Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Nowe ,,białe plamy", Sprawa moderatora domniemane TW bezpieki

szapur II

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student

post 14/10/2012, 19:24 Quote Post

Regulamin forum nie przewiduje konieczności odpowiadania na jakiekolwiek pytanie zadane w dyskusji, poza tym, rejestrując się na forum nie zauważyłem konieczności lustracji. Aha, nie polecałbym zakładania tematów opartych o enuncjacje nieweryfikowalne. Niektórym zalecałbym, jak chcą nadrabiać "białe plamy", albo prowadzenie własnych badań w archiwum, albo/i założenie sobie jakiegoś forum "lustratorzy.org" - coś w ten deseń.

CODE

Z tego co wydaje się mnie rozumieć;
Kolega Wojciech Mazur był nim.
I nic konkretnego z tego nie wynika.

Jeśli Bartłomiej Rychlewski pozyskał wśród moderatorów "osobowe źródło informacji", a na to wygląda, to powinien też wiedzieć, jaka była odpowiedź.

Ten post był edytowany przez szapur II: 14/10/2012, 19:27

User is offline  PMMini Profile Post #16

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 14/10/2012, 19:25 Quote Post

Czy rzeczony "Kolega Wojciech Mazur" upoważnił cie do wypowiedzi w swoim imieniu , jak nie , to pozwól jemu zabrać głos czy był czy nie był .

Post #17

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 14/10/2012, 19:25 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 14/10/2012, 20:23)
*

Zgadza się. Bo i czemu ma mnie obchodzić czyjaś prywatna sprawa, plus ewentualnych osób z nim jakoś powiązanych, skoro mi nie brat ani swat? Skoro jednak ów człek uznał, że chce złożyć publiczne wyjaśnienie, powinien mieć taką możliwość. Jeśli to kogoś interesuje, to przeczyta. Jeśli nie-jego sprawa. Nadto, mod ów jest tu-przypominam-pod nickiem, więc...

Jacku-masz zupełną słuszność.

Ten post był edytowany przez Tromp: 14/10/2012, 19:28

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

Recoil

VII ranga
Nr użytkownika: 13.511

post 14/10/2012, 19:28 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 14/10/2012, 19:10)
No i przypominam-wielu z nas jest tutaj pod nickami, nie są znane ich imiona i nazwiska. Jeśli ktoś chce być np. poldasem372 (pozwolisz, że skorzystam z twojego przykładu?), to niech nim będzie. Jeśli ktoś chce być np. Bartłomiejem Rychlewskim w rzeczy samej (a takich jest niewielu), to już insza inszość. Po to jest możliwość nadania sobie ksywki, żeby zachować pewną anonimowość.

Tak, ale dyskutując na temat postaci z historii najnowszej Polski, używa się z reguły ich prawdziwych nazwisk. Czy jest obowiązek robienia wyjątku, gdy dana postać z historii najnowszej jest użytkownikiem/moderatorem tego forum?

User is offline  PMMini Profile Post #19

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 14/10/2012, 19:32 Quote Post

QUOTE(Recoil @ 14/10/2012, 20:28)
Tak, ale dyskutując na temat postaci z historii najnowszej Polski, używa się  z reguły ich prawdziwych nazwisk. Czy jest obowiązek robienia wyjątku, gdy dana postać z historii najnowszej jest użytkownikiem/moderatorem tego forum?
*

Skądże. Staram się po prostu apelować o rozsądek. Nadto, nie mając kompetencji ku temu (zwłaszcza ich nie mając), nie chcę oceniać człowieka jako osoby, zwłaszcza, że bardzo cenie jego wiedzę i jego samego jako usera i moda, a z braku bliższej komitywy nie uważam, by było ważne, kim był/jest poza monitorem.

Ten post był edytowany przez Tromp: 14/10/2012, 19:35

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 14/10/2012, 19:36 Quote Post

Tak, ale dyskutując na temat postaci z historii najnowszej Polski, używa się z reguły ich prawdziwych nazwisk. Czy jest obowiązek robienia wyjątku, gdy dana postać z historii najnowszej jest użytkownikiem/moderatorem tego forum?

Recoilu ,
podobnie jak Ty jestem zwolennikiem lustracji i podobny jest nasz stosunek co do "TW" , jednakowoż jedynie te osoby sa ustawowo podane lustracji :
"... Osoby podlegające postępowaniu lustracyjnemu

Osobami pełniącymi funkcje publiczne w rozumieniu ustawy były:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
poseł
senator
poseł do Parlamentu Europejskiego (eurodeputowany)
osoba powołana, wybrana lub mianowana na określone w innych niż ustawa lustracyjna kierownicze stanowisko państwowe, przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Sejm, Prezydium Sejmu, Senat, Sejm i Senat, Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu lub Prezesa Rady Ministrów
Szef Służby Cywilnej
dyrektor generalny w ministerstwie, urzędzie centralnym lub urzędzie wojewódzkim
sędzia, prokurator i adwokat
rektor, prorektor, kierownik podstawowej jednostki organizacyjnej w publicznej i niepublicznej szkole wyższej, członek Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, Państwowej Komisji Akredytacyjnej lub Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów
członkowie rad nadzorczych, zarządów, dyrektorzy programów oraz dyrektorzy ośrodków regionalnych i agencji Telewizji Polskiej – Spółka Akcyjna i Polskiego Radia – Spółka Akcyjna
dyrektor generalny Polskiej Agencji Prasowej, dyrektorzy biur, redaktorzy naczelni oraz kierownicy oddziałów regionalnych PAP
prezes Polskiej Agencji Informacyjnej, wiceprezesi, członkowie zarządu oraz dyrektorzy – redaktorzy naczelni PAI...." za wiki
Osoba o której pisano ww temacie i , której zarzucono bycie domniemanym "TW"takiemu obowiązkowi nie podlega , co innego budzi mój sprzeciw ze jej prawo do wyjaśnienia zostało naruszone .

Post #21

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 14/10/2012, 19:41 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 14/10/2012, 20:36)
Osoba o której pisano ww temacie i , której zarzucono bycie domniemanym "TW"takiemu obowiązkowi nie podlega , co innego budzi mój sprzeciw ze jej prawo do wyjaśnienia zostało naruszone .
*

Hawgh. Mojem skromnem zdaniem wyczerpuje to temat-kto chce, niech dochodzi w kazamatach IPNu, czy Mazur tym TW był, zali nie był, jeśli mu zależy. Ewentualnie niech zapyta. A z administracją niech sobie ów mod dochodzi swoich spraw sam, jeśli ktoś chce mu pomóc (bo i zbiorowe petycje bywały, w tym z moim udziałem), niechże się doń zgłosi.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

poldas372

X ranga
Nr użytkownika: 19.336

post 14/10/2012, 19:47 Quote Post

Prawo tej osoby do wyjaśnienia nie zostało naruszone.
Ona woli się nie wypowiadać.
My tworzymy "burzę w szklance wody".
Po co? Bo tak lubimy.

User is offline  PMMini Profile Post #23

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 14/10/2012, 19:50 Quote Post

Prawo tej osoby do wyjaśnienia nie zostało naruszone.
Ona woli się nie wypowiadać.
My tworzymy "burzę w szklance wody".
Po co? Bo tak lubimy.

Porównując to co napisał paladas a Szanowny Bartłomiej vide :
Zaczęło się od tego, że jeden z kolegów zapytał moderatora czy prawdą jest , ze był współpracownikiem SB. Wątek został zawieszony ,,do wyjaśnienia sprawy" a potem skasowany . Moderator , który wskazany był jako tw SB napisał do swoich kolegów list z wyjaśnieniem, [B]złożył rezygnację z funkcji moderatora i poprosił o publikację jego wypowiedzi w zamkniętym wątku i według mnie postąpił w porządku . ,,Czary" zaczęły się później: Decyzją administratora i części moderatorów wypowiedzi tej nie zamieszczono, wątek ostatecznie wywalono na fajans a moderatora POPROSZONO o to by pozostał przy swojej funkcji.

Zaczynam się zastanawiać , czy palads przeczytał post wprowadzający ?

Ten post był edytowany przez lancaster: 14/10/2012, 19:52

Post #24

poldas372

X ranga

post 14/10/2012, 19:56 Quote Post

Co to jest "paladas"?

User is offline  PMMini Profile Post #25

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 14/10/2012, 19:59 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 14/10/2012, 20:56)
Co to jest "paladas"?
*

Palatium może? Palazzo? wink.gif
A poważnie, Jacek ma chyba rację... Ale spór na linii mod-reszta moderacji/administracja (o ile można to nazwać sporem) to nie nasz biznes, o ile każdy z nas nie zostanie poproszony o udzielenie wsparcia. Nie przypominam sobie takowej prośby, więc temu dajmy może spokój..?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 14/10/2012, 20:00 Quote Post

Przepraszam , winno być oczywista poldas372 , BTW - swój udział w tym temacie wyczerpałem , co miałem do powiedzenia - powiedziałem , ENDE

Post #27

poldas372

X ranga

post 14/10/2012, 20:08 Quote Post

Ale spór na linii mod-reszta moderacji/administracja...

Odnośnie czego?
Racja - To nie "nasz biznes" w temacie lustracji.
Od tego jest pewna instytucja, o której wspominałem.
Ponadto;
Jakiś użytkownik forum był TW i co z tego?
Raczej nic.

User is offline  PMMini Profile Post #28

Marek Zak

VII ranga
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz

post 14/10/2012, 20:12 Quote Post

Tak wtrącę z dystansu. Znam osoby i ich potomstwo z tzw ,,najwyższej nomeklatury". Jedne należą do celebrytów, inne spokojnie korzystają z kont w pewnym pięknym alpejskim kraju. Nikt ich nie pyta skąd mają kasę, ani, co robili za PRL-u. Nikt sie ich nie czepia, chociaż to oni byli jawnymi właścicielami PRL-u i czerpali pełnymi garściami to, co chcieli. Jak na tym tle wygląda historyk TW. Jak mrówka przy słoniu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 14/10/2012, 20:12 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 14/10/2012, 21:08)
Odnośnie czego?
*

Rzekomego listu-oświadczenia w wiadomej sprawie, złożonego przez ww personę, który to list-oświadczenie miał zostać usunięty. Czy i dlaczego-nie mam pojęcia, nie mnie tego dochodzić.
CODE

Jakiś użytkownik forum był TW i co z tego?
Raczej nic.

Zgadza się.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Closed TopicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej