Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zlot w Warszawie
     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 16/11/2008, 21:52 Quote Post

QUOTE(Donia @ 16/11/2008, 21:27)
My z Południa powinniśmy się bardziej szanować, a nie tam Warszawa i Warszawa smile.gif
*


Małe sprostowanie - ja mówiłem o Południu sensu stricto, nie zaś o jakimś Śląsku, którego osobiście również nie cierpię (nie dotyczy Śląska Cieszyńskiego i Opawskiego). rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Donia
 

Berengaria
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 1.071

Dominika
Zawód: poszukiwaczka prawdy
 
 
post 16/11/2008, 21:57 Quote Post

No wiesz Ty co....nie odzywam się od tej pory biggrin.gif Oczywiście tylko do kolegi Rycymera, żeby nie było.

P.S. Ja też nie lubię Śląska, no ale lokalny patriotyzm zobowiązuje... smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 16/11/2008, 22:07 Quote Post

QUOTE(Donia @ 16/11/2008, 21:57)
P.S. Ja też nie lubię Śląska, no ale lokalny patriotyzm zobowiązuje... smile.gif
*


Oczywiście, iż zobowiązuje, dlatego mówię, że Śląska nie lubię. biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 16/11/2008, 22:10 Quote Post

a mnie nie bedzie, cholerna emigracja...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 16/11/2008, 22:11 Quote Post

QUOTE(lancelot @ 16/11/2008, 22:10)
a mnie nie bedzie, cholerna emigracja...
*


Nie łam się, mnie też. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 16/11/2008, 23:30 Quote Post

Ja też jestem z połednia i solidaryzuję się, ale mimo wszystko jestem zwolennikiem pokojowego współżycia nawet tak różnorodnych plemion (nacji? ras?) jak Południowcy i Warszawiacy. Dlatego o ile dam radę (acz 6 grudnia to moje imieniny niefortunnie), to się pojawię.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 17/11/2008, 7:57 Quote Post

Zacny rycymerze - osobiście zaprowadzę Cię do Tesco na Stalowej. Jest ono z gatunku wielkiego Tesco! A jakie towarzystwo smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
makron
 

Ill.ssimus Arbiter Elegantiae, Cassandrae fil.
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.824
Nr użytkownika: 7.636

Zawód: lekarz mrówek
 
 
post 17/11/2008, 8:30 Quote Post

QUOTE(artifakt @ 17/11/2008, 7:57)
Zacny rycymerze - osobiście zaprowadzę Cię do Tesco na Stalowej. Jest ono z gatunku wielkiego Tesco! A jakie towarzystwo smile.gif
*



O tak! Tesco na Stalowej jest miejscem wręcz kultowym, jednym z bastionów rodzącego się w nowych warunkach ustrojowych hipermarketyzmu wink.gif. Jeden z pierwszych sklepów wielkopowierzchniowych w stolicy (chyba się wiele nie pomylę, jak napiszę, że powstał w połowie lat 90-ych jeszcze pod szyldem "Hit"). Sąsiedztwo wiaduktu kolejowego (choć właśnie go remontują, więc wkrótce zatraci on swój "historyczny" wygląd) i starej Pragi nadają mu specyficzny klimat. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 17/11/2008, 8:33 Quote Post

QUOTE
Tesco na Stalowej jest miejscem wręcz kultowym


Kurczę, muszę tam się wybrać i oddać stosowny pokłon biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 17/11/2008, 8:42 Quote Post

QUOTE(makron @ 17/11/2008, 8:30)
O tak! Tesco na Stalowej jest miejscem wręcz kultowym, jednym z bastionów rodzącego się w nowych warunkach ustrojowych hipermarketyzmu wink.gif. Jeden z pierwszych sklepów wielkopowierzchniowych w stolicy (chyba się wiele nie pomylę, jak napiszę, że powstał w połowie lat 90-ych jeszcze pod szyldem "Hit"). Sąsiedztwo wiaduktu kolejowego (choć właśnie go remontują, więc wkrótce zatraci on swój "historyczny" wygląd) i starej Pragi nadają mu specyficzny klimat. rolleyes.gif
*



Zgadza się Makronie! Nie pomyliłeś się ani trochę. Był tam hit bodajże do 2001 roku. Pamiętam jak w 2002r. przyjechałem na studia do stolicy to właśnie wielkie Tesco rzuciło mi się w oczy z autobusu, potem Dworzec Wileńska...Sklep jest bardzo specyficzny, z jednej strony pamiętam opowieści o wyprawach z akademika na Kickiego nocami w sobotę po parówki itp (sklep otwarty 24h). Z drugiej mój szok kiedy próbowałem wziąć owe parówki - całe w jakimś tłuszczu... Ale tak! jest to miejsce warte pokazania... Proponuje jeszcze bieg przez Szmulki smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 17/11/2008, 8:46 Quote Post

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 17/11/2008, 8:33)
Kurczę, muszę tam się wybrać i oddać stosowny pokłon biggrin.gif
*



Tak Ryszardzie musisz! Ty pewnie jesteś w orbicie wpływów Reala na Jubilerskiej! To jest sklep moich studiów smile.gif Pamiętam jak człowiek wracał z wypełnionym żarciem plecakiem, dwiema zgrzewkami wody Leader Price po 49gr sztuka wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
makron
 

Ill.ssimus Arbiter Elegantiae, Cassandrae fil.
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.824
Nr użytkownika: 7.636

Zawód: lekarz mrówek
 
 
post 17/11/2008, 10:02 Quote Post

W związku z tym wszystkim wystosowuję zapytanie: czy naprawdę nie lepiej pozostać w Warszawie zamiast zapuszczać się na Daleki Wschód? Na Zachodzie jest kulturalnie, kolorowo i komercyjnie, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pałac Kultury jest, i metro i Dom Partii (ooops, sorry, GIEŁDA), Łazienki, Stare i Nowe Miasto, Nowy Świat, kampus UW, Złote Tarasy, Galeria Mokotów, Arkadia, Blue City. Rozpolitykowani uczestnicy mogą iść pod parlament, kancelarię Premiera lub Pałac Prezydencki wznosząc hasła poparcia lub groźne zaciśnięte pięści, w zależności od zapatrywań. No i jako rodowity warszawiak z Czerniakowa nie mogę nie wspomnieć o Stadionie Legii. W Warszawie jest wszystko, a nawet więcej - po co przechodzić przez Wisłę? Wszelkich wątpiących zapewniam, że słów hymnu "przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, będziem Polakami" nie należy brać aż tak dosłownie; i bez przekraczania tych rzek prawdziwy Polak pozostanie prawdziwym Polakiem. Jeszcze kra most zniszczy podczas przekraczania i się do lodowatej wody wpadnie. Po co od razu robić taki ambaras? rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 17/11/2008, 11:57 Quote Post

Ja bardzo chętnie na ten zlot smile.gif

QUOTE
Super! Restaurację raczej na piwo bym polecał  Obiad za drogo tam wyjdzie

Piwko bym polecał wypić Pod Mostem (Poniatowskiego), super klimat, tylko bardzo kameralnie i jak nas duzo bedzie to sie nie zmieścimy smile.gif Jedzonko też tam maja dobre i w przystępnej cenie.

QUOTE
czy naprawdę nie lepiej pozostać w Warszawie zamiast zapuszczać się na Daleki Wschód?

Hehe to też dobra opcja smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 17/11/2008, 15:21 Quote Post

Nie mogę dać wiążącej deklaracji, ale postaram się stawić.
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 17/11/2008, 15:33 Quote Post

QUOTE(makron)
Na Zachodzie jest kulturalnie, kolorowo i komercyjnie, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pałac Kultury jest, i metro i Dom Partii (ooops, sorry, GIEŁDA), Łazienki, Stare i Nowe Miasto, Nowy Świat, kampus UW, Złote Tarasy, Galeria Mokotów, Arkadia, Blue City. Rozpolitykowani uczestnicy mogą iść pod parlament, kancelarię Premiera lub Pałac Prezydencki wznosząc hasła poparcia lub groźne zaciśnięte pięści, w zależności od zapatrywań.

No właśnie - Sejm, Starówka, Arkadia, Łazienki, Zamek, Złote Tarasy - normalnie jak trasa wycieczki szkolnej po Warszawie tongue.gif Tego właśnie moim zdaniem powinniśmy uniknąć i odwiedzić raczej miejsca, do których standardowi zwiedzający, a czasami nawet mieszkańcy Wwy nie docierają. Trochę egzotyki wink.gif
Także proponuję sprawę rozstrzygnąć demokratycznie. Niech każdy, kto zamierza się stawić na Warszawskim Zlocie Lokalnym Historyków.org dnia 6 grudnia (sobota) bieżącego roku zadeklaruje się tutaj i przy okazji opowie za którąś opcją albo przedstawi własną.
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej