Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
12 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Przemiany Moralne W Po, PO po katastrofie w Smoleńsku
     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 25/04/2010, 15:07 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 25/04/2010, 14:59)
Tusk zalegalizował swe małżeństwo przed wyborami prez. 2005, o ile się nie mylę, bo miał wątliwość czy Polacy będą akceptowali wolny związek u człowieka po 40-stce, ale póki co o jego niewierności względem żony nic nie wiadomo smile.gif Natomiast Gowin czy Komorowski są bardziej "papiescy" niż papież smile.gif
*



Nie wiem czy Polacy rzeczywiście zwracają na to uwagę w dzisiejszych czasach, zresztą był cywilnie żonaty, więc nie był to "rasowy" konkubinat choć z katolickiego punktu widzenia jak najbardziej. To chodziło bardziej o poparcie Gocłowskiego i kościoła niż narodu. Ja z kolei słyszałem, że przed ślubem kościelnym Tuskowie przeszli dwa poważne kryzysy i przyczyną tego była właśnie jego wiarołomność ale jako że to poważne naukowe forum a nie pudelek.pl nie będę rozwijał tego wątku wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
mati3000
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 82
Nr użytkownika: 63.346

Zawód: uczeñ
 
 
post 25/04/2010, 15:11 Quote Post

UPR to porządna partia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 25/04/2010, 15:18 Quote Post

QUOTE
UPR to porządna partia.

Niestety program ma nierealny.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 25/04/2010, 15:30 Quote Post

Dlatego powinni się nazywać Unia Polityki Nierealnej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 25/04/2010, 16:49 Quote Post

Nawiązując do początkowej treści - Jestem zainteresowany.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 25/04/2010, 16:55 Quote Post


CODE
ale Tusk to normalny liberał i gospowarczy


Doprawdy ciężko się doszukać u Tuska znamion tego, że jest liberałem gospodarczym. sleep.gif
Śmiechłem hardo, jeszcze trochę to ludzie stwierdzą, że PiS jest konserwatywny a PO liberalne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
ajjjj
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 64.245

 
 
post 25/04/2010, 19:04 Quote Post

QUOTE(karolz77 @ 25/04/2010, 14:49)
PO nie ma wyrazistej linii ideowej. Przybrała model konserwatywny i cześć jej członków jest rzeczywiście konserwatystami ale Tusk to normalny liberał i gospowarczy i obyczajowy i IMHO udaje człowieka przywiązanego do wartości rodzinnych i religijnych, żeby mieć poparcie liberalnych biskupów jak Życiński.
*


drodzy koledzy - proszę nie nazywać Donalda Tuska liberałem gospodarczym - to jest poważne forum. Ten człowiek miał sobie niedawno takie postulaty: 3x15 (PIT, CIT, VAT), likwidacja podatku belki, prywatyzacja szpitali, prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych itd. Może to właśnie jest powód takiej jego przez was oceny, ja jednak proponuję oceniać działania a nie obietnice przedwyborcze. Rządy PO to rekordowy deficyt budżetowy, brak reform liberalnych, próby cenzurowania internetu i przesunięcia środków z OFE do ZUS, restrykcje dotyczące palenia w prywatnych lokalach itd... Donald Tusk jest także wielkim entuzjastom UE i przyjęcia wspólnej waluty.
Rządy PO do tej pory były socjalne i to naprawdę widać.
Część z was zechce zapewne bronić D.T. i PO brakiem możliwości legislacyjnych, wynikającym z antagonizmu prezydenta. Zauważcie jednak, że dziś PO ma około 3-4 miesiące do czasu zaprzysiężenia nowego prezydenta na przeprowadzenie reform i to będzie prawdziwy sprawdzian "liberalizmu" PO.
QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 25/04/2010, 15:18)
QUOTE
UPR to porządna partia.

Niestety program ma nierealny.
*


Co to znaczy nierealny? rozumiesz przez to zapewne nagłe zwolnienia w sferze budżetowej jakie by nastąpiły. Są one niestety konieczne jeśli chcemy rozwoju gospodarczego dla naszej ojczyzny. Niestety bez owego rozwoju, jeśli Polska dalej będzie brnąć w socjalizm los naszych dzieci będzie naprawdę ciężki. Nawet emigracja "na zmywak" do np. Chin za jakieś 30 lat staje się coraz bardziej prawdopodobna.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 25/04/2010, 20:24 Quote Post

Macie rację - pisałem głównie o liberalizmie permisywnym ale zgoda, że obecnie Tuska trudno nazwać liberałem gospodarczym.

QUOTE
że PiS jest konserwatywny


Chyba można stwierdzić że jest socjalkonserwatywny wink.gif

QUOTE
Co to znaczy nierealny? rozumiesz przez to zapewne nagłe zwolnienia w sferze budżetowej jakie by nastąpiły.


Jak mówi dość brutalnie mój ojciec - Korwin ma racje ale jakby przejął władzę gwałtownie zwiększyłaby się liczba samobójstw.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 26/04/2010, 8:12 Quote Post

[/QUOTE]mariuniu Napisano Wczoraj, 16:49
Nawiązując do początkowej treści - Jestem zainteresowany.[QUOTE]
Czy jesteś zainteresowany odnową moralną w PO, czy chodzi Ci o coś innego.
Ja jakoś nie dostałem odpowiedzi mimo, że treści powyżej od groma. To, że Tusk brał ślub kościelny i tego powody to wszyscy dawno wiemy. Że Komorowski jest Katolikiem (tak to się nazywa) też wiemy. Nawet Gronkiewicz w Odnowie w Duchu Świętym działa (działała) to też nie jest ukrywane.
Ale czy bycie katolikiem i grzebanie zmarłych w asyście biskupów to już odnowa moralna?
Mnie chodziło o to, czy widzicie symptomy nawróceń moralnych PO.
Afera hazardowa ucichła a brak jakiegoś odcięcia się od tego.
Czy jeszcze parę spraw by się nie znalazło?
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
ajjjj
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 64.245

 
 
post 26/04/2010, 8:13 Quote Post

QUOTE(karolz77 @ 25/04/2010, 20:24)
Jak mówi dość brutalnie mój ojciec - Korwin ma racje ale jakby przejął władzę gwałtownie zwiększyłaby się liczba samobójstw.
*



z czego miałaby ona wynikać?
rozumiem, że samobójstwa mogliby popełniać ludzie dziś żerujący na innych, uwikłani w układy z urzędnikami, ludzie którym zależy na utrzymaniu socjalizmu. Pytanie czy chcemy ich dalej karmić naszą pracą by chronić ich przed samobójstwem?

Liczba narkomanów wg mnie nie zwiększyła by się (przynajmniej znacznie) po legalizacji. Myślę, że w długim okresie narkotyki przetałyby być modne.

Sytuacja materialna zdecydowanej większości Polaków poprawiła by się i to pewnie w krótkim okresie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 26/04/2010, 8:21 Quote Post

QUOTE
rozumiem, że samobójstwa mogliby popełniać ludzie dziś żerujący na innych, uwikłani w układy z urzędnikami, ludzie którym zależy na utrzymaniu socjalizmu. Pytanie czy chcemy ich dalej karmić naszą pracą by chronić ich przed samobójstwem?


Nie tylko, w sferze budżetowej nie pracują tylko ludzie uwikłani w układy urzędnikami itp. pracują także normalni ludzie którzy mają na utrzymaniu rodziny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 26/04/2010, 8:24 Quote Post

Czy oczekujecie, że urzędnicy PO powinni popełniać harakiri jak honorowi urzędnicy w Japonii?
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Dragon Koronny
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 554
Nr użytkownika: 11.667

 
 
post 26/04/2010, 8:25 Quote Post

Np. kobiety, którym JKM najchętniej zabrałby prawa wyborcze? Nie jestem pewien, czy na to w programie, nie interesuję się zbytnio planktonem, ale jakiś czas temu czytałem jak głosił tę opinię.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 26/04/2010, 8:32 Quote Post

Panowie schodzicie z tematu nie jest on o Korwinie!

QUOTE
mariuniu Napisano Wczoraj, 16:49
Nawiązując do początkowej treści - Jestem zainteresowany.
QUOTE

Czy jesteś zainteresowany odnową moralną w PO, czy chodzi Ci o coś innego.
Ja jakoś nie dostałem odpowiedzi mimo, że treści powyżej od groma. To, że Tusk brał ślub kościelny i tego powody to wszyscy dawno wiemy. Że Komorowski jest Katolikiem (tak to się nazywa) też wiemy. Nawet Gronkiewicz w Odnowie w Duchu Świętym działa (działała) to też nie jest ukrywane.
Ale czy bycie katolikiem i grzebanie zmarłych w asyście biskupów to już odnowa moralna?
Mnie chodziło o to, czy widzicie symptomy nawróceń moralnych PO.
Afera hazardowa ucichła a brak jakiegoś odcięcia się od tego.
Czy jeszcze parę spraw by się nie znalazło?


QUOTE
Czy oczekujecie, że urzędnicy PO powinni popełniać harakiri jak honorowi urzędnicy w Japonii?
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Woj
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.891
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk
 
 
post 26/04/2010, 9:33 Quote Post

QUOTE(Dziadek Jacek @ 26/04/2010, 9:24)
Czy oczekujecie, że urzędnicy PO powinni popełniać harakiri jak honorowi urzędnicy w Japonii?


Nie znam kategorii urzędnicy PO - są natomiast urzędnicy w polskich urzędach. Część z nich istotnie zapewne uzyskała pracę skutkiem działania partyjnych powiązań - tylko że coś takiego nie jest tylko polską specyfiką, a i PO nie stanowi tu żadnego wyjątku.
Obawiam się więc, że o kraju ojczystym (sądząc z języka) masz dość mętne pojęcie. Zresztą o współczesnej Japonii najwyraźniej także. sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

12 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej