Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Krucjata dziecięca, Co o niej wiadomo ?
     
konrad9
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 5.775

Zawód: UCZEN
 
 
post 7/05/2005, 18:07 Quote Post

Troche bym sie z tym niezgodzil. Wlasnie ta krucjata dzieci, szla do Marsyli, i tam 2 kupców wynajelo kilka statków i pod checia przewozu dzieci uprowadzila ich, i dostaly sie w niewole.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 7/05/2005, 20:59 Quote Post

QUOTE(konrad9 @ May 7 2005, 07:07 PM)
Troche bym sie z tym niezgodzil. Wlasnie ta krucjata dzieci, szla do Marsyli, i tam 2 kupców wynajelo kilka statków i pod checia przewozu dzieci uprowadzila ich, i dostaly sie w niewole.
*


Heh chyba nie sądzisz poważnie że celem krucjaty była Marsylia?! confused1.gif Dzici oczywiście przemierzyły Francję ale z Marsylii miały wypłynąć do Egiptu aby stamtąd właśnie ROZPOCZĄĆ krucjatę przeciw "niewiernym"!!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Sasza wielki niczym byk
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 6.098

Zawód: uczen
 
 
post 10/05/2005, 15:43 Quote Post

Z tego co mi wiadomo to dzieci nie zostały uprowadzone z Marsylii, tylko nieliczna już grupa dotarła do wybrzeży Adriatyku i z tamtąd ich uprowadzono do niewoli. Grupa była nieliczna bo większość zginęła po drodze z głodu, chorób, napaści itp.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Tacin
 

Spamer!
***
Grupa: Banita
Postów: 116
Nr użytkownika: 5.306

Zawód: uczen
 
 
post 10/05/2005, 17:00 Quote Post

Czyli raczej smuntny podjęłem temat... Ale ciekawy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
ramirezz91
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 6.148

Stopień akademicki: n
Zawód: n
 
 
post 11/05/2005, 10:56 Quote Post

Moim zdaniem taka krucjata dzieci była zdana na niepowodzenie juz na samym początku, kompletny brak rozeznania w sytuacji, brak jedzenia i naiwna wiara w to, że garstce dzieci uda się pokonać wielkie armię muzułmańską
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
haszyd
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 64
Nr użytkownika: 5.188

 
 
post 11/05/2005, 11:55 Quote Post

Trudno mi jest sobie wogóle wyobrazić jak ktoś mógł coś takiego wymyślić i najważniejsze: czego oczekiwał po tej krucjacie? Że dzieciaki zrobią to czego nie mogli zrobić dorośli?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
konrad9
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 5.775

Zawód: UCZEN
 
 
post 11/05/2005, 13:27 Quote Post

[/QUOTE(konrad9 @ May 7 2005, 07:07 PM)
Troche bym sie z tym niezgodzil. Wlasnie ta krucjata dzieci, szla do Marsyli, i tam 2 kupców wynajelo kilka statków i pod checia przewozu dzieci uprowadzila ich, i dostaly sie w niewole.





Heh chyba nie sądzisz poważnie że celem krucjaty była Marsylia?! Dzici oczywiście przemierzyły Francję ale z Marsylii miały wypłynąć do Egiptu aby stamtąd właśnie ROZPOCZĄĆ krucjatę przeciw "niewiernym"!!QUOTE]

moze sie zle troche wyrazilem. ALe o to mi chodzilo ze krucajta szla do marsyli, a z tamtad do ziemi swietej...
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Tacin
 

Spamer!
***
Grupa: Banita
Postów: 116
Nr użytkownika: 5.306

Zawód: uczen
 
 
post 14/05/2005, 12:45 Quote Post

QUOTE(Polidaktyl @ Apr 24 2005, 03:52 PM)
Ciekawy art na ten temat jest na 116 stronie Nr 16 (24 kwietnia 2005) tygodnika "Wprost"
*


Dzięki za info.
Tutaj jest też ten artykuł.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
konrad9
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 5.775

Zawód: UCZEN
 
 
post 14/05/2005, 13:51 Quote Post

Nawet sam artykól w wproscie potwierdza moj wersje ze stefankim...
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 14/05/2005, 14:20 Quote Post

A czy wiadomo coś czy te dzieciaki szły z przymusu czy to rodzice wysyłali. Bo przecież np. z Francji do Jerozolimy wypuścić dziecaka samego w wieku 10 lat to nie jest zbyt inteligente. Wydaje mi się, że rodzice tych dzieci nie zdawali sobie sprawy z tego, że praktycznie oddają dziecko na śmierć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Tacin
 

Spamer!
***
Grupa: Banita
Postów: 116
Nr użytkownika: 5.306

Zawód: uczen
 
 
post 15/05/2005, 17:54 Quote Post

Z tego tu artykułu wynika, że dzieci delikatnie mówiąc miały w nosie to, co myślą o ich wyprawie dorośli.
A ze Stefcia był po prostu cham i głupek...
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Król Artur
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 235
Nr użytkownika: 5.357

Zawód: Student
 
 
post 1/06/2005, 8:23 Quote Post

z tego co ja wiem to wyprawa ta miala odkupic grzechy po poprzednich, ktore okazały sie brutalne, papież uważał, że tylko niewinnosc moze odkupic grzechy w ziemi Swiętej no ale nie kazdy był tak religijny zeby przetransportowac dzieci do Jerozolimy wolał sie wzbogacic tak jak to zrobili ci wlasnie kupcy... a nawet jesli dzieci dotarly by do brzegow lewantu to sadze ze muzułamanie po pierwsze nie oddali by im jerozolimy a po drugie wykorzystali by ich jako tania siłe robocza :/
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Nowhere Woman
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 4.167

Zawód: studentka
 
 
post 4/06/2005, 21:58 Quote Post

Po prostu z uwagi na to, iż ówcześnie panowała wybitna relogijność, niewiniątka mialy dokonać "cudu". Niestety, jak widac z powyższego, nie udało się wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Morohim
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 7.139

Zawód: uczeñ
 
 
post 6/06/2005, 22:01 Quote Post

dla mnie religia w odpowiednich rękach i wśród ludzi głęboko religijnych (jak to było w średniowieczu) jest sposobem do osiągnięcia niezwykłych rzeczy lub zrobienianajbardziej nawet kretyńskich.

W sumie nie wiem kto to mógł wymyśleć, taki pomysł nie udałby się nawet w chrześcijańskiej Europie. Bo przecież jaki inteligentny władca otworzyłby granice państwa przed dziećmi i pozwoliłby na podbuj w taki sposób?? A przypomnijmy że ludy wschodnie uznawane były przez europejczyków za barbarzyńskie...
Dlatego skłonny jestem bardziej do przyjęcia tej opcji z stefanem, gdyż wynika z tego, że był to nagły niezorganizowany i nieprzemyślany ruch.
Nie wygląda to na posunięcie jakiegoś władcy lub papierza gdyż taka krucjata jest posunięciem politycznym dotyczącym całej Europy i wymaga głębszego przemyślenia. Oczywiście moge sie mylić, co świadczyłoby o braku inteligencji i kreatywnego myślenia przywudców Europy lub o chorowitej religijności i całkowitej naiwności.

Przepraszam rozpisałem sie ale to chyba wszystko co mam do powiedzenia...
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
master
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 7.492

Zawód: Uczen
 
 
post 19/06/2005, 17:59 Quote Post

Według mnie takiej krucjaty nie powinno wogóle być. Rzeź małych dzieci. To było poprostu chore. Dzieci nie miały nic do rzeczy. Nie rozumiem tej rzeźi. Może ktoś powie o co z tym chodziło? Bo ja dośc dużo o tejże krucjacie nie wiem
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej