Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> STANISLAW MICHALKIEWICZ, Opinie, poglady, informacje
     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 12/10/2011, 22:42 Quote Post

Witam,
na wstępie powiem, że nie jestem tropicielem antysemityzmu. Według mnie jednak redaktor Michalkiewicz posiada do tego stopnia chorobliwą fobię żydowską, że aż zahacza o antysemityzm. W kraju, w którym od pół wieku bez mała Żydów raczej nie ma (albo są bardzo niszową społecznością), człowiek, który co tydzień płodzi felieton, w którym coś o Żydach jest (piję w tym momencie do jego felietonów w NCz!), na pewno może zostać posądzony o tego typu fobię. Zresztą fantazje i fobie żydowskie red. Michalkiewicza przeplatają się regularnie z fantazjami i fobiami dotyczącymi postkomunistycznego układu (zwanego przez red. urokliwie razwiedką). Obywdwa te czynniki powodują, iż nie za dobrze myślę o tym panu.
Honor trzeba mu oddać w tym, że mało kto tak jak on potrafi posługiwać się jadowitym i kąśliwym dziennikarskim językiem. Co do polszczyzny i erudycji red. Michalkiewicza wątpliwości nie mam. Jednak monotonna tematyka jego felietonów świadczy według mnie o tym, że pan red., eufemistycznie mówiąc, posuwa się w leciach.

Mam jeszcze jedną uwagę a propos wypowiedzi szanownego Coobcka. Mianowicie sformułowania "nie cierpię antysemitów i innych rasistów". Niecierpienie jest oczywiście sprawą subiektywną, i nie mam zamiaru z tym polemizować, natomiast sformułowanie "innych" sugeruje, jakoby antysemityzm był formą rasizmu. Sformułowanie to nie do końca ma oparcie w prawdzie. Poza antysemityzmem na tle rasowym, który miał swoje apogeum w hitlerowskiej Rzeszy, istnieją bowiem rodzaje antysemityzmu opartego na tle narodowościowym, religijnym, czy wreszcie społecznym albo ekonomicznym, niektórzy mówią również o antysemityzmie politycznym. Te rodzaje antysemityzmu wiele z rasizmem wspólnego nie mają. A red. Michalkiewicz, mimo iż być może antysemitą jest (według mnie jest), to póki co według mojej wiedzy ani razu nie dał się poznać jako rasista.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 13/10/2011, 15:09 Quote Post

Jednym z często widocznych w felietonach pana Michalkiewicza poglądem jest, że Polska, a także wiele innych krajów, zarządzanych jest zza parawanu fasadowej demokracji przez służby specjalne, które robią to w interesie swoim oraz swoich wpływowych przyjaciół z grona oligarchii finansowo-bankowej. Tenże pogląd wygląda na trafny i logiczny. Władzy ludu nie ma i nie będzie - coś takiego byłoby nieprawdopodobnym cudem, sprzecznym z historycznym doświadczeniem. Wystarczy pomyśleć.

Niestety wśród wielkiej oligarchii polskich magnatów raczej nie ma, więc RP ma podrzędną pozycję. I to, zdaje się, też jest zdanie pana redaktora.

Dlatego rozważania o fasadowości demokracji są w pełni zgodne z tytułem wątku. Tak samo jak dyskusja o szarogęszeniu się służb specjalnych oraz fakcji magnackich, bo to wszystko opinie redaktora.

Tytuł wątku jest jednoznaczny: Red. Michalkiewicz i jego poglądy, kojarzony przez salon jako antysemita. Ergo nie o wszystkich poglądach rozmawiamy, a tylko o ich wycinku, ściśle skonkretyzowanym przez Autora wątku - zwłaszcza że to właśnie do antysemityzmu (li tylko) odniósł się w pierwszym poście. Proszę więc sobie darować dokonywanie amatorskich wykładni, co jest a co nie jest zgodne z tematem.
Resztę oftopów wywaliłem.
Pytanie do Mariuniu - chcecie rozszerzyć dyskusję na wszystkie poglądy? Mogę poprawić tytuł - tylko proszę na przyszłość myśleć [b]przed[/]b nadaniem tytułu.
C.


Ten post był edytowany przez Coobeck: 13/10/2011, 18:01
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Alfa-Kilo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 127
Nr użytkownika: 71.933

 
 
post 15/10/2011, 4:35 Quote Post

QUOTE(mariuniu @ 11/10/2011, 17:36)
stwierdzenie , ,że antysemitą w Polsce jest ten którego nie lubią ,Żydzi . Oryginalne , prawda?
Jestem ciekawy waszych opinii nadmieniając ,że redaktor broni się przed swoim anysemityzmem , stwierdzając ,ze duża rzesza Żydów jest właściwie antysemitami. Powołuje się również na Żyda który ukuł sformułowanie - przedsiębiorstwo Holokaust.
*



Antysemityzm, razem z holokaustem to takie slowo-wytrych uzywane przez syjonistow. Antysemita jest ten, ktorego nie lubia Zydzi - nie tylko w Polsce. Najlepszym dowodem na prawdziwosc tego twierdzenia bedzie wlasnie okrzykniecie min. Normana Filkensteina, jak i innych Zydow krytykujacych syjonistow - antysemitami. Jak semita moze okrzykac drugiego semite, antysemita?
Druga rzecz, ludy semickie to nie tylko Zydzi. Co wiecej, wielu Zydow nie jest nawet pochodzenia semickiego. Tak wiec okrzykujac kogos, kto 'nie lubi' wylacznie Zydow - antysemita jest duzym nieporozumieniem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 15/10/2011, 11:29 Quote Post

Niektórzy, jako przykład antysemickich poglądów Michalkiewicza podają ten tekst:
http://www.fijor.com/2011/08/10/2793/
Jest to wstęp redaktora do książki M.B.B. Biskupskiego "Nieznana wojna Hollywood przeciwko Polsce 1939-45".

Ten post był edytowany przez emigrant: 15/10/2011, 11:29
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 15/10/2011, 18:12 Quote Post

A może trzeba po prostu zakwalifikować Michalkiewicza jako zwolennika teorii spiskowych. Takowe teorie są jak najbardziej profesjonalne jeśli dysponujemy informacją wywiadowczą o wysokiej wiarogodności w danej dziedzinie. Bez tej - bardzo ekskluzywnej i niezwykle kosztownej - informacji teorie spiskowe budzą głównie politowanie.

Nie chcę tego podbudować ostatnimi tekstami Redaktora M., bo nie jestem w stanie się zmotywować do ich analizy sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Vergilius
 

le duc de Rivoli
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.395
Nr użytkownika: 55.739

Dawid Sienkiewicz
Stopień akademicki: mgr
Zawód: radca prawny
 
 
post 15/10/2011, 20:31 Quote Post

Takie pytanie związane bezpośrednio z tematem dyskusji: co to jest ten mityczny salon? Bo ja już nie wiem: to Ci za PO, to agenci, czy Ci za PiS? Zawsze gubię się w domysłach...






[nie traktujcie tych słów ultra poważnie...]
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 15/10/2011, 21:19 Quote Post

Vitam

Ciach!
To nie jest wątek o Magdalence, Ribbentropie ani Mołotowie. O teoriach spiskowych jako takich też nie.
A o salonie proszę sobie założyć odrębny wątek. Zresztą chyba nawet jest.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 15/10/2011, 21:33 Quote Post

Coobeck - Jaja se robisz? Przecież w tytule tematu stoi jak "byk" wzmianka o "salonie".
Percepcję i motywy tegoż należy również poznać.
Bez tego się nie da nawiązać do esencji tematu.

Pozdrawiam
poldas

Po prostu znam życie: z tego momentalnie wykwitnie wielka debata o trafności definicji salonu. Trzech userów będzie się spierało o to, czy pan X do niego należny czy nie, czwarty rozwinie myśl o tym, że istnieje wiele różnych salonów i trzeba zdefiniować o który chodzi, piąty zarzuci drugiemu ignorancję historyczną, szósty wyskoczy z małżeństwem dziadka z wermachtu z babcią ze Stasi - i to wszystko trzeba będzie potem posprzątać. Tytmczasem zaś wystarczy przeczytać uważnie ostatnią linijkę postu Vergiliusa...

A esencją tematu jest: czy Michalkiewicz głosi poglądy antysemickie? Naprawdę uważasz, że jest istotne, czy zarzuca mu to salon, kuchnia czy suterena? Być może jest istotne - ale potrafisz jakoś tę istotność uzasadnić?
C.


Ten post był edytowany przez Coobeck: 15/10/2011, 21:44
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 15/10/2011, 21:44 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 15/10/2011, 18:12)
A może trzeba po prostu zakwalifikować Michalkiewicza jako zwolennika teorii spiskowych.

W/g mnie Michalkiewicz nie jest zwolennikiem teorii spiskowych. Jeżeli w/g Ciebie jest, to których i w którym miejscu jego wypowiedzi?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 16/10/2011, 12:46 Quote Post

QUOTE
A esencją tematu jest: czy Michalkiewicz głosi poglądy antysemickie? Naprawdę uważasz, że jest istotne, czy zarzuca mu to salon, kuchnia czy suterena? Być może jest istotne - ale potrafisz jakoś tę istotność uzasadnić?

Pewnie, że tak. Jednak wtedy Administracja powinna temat zamknąć.
O pewnych rzeczach lepiej nie rozmawiać, bo to "Tematy niebezpieczne".
Więcej się nie da. Przykro mi.
Jednak, tak będzie lepiej dla Forum.
Bardzo dziękuję za cierpliwość.

Pozdrawiam
poldas
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 16/10/2011, 12:55 Quote Post

QUOTE
O pewnych rzeczach lepiej nie rozmawiać, bo to "Tematy niebezpieczne"
A co, pozamykają nas do kryminału czy ześlą do kopalni? Nie żartuj, nie żyjesz w policyjnym państwie...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
misiekjoł
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 88
Nr użytkownika: 69.420

Grzesiek Miś
Stopień akademicki: średniak z technikum
Zawód: prawie informatyk
 
 
post 16/10/2011, 13:01 Quote Post

QUOTE
Pewnie, że tak. Jednak wtedy Administracja powinna temat zamknąć.
O pewnych rzeczach lepiej nie rozmawiać, bo to "Tematy niebezpieczne".
Więcej się nie da. Przykro mi.
Jednak, tak będzie lepiej dla Forum.
Bardzo dziękuję za cierpliwość.


Bo w dzisiejszych czasach chcemy rozmawiać o takich sprawach "na około", a sedno jest całkiem gdzie indziej, często świadomie pomijane (nie dziwie się) i to nie tylko w tym temacie.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 16/10/2011, 13:41 Quote Post

Vitam

Nie znam poglądów Michalkiewicza, więc nie wiem, czy jest wyznawcą spiskowej teorii - ale zdaje się, że takowymi są niektórzy z Szanownych Dyskutantów...
Może wróćmy do meritum? Bo na razie to chyba tylko jeden post ma ścisły związek z tematem - ten na górze strony, napisany przez Ryszarda.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 16/10/2011, 13:41 Quote Post

Drobna uwaga-po cholerę istnieje Mównica, dział, w którym ofc działa regulamin ogólny, jak też owego działu, jednakowoż "luźniejszy", skoro w nim nie można porozmawiać o polityce, bo pojawia się cenzura, rzekomo "prewencyjna"? Jeśli ktoś ma kryształową kulę, to uprzejmie proszę się podzielić, w totka zagram wink.gif Bo inaczej nie widzę opcji 100% przewidzenia OT. Poldas miał rację pisząc, że skoro idzie o stosunek "salonu" do Michalkiewicza, to trzeba ustalić, co to za salon i czy aby na pewno istnieje. Dopiero w razie pojawienia się OT należy zainterweniować. Nie może być tak, ze "o pewnych rzeczach lepiej nie rozmawiać". Bo co, kryminał? Mamy wolność słowa, jeśli tylko nie naruszamy regulaminu, klepmy ile wlezie, co to szkodzi?

Kubku, tak coby ruszyć adrem-może któryś czytacz Michalkiewicza dałby nieco linków, bo póki co chyba zauważyłem jeden.

Ten post był edytowany przez Tromp: 16/10/2011, 13:44
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 16/10/2011, 13:51 Quote Post

Właśnie. Mównica to nie dział merytoryczny, więc stosowanie jakiejś prewencji zakrawającej na autorytaryzm jest dla mnie niezrozumiałe.

Ten post był edytowany przez karolz77: 16/10/2011, 13:54
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej