Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
12 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Przemiany Moralne W Po, PO po katastrofie w Smoleńsku
     
kuki
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 266
Nr użytkownika: 59.865

 
 
post 26/04/2010, 12:59 Quote Post

Bardzo pouczający przykład "odnowy moralnej":

QUOTE
Do instrukcji o tworzeniu przez Młodych Demokratów grup do spraw monitoringu internetu dotarł "Fakt". Dziennikarze podali się za młodych działaczy partii i zadzwonili do koordynującego akcję Dariusza Słodkowskiego. To zastępca sekretarza generalnego młodzieżówki Platformy.

Szczegółowe informacje obiecał wysłać pocztą elektroniczną. I wysłał. "Młodzi Demokraci, sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna zwrócił się do nas z prośbą o utworzenie grupy ds. monitoringu sieci. Nie muszę chyba tłumaczyć jak wiele dla Stowarzyszenia znaczy prośba z tej strony" - czytamy w instrukcji.

Dalej padają szczegóły: "Praca grupy miałaby polegać na dodawaniu na kilkunastu największych polskich portalach (WP, Onet, Gazeta, Dziennik, Interia) komentarzy życzliwych PO". Działacze mieliby na to poświęcić około 30 minut dziennie. A na koniec w instrukcji pada jeszcze prośba o zachowanie najwyższego stopnia dyskrecji.

dziennik.pl


Na szczęście instrukcja nie wspomina o "historykach"...




 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
ajjjj
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 64.245

 
 
post 26/04/2010, 13:23 Quote Post

QUOTE(karolz77 @ 26/04/2010, 8:21)
Nie tylko, w sferze budżetowej nie pracują tylko ludzie uwikłani w układy urzędnikami itp. pracują także normalni ludzie którzy mają na utrzymaniu rodziny.
*


ja wiem, że takim ludziom było by zapewne ciężej pracując u prywatnego pracodawcy, bądź prowadząc własną działalność. Nie sądze jednak, że popełnialiby samobójstwa.
Co do praw wyborczych kobiet - myśle, że odebranie prawa wyborczego też nie jest dramatem. Kobiety bardzo często głosują tak jak ich partnerzy.

Wracając do tematu. Wg mnie żadnej odmiany moralnej w PO nie będzie, choć ta kampania, ze względu na ostatnie wydarzenia może być mniej agresywna. Nie znaczy to oczywiście, że będzie merytoryczna, ale może będzie spokojniejsza.
Polityk ma być przedewszystkim skuteczny i choć teraz mamy przejściowy okres uspokojenia, to moda na "Palikoty" zapewne powróci, najdalej za kilka miesięcy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 26/04/2010, 13:33 Quote Post

[quote=kuki,26/04/2010, 12:59]
Bardzo pouczający przykład "odnowy moralnej":

[quote]Do instrukcji o tworzeniu przez Młodych Demokratów grup do spraw monitoringu internetu dotarł "Fakt". Dziennikarze podali się za młodych działaczy partii i zadzwonili do koordynującego akcję Dariusza Słodkowskiego. To zastępca sekretarza generalnego młodzieżówki Platformy.

Szczegółowe informacje obiecał wysłać pocztą elektroniczną. I wysłał. "Młodzi Demokraci, sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna zwrócił się do nas z prośbą o utworzenie grupy ds. monitoringu sieci. Nie muszę chyba tłumaczyć jak wiele dla Stowarzyszenia znaczy prośba z tej strony" - czytamy w instrukcji.

Dalej padają szczegóły: "Praca grupy miałaby polegać na dodawaniu na kilkunastu największych polskich portalach (WP, Onet, Gazeta, Dziennik, Interia) komentarzy życzliwych PO". Działacze mieliby na to poświęcić około 30 minut dziennie. A na koniec w instrukcji pada jeszcze prośba o zachowanie najwyższego stopnia dyskrecji.

dziennik.pl
[/quote]

Ja już o tym pocztą pantoflową słyszałem dość dawno temu. Oczywiście oni dodają nie tyle komentarze "zyczliwe dla PO" ale przede wszystkim obraźliwe dla PiSu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.999
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 26/04/2010, 13:39 Quote Post

QUOTE(ajjjj @ 26/04/2010, 13:23)
Co do praw wyborczych kobiet - myśle, że odebranie prawa wyborczego też nie jest dramatem. Kobiety bardzo często głosują tak jak ich partnerzy.


Ale to może wynika bardziej z tego, że kobiety mają problem ze zniesieniem partnera, który ma od nich radykalnie inne poglądy - więc zwykle wybierają sobie kogoś o poglądach zbliżonych, a nie dlatego że głosują tak jak ich pan i władca?

Analogicznie można argumentować zniesienie praw wyborczych mężczyzn- bo przecież często głosują jak ich partnerki.

Co pierwsze, jajko czy kura? wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
ajjjj
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 64.245

 
 
post 26/04/2010, 18:29 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 26/04/2010, 13:39)
QUOTE(ajjjj @ 26/04/2010, 13:23)
Co do praw wyborczych kobiet - myśle, że odebranie prawa wyborczego też nie jest dramatem. Kobiety bardzo często głosują tak jak ich partnerzy.


Ale to może wynika bardziej z tego, że kobiety mają problem ze zniesieniem partnera, który ma od nich radykalnie inne poglądy - więc zwykle wybierają sobie kogoś o poglądach zbliżonych, a nie dlatego że głosują tak jak ich pan i władca?

Analogicznie można argumentować zniesienie praw wyborczych mężczyzn- bo przecież często głosują jak ich partnerki.

Co pierwsze, jajko czy kura? wink.gif
*


ok, może mówiłem nieco po sobie. W mojej rodzinie wszyscy głosowaliśmy tak jak ojciec, nie dlatego, że mieliśmy takie same poglądy, ale dlatego że robił tak nasz autorytet.
dziś gdy mam już nieco ponad 18 lat i "własny rozum", głosuję sam - ale moja dziewczyna głosuje tak jak ja, choć w wielu kwestiach się różnimy.
Dochodzi tu jeszcze pewne przeświadczenie wg którego kobiecie nie godzi się babrać w polityce, gdyż jest to pewne zniżenie się do poziomu mężczyzny. Dawniej utrzymanie rodziny oraz obrona kraju były domeną mężczyzn, a polityka dotyczy właśnie kwestii militarnych i gospodarczych. To oczywiście się zmieniło gdy socjalizm zmusił kobiety do pracy zawodowej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 26/04/2010, 21:41 Quote Post

QUOTE
Bardzo pouczający przykład "odnowy moralnej":

QUOTE
Do instrukcji o tworzeniu przez Młodych Demokratów grup do spraw monitoringu internetu dotarł "Fakt". Dziennikarze podali się za młodych działaczy partii i zadzwonili do koordynującego akcję Dariusza Słodkowskiego. To zastępca sekretarza generalnego młodzieżówki Platformy.

Szczegółowe informacje obiecał wysłać pocztą elektroniczną. I wysłał. "Młodzi Demokraci, sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna zwrócił się do nas z prośbą o utworzenie grupy ds. monitoringu sieci. Nie muszę chyba tłumaczyć jak wiele dla Stowarzyszenia znaczy prośba z tej strony" - czytamy w instrukcji.

Dalej padają szczegóły: "Praca grupy miałaby polegać na dodawaniu na kilkunastu największych polskich portalach (WP, Onet, Gazeta, Dziennik, Interia) komentarzy życzliwych PO". Działacze mieliby na to poświęcić około 30 minut dziennie. A na koniec w instrukcji pada jeszcze prośba o zachowanie najwyższego stopnia dyskrecji.

dziennik.pl


Na szczęście instrukcja nie wspomina o "historykach"...


Jeszcze raz dziękuje Kuki. Muszę Cię przestrzec byś nie rozwijał tego tematu. Posty znikają tak jak mój poprzedni, więc szkoda się męczyć.

QUOTE
Woj   Napisano Dzisiaj, 09:33
  
Obawiam się więc, że o kraju ojczystym (sądząc z języka) masz dość mętne pojęcie. Zresztą o współczesnej Japonii najwyraźniej także.


Woju, nie mam wykształcenia humanistycznego i mam kłopoty w wyrażaniu swoich myśli. Bardziej mnie nauczono projektować okręty niż ładnie mówić i pisać. Jeszcze raz za to przepraszam. Jeśli napisze tyle postów co Ty, to się wyrobię.

Popełnianie harakiri czy seppuku jest sposobem odbierania sobie życia przez skompromitowane (ale nie tylko) osoby w Japonii. Za mojego życia było kilka przypadków takich czynów (przez ministrów ówczesnego rządu). Chodziło o jakieś nadużycia.

To zejście z tematu odnowy moralnej w PO nie ja dokonałem i wcale mi nie zależy na takich rozwiązaniach. Po prostu chciałem się dowiedzieć jak Wy spostrzegacie to zjawisko.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 26/04/2010, 22:08 Quote Post

Juz było tak fajnie, a tu dziś czytam Niesiołowskiego. I cały czar moralnej odnowy PO prysł. Koniec.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Woj
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.891
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk
 
 
post 27/04/2010, 12:32 Quote Post

QUOTE(Hauer @ 26/04/2010, 23:08)
Juz było tak fajnie, a tu dziś czytam Niesiołowskiego. I cały czar moralnej odnowy PO prysł. Koniec.


Nie bardzo wiem o co chodzi z ta moralną odnową. Ktoś z PO coś takiego deklarował? W tej partii są politycy mniej i bardziej strawni - ale to samo dotyczy i innych ugrupowań. One tez mają przeżywać moralną odnowę? rolleyes.gif Bo obserwując doniesienia z ostatnich kilku dni jakoś nie zauważyłem... confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.999
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 27/04/2010, 12:43 Quote Post

Ależ z moralną odnową sprawa jest bardzo prosta - to hasło wymyślone na potrzeby zarzucania temu czy innemu, że rzeczonej odnowy nie przeszedł.

A najlepsze jest to, że hasło pasuje wszystkim - bo zarówno przeciwnik PiS może spokojnie zarzucić dziennikarzowi GW, że jego żałoba była powierzchowna, jak i dziennikarz GW może zarzucić politykowi PiS, że wcale się nie zmienił, bo chce kontynuować linię poprzedniego prezydenta.

Chyba tylko różnego rodzaju kanapy mają spokój - taka "Krytyka" nigdy nawet nie próbowała sugerować, że Smoleńsk ich jakoś odmienia, a całą żałobę skwitowali w sposób znany z akcji "Nie płakałem po..." - no, może oczywiście za wyjątkiem pogrzebu posłanki Jarugi-Nowackiej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
ajjjj
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 64.245

 
 
post 27/04/2010, 12:56 Quote Post

właśnie dość nierozsądnie oczekiwać takiej odnowy, od powiedzmy 30 lat tendencje są odwrotne.
Za czasów 1szej solidarności gro ludzi działało przeciwko komunie, mieli idealy.
Od tego czasu polityka stacza się po równi pochyłej, ściągana siłą mamony.
Dziś politykiem zostaje się dla doczesnych kożyści, nie dla idei. pzdr.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.999
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 27/04/2010, 13:31 Quote Post

QUOTE(ajjjj @ 27/04/2010, 12:56)
właśnie dość nierozsądnie oczekiwać takiej odnowy, od powiedzmy 30 lat tendencje są odwrotne.
Za czasów 1szej solidarności gro ludzi działało przeciwko komunie, mieli idealy.
Od tego czasu polityka stacza się po równi pochyłej, ściągana siłą mamony.
Dziś politykiem zostaje się dla doczesnych kożyści, nie dla idei. pzdr.
*



Trochę upraszczasz cały problem, w dodatku ten fatalizm (jest źle, będzie gorzej, "kiedyś to były czasy"...).

Za czasów Pierwszej ludzie mieli jasny cel - być PRZECIW komunie. A ZA CZYM oni byli? Okazuje się, że za bardzo różnymi rzeczami. Ale wróg był na tyle silny, że w obliczu takiej przewagi różnice schodziły na dalszy plan. Teraz, kiedy oczywistego wroga aż tak łatwo nie znajdziesz, każdy skupia się na wrogach mniejszych, takich zwyczajnych. I to normalna sytuacja, a nie wielkie mobilizacje, gdy "wszyscy są razem".

A mit of wielkim "dzielącym" Kaczyńskim... coż, najpierw dzieliła Druga (w tym faktycznie, Kaczyński, ale Lech a nie Jarosław, i wtedy w barwach zgodnych z KORowcami), potem rząd Mazowieckiego, potem Wałęsa (ten parę razy, przy każdej wymianie "zderzaka"), potem "ludzie rozumni" odrzucający "ciemnogród"... podziały są immanentną częścią tego systemu. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Smardz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 842
Nr użytkownika: 34.798

Stopień akademicki: mgr prawa
Zawód: ekscentryczny
 
 
post 27/04/2010, 14:11 Quote Post

QUOTE(karolz77 @ 26/04/2010, 14:33)
Dalej padają szczegóły: "Praca grupy miałaby polegać na dodawaniu na kilkunastu największych polskich portalach (WP, Onet, Gazeta, Dziennik, Interia) komentarzy życzliwych PO". Działacze mieliby na to poświęcić około 30 minut dziennie. A na koniec w instrukcji pada jeszcze prośba o zachowanie najwyższego stopnia dyskrecji.

dziennik.pl

Ja już o tym pocztą pantoflową słyszałem dość dawno temu. Oczywiście oni dodają nie tyle komentarze "zyczliwe dla PO" ale przede wszystkim obraźliwe dla PiSu.
*



To akurat nic nowego i nie wymyśliła tego PO. Kiedy PIS wygrało wybory parlamentarne (który to był rok? 2005?) i rozpętała się ta wojenka PIS-PO, bardzo intensywny miało to przebieg w komentarzach na Onecie. Sam poznałem gościa, któremu płacono pisaniu komentarzy. Komentarzy tych właściwie nie nazwałbym pro-czyimiś, one były zwyczajnie oszołomskie i wątpie by dana partia oficjalnie się do nich chciała przyznać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 27/04/2010, 20:55 Quote Post

QUOTE
...  One tez mają przeżywać moralną odnowę? rolleyes.gif  Bo obserwując doniesienia z ostatnich kilku dni jakoś nie zauważyłem... confused1.gif


Jest temat o "przemianach" postkomunistów, których Kalisz prosi już tak nie nazywać, więc można tą tendencje do odnowy "zauważyć".

QUOTE
Ależ z moralną odnową sprawa jest bardzo prosta - to hasło wymyślone na potrzeby zarzucania temu czy innemu, że rzeczonej odnowy nie przeszedł.

A najlepsze jest to, że hasło pasuje wszystkim



Właśnie dla tego, że pasuje wszystkim to chciałem poczytać co o takich odnowach - przemianach myślicie - zwłaszcza w PO.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 27/04/2010, 21:01 Quote Post

o przemianach moralnych w PIS lepiej się nie zastanawiać, jestem tylko ciekaw jaką rolę w spotach wyborczych będzie odgrywał grobowiec w przedsionku krypty srebrnych dzwonów na Wawelu ? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Woj
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.891
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk
 
 
post 27/04/2010, 21:01 Quote Post

QUOTE(Dziadek Jacek @ 27/04/2010, 21:55)
Jest temat o "przemianach" postkomunistów, których Kalisz prosi już tak nie nazywać, więc można tą tendencje do odnowy "zauważyć".


I niby gdzie tu moralna odnowa? rolleyes.gif I co to ma do PO? Jak widzę jednym się wszystko kojarzy z seksem, a innym z PO właśnie. Tylko czy te skojarzenia to problem dla forum historycznego? rolleyes.gif

QUOTE(Dziadek Jacek @ 27/04/2010, 21:55)
Właśnie dla tego, że pasuje wszystkim to chciałem poczytać co o takich odnowach - przemianach myślicie - zwłaszcza w PO.


Obawiam się, że nie rozumiem ani tej logiki, ani tej ortografii. confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

12 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej