Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Amerykanie na Ksiezycu: dylematy watpiacych
     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 6/01/2006, 12:23 Quote Post

Dobre, tylko co ten filmik udowadnia? Klip wideo (w dodatku bardzo kiepskiej jakości) mógł sobie dla jaj nakręcić każdy, rozesłać po necie i wmówić, że jest to jakiś dowód na kłamstwo Amerykanów.
Na przykładzie tylko tej jednej stronki http://moonmovie.com/moonmovie/default.asp widać, że z teorii o fałszerstwie Jankesów można zrobić całkiem dochodowy biznes smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
kris9
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.885
Nr użytkownika: 9.975

 
 
post 6/01/2006, 13:16 Quote Post

Amerykanie wylądowali na księżycu. Gdyby było inaczej ZSRR natychmiast by ogłosił, że Amerykanie oszukują.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Egzeginum
 

Sancte Romane Ecclesiae Magnus Incvisitor
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.401
Nr użytkownika: 4.405

Szymon Nowicki
Stopień akademicki: magister
Zawód: Ksi¹dz
 
 
post 6/01/2006, 14:07 Quote Post

QUOTE
Na przykładzie tylko tej jednej stronki http://moonmovie.com/moonmovie/default.asp widać, że z teorii o fałszerstwie Jankesów można zrobić całkiem dochodowy biznes


A na czym miliony robi Moore? Jego filmy są przez ankietowanych najczęściej kupowanymi w USA z półki "dokumenty". Słodka nieświadomość...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Premagape
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 343
Nr użytkownika: 12.316

Stopień akademicki: magister
 
 
post 6/01/2006, 15:45 Quote Post

QUOTE
Na przykładzie tylko tej jednej stronki http://moonmovie.com/moonmovie/default.asp widać, że z teorii o fałszerstwie Jankesów można zrobić całkiem dochodowy biznes smile.gif

Wybacz, że będę się czepiał, ale skąd masz pewność, że ten biznes jest dochodowy? wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 9/01/2006, 8:09 Quote Post

QUOTE(Premagape @ 6/01/2006, 16:45)
Wybacz, że będę się czepiał, ale skąd masz pewność, że ten biznes jest dochodowy? wink.gif

Ja sie nie gniewam wink.gif
Być może faktycznie zapędziłem się z tą "dochodowością", ale chyba doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie o udokumentowanie wielkości dochodów mi chodziło. Chodziło o to, że teoria o fałszerstwie wykorzystywana jest do prób robienia kasy. To, czy udanych, czy nie - nie ma tu znaczenia. Autorzy cytowanej strony ewidentnie liczą na "jeleni" gotowych zakupić ich "produkty".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Gadam
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 13.253

 
 
post 20/01/2006, 14:13 Quote Post

Witam

Ludzie na ksiezycu wyladowali po jego zmienskiej stronie. Jesli ktos byl by laskaw pokazac mi chociazby jedno zdiecie zrobione fladze amerykanskiej z ziemii to byl bym wdzieczny ^^

Dziekuje

Prosze wyslac link lub foto na mail : cameleon4@wp.pl
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
faux
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 253
Nr użytkownika: 4.157

 
 
post 20/01/2006, 14:31 Quote Post

Powiedz mi jak sobie wyobrażasz zrobienie zdjęcia czegoś tak małego z odległości ~ 400 tys. km? (a po drodze atmosfera).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Henry Miller
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 320
Nr użytkownika: 2.745

 
 
post 20/01/2006, 14:40 Quote Post

Podobno najnowszy Canon ma takie zbliżenie, że widać. Zoom 5 milionów razy i 10 pikseli. Ale nie wiem czy to prawda.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Maurycy Zych
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 57
Nr użytkownika: 11.315

£ukasz
Zawód: uczeñ
 
 
post 20/01/2006, 15:43 Quote Post

Najdziwniejsze w tym filmie jest to, że nie widać ani jednej gwiazdy. Słyszałem, że Amerykanie sfingowali lądowanie, żeby zniechęcić ZSRR czy jakoś tak i że "wyprawa" odbyła się na pustyni Nevada w tajnym ośrodku wojskowym. A i jeszcze pamiętam, że flaga powiewała na wietrze, choć na księżycu nie ma wiatru... ;]
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
faux
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 253
Nr użytkownika: 4.157

 
 
post 20/01/2006, 16:40 Quote Post

QUOTE(Henry Miller @ 20/01/2006, 15:40)
Podobno najnowszy Canon ma takie zbliżenie, że widać. Zoom 5 milionów razy i 10 pikseli. Ale nie wiem czy to prawda.
*



Hmm... szczerze mówiąc nie uwierzę, póki nie zobaczę rolleyes.gif

MZ proponuję przecztać topic zamiast wypisywać to co już było.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
arecki68
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 13.309

 
 
post 23/01/2006, 23:15 Quote Post

QUOTE(kris9 @ 6/01/2006, 14:16)
Amerykanie wylądowali na księżycu. Gdyby było inaczej ZSRR natychmiast by ogłosił, że Amerykanie oszukują.
*


To jest główny powód, dlaczego Amerykanie nie odważyliby się na takie fałszerstwo. Rosjanie byli w stanie stwierdzić, czy tak było czy nie i z pewnością skorzystaliby z okazji "dokopania" im. Wyprzedzę argument, iż Gagarin też nie poleciał - Amerykanie też by nie milczeli. Straty poniesione z tytułu fałszerstwa ośmieszyłyby USA na całym świecie.
Takie dywagacje powinniśmy zacząć od tego, czy byli w stanie to osiągnąć z punktu widzenia technicznego, a wszystkie fakty wskazują, że ówczesna technika pozwalała na to, problem tkwił tylko w koszcie i zyskach, tak jak dziś.
Są i dziś ludzie, którzy twierdzą, że Ziemia jest płaska, wystarczy spojrzeć przez okno.
A znacie historię Porfira Jebanowa?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
MLX
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 13.804

Michal Laskiewicz
Zawód: uczen
 
 
post 2/02/2006, 20:36 Quote Post

Oczywiście że Amerykanie wylądowali na księżycu!! Czytając poprzednie posty mam wrażenie że niektórzy poprostu nie pomyśleli przed napisaniem zarzutu. Jeżlei ktoś ma jakieś wątpliwości prosze pisać postaram sie na wszystkie pytania odpowiedzieć nie tylko związane z "fikcyjnością" ale także inne rzeczy dotyczące programu Apollo.

PS.W CSM czułbym się jak we własnym pokoju ;]
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Orlinka
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 13.471

agata czartoryska
Zawód: uczennica
 
 
post 2/02/2006, 20:53 Quote Post

Moim zdaniem amerykanie napewno dotarli na księżyc,ale te wszystkie wyprawy jak narazie niewiele nam dają narazie nikt nie udowodnił życia poza ziemią.Jak myślicie co by mogło się stać,gdyby okazało się,że nie jesteśmy sami?Słyszałam o planecie poza układem słonecznym.tylko kiedy tam dotrzemy?
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
iwetta
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 50
Nr użytkownika: 12.142

Iwetta T.
Zawód: student
 
 
post 2/02/2006, 21:34 Quote Post

Jednej planecie? Stare masz informacje. Odkryto planete zblizoną do Ziemi jest zbudowana ze skał. Zosatła odkryta rok temu oczywiście prz Polaków. Polacy odkryli łacznie koło 10 planet nie wiem dokładnie. A nie tylko oni odkrywają planety.
Temat topiku jest niezwykle ciekawy. Zawsze mnie to ciekawiło. Co do tego, że ZSRR czy USA od razu by się zorientowały i nie milczały by 30 lat to się grubo mylicie. Są sprawy, o których dowadujemy się po 50 latach. Mówicie tysiące osób musiało by milczeć. A powidzcie mi szczerze jak pracujecie w dużęj firmie to co o niej wiecie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
MLX
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 13.804

Michal Laskiewicz
Zawód: uczen
 
 
post 2/02/2006, 23:39 Quote Post

QUOTE(Orlinka @ 2/02/2006, 21:53)
Moim zdaniem amerykanie napewno dotarli na księżyc,ale te wszystkie wyprawy jak narazie niewiele nam dają narazie nikt nie udowodnił życia poza ziemią.Jak myślicie co by mogło się stać,gdyby okazało się,że nie jesteśmy sami?Słyszałam o planecie poza układem słonecznym.tylko kiedy tam dotrzemy?
*


Raczej nigdy nie dotrzemy na jakaś planete pozanaszym ukłdem słonecznym. Dla przykładu lot na Marsa trwałby 200 dni (w jedną strone), a planeta ta jest drugą co do bliskości Ziemi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej