Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Japońscy żołnierze po wojnie, Gdzie sie ukrywali ?
     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 3/10/2010, 15:32 Quote Post

Interesujące te dane Rianie. Muszę przyznać, że mnie dość mocno zaskoczyły. Taki stosunek poległych w akcji w Europie do Azji i Pacyfiku najpewniej jest spowodowany działalnością Wehrwolfu. Z kolei nic mi nie wiadomo o japońskim odpowiedniku tej organizacji i nie sądzę, aby w jakimkolwiek kształcie kiedykolwiek ona tam istniała; rzeczeni japońscy żołnierze, którzy przetrwali szereg lat w dżungli, sądząc, że nadal jest wojna, tylko wegetowali i mogli być po prostu dezerterami.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
jkobus
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.397
Nr użytkownika: 65.292

Jacek Kobus
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rolnik
 
 
post 3/10/2010, 16:22 Quote Post

Tak swoją drogą ciekawe czy pieniądze, które takim repatriowanym z dżungli żołnierzom japoński rząd wypłaca (a na pewno wypłaca) nazywają się "zaległym żołdem" czy "zasiłkiem socjalnym"..? Różnica niby semantyczna, ale wiele by mówiła o przyszłości Azji Wschodniej!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Rian
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.332
Nr użytkownika: 6.598

Stopień akademicki: mgr
Zawód: politolog
 
 
post 3/10/2010, 17:51 Quote Post

QUOTE(Gronostaj @ 3/10/2010, 15:32)
Interesujące te dane Rianie. Muszę przyznać, że mnie dość mocno zaskoczyły. Taki stosunek poległych w akcji w Europie do Azji i Pacyfiku najpewniej jest spowodowany działalnością Wehrwolfu. Z kolei nic mi nie wiadomo o japońskim odpowiedniku tej organizacji i nie sądzę, aby w jakimkolwiek kształcie kiedykolwiek ona tam istniała; rzeczeni japońscy żołnierze, którzy przetrwali szereg lat w dżungli, sądząc, że nadal jest wojna, tylko wegetowali i mogli być po prostu dezerterami.

Pozdrawiam!
*


Sam się dziwię tak dużej ilości "battle casualties" w Europie powojennej zwłaszcza, że nie są mi znane jakieś większe starcia wojsk USA z bandami Werwolfu. Z kolei znanych jest mi kilka starć z Japończykami na wyspach Pacyfiku, np. 8 grudnia 1945 na Guam Japończycy zaskoczyli 4-osobowy patrol Marines zabijając 3 z nich. W innym starciu na tymże Guam (14 grudnia) zginął 1 marine. Nie znam podobnych starć niemieckimi niedobitkami z terenu Europy.

Ten post był edytowany przez Rian: 4/10/2010, 13:09
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej