Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lionheart Legacy of the Crusader, cRPG i historia alternatywna

freddy

Dick Dastardly
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 85.709

Stopień akademicki: Wacky Racer
Zawód: Vulture Squadron

post 15/11/2014, 2:00 Quote Post

Witam. Chciałbym napisać tym razem o pierwszej grze komputerowej w jaką zagrałem. Akcja gry Lionheart rozpoczyna się w 1588 roku, gdy Hiszpania szykuje się do wyprawienia Armady do Anglii. Jednak cztery wieki wcześniej podczas oblężenia twierdzy Akka przez krzyżowcòw dochodzi do kataklizmu, który uwalnia magię i potwory do realnego świata. Na początku rozgrywki bohater lub bohaterka zostaje porwany przez łowców niewolników i ma być sprzedany w ręce Inkwizycji. Jednak udaje mu się uciec dzięki pomocy ducha który zamieszkuje w jego rodzie od pokoleń ... Dalszej fabuły nie będę zdradzał nie chcąc psuć rozgrywki. Jeżeli ktoś grał a nawet przeszedł tę najwspanialszą grę w historii to zapraszam do dyskusji. smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Temudżyn777

I ranga
*
Nr użytkownika: 96.301

Czyngis-chan
Zawód: Wielki Wodz Mongolow

post 26/01/2015, 21:07 Quote Post

Ja przeszedłem tą grę- wrażenia pomimo dość słabej grafiki- super smile.gif smile.gif smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #2

freddy

Dick Dastardly
Nr użytkownika: 85.709

Stopień akademicki: Wacky Racer
Zawód: Vulture Squadron

post 28/01/2015, 23:19 Quote Post

Grałeś Inkwizycją, Templariuszem czy Dzierżycielem ?? Jakie miałeś umiejętności ?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Temudżyn777

I ranga
*
Nr użytkownika: 96.301

Czyngis-chan
Zawód: Wielki Wodz Mongolow

post 29/01/2015, 13:35 Quote Post

Przeszedłem grę templariuszem: broń dwuręczna+ nekromancja, ale inkwizytorem i dzierżycielem także grałem. I grałem jeszcze mrocznym dzierżycielem. Zawsze też korzystam z magii leczniczej i retoryki. Na broń dystansową się tylko raz ulepszałem.

Ten post był edytowany przez Temudżyn777: 29/01/2015, 15:21

User is offline  PMMini Profile Post #4

Pierzgal2003

III ranga
Nr użytkownika: 105.232

Dominik Pierzgalski
Zawód: uczen

post 4/12/2019, 17:25 Quote Post

Ta gra to absolutna klasyka, jeśli chodzi o RPG. Jest bardzo tanio dostępna na Morele.net. A mój kolega z klasy nadał jej tytuł roboczy "Fallout Fantasy" wink.gif- to się w sumie zgadza!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

KLAssurbanipal

Ostatni sprawiedliwy
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 8.341

Artur Louis K.
Stopień akademicki: Magister

post 5/12/2019, 9:48 Quote Post

Ale jaka to gra historyczna? Nie będę kasował tematu, bo już sporo wisi. Nieważne czy klasyka, bo równie dobrze można dać na forum Starcrafta, Warcrafta, Warhammera, Heroes of Might and Magic, jednak to subforum dotyczy gier historycznych, nie fantasy.

User is offline  PMMini Profile Post #6

Pierzgal2003

III ranga

Dominik Pierzgalski

post 5/12/2019, 14:05 Quote Post

Wbrew pozorom ta gra ma pewną wartość historyczną. Przedstawia alternatywny XVI wiek, w którym średniowiecze trwa nadal. Mimo obecności elementów fantasy (które zresztą zostały inteligentnie wplecione w wydarzenia autentyczne) klimat epoki jest zachowany, dobrze ukazano zbroje i uzbrojenie charakterystyczne dla tej epoki, podobnie jak mentalność, styl życia i obyczaje. Nasz bohater podróżuje po znacznej części Europy, mierzy się z kilkoma prawdziwymi organizacjami (może też do nich dołączyć) i spotyka kilka znaczących postaci historycznych (np. Leonardo da Vinci). Ta produkcja powinna pogodzić zwolenników średniowiecza, jakie znamy z kart historii, jak i tego magicznego, wykreowanego na potrzeby popkultury. Na forum naszym regulamin zabrania umieszczania w historiach alternatywnych elementów fantasy i sci-fi (chyba jednak słusznie, bo gdyby użytkownicy w pełni popuścili wodze fantazji zatraciłby się całkowicie naukowy charakter dyskusji), ale w grach i literaturze czasami lubię je ujrzeć, o ile przeplatają się z nimi też wątki realistyczne, zgodne z realiami historycznymi (jak chociażby w komiksie "Arrowsmith: Za mundurem panny sznurem", opisującym magiczną wersję I wojny światowej).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

KLAssurbanipal

Ostatni sprawiedliwy
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 8.341

Artur Louis K.
Stopień akademicki: Magister

post 6/12/2019, 3:31 Quote Post

QUOTE(Pierzgal2003 @ 5/12/2019, 14:05)
Przedstawia alternatywny XVI wiek, w którym średniowiecze trwa nadal. Mimo obecności elementów fantasy (które zresztą zostały inteligentnie wplecione w wydarzenia autentyczne) klimat epoki jest zachowany, dobrze ukazano zbroje i uzbrojenie charakterystyczne dla tej epoki, podobnie jak mentalność, styl życia i obyczaje.
*

W życiu nie jest to XVI wiek. Prędzej XIV.

Wiesz, na tej samej zasadzie można dać Warhammera. Odzwierciedla mapę świata mniej więcej. Imperium to Habsburrgowie (zbroje są rzeczywiście renesansowe, Kieslev to RON i Ruś (jest nawet husaria), Estalia to Hiszpania, Bretonia to Francja/Anglia, lizardmeni to Aztekowie itp.

User is offline  PMMini Profile Post #8

Pierzgal2003

III ranga

Dominik Pierzgalski

post 11/12/2019, 22:19 Quote Post

A z Arabami to się nawet na zmianę nazwy nie silili... Świat "Warhammera" to w gruncie rzeczy alternatywna wersja naszego (z różnicą istnienia magii i drobnych zmian w geografii). Myślę, że spełnia kryteria uznania za grę quasi-historyczną i temat o nim na tym forum byłby do zaakceptowania pod pewnymi warunkami (skupiamy się na podobieństwach z naszą historią i aluzjach do niej). Kiedyś chyba taki założę... Oczywiście tyczy się to tylko "Warhammera Fantasy", bo "Warhammer 40k" to przyszłość naszego świata, a to forum o przeszłości (także alternatywnej).
Ale to nie jest temat o "Warhammerze", lecz o "Lionheart". Tutaj są aluzje do realnych wydarzeń (krucjaty), rzeczywistych organizacji (jak Templariusze czy Inkwizycja), a nawet postaci (wspomniany już da Vinci). Geografia jest zupełnie niezmieniona, odwiedzamy np. Madryt. I tak, to jest XVI wiek, tylko w tym świecie losy Europy potoczyły się inaczej, rozwój jest spowolniony, i epoka średniowiecza trwa nadal. Nosimy zbroję podobną do autentycznych z epoki, postępujemy według rycerskiego etosu... To JEST gra historyczna, tylko niektóre fakty są nieco zmienione (prawo "gdybologii"), ale klimat epoki pozostał- i o to chodzi! A te potwory i czary może nawet go podkreślają, gdyż nawiązują do ówczesnej literatury i folkloru. To samo tyczy się "Warhammera".
Ja po prostu przeglądając forum znalazłem stary temat o jednej z gier dzieciństwa i poczułem się w obowiązku go reaktywować, bo ten konkretny tytuł jest zdecydowanie wart polecenia!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej