Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Closed TopicStart new topicStart Poll

> Ocena Adminów I Modów, plus postulaty na przyszłość

Jak oceniasz?
Wszystko jest rewelacyjnie [ 1 ]  [11.11%]
Adminowie powinni jednak znaleźć sponsorów [ 2 ]  [22.22%]
Niektórzy Moderatorzy wychodzą istotnie poza swoje uprawnienia [ 5 ]  [55.56%]
Mam inny ważny postulat na przyszłość [ 1 ]  [11.11%]
Tego typu ankieta jest niezgodna z Regulaminem Forum [ 0 ]  [0.00%]
Suma głosów: 9

mata2010

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk

post 22/12/2012, 5:57 Quote Post

Będąc na ostatnim Zlocie (niestety bardzo niewielkim) dowiedziałem się coś nie coś o historii i specyfice tego Forum. Jestem zbudowany samozaparciem Adminów i Modów, a także ich wysokimi kompetencjami. Gorąco im za to dziękuję.

Mam jednak parę naiwnych pytań. Co się np. stanie jak Adminom się znudzi cała zabawa? Albo po prostu będą mieli swoje osobiste poważne problemy i nie będą w stanie dalej prowadzić tego interesu?

Sponsorzy - chyba - mogą być dwojakiego rodzaju. Firmy zainteresowane rozwojem Forum i/lub szukające tu promocji siebie czy swoich produktów. Mogą być jednak również uczelnie, stowarzyszenia czy fundacje (bądź jeszcze inne organizacje niekomercyjne, bądź nawet polityczne czy rządowe lub samorządowe), które na pewno dodadzą powagi (+ew. dodatkowych Modów) i zwiększą szanse na ciągłość istnienia Forum.

Ten post był edytowany przez mata2010: 22/12/2012, 5:58

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 22/12/2012, 6:05 Quote Post

Ocena Adminów I Modów

Nie wiem jak ma się regulamin , wobec oceny Adminów i Modów , choć rozumiem ze ankieta została założona Bona Fide

Zaznaczę jedynie ze pochopnemu ogłoszeniu Amnestii Generalnej mowie veto sleep.gif
Marlon nie jest banitą , ma status usera .

Post #2

mata2010

VII ranga
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk

post 22/12/2012, 9:45 Quote Post

Jeszcze jedno naiwne pytanie: może już istnieje jakieś stowarzyszenie wspierające lub wręcz "posiadające" to Forum? Czy UMCS tylko "dostarcza" serwera i łacza?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 22/12/2012, 9:50 Quote Post

wręcz "posiadające" to Forum?

Z tego co mi wiadomo to własność prywatna ( ta z natury jest święta i nienaruszalna ) Najwyższej Administracji, działająca na zasadzie non profit

Post #4

Theodorus

Teodor
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny

post 22/12/2012, 11:54 Quote Post

Tylko nadmienię, że nikt nie został zbanowany bez powodu. Nikt nie został zbanowany po pierwszym ostrzeżeniu na 5 możliwych. Po każdym była informacja za co, za jaki punkt regulaminu, więc była możliwość by dalej funkcjonowali na forum. Każdy rejestrując się na tym forum automatycznie akceptuje regulamin i środki jego egzekwowania, więc może dość bezsensownego miałkania za osobami, które pisać na forum nie chciały?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 22/12/2012, 12:11 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 22/12/2012, 5:57)
Będąc na ostatnim Zlocie (niestety bardzo niewielkim) dowiedziałem się coś nie coś o historii i specyfice tego Forum. Jestem zbudowany samozaparciem Adminów i Modów, a także ich wysokimi kompetencjami. Gorąco im za to dziękuję.
Choć nie byłem na zlocie i nie miałem przyjemności rozmowy z Adminami i Modami, to jednak coś takiego podejrzewałem od dawna i dlatego przyłączam się do podziękowań.
Zaznaczyłem opcję pierwszą. Nie dlatego, żeby rzeczywiście było rewelacyjnie, (choć jest według mnie bardzo dobrze) ale dlatego, że obawiam się, iż zmiany byłyby raczej na gorsze zgodnie z zasadą, że lepsze najczęściej jest wrogiem dobrego...

Mam jednak parę naiwnych pytań. Co się np. stanie jak Adminom się znudzi cała zabawa? Albo po prostu będą mieli swoje osobiste poważne problemy i nie będą w stanie dalej prowadzić tego interesu?
A, to są według mnie dobre pytania i tu też przyłączam się do zadającego.
QUOTE(Lancaster)
Marlon nie jest banitą , ma status usera .
Są przesłanki, by twierdzić, że w rubryce może być jeszcze "user" a gość już ma bana na postowanie...

Ten post był edytowany przez emigrant: 22/12/2012, 12:14

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

Danielp

born in the PRL
Nr użytkownika: 1.267

post 22/12/2012, 12:16 Quote Post

Aby na forum obowiązywała taka zasada

"jeśli aktywnie uczestniczysz w dyskusjach, spierasz się bronisz/ podważasz postawione tezy to bądź jako zwykły user - zapomnij że jesteś moderatorem " .

Dyskutując, spierając się łatwo jest ulec pokusie "władzy" (a co tam utemperuje tych co wg mnie nie maja racji a ichniejsze argumenty mam gdzieś - ja tu jestem moderator i nikt nie będzie podważał mojej wiedzy) , lepiej żeby baczenie "na gorący temat" miał inny moderator.

Pisanie Bona Fide

Ten post był edytowany przez Danielp: 22/12/2012, 12:21

User is offline  PMMini Profile Post #7

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 22/12/2012, 12:21 Quote Post

QUOTE(Danielp @ 22/12/2012, 12:16)
Aby na forum obowiązywała taka zasada

"jeśli aktywnie uczestniczysz w dyskusjach, spierasz się bronisz/ podważasz postawione tezy to bądź jako zwykły user - zapomnij że jesteś  moderatorem " .

Dyskutując, spierając się łatwo jest ulec pokusie "władzy" (a co tam dowalę tym co wg mnie nie maja racji a ichniejsze argumenty mam gdzieś - ja tu jestem moderator i nikt nie będzie podważał mojej wiedzy) , lepiej niech baczenie ma wtedy inny moderator.
*

O ile wiem, ta zasada obowiązuje. Stąd kolory lub wytłuszczenia albo wyraźne zastrzeżenie, że dane zdanie jest wpisem moderatorskim, nie udziałem w dyskusji. Najczęściej te wypowiedzi daje się łatwo odróżnić (ja przynajmniej nie mam z tym raczej problemów). A w razie wątpliwości zawsze można spytać czy to wypowiedź moda jako usera czy moda jako moda.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

lucyna beata

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik

post 22/12/2012, 12:24 Quote Post

Pamiętam pierwsze ostrzeżenie Janceta, było diablo niesprawiedliwe. Jancet "wszedł w uprawnienia moderatora" wydzielił post i na jego postawie dostał niezasłużone moim zdaniem ostrzeżenie. Ja Mu towarzyszyłam. To było niesprawiedliwe, ja nie oberwałam. Poza tym są na tym forum równi i równiejsi. Czasami mam wrażenie, że na wiele sobie mogę tu pozwolić. Gdybym nie była kobietą to bardziej dostawałabym po łapach. Moja walka z Balto taż to było non stop łamanie regulaminu.
Na Forum jest dobre grono moderatorskie, dużo od nich nauczyłam się, ma jednak jedną zaletę, która jest jednocześnie wadą: nie łatwo przebaczają.

Edycja

Mam pomysła i to genialnego. Najczęściej do spięć dochodzi na tle politycznym, przeważnie w mównicy. Można krzykaczom czy tym który puściły nerwy zamknąć dostęp do mównicy. Mogliby pisać tylko w merytorycznych wątkach.

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 22/12/2012, 12:37

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Theodorus

Teodor
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny

post 22/12/2012, 12:49 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 22/12/2012, 12:11)
Znam jeden przypadek, w którym ban nastąpił właśnie bez powodu "wedle widzi mi się" ale to szczegół. Dość jednak wymawiania. Zasłużone czy nie, powinno nastąpić powszechne ułaskawienie i wtedy byłoby wiadomo, kto chce pisać na forum. Wówczas nie byłoby żadnych niedomówień i pretensji.

5 ostrzeżeń.. .to 5 razy było niesprawiedliwie?

Gdybym nie była kobietą to bardziej dostawałabym po łapach.

Mnie nie interesuje, jak pewnie każdego moda, czy jesteś kobietą. Jesteś userem, a w necie możesz być też Wojtkiem, który ma 12 lat tongue.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 22/12/2012, 12:51 Quote Post

Witam!
QUOTE(lucyna beata @ 22/12/2012, 13:24)
Mam pomysła i to genialnego. Najczęściej do spięć dochodzi na tle politycznym, przeważnie w mównicy. Można krzykaczom czy tym który puściły nerwy zamknąć dostęp do mównicy. Mogliby pisać tylko w merytorycznych wątkach.
*

A który z userów, których wymieniłaś jako brakujących, dostał bana za Mównicę? wink.gif

Sam temat jest bodaj trzecim takim w tym roku, żaden dobrze nie skończył. Osobiście brakuje mi kilku, może i kilkunastu userów, w tym i adwersarzy. O co najmniej dwóch wiem, że mają się przynajmniej dobrze.

Standardowo-CHCEMY FLORKA!!!
biggrin.gif

Samej słuszności lub nie banowania oceniać nie zamierzam, nie moja rola. Od tego są admini.
Generalnie zaś, moderacja działa nieźle, ale samo forum coraz gorzej. Gnijemy we własnym sosie... Wieczorem, jak nie zapomnę, skrobnę pewną obserwację sprzed paru miechów.

Theodorusie-ale musiałaby mieć taką koszulkę z siatki biggrin.gif

Ten post był edytowany przez Tromp: 22/12/2012, 12:52

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

mobydick1z

Błękitno-purpurowy Matuzalem
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.

post 22/12/2012, 13:02 Quote Post

QUOTE(Theodorus @ 22/12/2012, 12:49)
5 ostrzeżeń.. .to 5 razy było niesprawiedliwie?

Nie znam sprawy z wcześniejszych czterech ostrzeżeń, o co tam chodziło, więc do tego nie piję. Chodzi o samą sytuację, w której dany użytkownik został zbanowany a nie była to postać taka jak ci najbardziej znani, których nie będę wymieniał, bo chyba nie jest to potrzebne. Ale nic to. Ode mnie tyle.

User is offline  PMMini Profile Post #12

Net_Skater

VIII ranga
Grupa: Supermoderator
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik

post 22/12/2012, 13:20 Quote Post

mata2010:
Ocena Adminów I Modów, plus postulaty na przyszłość

Czy juz naprawde nie ma innej tematyki do poruszania na Forum Historycznym ? Mata, jestes doswiadczonym uzytkownikiem z ponad 1600 napiosanymi postami - i dwa dni przed swietami walisz cos co bylo juz wiele razy poruszane i wiele razy wywalane ??? To i teraz zastanowie sie co zrobic z swiateczna amnestia ostrzezen dla Ciebie (tak tak Lucyno Beato, taki program tez istnieje - i to od lat).
Wywalilem pare postow ktore moglbyby byc podstawa do akcji dyscyplinarnych - natomiast zalecam wszystkim ochotnym do dyskutowania o zlych/dobrych modach/adminach/banitach i Bog wie co jeszcze - do uzycia PM w kontakcie z Adminami i/lub Modami.
Co się np. stanie jak Adminom się znudzi cała zabawa?

Mata, to jest prywatny biznes. Jesli jednego pieknego dnia odkryje, ze strona nie funkcjonuje to sa trzy mozliwosci: albo software sie skichalo, albo server sie spalil, albo Admin zadecydowal: to wystarczy i wylaczyl wtyczke z kontaktu. I wierz mi, bede z tym zyl.

Moderator N_S

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

lucyna beata

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik

post 22/12/2012, 13:56 Quote Post

Drogi Moderatorze, mój wkład w Forum jest niewielki, bo jakimż może być. Jestem laikiem, przybyłam tu, jestem tu zalogowana lub też nie od lat, bo chcę czegoś się nauczyć. Z mego punktu widzenia strata merytorycznych dyskutantów to uderzenie we mnie. Cóż mi z tego, że jest tu bardzo wielu sympatycznych dyskutantów skoro nie mają wiedzy specjalistycznej. Coby nie powiedzieć o wielu nieobecnych to przede wszystkim należy uwzględnić ich wkład w forum, w tym ich wkład w moją edukację. Jak wspomniałam wcześniej w świecie wirtualnym jestem wszystkim, od trolla, który potrafi zniszczyć forum do admina dobrze prosperujących grup. Jestem często banowana, raczej mnie to bawi. Gdybym miała wybór to wolałabym abym to ja była wyrzucona z forum, a nie Jancet czy Marlon. Oni wnieśli tu swoją wiedzę, potrafili mnie czegoś nauczyć. Brakuje mi wykładów Marlona, od jego zbanowania dział średniowieczny stoi na znacznie niższym poziomie. Nie oznacza to, że Malon nigdy mnie nie zdenerwował, czasami zgrzytałam zębami. Miał dwie zalety, wiedzę i logicznie myślał. I to dla mnie jest najważniejsze.

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 22/12/2012, 14:00

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

szapur II

X ranga
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student

post 22/12/2012, 14:09 Quote Post

Niestety zgrzyt zębami moderacji jest ograniczony do "pięciu ostrzeżeń", to wyczerpuje temat, zamykam smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #15

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Closed TopicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej