Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dzieje polityczne Skandynawii (do 1066)

diabound

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 103.430

post 22/11/2018, 0:41 Quote Post

W najbliższy wtorek przedstawiam z góry narzucona mi prezentacje nt. "Zarys dziejów politycznych wczesnośredniowiecznej Skandynawii do roku 1066". Problem w tym, że to nie jest moja najmocniejsza strona i nie wiem co mogę tu uwzględnić. Starałem znaleźć coś tutaj na forum ale nie dogrzebałem się do czegoś, co mogłoby mi pomoc. Przeszukiwałem internet i kilkoma z moich slajdów będzie na pewno Olaf II Haraldsson. zamierzam tez wziąć pod uwagę kilku jego poprzedników którzy dali jakieś podwaliny pod kraj Norwegia. Ale potrzebuje tez czegoś o dziejach politycznych Szwecji a także może coś więcej o Norwegii? ktoś jest w stanie mi pomoc z tym zagadnieniem? Oczywiście sam również będę działał, jutro zaczynam kolejne poszukiwania i byłbym wdzięczny jeżeli dobra duszyczka byłby w stanie mi pomoc.

User is offline  PMMini Profile Post #1

aljubarotta

VII ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.

post 22/11/2018, 2:46 Quote Post

Jaki poziom? Licealny? Licencjacki? Magisterski?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

diabound

Nowicjusz

post 22/11/2018, 10:44 Quote Post

powiedzmy ze licencjacki aczkolwiek to jest zwykła prezentacja na studia, żadna większa praca smile.gif najważniejsze jest to abym przedstawił jak jest to zawarte w tytule - zarys dziejów politycznych Skandynawii smile.gif problem mam z tym ze nie mogę dotrzeć do niczego oprócz tego Olafa Haraldssona i jego poprzedników jako władców Norwegii, którzy dali jakieś początki państwu... myślę ze dobrze byłoby tez zawrzeć jak to ująć... politykę wojenną czyli mam na myśli to kiedy Skandynawowie bardzo dużo wojowali a kiedy ich najazdy były mniej spotykane (chociaż z ich temperamentem wojowali nonstop, wszak byli to wikingowie).

/edit
Napisałem maila do wykładowcy czy mogłby naprowadzić mnie na wątki o których miałbym wspomnieć bo jestem w kropce. Powiedział, że nie ma sprawy i żebym skupił się na tych wydarzeniach:
-powrot Olafa z wypraw wikińskich do Norwegii
-przejęcie przez niego władzy
-polityce wewnętrznej (pomijając chrystianizację)
-polityce zagranicznej (sojusz ze Szwedami i wspólna wyprawa na Danię)
-Upadek jego rządów i ucieczka na Ruś
-Powrót do Norwegii i jego śmierć na Stiklestad.

Jest osoba która ma w tym rozeznanie?

Ten post był edytowany przez diabound: 22/11/2018, 15:54

User is offline  PMMini Profile Post #3

diabound

Nowicjusz

post 24/11/2018, 23:44 Quote Post

udało mi się w miarę dobrze zrealizować wszystko oprócz jednego punktu odnośnie jego ucieczki na rus, szukam już drugi dzień i niewiele jestem w stanie znaleźć. prosiłbym o pomoc w tym zakresie, jak to wyglądało wszystko.

nie moge zedytowac poprzedniego wpisu...

Ten post był edytowany przez diabound: 24/11/2018, 23:45

User is offline  PMMini Profile Post #4

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej