Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Nowe ,,białe plamy", Sprawa moderatora domniemane TW bezpieki
     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 14/10/2012, 18:08 Quote Post

Witam.
Zdecydowałem się napisać ten post, choć mi odradzano i to odradzano ,,w dobrej wierze" ( po co Ci kłopoty ? To i tak nic nie da. Nic się nie zmieni a Ty wylecisz z Forum) . Nie mogę jednak pogodzić się z tym, ze na tym forum istnieją tematy , których poruszać nie należy.

Zaczęło się od tego, że jeden z kolegów zapytał moderatora czy prawdą jest , ze był współpracownikiem SB. Wątek został zawieszony ,,do wyjaśnienia sprawy" a potem skasowany . Moderator , który wskazany był jako tw SB napisał do swoich kolegów list z wyjaśnieniem, złożył rezygnację z funkcji moderatora i poprosił o publikację jego wypowiedzi w zamkniętym wątku i według mnie postąpił w porządku . ,,Czary" zaczęły się później: Decyzją administratora i części moderatorów wypowiedzi tej nie zamieszczono, wątek ostatecznie wywalono na fajans a moderatora POPROSZONO o to by pozostał przy swojej funkcji.

Jest mi bardzo przykro, że luminarze tego forum uważają większość użytkowników za głupków , którym nie należy się nawet rzetelna informacja . Po wtóre rozumiem, że uważają oni , że dyskusja o agenturze esbeckiej jest dozwolona jedynie wtedy gdy nie dotyczy ich grona , w innym przypadku sprawę należy szybciutko ,,zamieść pod dywan" a niepokornym buźki zamknąć zapisem regulaminowym o zakazie krytykowania decyzji ,,wielkich" tego forum. Panowie !!! Tworzycie nowe ,,Białe plamy" i uważam , ze jest to dla Was wstyd przeogromny. Jestem z Wami już dobre kilka lat i myślę, ze oprócz złośliwości i uszczypliwości , chamskich pyskówek i ogólnej obrazy moralności wniosłem to i owo i uważam ,że choćby z tego powodu należy mi się drobny szacunek a nie traktowanie na wzór wsiowego przygłupa z galicyjskiej prowincji XIX wieku. Poza tym czy chcecie czy nie chcecie esbecja i jej agentura także w kołach naukowych i uniwersyteckich jest faktem historycznym , a to jest forum historyczne , a jeżeli tak według was nie jest to miejcie przynajmniej odwagę dopuszczać do dyskusji na ten temat a nie kneblujcie uczestników.

W związku z powyższym uważam za stosowne domagać się przywrócenia wątku oraz publikacji oświadczenia moderatora wskazanego jako TW bezpieki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
farkas93
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.244
Nr użytkownika: 73.595

Zawód: student
 
 
post 14/10/2012, 18:14 Quote Post

Gratuluję cywilnej odwagi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Justyna Szwed
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 396
Nr użytkownika: 76.807

Stopień akademicki: Studentka
 
 
post 14/10/2012, 18:31 Quote Post

Popieram Pana apel w 100 procentach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 14/10/2012, 18:39 Quote Post

QUOTE(Bartłomiej Rychlewski @ 14/10/2012, 18:08)
W związku z powyższym uważam za stosowne domagać się przywrócenia wątku oraz publikacji oświadczenia moderatora wskazanego jako TW bezpieki.
*


Popieram. Podobno nie ma tematów tabu. Zobaczymy...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Dan23
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.198
Nr użytkownika: 5.531

 
 
post 14/10/2012, 18:39 Quote Post

CODE
Moderator, który wskazany był jako tw SB napisał do swoich kolegów list z wyjaśnieniem, złożył rezygnację z funkcji moderatora i poprosił o publikację jego wypowiedzi w zamkniętym wątku i według mnie postąpił w porządku .

a dlaczego prośba samego "zainteresowanego" o publikacje jego wypowiedzi została zlekceważona ???

Bartłomiejowi Rychlewskiemu - gratuluje odwagi !
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 14/10/2012, 18:45 Quote Post

QUOTE
Zdecydowałem się napisać ten post, choć mi odradzano i to odradzano "w dobrej wierze"

Jaki ma sens "polowanie" na niegdysiejszego studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego?
Ta osoba jest expertem w dziale dotyczącym wąskiego zagadnienia politycznego i gospodarczego końca lat trzydziestych ubiegłego wieku odnośnie Drugiej Rzeczypospolitej i powiązań z tego wynikających.
Koleś jest pracowity, a jego młodzieńcze błędy mnie nie interesują.
Dlaczego? Bo nie rzutowały na bieg wydarzeń i (tutaj mam nadzieję) czyjąś krzywdę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Travis
 

Pogromca rezunów
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.370
Nr użytkownika: 25.441

Stopień akademicki: magister
Zawód: Polski Patriota
 
 
post 14/10/2012, 18:46 Quote Post

Masz moje poparcie Bartku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 14/10/2012, 18:50 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 14/10/2012, 19:45)

Jaki ma sens "polowanie" na niegdysiejszego studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego?
Ta osoba jest expertem w dziale dotyczącym wąskiego zagadnienia politycznego i gospodarczego końca lat trzydziestych ubiegłego wieku odnośnie Drugiej Rzeczypospolitej i powiązań z tego wynikających.
Koleś jest pracowity, a jego młodzieńcze błędy mnie nie interesują.
Dlaczego? Bo nie rzutowały na bieg wydarzeń i (tutaj mam nadzieję) czyjąś krzywdę.
*



Taki, jak dochodzenie prawd historycznych takich czy innych. A poza tym napisałem, ze on zachował się w miarę przyzwoicie - to ,,wielcy" zadecydowali, ze jest jak jest , że traktują nas jak pańszczyźnianych - i tui się cały problem zasadza.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 14/10/2012, 18:59 Quote Post

W domyśle - Ktoś celuje do administracji tegoż Forum.
Problem nie zdechł samoczynnie i...
Mamy problem.
Powtórzę się - Lustracja na forum nie jest dobrym rozwiązaniem.
Jeśli to kogoś na poważnie nurtuje, to niech się zgłosi do IPN.
Tutaj ten Ktoś jest w porządku.
Powinno to wystarczyć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 14/10/2012, 19:00 Quote Post

Oczywiście popieram, jako założyciel usuniętego wątku. Zwłaszcza na forum historycznym nie powinno dochodzić do blokowania informacji i tworzenia tematów tabu.

QUOTE
Poza tym czy chcecie czy nie chcecie esbecja i jej agentura także w kołach naukowych i uniwersyteckich jest faktem historycznym , a to jest forum historyczne , a jeżeli tak według was nie jest to miejcie przynajmniej odwagę dopuszczać do dyskusji na ten temat a nie kneblujcie uczestników.


Dokładnie.

QUOTE
moderatora POPROSZONO o to by pozostał przy swojej funkcji.


"Doskonały" pomysł - moderator będący podobno byłym TW bezpieki, do którego część użytkowników nigdy nie będzie miała zaufania.

Ten post był edytowany przez Recoil: 14/10/2012, 19:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Skrzetuski
 

W służbie Jego Królewskiej Mości!
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.707
Nr użytkownika: 58.568

Jakub Witczak
Zawód: Radca prawny
 
 
post 14/10/2012, 19:05 Quote Post

Popieram.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 14/10/2012, 19:06 Quote Post

Nie muszę mieć zaufania do niego osobiście, jednak co do jego wiedzy i naukowego dorobku...
Szacun.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 14/10/2012, 19:10 Quote Post

Witam!
QUOTE(poldas372 @ 14/10/2012, 19:45)
Jaki ma sens "polowanie" na niegdysiejszego studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego?
Ta osoba jest expertem w dziale dotyczącym wąskiego zagadnienia politycznego i gospodarczego końca lat trzydziestych ubiegłego wieku odnośnie Drugiej Rzeczypospolitej i powiązań z tego wynikających.
Koleś jest pracowity, a jego młodzieńcze błędy mnie nie interesują.
Dlaczego? Bo nie rzutowały na bieg wydarzeń i (tutaj mam nadzieję) czyjąś krzywdę.
*


Masz mój podpis pod swoją wypowiedzią.

Odnośnie współpracy na forum, jeśli nie wchodzę z kimś w bliższą komitywę (taką mam z kilkunastoma userami i moderatorami, nie więcej) to zwisa mi, kim jest człowiek po drugiej stronie monitora-byle przekazywał rzetelną wiedzę w sensowny sposób, potrafił przyznać się do błędu, chciał zgłębiać wiedzę, robił to w jakiś w miarę rozsądny sposób i tak dalej, w przypadku moda-żeby wykonywał swoją pracę zgodnie z zasadami sztuki. Kim jest poza forum, to mnie już nie obchodzi, prócz owej wąskiej grupki (wszystkim tyskie.gif wink.gif ).
Jednakże, słowo się rzekło w stosownym temacie-i podtrzymuję, że tematów tabu być na forum nie powinno. Tylko znajmy proporcje, Panowie... No i przypominam-wielu z nas jest tutaj pod nickami, nie są znane ich imiona i nazwiska. Jeśli ktoś chce być np. poldasem372 (pozwolisz, że skorzystam z twojego przykładu?), to niech nim będzie. Jeśli ktoś chce być np. Bartłomiejem Rychlewskim w rzeczy samej (a takich jest niewielu), to już insza inszość. Po to jest możliwość nadania sobie ksywki, żeby zachować pewną anonimowość.

Ten post był edytowany przez Tromp: 14/10/2012, 19:12
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 14/10/2012, 19:13 Quote Post

QUOTE
Moderator, który wskazany był jako tw SB napisał do swoich kolegów list z wyjaśnieniem, złożył rezygnację z funkcji moderatora i poprosił o publikację jego wypowiedzi w zamkniętym wątku i według mnie postąpił w porządku .

W temacie , który był poświęcony domniemanemu "TW"podane były personalia osoby , która o bycie domniemanym "TW"została posądzona , osoba ta publicznie miała prawo do publicznego wyjaśnienia swojego stanowiska , nie rozumiem dlaczego odebrano jej prawo do zabrania głosu w tak bezpośrednio jej dotykającej sprawie .
Wniosek popieram , choć proszę Szanownych Kolegów a Koleżanki o wstrzemięźliwość w ocenie i sądach , niech przykład SP Pana Profesora Wiesława Chrzanowskiego , będzie przestrogą .

Ten post był edytowany przez lancaster: 14/10/2012, 19:20
 
Post #14

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 14/10/2012, 19:23 Quote Post

Z tego co wydaje się mnie rozumieć;
Kolega Wojciech Mazur był nim.
I nic konkretnego z tego nie wynika.
Edit;
QUOTE(Lancaster)
nie rozumiem dlaczego odebrano jej prawo do zabrania głosu w tak bezpośrednio jej dotykającej sprawie .

Czyżby została zbanowana? Nie sądzę.
Ta osoba czeka na nasze wypowiedzi.

Ten post był edytowany przez poldas372: 14/10/2012, 19:27
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej