Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Samochód Smyk
     
Rycho 2
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 71.753

ryszard cieplinski
Zawód: emeryt
 
 
post 11/03/2011, 1:10 Quote Post

Witam jestem po raz pierwszy na tym forum aby sprostowac pewna niescislosc dot.prototypowego samochodu Smyk polskiej produkcji z lat 50-tych.Otoz we wszystkich publikacjach oraz w internecie podaje sie ze wszystkie prototypy Smyka byly wyposazone w silnik Junaka 350ccm i ze zostal zaprojektowany silnik dwusuwowy,dwucylindrowy o poj.500ccm ktory mial byc w przyszlosci montowany do tychze samochodow i motocykli Junak ale do tego nie doszlo.Pragne poinformowac ze nie jest to zgodne z prawda gdyz taki silnik zostal wyprodukowany/nie wiem w jakiej ilosci/ i zostal zamontowany conajmniej w jednym prototypie Smyka ktorego bylem wlascicielem.Niestety samochod przepadl za co winie glownie siebie.Nie przepadl jednak w/w silnik i inne czesci do Smyka ktore posiadam do chwili obecnej.Mam rowniez dokumenty na ten samochod /potwierdzenie wyrejestrowania.Silnik jest naprawde wspanialy;jest zblokowany ze skrzynia biegow i posiada tzw.dynamostarter.Takie sa fakty.Jezeli wsrod forumowiczow jest osoba ktora posiada jakies informacje na temat tych silnikow /calkowicie polskiej konstrukcji/ dobrze byloby znac losy tej konstrukcji,czy nie przepadly bezpowrotnie jak wiele prototypow polskich samochodow i motocykli.Mysle ze zainteresuje to fanow i znawcow polskiej motoryzacji.

Temat przeniesiony z działu Historia nauki.

Ten post był edytowany przez sargon: 15/03/2011, 19:21
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej