Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> AUTOMATYCZNE SPRAWDZANIE PISOWNI , Dla ludzi mających problemy z j. polskim

Nauka

TechAdmin
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 1

post 21/05/2006, 15:48 Quote Post

Pewien odsetek użytkowników ma wyraźne problemy z ortografią. Najprostszym sposobem na sprawdzanie pisowni jest skorzystanie z narzędzia "Google Toolbar":

1/ Pobrać można z: http://toolbar.google.com/ Moduł sprawdzania pisowni ma obecnie wyłącznie wersja angielska.
2/ Po zainstalowaniu i zrestartowaniu przeglądarki należy kliknąć w strzałkę obok "Check", następnie w "Choose language" i na koniec wybrać "Polish".
user posted image
3/ Pisownię można teraz każdorazowo sprawdzać przy wysyłaniu wiadomości. Wystarczy kliknąć w "Check", a program podświetli rażące błędy i nieznane wyrażenia.
user posted image

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

T34

Banita
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 14.339

post 21/05/2006, 18:42 Quote Post

Ludzie, korzystajcie z tego, błagam ! Całkiem sporo osób pisze jeszcze posty typu "ty niewiesz o czy muwisz, ten tfuj metal jes gupi a metalofcy agresyfni" ! Poza tym niektórzy nie stawiają kropek i przecinków. Apeluje do mających problemy z ortografią - korzystajcie z tego narzędzia!!!
No chyba że chcemy, żeby forum wyglądało tak : Link

User is offline  PMMini Profile Post #2

Władysław IV Waza

Vladislaus Quartus Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuania
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 5.849

Dominik
Zawód: król oczywiscie :)

post 24/06/2006, 14:58 Quote Post

A jest coś podobnego tylko że dotyczące interpunkcji? Bo jeśli chodzi o ortografię to wystarczy mieć worda.

pozdrawiam

User is offline  PMMini Profile Post #3

Maciaz

III ranga
Nr użytkownika: 21.486

post 23/10/2006, 16:42 Quote Post

QUOTE(syrenka @ 21/05/2006, 17:09)
QUOTE(Gustaw II Adolf @ 21/05/2006, 16:00)
Żeby jeszcze "dysortografowie" zechcieli z niego skorzystać...

*

Nakaz powinien być wink.gif
Popieram każdą akcję, która ma na celu wyeliminowanie błędów. A w dysortografię (w takiej przynajmniej skali!) nie wierzę.
*

Niestety dysortografia to fakt. Uczyłem się ortografii bardzo dużo, wiele czytam, ale nic nie pomaga. Mam stwierdzoną dysortografię i nie potrafię z tym nic zrobić. Niekiedy wiem jak dany wyraz ma wyglądać, ale napisze sie i tak inaczej. Mimo wszystko staram się wstawiać teksty przeznaczone na forum do worda. Dysortografia nie powinna kojarzyć się z lenistwem.

User is offline  PMMini Profile Post #4

marlon

IX ranga
Nr użytkownika: 16.079

Stopień akademicki: BANITA

post 5/11/2006, 23:51 Quote Post

zamiast jakichś toolbarów lepiej zaistalować najnowszego firefoxa 2.0 z modułem sprawdzania pisowni i nie używać dziadowskiego internet explorera w ogóle smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

Kytof

Kytof I Waza
Nr użytkownika: 27.423

post 24/07/2007, 22:24 Quote Post

Pisanie normalnie (tj. po polsku) to szanowanie innych forumowiczów, bo nie każe im się czytać czegoś co by chiński uczony nie przeczytał. Proszę też o to, aby po znakach interpunkcyjnych używać spacji!

User is offline  PMMini Profile Post #6

Donia

Berengaria
Nr użytkownika: 1.071

Dominika
Zawód: poszukiwaczka prawdy

post 1/09/2007, 16:01 Quote Post

A jak się nie jest pewnym pisowni jakiegoś wyrazu, sprawdzić w słowniku ortograficznym. To nie jest takie trudne - wystarczy podejść do półeczki z książką, wyciągnąć ją i otworzyć na odpowiedniej literce. Czasem słabo się robi, jakie błędy robią ludzie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

MikoQba

Presbyterian Westminster Confession
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 8.008

James Nicholson
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz

post 1/09/2007, 16:41 Quote Post

Jak ktoś korzysta z Firefox, jako przeglądarki to tam sprawdzanie pisowni jest automatyczne. Ja jako dyslektyk, od pewnego czasu tak robię.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

Sewer

VI ranga
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)

post 1/09/2007, 19:33 Quote Post

Jak ktoś korzysta z Firefox, jako przeglądarki to tam sprawdzanie pisowni jest automatyczne. Ja jako dyslektyk, od pewnego czasu tak robię.

Ja jako dyslektyk też polecam Firefox. wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #9

Kytof

Kytof I Waza

post 1/09/2007, 19:44 Quote Post

QUOTE(Sewer @ 1/09/2007, 20:33)

Ja jako dyslektyk też polecam Firefox. wink.gif
*

Ja jako nie - dyslektyk też polecam Firefoxa (oprócz automatycznego sprawdzania pisowni ma też kilka fajnych bajerów - no dzięki Firefoxowi przed chwilą ustrzegłem się błędu wink.gif ). To taki internetowy Word - ale bardziej rozbudowany (chyba także jeśli chodzi o korektę). No i w ogóle używanie Mozilli jest bardzo wygodne (na pewno wygodniejsze od używania takiego IE czy Opery).

A jak się nie jest pewnym pisowni jakiegoś wyrazu, sprawdzić w słowniku ortograficznym. To nie jest takie trudne - wystarczy podejść do półeczki z książką, wyciągnąć ją i otworzyć na odpowiedniej literce. Czasem słabo się robi, jakie błędy robią ludzie.

Słownik trzeba kupić za x złotych, na dodatek szukanie danego słowa trochę znajduje. Pobranie Firefoxa zajmuje chwilę, a automatyczne sprawdzanie pisowni jest dla kogoś jak ja (czyt. lenia). Słowniki polecamy przy odrabianiu zadania domowego (ech, ten 3 września...) rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #10

rycymer

Ellentengernagyként
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 30.754

post 1/09/2007, 20:12 Quote Post

No i w ogóle używanie Mozilli jest bardzo wygodne (na pewno wygodniejsze od używania takiego IE czy Opery).

Wypraszam sobie... dry.gif Nie ma lepszej przeglądarki od Opery... sleep.gif

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

Kytof

Kytof I Waza

post 1/09/2007, 20:21 Quote Post

QUOTE(rycymer @ 1/09/2007, 21:12)
No i w ogóle używanie Mozilli jest bardzo wygodne (na pewno wygodniejsze od używania takiego IE czy Opery).

Wypraszam sobie... dry.gif Nie ma lepszej przeglądarki od Opery... sleep.gif

Pozdrawiam!
*

Oj, jest... Już nie chodzi o samo sprawdzanie pisowni, ale o to, że Operę czasami strasznie "przymula" - nie da się w ogóle serfować po Internecie.
BTW czy w Operze też można sobie takie automatyczne sprawdzanie pisowni zainstalować (nie coś takiego jak Google Toolbar, gdzie to się uruchamia dopiero po kliknięciu)?

User is offline  PMMini Profile Post #12

rycymer

Ellentengernagyként

post 1/09/2007, 20:29 Quote Post

Oj, jest... Już nie chodzi o samo sprawdzanie pisowni, ale o to, że Operę czasami strasznie "przymula" - nie da się w ogóle serfować po Internecie.
BTW czy w Operze też można sobie takie automatyczne sprawdzanie pisowni zainstalować (nie coś takiego jak Google Toolbar, gdzie to się uruchamia dopiero po kliknięciu)?

Przymula tylko wtedy, gdy się ma cienkie łącze - ja nie mam takowych problemów i wszystko śmiga bez zarzutu! tongue.gif Mam również zainstalowanego Firefox' a i osobiście za lepszą przeglądarkę uważam Operę - być może to kwestia przyzwyczajenia i uznania... biggrin.gif Automatyczne zaś sprawdzanie pisowni nie jest mi raczej potrzebne.. wink.gif

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Kytof

Kytof I Waza

post 1/09/2007, 22:29 Quote Post

QUOTE(rycymer @ 1/09/2007, 21:29)

Przymula tylko wtedy, gdy się ma cienkie łącze - ja nie mam takowych problemów i wszystko śmiga bez zarzutu! tongue.gif

Pozdrawiam!
*

A raczej gdy ma się otwartych za dużo kart (no bo ja mam 512 - mało to?). U mnie Opera zacinała się już po 5, w Firefoxie miałem kiedyś otwartych 12 i nic się nie działo.

Automatyczne zaś sprawdzanie pisowni nie jest mi raczej potrzebne.. wink.gif

Ze mną to jest tak trochę dziwnie - niedawno, podczas wyjazdu, korzystałem z innego komputera, a przeglądarką było IE i błędy mi się chyba nie zdarzały. Gdy piszę na Firefoxie, to trochę błędów się znajdzie.

User is offline  PMMini Profile Post #14

rycymer

Ellentengernagyként

post 1/09/2007, 22:48 Quote Post

A raczej gdy ma się otwartych za dużo kart (no bo ja mam 512 - mało to?). U mnie Opera zacinała się już po 5, w Firefoxie miałem kiedyś otwartych 12 i nic się nie działo.

Ja niejednokrotnie mam otwartych po 15 - 20 kart i nie mam żadnych problemów... wink.gif Jednym słowem, niechaj każdy czyni wg uznania, byle tylko nie używał IE! tongue.gif

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej