Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pamięć historyczna a poprawność polityczna
     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 23/08/2014, 21:29 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 22/08/2014, 11:23)

Mam prawo , i nie ty mi będziesz to prawo odbierał , może nie zauważyłeś nie żyjemy w komunizmie od ponad 20 lat  dry.gif
Mam prawo nazwać zbrodnie zbrodnią  gdziekolwiek się wydarzy w Iraku , Kongo i na Ukrainie , mam prawo sprzeciwiać się fetowaniu zbrodniarzy i ludobójców .
*


Lancaster...czytaj ze zrozumieniem co napisałem. Bo dyskutujesz sam ze sobą. Pisałem o tym iż nie mamy prawa niczego narzucać naszym sąsiadom. Jeżeli chcesz prawdę głosić tak by to miało skutek a nie było powodem do zadymy to musisz odejść od podejścia typu " wy tacy owacy róbcie tak jak wam mówimy bo coś tam". To tylko prowadzi do tego iż nieczego nie zmienisz. Jak chcesz tego by zrozumiano iz kreowanie Bandery na bohatera to nieszczególny pomysł np to trzeba spokojnie tłumaczyć i dyskutować na fakty a nie uskuteczniać pyskówki.
Tyle chciałem powiedzieć a nie zabierać komuś prawo do głoszenia nawet "prawd objawionych".
W Polsce zaś to inna sprawa.

Kettler
Nasz interes narodowy bynajmniej nie polega na tym, żeby za wschodnią granicą powstało neobanderowskie, wrogie Polsce państwo. To, że neobanderowcy są nieprzyjaźnie nastawieni do Rosji, to wcale nie oznacza, że automatycznie będą przyjaźnie nastawieni do Polski. Wręcz przeciwnie, ich dotychczasowe wypowiedzi świadczą o czymś zupełnie odwrotnym, tyle, że na razie jeszcze są słabi i mają na głowie inne problemy niż dopominanie się o „ukraiński” Przemyśl. Poczekajmy, aż okrzepną.
Wiesz na zachodnich kresach od 60 lat się obawiano że Niemce wykupią i zabiorą swoje ziemie... jak widać na wschodzie też nie brakuje takich co wierzą iż komuś wpadnie do głowy aneksje Przemyśla itd.
Zarówno jak w przypadku Niemców tak i Ukraińców są to jedynie fobie i emocje na których niektórzy ładnie żerują bo te tereny są zamieszkałe przez Polaków i nie ma cienia zagrożenia poza rojeniami róznych idiotów co to siedzą mentalnie w XIX wieku. Ba... powiem Ci że wielu marzy by tacy Niemcy chcieli inwestowac swoja kasę lub by się osiedlać i płacić podatki w Polsce.
POza tym... właśnie interesem naszym jest to iż nasi sąsiedzi będą niepodległymi demokracjami a nie satrapiami jakiegoś despoty z Moskwy bo właśnie wtedy będzie szansa i na prostowanie trudnej historii i na zmiany nazewnictwa ulic i wogóle na współprace o jak najbardziej pokojowym charakterze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 23/08/2014, 22:49 Quote Post

To ja może tak nieśmiało zapytam;
Był jakiś nie despota w Moskwie, bądź Piotrogrodzie/Petersburgu?
Kiereńskiego proponuję pominąć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 24/08/2014, 0:02 Quote Post

QUOTE
Nasz interes narodowy bynajmniej nie polega na tym, żeby za wschodnią granicą powstało neobanderowskie, wrogie Polsce państwo.

Nie. Ale tez nic nie wskazuje by coś takowego powstało.

QUOTE
Czy według Napoleona7, apologeci upowskiej hałastry także pragną dobrosąsiedzkich stosunków z Polską?

Wydaje mi się, że w zdecydowanej większości tak. Bo o tym wszystkim o czym pisałeś Kettlerze, większość zwykłych Ukraińców po prostu nie ma pojęcia. Bo niby kto i kiedy miałby ich nauczyć jak to naprawdę było?

Oczywiście nie mogę wykluczyć, że w Prawym Sektorze jest jakaś grupa idiotów, która śni o Ukrainie po Przemyśl albo i dalej. Ale idioci bywają wszędzie. U nas też są (i to tylu, że nie raz aż strach bierze wink.gif ). Nie sądzę, byśmy byli jacyś gorsi od Ukraińców w tej kwestii. Poza tym tego typu poglądy podsycane są zapewne przez Rosjan. Bo to im najbardziej odpowiadałby Prawy Sektor ze skrajnymi poglądami psującymi relację Ukrainy z Polską i UE, silny na tyle by mieć wpływ na zachodniej Ukrainie. Także wzrostem nacjonalizmu i nastrojów antyukraińskich w Polsce Rosjanie zapewne by się nie martwili.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej