Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Naj, naj, naj 2012, Rok 2012 w ocenie historyków.org
     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 31/12/2012, 1:05 Quote Post

Zbliża się koniec roku.Dla jednych obfitującego w wydarzenia, dla innych nudnego jak flaki z olejem.Postarajmy się wspólnie ocenić odchodzący rok.Podaję tu moją subiektywną listę- z północnoamerykańskim odchyleniem, myślę że każdy postara się dodać lub ująć

Najwybitniejsza postać 2012 - Angela Merkel -to dzięki jej wysiłkom trzyma się Unia i jej finansom

Największy looser- tu mam kilku kandydatów.
1.)Susan Rice (ambasador US przy UN) za takie pieprzenie http://youtu.be/ma6pMrMOIQ8 straciła nominację na Sekretarza Stanu.
2.)Lance Armstrong -dosyć szybko z bohatera i "role model" stał się persona non grata.
3.)Dominique Straus-Kahn.Gdyby 2 lata temu nie biegał "z kindybałem w ręce" zz pokojówką w Nowym Yorku, dziś byłby prezydentem republiki.
4.)Gen. David Petreas- sytuacja trochę przypomina powyższą

Największa bzdura
1.)Wymieniona już Susan Rice
2.)Andrew Coumo i Michael Bloomberg starający się na przemian przekonywać że huragan Sandy to wynik "global warming"

Największe wywalanie pieniędzy w błoto
1.) Green energy
2.)Wojna w Afganistanie, a właściwie próba przerobiena plemiennego społeczeństwa żyjącego w mentalności Średniowiecza w demokratyczne społeczeństwo 21 wieku.
3.)Debaty w US Congress na temat środków antykoncepcyjnych (kraj się sypie, fiscal cliff a tu pieprzenie o pigułkach)

Największe 15 minut of fame
Paula Broadwell -biografka gen. Petreusa.Informacje czerpała z pierwszej ręki i nie tylko..
http://en.wikipedia.org/wiki/Petraeus_scandal

zapraszam do dyskusji
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.130
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 31/12/2012, 1:09 Quote Post

Dla mnie naj, naj wydarzeniem był finał sezonu 2011/2012 ligi NHL niestety wygrany przez LA Kings, kibicuję New Jersey Devils akurat...
Rozczarowanie - lockout w NHL dalej trwający smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 31/12/2012, 1:15 Quote Post

Tu muszę Ci pogratulowa.Ani Diabły, ani LA (Burger)Kings nie przegrały jeszcze ani jednego meczu w sezonie 2012 -2013.Osobiście kibicuję Senatorom z Ottawy, chociaż z racji zamieszkania powinienem Toronto Maple Leafs, ale oni jak wszyscy twierdzą przypominają Titanic.Niby wszystko wspaniałe i błyszczące...until they hit the ice.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 31/12/2012, 1:17 Quote Post

CODE
Najwybitniejsza postać 2012 - Angela Merkel -to dzięki jej wysiłkom trzyma się Unia i jej finansom


Podpisuję się obiema rencyma!
I mam nadzieję, że kanclerz Merkel jesienią zdobędzie większość w Bundestagu.
A wtedy będziemy mieli anulowanie długów Grecji (w każdym razie - sporej części) i Konwent...


CODE
3.)Dominique Straus-Kahn.Gdyby 2 lata temu nie biegał "z kindybałem w ręce" zz pokojówką w Nowym Yorku, dziś byłby prezydentem republiki.


Prawdopodobnie.
Hollande`a sztab Sarkozy`ego odrobinę zlekceważył.
I przy okazji z Strais - Kauhna chyba nie taki populista jak z ob. prezydenta - i choć przez to powinien był osiągnąć większy sukces, to demokracja nie zawsze się logiką rządzi... wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.130
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 31/12/2012, 1:34 Quote Post

QUOTE(korten @ 31/12/2012, 1:15)
Tu muszę Ci pogratulowa.Ani Diabły, ani LA (Burger)Kings nie przegrały jeszcze ani jednego meczu w sezonie 2012 -2013.Osobiście kibicuję Senatorom z Ottawy, chociaż z racji zamieszkania powinienem Toronto Maple Leafs, ale oni jak wszyscy twierdzą przypominają Titanic.Niby wszystko wspaniałe i błyszczące...until they hit the ice.
*


Plusem końcówki 2012 r. akurat było to, że Wojtek Wolski zagrał przez miesiąc w Polsce, w barwach obecnego mistrza Polski w hokeju - Ciarko PBS Bank Sanok.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 31/12/2012, 1:39 Quote Post

Cały ten lock out to wojna milionerów z miliarderami.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 31/12/2012, 3:15 Quote Post

Co ja tu widzę! huh.gif W ocenie historyków.org największe wydarzenia mijającego roku to jakieś mecze hokejowe za oceanem? Oczom nie wierzę. Ale gdyby się tak zastanowić to za wiele się nie zdarzyło. Ot rok kontynuacji.

Chyba największą rzeczą która się w tym roku nie zdarzyła to koniec świata. Scenariusz filmu Rolanda Emmericha nie spełnił się. Kosmici nie przylecieli, 21 grudnia musiałem iść do pracy. Jedyne co się skończyło to Majom kalendarz.

Ważnym wydarzeniem była olimpiada. Wielka Brytania przygotowała się do niej perfekcyjnie, ta zaś minęła bez zastrzeżeń. Smucić może jedynie słaby wynik polskiej drużyny. Polakom udała się zaś organizacja mistrzostw Europy w piłce kopanej. Słabiej poszło naszym kopaczom. Po trzech meczach wrócili do domów w Niemczech i Anglii.

W polityce nudy. PO rządzi, PiS Smoleńsk, a Palikot... Rację chyba mieli ci, którzy mówili, że jego ruch to efemeryda.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 31/12/2012, 4:23 Quote Post

Naj wydarzenie w RP - Marsz Niepodległości dziesiątki tysięcy młodych Polaków z narodowymi barwami , słowem odrodzenie patriotyzmu . smile.gif
Naj wydarzenie z poza naszym podwórkiem , wynik wyborów AWPL na Litwie i wejście polskiej partii do litewskiego rządu . smile.gif
 
Post #8

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 31/12/2012, 4:41 Quote Post

QUOTE
Marsz Niepodległości dziesiątki tysięcy młodych Polaków z narodowymi barwami , słowem odrodzenie patriotyzmu
lancaster

Nie przeceniałbym tego - ot grupka fanatyków potrafiła się zorganizować jednego dnia. Strach przed majańskim końcem świata miał w tym roku o wiele większy wpływ na ludzi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 31/12/2012, 8:22 Quote Post

Nie wiem co dzieje się w wielkim świecie, nie znam większości nazwisk wymienionych w pierwszym poście, kompletnie nie interesują mnie wyniki jakiś tam lig. Dla mnie 2012 był rokiem kontynuacji pod znakiem rozpadających się gospodarek południowej Europy. Rok w którym okazało się, że za rozrzutność poszczególnych państw, za państwo opiekuńcze przede wszystkim w Grecji płaci cały świat. Zapowiedź gospodarczego upadku Włoch, Hiszpanii. Rok nasilającego się bezrobocia. W Polsce najgorzej oceniłabym blamaż związany z piłką nożną w kraju, od EURO po basen narodowy. Druga rzecz to załamanie się zaufania do instytucji banków i parabanków w kraju. Niekończącym się blamażem jest tragedia w Smoleńsku. Mam odruch wymiotny jak słyszę o obecności trotylu, o tym, że ginął PREZYDENT i inni, itd. Tragifarsą jest zachowanie byłego premiera Kaczyńskiego i to on powinien dostać ogromną złotą malinę, a być może i nagrodę Darwina. Niestety, nie potrafię wymienić ani jednej postaci, którą zabłysła na polskim niebie. Reasumując, jedyna dobra wiadomość to ta, że nie nastąpił koniec świata.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 31/12/2012, 8:26 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 31/12/2012, 4:23)
Naj wydarzenie w RP - Marsz Niepodległości dziesiątki tysięcy młodych Polaków z narodowymi barwami , słowem odrodzenie patriotyzmu . smile.gif
*


To jest naj- wydarzenie, ale raczej najbardziej niepokojące, bo ruch narodowy transformuje z folkloru politycznego hajlującego sobie po kempingach w partię, która ma ambicję na wypłynięcie na szerokie wody polskiej polityki dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 31/12/2012, 9:02 Quote Post

Jestem zwolennikiem rankingów osób lub instytucji w ramach określonej specjalności. Wydarzenia czy popularność nie bardzo dają się uszeregować...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 31/12/2012, 11:51 Quote Post

CODE
Nie przeceniałbym tego - ot grupka fanatyków

Wszystkich uczestników nazywasz fanatykami?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 31/12/2012, 12:02 Quote Post

QUOTE(korten @ 31/12/2012, 1:05)
Największy looser- tu mam kilku kandydatów.
1.)Susan Rice (ambasador US przy UN) za takie pieprzenie http://youtu.be/ma6pMrMOIQ8 straciła nominację na Sekretarza Stanu.
2.)Lance Armstrong -dosyć szybko z bohatera i "role model" stał się persona non grata.
3.)Dominique Straus-Kahn.Gdyby 2 lata temu nie biegał "z kindybałem w ręce" zz pokojówką w Nowym Yorku, dziś byłby prezydentem republiki.
4.)Gen. David Petreas- sytuacja trochę przypomina powyższą

Z polskiego podwórka
1. Janusz Palikot i jego ruch
2. piłkarze polskich klubów piłkarskich dzięki którym we wrześniu nie grała żadna krajowa drużyna w europejskich pucharach
3.pewien warszawski biskup który przy ponad 2 promilach spowodował wypadek
4.Marek Sawicki
5.syn premiera D. Tuska


z Europy -
1.Nikolas Sarkozy


QUOTE
Największa bzdura
1.)Wymieniona już Susan Rice
2.)Andrew Coumo i Michael Bloomberg starający się na przemian przekonywać że huragan Sandy to wynik "global warming"

1.gaz łupkowy w PL - gaz ponoć jest ale ile i kiedy zacznie być wydobywany to najstarsi górale nie wiedzą. Za to fajnie usłyszeć co jakiś że bedziemy drugim Kuwejtem i Gazprom bedzie mógł nam naskoczyć

QUOTE
Największe wywalanie pieniędzy w błoto
1.) Green energy
2.)Wojna w Afganistanie, a właściwie próba przerobiena plemiennego społeczeństwa żyjącego w mentalności Średniowiecza w demokratyczne społeczeństwo 21 wieku.
3.)Debaty w US Congress na temat środków antykoncepcyjnych (kraj się sypie, fiscal cliff a tu pieprzenie o pigułkach)

1.Zakup 8 Dreamlinerów przez LOT (mamy już dwa) a kilka dni później po przylocie pierwszego info że LOT ledwo zipie finansowo i bedzie potrzebował pomocy publicznej.
2. lotnisko w MOdlinie - po pół roku ograniczamy starty bo cześć pasa startowego wymaga remontu. mam nadzieje że kiedyś przeczytam że winna temu firma x zapłaciła co do złotówki nałożone kary

QUOTE
Największe 15 minut of fame
Paula Broadwell -biografka gen. Petreusa.Informacje czerpała z pierwszej ręki i nie tylko..
http://en.wikipedia.org/wiki/Petraeus_scandal

1.Pierwsze lądowanie Dreamlinera w barwach LOTu
2. Katarzyna W. czyli matka małej Madzi
3. Krzysztof R. czyli znany detektyw którzy dzieki zabójstwie dwuletniego dziecka Katarzyny W. "ponownie ogrzał się w blasku fleszy i kamer"
4. Natalia Siwiec - nie wiadomo skąd się wzięła ale wylasnowała się podczas EURO 2012

Ten post był edytowany przez Danielp: 31/12/2012, 12:03
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 31/12/2012, 13:00 Quote Post

QUOTE(Danielp @ 31/12/2012, 12:02)
Z polskiego podwórka
1. Janusz Palikot i jego ruch

Eeee tam- efemeryda i tyle. Już to widać.

Z polskiego podwórka; wygląda na to, że głupota Salonu wyhodowała w końcu w Polsce silny ruch "narodowy", który do tej pory był rozdrobniony i zmarginalizowany. Miejmy jednak nadzieję, że kretyńskie rządy tuskosalonu się wkrótce skończą i nurt ten nie zakotwiczy na stałe w mainstreamie polskiej sceny politycznej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej