Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

46 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> EWA KOPACZ, Premier 2014-2015. opinie, analizy

lucyna beata

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik

post 20/09/2014, 18:34 Quote Post

QUOTE(Blake @ 20/09/2014, 16:17)
Można wiedzieć skąd twoje niskie mniemanie o Gowinie jako o ministrze sprawiedliwości?
Nie chcę rzucać tu ciężkim argumentem ad personam, ale to chyba ma coś wspólnego z tym, że lucyna beata wykonuje zawód regulowany... rolleyes.gif Oczywiście jego kroki można oceniać negatywnie, ale dziwi tak emocjonalna wypowiedź.

Oczywiście, widzę jakie spustoszenia dokonał w turystyce. Ten człowiek mówił o nowych miejscach pracy doprowadził jednak do zapaści. Nie ma wzrostu miejsc pracy, padają małe firmy świadczące usługi. Są marnotrawione setki tysięcy zł, większość tych firemek powstała z pieniędzy nas podatników, były duże dofinansowania na ich założenie. Podobne spustoszenia są w innych zawodach, ale te znam tylko ze słyszenia. Następna sprawa to reforma sądownictwa, która wprowadziła zamieszanie, rząd z niej wycofał się. Gowin to człowiek z Podkarpacia, któremu Podkarpacie pokazało środkowy palec mimo iż u nas dominuje prawica. To człowiek którego ideą fix jest zniszczenie tzw. powiatowej Polski z jej rzekomą patologią. Takie przeświecały mu idee, gdy reformował sądownictwo. Proszę pamiętać, że reformę odrzucono, bo był bardzo duży sprzeciw społeczny. Proszę podaj chociaż jeden przykład sukcesu Gowina jako ministra czy polityka. Poza tym ten człowiek jako polityk zapisał się jednym. Krytykowaniem swego szefa, który bronił jego decyzji. Rozumiem, że nie m lojalności w polityce ale nie przesadzajmy, są jakieś zasady moralne które nas ludzi obowiązują. Gowin ląduje na śmietniku politycznym zasłużenie. I oby z niego nie podniósł się. Jego rzekoma popularność ale raczej nie społeczna ale medialna ograniczała się tylko do tego, że jest tym politykiem który walczy o wpływy z PO. Osobiście zawodowi przewodnicy będą kiedyś Gowinowi wdzięczni, turyści zrażeni wracają do nas, ale wątpię abyśmy wyszli ze szarej strefy w której działamy. Na tym my zyskujemy ale straciło państwo nasze podatki, które kiedyś odprowadzaliśmy.

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 20/09/2014, 18:39

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

Dziadek Jacek

VI ranga
Nr użytkownika: 53.918

post 20/09/2014, 19:29 Quote Post

lucyna beata
...widzę jakie spustoszenia dokonał w turystyce. ...  Następna sprawa to reforma sądownictwa

Ja myślę, że to nie były jego pomysły.
Pokaż mi coś co wyszło z tego rząd bez "namaszczenia tuskowego". Przecież gdy Donek był na nartach czy w innym wyjeździe to jedynie w "gałę" mogli samodzielnie kopać smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #32

fgdxx

III ranga
Nr użytkownika: 78.525

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA

post 20/09/2014, 20:56 Quote Post

user posted image Tak trochę z humorem

user posted image A to już na poważnie

Ten post był edytowany przez fgdxx: 20/09/2014, 22:06

User is offline  PMMini Profile Post #33

carantuhill

Bieskidnik
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz

post 21/09/2014, 9:17 Quote Post

Oczywiście, widzę jakie spustoszenia dokonał w turystyce.

No niby jakie? Lucyno, Lucyno aż tak boisz się konkurencji?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 21/09/2014, 9:20 Quote Post

Ja tam Gowina jako szefa MS oceniam całkiem dobrze-głównie za deregulację właśnie. Jakby się nie wtryniał tam, gdzie nie jego miejsce, byłoby cacy.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

katrinehistoryczka

II ranga
**
Nr użytkownika: 95.095

Zawód: KLON arturus.mi³ośnik historii

post 21/09/2014, 11:04 Quote Post

Widzę w postach dużo pesymizmu,głowy do góry ,przeżyliśmy okupację ,przeżyjemy demokrację. smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

lucyna beata

Lucyna Psciuk

post 21/09/2014, 11:17 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 21/09/2014, 9:17)
Oczywiście, widzę jakie spustoszenia dokonał w turystyce.

No niby jakie? Lucyno, Lucyno aż tak boisz się konkurencji?
*

Nie, nie boję się konkurencji. Organizatorzy sparzeni tańszymi usługami wracają do nas. Rozumie, że w Twoim interesie pilota jest aby wyeliminować przewodników. Zawsze będziecie mieli więcej pracy. W moim pilota i przewodnika praz koordynatora klastra jest to aby klient miał jak najlepszą usługę. My bazujemy na reklamie szeptanej, spodobają się Bieszczady więc goście namówią swoich bliskich znajomych do przyjazdu. Dzięki reklamie szeptanej, stałym klientom i coraz częściej dzięki stronie i grupom mamy zapewniony byt. Już przyzwyczaiłam się do tego, że piloci chcą wyprowadzić grupę z Wyżnej na Rawkę, bezczelnie mnie nagrywają aby potem wykorzystać taśmy na nauki, równie bezczelnie kradną nam programy. Już przyzwyczaiłam się do tego, że potrafią do mnie zadzwonić i zapytać się o drogę np.jak dojechać z Cisnej do Komańczy czy mieć pretensje, że nie mają kluczy di cerkwi czy złapała ich policja na przekroczeniu mostu 6 t. Jak jesteś zainteresowany tematem to zapraszam na naszą stronę do skutki wolnego przewodnictwa. http://www.grupabieszczady.pl/index.php?op...=231&Itemid=292
Mój post z dyskusji o wolnym przewodnictwie z innego forum Jak wygląda wolne przewodnictwo w Bieszczadach. Sytuacja sprzed kilku dni z Połoniny Wetlińskiej. Grupę sąsiednią prowadzili animatorzy, ludzie którzy po raz pierwszy byli w górach. To był szok, żadnej organizacji, dzieci zachowują się jak chcą w parku narodowym, idą hordą. Wyciągam picie, a tu kilkoro dzieciaków patrzy się w butelkę jak głodne dziecko na ciastko. Pytam się, czy chcą pić. Tu do butelki wyciąga się rząd rąk, dzieci miały na 6 godzinne przejście po kartoniku słodkiego napoju. Daliśmy im nadwyżki wody, niewiele tego było na 45 osób, po dwa łyki. Dziewczynka podeszła do mnie i pokazał rozbite kolano, nieźle ją musiało boleć. Opatrzyłam, a tu kolejne dziecko. To były pierwsze klasy podstawówki, dzieci w klapeczkach, trampkach, adidasach bez skarpet. Stopy w naprawdę nieciekawym stanie. Wk.., skończyły mi się opatrunki, pytam się opiekunów, którzy chichoczą we własnym gronie, gdzie jest apteczka. Nie mają. Pytam się o pielęgniarkę. Nie mają. Z kim mają podpisaną umowę o świadczeniach medycznych? Nie mają. Oni są animatorami,zdobyli kasę i realizują projekt w górach. Pytam się, czy wcześniej byli w Bieszczadach. Jedna z dziewczyn odpowiada beztrosko, że nie byli w ogóle w górach, ale są przeszkoleni, teraz nie ma obowiązku przewodnickiego, a oni są specjalistami animatorami. Na naszych grupach i na naszej stronie wczoraj wprawdzie pisałam o bezpieczeństwie w górach w czasie burzy, ale wypłynęła mimo chodem sprawa wycieczek. Wypowiada się turystka, która potwierdza moje obserwacje.

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 21/09/2014, 11:23

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 21/09/2014, 12:30 Quote Post

QUOTE(katrinehistoryczka @ 21/09/2014, 12:04)
Widzę w postach dużo pesymizmu,głowy do góry ,przeżyliśmy okupację ,przeżyjemy demokrację. smile.gif
*

Gdzie tu demokracja, gdy podobno szefowa podobno rządu z góry zapowiada, że ów podobno rząd powstał, by ratować główną partię rządzącą, a nie dbać o dobro kraju? Gdzie sens, gdy w zasadzie jedynym atutem, jaki potrafi dla rządu wymienić jego podobno szefowa, jest liczba kobiet (jakby ten czy inny organ implikował znajomość tematyki, którą urzędnik ma się zająć...), a jedynym atutem rzeczonej jest nieposiadanie organu dyndająco-wzwodzącego? Gdy zamienia się znanego i mającego szerokie kontakty za granicą szefa MSZ na wywleczonego z toi-toia, zupełnie nieznanego byle kogo? Gdy osobę nieszanującą i/lub nieznającą prawa czyni się szefem MS?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

lucyna beata

Lucyna Psciuk

post 21/09/2014, 12:39 Quote Post

QUOTE(lucyna beata @ 20/09/2014, 11:35)
QUOTE(rapahandock @ 20/09/2014, 11:21)

Rozumiem, że wszyscy wyrażają święte oburzenie po słowach Kopacz nt. Ukrainy, ale wbrew pozorom powiedziała mądrą rzecz - wpierw interesy Polski. Kochajmy się jak bracia, ale liczmy się jak Żydzi.

Tu pełna zgoda, mnie tylko dziwi forma wypowiedzi i silny zwrot w polityce. Niektórych może szokować taka postawa, najpierw hiiper huuuura bijmy Ruska a teraz opamiętanie. Kobieta która obejmuje rządy nie może być byle jaka, wśród pań utrzymują się na wierzchu tylko panie charakterne. Oby poszła w parze z Merkel w unormowaniu stosunków pomiędzy Polską, UE, Ukrainą i Rosją.
*

Sama z sobą pogadam, a co? Już wiem o co w tym wszystkim chodzi. Pani premier jest z Radomia i to wszystko wyjaśnia. Pracuję często z gośćmi z tej okolicy żyjącej przede wszystkim z rolnictwa. Właśnie koleżanka pilotka mi się pochwaliła, że jej krajanka została premierem. Kopacz nie ma innego wyjścia jak odcięcie się od polityki zagranicznej Sikorskiego. Wbrew temu co kilku forumowych Kolegów tu na Forum twierdziło Polacy nie są zainteresowani polityką zagraniczną i sytuacją na Ukrainie. Popularność tematu kończy się w Polsce, w tym miejscu, gdzie kończą się granice budynków należących do mediów. Okolice Radomia oparte są na rolnictwie, tam zaangażowanie się w awanturę ukraińską zostało bardzo źle przyjęte, tam sankcje już powodują duże szkody w portfelach wyborców. Kontynuacja proukraińskiej polityki byłaby przysłowiowym gwoździem do trumny PO na pewno w rolniczych regionach.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

munitalp10

VI ranga
Nr użytkownika: 45.305

Zawód: BANITA

post 21/09/2014, 12:47 Quote Post

Pewnie jutro wypowie się na temat marszu narodowców w Warszawie z soboty.

User is offline  PMMini Profile Post #40

Darth Stalin

X ranga
Nr użytkownika: 3.971

Zawód: hejter PiS-u

post 21/09/2014, 13:23 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 21/09/2014, 10:20)
Ja tam Gowina jako szefa MS oceniam całkiem dobrze-głównie za deregulację właśnie. Jakby się nie wtryniał tam, gdzie nie jego miejsce, byłoby cacy.
*

Ale "deregulacja" to było właśnie "wtrynianie się tam, gdzie nie jego miejsce"... tongue.gif że nie wspomnę o "reformie" sądów - akurat problemy sądownictwa to nie "zbyt duża ilość małych sądów".
Swoją drogą ciekaw jestem, kiedy opadnie fala na studiach prawniczych - ile jeszcze lat rynek będzie w stanie wchłonąć po 5-8 tysięcy nowych "profesjonalnych prawników" po aplikacjach...

User is offline  PMMini Profile Post #41

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 21/09/2014, 20:44 Quote Post

Pierwsze przemówienie przedsmakiem bełkotu, który przed nami:
http://wpolityce.pl/polityka/214629-schety...s-ukrainy-wideo
Bezcenne są miny członków rządu (1 min 10 s i potem).....

Ten post był edytowany przez emigrant: 21/09/2014, 20:45

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 22/09/2014, 4:07 Quote Post

Kopacz nie ma innego wyjścia jak odcięcie się od polityki zagranicznej Sikorskiego. Wbrew temu co kilku forumowych Kolegów tu na Forum twierdziło Polacy nie są zainteresowani polityką zagraniczną i sytuacją na Ukrainie. Popularność tematu kończy się w Polsce, w tym miejscu, gdzie kończą się granice budynków należących do mediów. Okolice Radomia oparte są na rolnictwie, tam zaangażowanie się w awanturę ukraińską zostało bardzo źle przyjęte, tam sankcje już powodują duże szkody w portfelach wyborców. Kontynuacja proukraińskiej polityki byłaby przysłowiowym gwoździem do trumny PO na pewno w rolniczych regionach.

Lucyno smile.gif
Premierzyca Kopacz , nie wycięła Sikorskiego z MSZ dla radomskich rolników , ale by utrzymać PO w całości , dlatego Schetyna dostał ważne ministerstwo ( a jakie ... co za różnica ? ) .
Przez ponad rok ww Grzesiu sobie poministruje , powsadza wiernych kolegów na stołki ambasadorskie , a co z jego kompetencjami ? Te są zerowe , zaraz ktoś napisze , ze un przeca szefował sejmowej komisji spraw zagranicznych smile.gif
Ano tak .... to prawda , tyle ze to daje podobne kompetencje jak w przypadku , gdyby Kopaczowa zamieniała Siemoniaka w MON , na Stefana "Furiozzzo "Niesiołowskiego , ten wszak szefuje sejmowej komisji do spraw obrony narodowej wink.gif
Przez ten rok ( a może być gorąco )RP , nie będzie miało żadnej polityki zagranicznej , tylko partyjnego pasożyta z tytułem ministra dry.gif

Post #43

lucyna beata

Lucyna Psciuk

post 22/09/2014, 6:21 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 22/09/2014, 4:07)
Kopacz nie ma innego wyjścia jak odcięcie się od polityki zagranicznej Sikorskiego. Wbrew temu co kilku forumowych Kolegów tu na Forum twierdziło Polacy nie są zainteresowani polityką zagraniczną i sytuacją na Ukrainie. Popularność tematu kończy się w Polsce, w tym miejscu, gdzie kończą się granice budynków należących do mediów. Okolice Radomia oparte są na rolnictwie, tam zaangażowanie się w awanturę ukraińską zostało bardzo źle przyjęte, tam sankcje już powodują duże szkody w portfelach wyborców. Kontynuacja proukraińskiej polityki byłaby przysłowiowym gwoździem do trumny PO na pewno w rolniczych regionach.

Lucyno smile.gif
Premierzyca Kopacz , nie wycięła Sikorskiego z MSZ dla radomskich rolników , ale by utrzymać PO w całości , dlatego Schetyna dostał ważne ministerstwo ( a jakie ... co za różnica ? ) .
Przez ponad rok ww Grzesiu sobie poministruje , powsadza wiernych kolegów na stołki ambasadorskie , a co z jego kompetencjami ? Te są zerowe , zaraz ktoś napisze , ze un przeca szefował sejmowej komisji spraw zagranicznych smile.gif
Ano tak .... to prawda , tyle ze to daje podobne kompetencje jak w przypadku , gdyby Kopaczowa zamieniała Siemoniaka w MON , na Stefana "Furiozzzo "Niesiołowskiego , ten wszak szefuje sejmowej komisji do spraw obrony narodowej wink.gif
Przez ten rok ( a może być gorąco )RP , nie będzie miało żadnej polityki zagranicznej , tylko partyjnego pasożyta z tytułem ministra dry.gif
*

Na pewno nie był to jedyny powód, ale proszę zwróć uwagę na to, że jest to rok przedwyborczy i niedługo mamy wybory samorządowe. Wszystko wskazuje na to, że PO i PSL mogą stracić wiele samorządów, zarówno gminnych, powiatowych jak i wojewódzkich. Szczególnie te ostatnie będą potraktowane np. przez PiS jako wskaźnik popularności. Gminy i powiaty to często domena PSL. Ja jestem z tzw. powiatowej Polski, doskonale wiesz, że tu panują specyficzne obyczaje. Wybory to mówiąc wprost stołki. Nie tylko wójtów, burmistrzów ale całej administracji i pokrewnych instytucji np. lasów państwowych od dyrektora regionalnego po nadleśniczego czy wielu stowarzyszeń . Często są to bardzo dobrze płatne stanowiska, zresztą jedyne w okolicy. Pani Kopacz jak wszyscy politycy w kraju musi mieć zaplecze, a owo zaplecze musi mieć marchewkę. Nie bagatelizowałbym tego. Zwróć uwagę na to, że Schetyna nie jest odosobniony w rządzie. Ma swego współpracownika czyli ministra administracji, a to właśnie ten minister mianuje wojewodów i vice wojewodów, a oni innych urzędników. Tworzy się piękny łańcuch dziobania. Moim zdaniem Schetyna dostał cięgi na Śląsku, tam wycięto jego zwolenników. Dzięki takiemu założeniu czyli darowywaniu stanowisk może odbudować swoją pozycję w PO a potem sięgnąć po władzę w tej partii. Kopacz przecież nie będzie liderem, to nie ten typ wodza. Sikorski w PO raczej też po władze nie sięgnie, on jest w dużej mierze obcy (non stop mu to PiS wyciąga), jego pozycja w partii czy rządzie była oparta nie na poparciu ale na łasce Tuska. Tak mi się to wszystko poukładało zanim wypiłam kawę smile.gif

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 22/09/2014, 6:24

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

Baszybuzuk

VIII ranga
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT

post 22/09/2014, 9:06 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 21/09/2014, 20:44)
Pierwsze przemówienie przedsmakiem bełkotu, który przed nami:
http://wpolityce.pl/polityka/214629-schety...s-ukrainy-wideo
Bezcenne są miny członków rządu (1 min 10 s i potem).....
*

Słowa premier Kopacz wynikają ze świadomości prostej prawdy znanej małym dzieciom - jeśli zamykamy oczy, to nas nie widać. wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #45

46 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej