycy nie mają w ogóle motywacji religijnych. Walczą o utraconą przed 50 laty ojczyznę. Czyli wojna jest o ziemię.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Martainn
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 85
Nr użytkownika: 52.601

Marcin S.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Pracownik uczelni
 
 
post 23/01/2009, 8:49 Quote Post

Również wielokrotnie podkreślałem, że obecny konflikt w żadnym wypadku nie ma podłoża religijnego, a czysto polityczny. Przecież to jest proste. Jeśli ktoś szuka tutaj podłoża religijnego to przydałoby się żeby to uzasadnił.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
ElMarasso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 207
Nr użytkownika: 17.596

Marek
 
 
post 23/01/2009, 10:12 Quote Post

Moze i tak, ale biorac pod uwage ze glowna (a moze jedyna sila) walczaca z Izraelem jest Hamas..
wiki:
"Hamas (arab. حماس ,dosłownie "Zapał", "Entuzjazm", ale też akronim حركة المقاومة الاسلام Harakat al-Muqāwamah al-Islāmīja – Islamski Ruch Oporu) to radykalna islamska organizacja"
"Karta Hamasu, powołując się na Koran i "Protokoły Mędrców Syjonu", głosi, że zniszczenie Izraela jest religijnym obowiązkiem każdego muzułmanina"
"Konwencja ta jest ogólnym manifestem, składającym się z 36 oddzielnych artykułów, z których każdy zawiera naczelny cel Hamasu, jakim jest zniszczenie Państwa Izrael w drodze muzułmańskiej świętej wojny Dżihad"
"Islamski ruch oporu jest wyróżniającym się ruchem palestyńskim, którego podstawowym założeniem jest wiara w Allaha i życie zgodnie z zasadami islamu. Jego usilnym staraniem jest rozpowszechnienie wielkości Allaha na każdym centymetrze Palestyny". (art. 6)"
""Ziemia palestyńska jest świętą posesją islamską poświęconą przyszłym pokoleniom, aż do dnia sądu ostatecznego. Nikt nie może wyrzec się nawet kawałka tej ziemi, czy też opuścić choćby jej skrawek". (art. 11)

"Palestyna jest krajem islamskim... Od czasu, gdy stanowi to problem, wyzwolenie Palestyny jest indywidualnym obowiązkiem każdego muzułmanina, kiedykolwiek miałoby to nastąpić". (art. 13)"
i tak dalej i w tym stylu..
Dla mnie brzmi religijnie..
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Martainn
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 85
Nr użytkownika: 52.601

Marcin S.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Pracownik uczelni
 
 
post 23/01/2009, 10:48 Quote Post

Tylko jakby te zasady przeanalizować to niekoniecznie są zgodne z tym co głosi Hamas.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
ElMarasso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 207
Nr użytkownika: 17.596

Marek
 
 
post 23/01/2009, 11:04 Quote Post

Czyli glosi cos co nie jest zgodne z jego statutem?
Przyklady?
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Nurglitch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.474
Nr użytkownika: 11.929

Piotr Smolañski
Zawód: Informatyk
 
 
post 23/01/2009, 11:05 Quote Post

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 23/01/2009, 5:30)
Myślisz, że jak to kłamstwo powtórzysz 100 razy w różnych tematach to stanie się prawdą? Palestyńczycy nie mają w ogóle motywacji religijnych. Walczą o utraconą przed 50 laty ojczyznę. Czyli wojna jest o ziemię.


1. To zależy którzy Palestyńczycy. Hamas ma wyłącznie motywacje religijne i żadnych innych.
2. Palestyńczycy nie utracili 50 lat temu żadnej ojczyzny bo nigdy żadnej nie mieli.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
juzef
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.195
Nr użytkownika: 5.495

Zawód: BANITA
 
 
post 23/01/2009, 11:06 Quote Post

[quote=Ryszard Lwie Serce,23/01/2009, 7:30]
Myślisz, że jak to kłamstwo powtórzysz 100 razy w różnych tematach to stanie się prawdą?
Bezpodstawne zarzucanie mi kłamstwa zgłaszam do moderacji (niedawno miałem bana, więc nie będę się wdawał w pyskówki, tylko od razu kabluję)

Palestyńczycy nie mają w ogóle motywacji religijnych. Walczą o utraconą przed 50 laty ojczyznę. Czyli wojna jest o ziemię.
Kpisz czy o drogę pytasz? poczytaj sobie posty w tył o co walczy Hamas, nie o Palestynę, ale o islamski kalifat. Więc kto kłamie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Martainn
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 85
Nr użytkownika: 52.601

Marcin S.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Pracownik uczelni
 
 
post 23/01/2009, 11:33 Quote Post

QUOTE
"Karta Hamasu, powołując się na Koran i "Protokoły Mędrców Syjonu", głosi, że zniszczenie Izraela jest religijnym obowiązkiem każdego muzułmanina"

Gdzie Koran mówi o czymś takim. Szukałem, nie znalazłem.
QUOTE
"Konwencja ta jest ogólnym manifestem, składającym się z 36 oddzielnych artykułów, z których każdy zawiera naczelny cel Hamasu, jakim jest zniszczenie Państwa Izrael w drodze muzułmańskiej świętej wojny Dżihad"

Muzułmańska święta wojna mówi o walce wewnętrznej muzułmanina. O walce ze swoimi słabościami i ułomnościami. Ta święta wojna toczy się przez całe życie.
QUOTE
"Islamski ruch oporu jest wyróżniającym się ruchem palestyńskim, którego podstawowym założeniem jest wiara w Allaha i życie zgodnie z zasadami islamu. Jego usilnym staraniem jest rozpowszechnienie wielkości Allaha na każdym centymetrze Palestyny". (art. 6)"

Wiara w Allaha zabrania handlu narkotykami, ich spożywania. Hamas nimi handluje, jego członkowie często są pod wpływem środków odurzających.
QUOTE
""Ziemia palestyńska jest świętą posesją islamską poświęconą przyszłym pokoleniom, aż do dnia sądu ostatecznego. Nikt nie może wyrzec się nawet kawałka tej ziemi, czy też opuścić choćby jej skrawek". (art. 11)

To jeszcze można odnieść do Koranu i walki o ziemię islamską.
QUOTE
"Palestyna jest krajem islamskim... Od czasu, gdy stanowi to problem, wyzwolenie Palestyny jest indywidualnym obowiązkiem każdego muzułmanina, kiedykolwiek miałoby to nastąpić". (art. 13)"

W związku z art. 11 i ten jest motywowany religijnie.
Jednak wszystko to jest używane ściśle dla celów politycznych. Tak jak używane były krucjaty. Czy tam chodziło o wiarę? Nie, absolutnie nie. Tam chodziło o zdobycze terytorialne i o politykę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
juzef
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.195
Nr użytkownika: 5.495

Zawód: BANITA
 
 
post 23/01/2009, 11:48 Quote Post

[quote=Martainn,23/01/2009, 11:33]
Muzułmańska święta wojna mówi o walce wewnętrznej muzułmanina. O walce ze swoimi słabościami i ułomnościami. Ta święta wojna toczy się przez całe życie.
Manipulujesz, to tylko jedna z form dżihadu. Za Wiki:
kital, w tym walka zbrojna przeciwko „niewiernym” oraz heretykom i hipokrytom jest jednym z kilku rodzajów dżihadu. Zbrojny dżihad może mieć charakter zarówno obronny (dżihad al-daf’) jak i ofensywny (dżihad talab), kiedy to muzułmanie są stroną atakującą. Wierny, który zginie w czasie dżihadu jest uważany za męczennika i udaje się po śmierci do krainy szczęśliwości zwanej dżannah.

Wiara w Allaha zabrania handlu narkotykami, ich spożywania. Hamas nimi handluje, jego członkowie często są pod wpływem środków odurzających.
Nie pierwsi to fanatycy, którzy sądzą, że prawa religijne mogą narzucać innym, samemu ich nie przestrzegając

Jednak wszystko to jest używane ściśle dla celów politycznych. Tak jak używane były krucjaty. Czy tam chodziło o wiarę? Nie, absolutnie nie. Tam chodziło o zdobycze terytorialne i o politykę.
kolejny oceniający mentalność innych przez pryzmat swoich poglądów rodem z laickiej Europy XXI w. W krucjatach chodziło przede wszystkim o religię, dopiero w drugim rzędzie o politykę i zdobycze. Tak samo współczesnym islamistom
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej