Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Która dekada XX wieku była najciekawsza?
 
Która dekada XX wieku była najciekawsza?
Lata 50. [ 5 ]  [8.93%]
Lata 60. [ 13 ]  [23.21%]
Lata 70. [ 6 ]  [10.71%]
Lata 80. [ 15 ]  [26.79%]
Lata 90. [ 17 ]  [30.36%]
Suma głosów: 56
Goście nie mogą głosować 
     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 10/08/2013, 16:04 Quote Post

Pierwotnie zagłosowałem myśląc o wydarzeniach historycznych- mamy wtedy upadek komunizmu w Europie,wojnę w Jugosławii, chaos i Talibów w Afganistanie, początek supremacji USA, zmiany w Chinach (plus masakra studentów).

No ale potem doczytałem o co chodziło autorowi.

Ale i tak się składa że lata 90-te zawsze mnie intrygowały- z polskiego punktu widzenia, kompletny burdel i chaos.
W polityce ciągłe zmiany, brak stabilności, oraz przechodzenie starej władzy z zatwardziałych komuchów na biznesmenów i euroentuzjastów, co odbywa się często przy okazji ustawianiu nie do końca uczciwych interesów (nomenklatura postkomunistyczna).
Jest to też złoty okres dla polskiej mafii, wtedy "cudów" dokonywali "Pruszków" i "Wołomin".
Na polskich stadionach panowała kompletna dzicz- dziś nie którzy mówią o "awanturach na stadionach" biggrin.gif, tamte czasy to z meczu na mecz rozwalane stadiony.
Polska policja jeszcze była w połowie milicją/SB- uwielbiam klimaty "Psów" i "Pittbula" wink.gif.
Jest to także okres powstawania polskiego rapu, tego do którego każdy fan tej muzyki kocha wracać. To wtedy powstawały zespoły jak Molesta, Paktofonika, Warszafski Deszcz czy ZIP skład.

Ten post był edytowany przez Rommel 100: 10/08/2013, 16:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
F-104
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 91.918

 
 
post 20/05/2014, 14:26 Quote Post

Zdecydowanie lata 70-te. Stabilność na świecie i względny spokój to największe zalety tej dekady. Zwłaszcza w porównaniu do najgorszej dekady- lat 90-tych - chaosu na świecie i bolesnego rozczarowania "demokratyzacją" w naszym i nie tylko naszym kraju.

Ten post był edytowany przez F-104: 20/05/2014, 18:30
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Wuk30
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 92.820

 
 
post 20/05/2014, 14:27 Quote Post

Ostatnia. Powstała kosmologia jako nauka empiryczna o bogatej bazie obserwacyjna. Cała reszta już była.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
mozets
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 23.342

Marek Mozets
Zawód:
 
 
post 28/02/2020, 22:49 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 28/07/2013, 7:24)
Stanowczo lata 60-te ostatnie porządne chwile w historii ludzkości.
Potem świat stanął na głowie i zaczął się staczać.
*


*************************************
Istotnie - czasy były szare, ale kino, muzyka, teatr, literatura dawały niesamowitą energię, młodzi ludzie żyli naprawdę - dzisiaj tylko egzystują w ciasnym świecie elektroniki, manipulacji, dezinformacji , stereotypów, zamiany ról męskich w damskie, konsumpcji, braku odwagi cywilnej. Po 1968 roku planowo rozpoczęła się era niszczenia tożsamości społeczeństw, narodów, krajów. I jesteśmy dzisiaj w mentalnym kryzysie, dyktowanym przez neomarksizm i correct political.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
JacobusWej
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Nr użytkownika: 103.958

Zawód: sztudera
 
 
post 8/03/2020, 12:40 Quote Post

QUOTE(mozets @ 28/02/2020, 23:49)
QUOTE(Realchief @ 28/07/2013, 7:24)
Stanowczo lata 60-te ostatnie porządne chwile w historii ludzkości.
Potem świat stanął na głowie i zaczął się staczać.
*


*************************************
Istotnie - czasy były szare, ale kino, muzyka, teatr, literatura dawały niesamowitą energię, młodzi ludzie żyli naprawdę - dzisiaj tylko egzystują w ciasnym świecie elektroniki, manipulacji, dezinformacji , stereotypów, zamiany ról męskich w damskie, konsumpcji, braku odwagi cywilnej. Po 1968 roku planowo rozpoczęła się era niszczenia tożsamości społeczeństw, narodów, krajów. I jesteśmy dzisiaj w mentalnym kryzysie, dyktowanym przez neomarksizm i correct political.
*


Trudno się z tym nie zgodzić. sad.gif Urodziłem się wprawdzie już na początku XXI wieku,ale wciąż tęsknię za dawnymi czasami,gdy wprawdzie nie było kolorowo,ale przynajmniej była jakotaka normalność,można było żyć pełną piersią,a konsumpcjonizm i zepsucie moralne nie były aż tak rozwinięte w naszym kraju.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Pierzgal2003
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 612
Nr użytkownika: 105.232

Dominik Pierzgalski
Zawód: Uczen
 
 
post 4/06/2020, 13:37 Quote Post

Ja zagłosowałem na 60-te. Wietnam, Księżyc, muzyka rockowa i amerykańskie kreskówki... Rozumiecie, taki specyficzny sentyment smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Kubok
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 26
Nr użytkownika: 107.252

 
 
post 3/09/2021, 19:51 Quote Post

Zagłosowałem na lata 50., bo właśnie wczesny okres powojenny mnie bardzo ciekawi. Chociaż gdyby była takowa możliwość, to głosowałbym na lata 40.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej