Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Amerykanie na Ksiezycu: dylematy watpiacych
     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 3/02/2006, 8:07 Quote Post

Aby na nowo nie "bić piany" w tym temacie, sceptyków odsyłam TUTAJ.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #46

     
faux
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 253
Nr użytkownika: 4.157

 
 
post 3/02/2006, 11:55 Quote Post

MLX,
Człowieku małej wiary wink.gif

Trzeba tylko wymyślić nowa technologię, która pozwoli rozpędzić statek kosmiczny do prędkości podświetlnych rolleyes.gif

PS. Wszystkim zwolennikom spiskowej teori księżycowej gorąco polecam zapolowanie na wspomniany już program na discovery (pewnie powtarzają co jakiś czas). Wszystko jest ładnie wyjaśnione. A te całe "dowody" biorą się z ignorancji, naiwności, nieznajomości praw optyki, fizyki itp...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

     
iwetta
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 50
Nr użytkownika: 12.142

Iwetta T.
Zawód: student
 
 
post 3/02/2006, 16:01 Quote Post

bardziej bym byla przekonana do tuneli czasoprzestrzennych i teleportacji (zamiana materii na fotony przesyłanie z prędkością c i zamina fotonów na materie czyli obiekt wyjściowy) niz rozpedzenia statku do predkosi ponad swietlnych moze sie myle. z fizyka u mnie na bakier. poza tym obraz planety dociera do nas z opoznieniem. nie wiemy jak teraz wyglada.
 
User is offline  PMMini Profile Post #48

     
MLX
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 13.804

Michal Laskiewicz
Zawód: uczen
 
 
post 3/02/2006, 16:56 Quote Post

Niestety widać faux ze twoja wiedza o lotach kosmicznych jest niewielka ;]. Nowa technologia nic nie da, pozatym nie jestem pewien czy dało by się bezpośrednio polecieć na planete układu słonecznego pewni wpierw należy dostać sie na orbite "słońca" a potem na planete. Ale troche odbiegliśmy z tematu Apollo. Tak samo nie da sie przyśpieszyć lotu na księzyc to nie jest spowodowane ze nie mamy wystarczającej technologi, dla przykładu żeby dolecieć na księżyc należy tak powiększyć orbite ziemskom aby "złapała" ona księzyc. W kosmosie nie jest tak jak to pokazują w filmach (przy jakichkolwiek lotach śliniki sa cały czas odpalone) w realu wystarczy jedno odpalenia śliników żeby zwiększyć prędkość.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

     
faux
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 253
Nr użytkownika: 4.157

 
 
post 5/02/2006, 11:11 Quote Post

QUOTE(MLX @ 3/02/2006, 17:56)
Nowa technologia nic nie da
*


O ! A to dlaczego??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #50

     
MLX
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 13.804

Michal Laskiewicz
Zawód: uczen
 
 
post 5/02/2006, 12:17 Quote Post

No już ci w skrócie wytłumaczyłem na czym polegają loty kosmiczne, a więc co by ci dało wymyślenie nowego rodzaju silnika ?? I tak podróż na Marsa trwała by te 200 dni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #51

     
faux
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 253
Nr użytkownika: 4.157

 
 
post 5/02/2006, 16:00 Quote Post

MLX napisałeś:

QUOTE
Raczej nigdy nie dotrzemy na jakaś planete pozanaszym ukłdem słonecznym.


A ja stwierdziłem, że skonstruowanie napędu umożliwiającego osiągnięcie przez statek kosmiczny prędkości podświetlnej umożliwiłoby to jednak.

Wyjaśnij mi proszę dlaczego uważasz, że wymyślenie takiego napędu jednak nic nie da.

Z góry zaznaczam, że chodzi mi o podróże międzygwiezdne (choćby do PC), a nie w obrębie Układu Słonecznego (bo to od biedy da się zrealizować obecnie stosowanym napędem, choć niesamowicie drogo i b. długo).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #52

     
MLX
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 13.804

Michal Laskiewicz
Zawód: uczen
 
 
post 5/02/2006, 18:43 Quote Post

Jak dotrą tym napedem do Alfy Centauri to Ziemska cywilizacja moze juz przestac istniec
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #53

     
faux
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 253
Nr użytkownika: 4.157

 
 
post 5/02/2006, 20:42 Quote Post

Kiepsko coś uargumentowałeś swoją tezę. A twoje prorocze wizje mnie nie interesują.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #54

     
MLX
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 13.804

Michal Laskiewicz
Zawód: uczen
 
 
post 6/02/2006, 0:13 Quote Post

Ok dobra tak podróż trwałaby całe wieki, gwiazdy które widzimy przez okno mogą juz od dawna nie istnieć(oczywiście nie wszystkie). Wytłumacze ci to na podstawie lotów na LEO (Low Earth Orbit)osiągniećie stabilnej orbity rówa sie osiągnięciu pierwszej prędkości kosmicznej jeżli będąc na LEO odpalimy śliniki nie będziemy w szybszym czasie okrążać ziemi lecz po drugiej stronie naszej orbity powiększymy dystans od naszej planety co spowodowane jest wzorostem prędkości przez co grawitacja ziemska nie moze juz nas tak przyciągać. Mam nadzieje ze teraz uargumentowałem ci moją teze. Aha jeszcze dla przykłady czas w misji apollo odpalenia silników aż orbita sie powiększy tak ze obejmie księżyc twała ok 5.30 min.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #55

     
michalcich
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 21.022

Micha³ Cichocki
 
 
post 4/09/2006, 17:20 Quote Post

Przyznam szczerze, że co do lądowania na Księżycu miałem wątpliwości. Ale przypadkowo znalazłem to Program Apollo Hoax Theory (pol) i teraz mam całkiem inne zdanie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #56

     
Samek
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 21.187

 
 
post 8/09/2006, 14:24 Quote Post

hmm ... mozliwe jest to ze amerykanie byli na ksiezycu .. i mozliwe jest ze nie byli .. argumenty podane tutaj nie są prawdopodobnie podawane w danej chwili przez naukowców (nie chce obrażać wdanych w dyskusję)i moze nie którzy nie mają zbyt duzego pojęcia o prawach fizyki itp.
Ale jesli naprawde Amerykanie polecieliby na ksiezyc , nie bylo by co do tego takich wielkich wątpliwosci .. tymbardziej , ludzie chcieli by zeby tak było..., i zeby człowiek naprawde postawił nogę na ksieżycu... ale cóż .. jesli amerykanie potrzebowali jedynie sławy to stało jak mialo sie stac ...
 
User is offline  PMMini Profile Post #57

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 11/09/2006, 9:49 Quote Post

Zamykam temat jako że identyczny już istnieje... memex wyżej wskazal link do niego. Proszę dyskusję przenieść tam...

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #58

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej