Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
41 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Atlantyda a megality i ekspansja Ludów Morza, były temat "Platon i jego utopia"
     
Lara Croft
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 15.235

Lara Croft
Zawód: licealistka
 
 
post 6/05/2006, 9:51 Quote Post

Uwaga!
Niektóre prezentowane w tym temacie teorie i przekonania są niezgodne z obecnie uznawanymi w nauce poglądami i nie mają dostatecznego podparcia w materiale źródłowym i archeologicznym.
Moderator



Czyżby nasz kochany Platon bawił się nami? confused1.gif
Właśnie-Księga Timajos,Kristias i nieśmiertelna Atlantyda ,która od dawna nie pozwala mi spać!.....
CO z nią?Niektórzy uważają ,że ta "idealna kraina" była tylko owocem idealizmu platońskiego ,utopią,którą sobie wymarzył sam Platon...
A wy co na ten temat sądzicie?
Moja opinia na ten temat jest taka ,iż (nie krytykować)Atlantyda istnieje!Wprawdzie,każdy mógłby sobie napisać coś w tym stylu i zaplanować ,że za ileś tys.latek ktoś to odkopie i uwieży..ale chciałabym tu przytoczyć artyków ze strony www.zjawiska.hosted.pl-znalazłam się tam dzięki pomocy kolegi z Towarzystwa historyczno-archeologicznego jak to nazywam naszą "społeczność" Oto link:
http://www.zjawiska.hosted.pl/phpnuke/modu...howpage&pid=112
w tym artykule jest wiele błędów,chociażby sprawa Bałtyku ,który utworył się podczas ostatniego zlodowacenia,ale nie w tym rzecz..
A więc prawdziłam tę sprawę głębiej i dochodzę do wniosku ,że wiąze sie one bezposrednio z Atlantydą...
Od czasu kiedy się tym zajęłam minął rok...i dostał się do moich rąk niedawno ksiązka ,niejakiego Gavina Menziesa ,pt."1421 rok-w którym Chinczycy opłynęli świat i odkryli Amerykę"-jest tam duzo wyjaśnień ale nikt nie odkrył i nie znalazł,potwierdzając teorię tej ksiąki-IMago mundi
Co do tego zwrotu,sprawdziłam-mówi sie róznie-mappae mundi,imago mundi,mappe mundi-oznacza obszar swiat
poszłam na łatwiznę i wklikałam na wikpedii ten zwrot i mało sie dowiedziałam
wiem ze w tamtych czasch zycia kolumba były 2 rodzaje map tak jak pisze w artykule-taki mappe mundi było mnóstwo
kazdy mógł takią mape utworzyc na starym papierze jesli tylko sie znał-ale niestety wszytsko nie zsoatło wyjasnione-hmmmmmmm myslac racjonalnie -jesli to ze klumb wyprawiłby sie na te 6 wyprawe i to tylko 2 statkami i na dodatek zostawia po sobie slad w postaci tego maufaktu-hmmmmm cos nie gra-moze on posiadał imago mundi to które wyrysowali chinczycy-pozatym pirai reis na swoich mapach na marginesch pisał ,że kolumb przed odkryciem ameryki miał mapy mówiace o jakims kontynecie na 2 półkuli-czyli wiedział ze to co odkryje to nie indie a zarazem znał droge z tych map morska do indii
czy król hiszpanii nie zgdziłby sie predzej na finansowanie wyprawy kolumba do indii aby szukac drogi morkskiej była im potrzebna
moze kulumb chciał kogos zmylic-w koncy manufakt z puri znaleziona o W Indiach- kolumb choc wiedział ze ameryka to ameryka nazwał ja indiami-hmmmmmm wydaje mi sie ze chciał zeby ktos czegos szukał w ameryce a to cos wartosciowego zostawił a indiach prawdziwych........ojej zagmatwałam .........spoko-wy sie wypowiedcie..

Ten post był edytowany przez MikoQba: 28/01/2009, 17:10
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Niebieska Ariel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 10.950

Magdalena
Zawód: student AGH
 
 
post 6/05/2006, 10:37 Quote Post

Hmmm piszesz dosyć nielogicznie... mój matematyczny umysł się buntuje...

Na tej samej podstawie co ty moge stwierdzić, że Lemuria, mityczny Land of Mu istniała... Twoja teza, czy też pseudoteza to jakby częśc spiskowej teorii dziejów, wystarczyłoby jeszcze tylko stwierdzić, ze Kolumb był masonem, ale bez przesady... przepraszam za cynizm...

Nie chcę w żadnym wypadku szydzić z Twojej wypowiedzi, wiara w takie legendy jest potrzebna, chociażby po to, żeby mieć punkt odniesienia, ale ani Avalon, ani Lemuria, ani Atlantyda, ani też Troja nie powinny wychodzić poza ramy symbolu, ważnego, ale jednak...

Osobiście, mam wielki sentyment do Lemurii jakoże mam duszę żeglarza... i chętnie znalazłabym to "eldorado for the seamen", ale na razie "piętnastu chłopa na umrzyka skrzyni, a w butelce rum...!"

"kolumb przed odkryciem ameryki miał mapy mówiace o jakims kontynecie na 2 półkuli"
Lara Croft

Sądzę, że raczej jest tu mowa o Terra Australis... kontynencie, którego istnienie podejrzewano od zamierzchłych czasów...
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Lara Croft
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 15.235

Lara Croft
Zawód: licealistka
 
 
post 6/05/2006, 13:06 Quote Post

fakt-to co piszesz to prawda ,ale
napisze tak:Od 12 roku życia zaczęłam interesować się historią ,po 2 latach przy czytaniu jakiejkolwiek ksiązki historycznej nie wierzyłam temu co czytałam-choć wszyscy twierdzili,że to prawda ,jest to potwierdzone przez archeologów,badaczy...dlaczego?
"HISTORIA TO UZGODNIONY ZESTAW KłAMSTW"
a tacy ludzie jak ja są od tego ,żeby grzebać w tym co już odkryte...niby "powierzchownie",choć dla naukowców na 100% sprawdzone.
Fakt ,że Atlantyda może byc poprostu tym co El dorado-tyle ,że ludzie-(historycy)wierzą Platonowi...i ja jestem jedną z tych wierzących...chciałabym dodac ,że to co pisze w artykule -tzn.sprawdzenie wieku manufaktu dwutlenkiem węgla-to bzdura,na tym artefakcie nikt nie uzyłby tej metody-lecz sprawdziłam w kilku pewnych żródłach(nie net,nie ksiązka-mam swoje znajomości)i manufakt z Puri pochodzi z czasów Kolumba...

acha........twój matematyczny umysł-ja z matmy miałam zawsze 2 i 3 ,więc .......pozatym...nie chcę podważac twojego talentu do historii to super bo sa potrzebni historyko-matemtycy,mam pytanie-ciekawi mnie twój pogląd na świat?stereotyp matematyka to suche -konkretny myślenie-a historycy i archeolodzy to raczej idealiści,"zabójczo"optymistycznie parzący na świat...
(idealiści dlatego ,że jak już ktos wspomniał na tym forum-kto zgodziłby się na prawie pewne bezrobocie?)
Nie twierdzę ,że matemtycy śa żli,lecz musze przyznac ze po podstawówce i doswiadczeniach z "czarną mambą" mam pewien dystans do matemtyków....dziwne..niestety prawdziwe..
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 6/05/2006, 13:12 Quote Post

Na studiach wyleczysz się z tego idealizmu
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Niebieska Ariel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 10.950

Magdalena
Zawód: student AGH
 
 
post 6/05/2006, 13:21 Quote Post

"fakt-to co piszesz to prawda ,ale"
Lara Croft

Nie możesz tak twierdzić, aby po chwili cytować Napoleona.
Ja nie wierzę Platonowi, nie wierzę Schliemanowi dla kontrastu, ja poprosru szukam symbolu...Eldorada, Lemuria, Land of Mu, Atlantyda, utopia... jakkolwiek tego nie nazwiesz istnieje tylko po to, żeby istniał jakiś tam absolut nam niedostępny, ale taki, który byłby celem odległym, ale ostatecznym, wiecznym początkiem i końcem... o to chyab chodziło Platonowi...Jesteśmy poprostu spadkobiercami cywilizacji, jej mitów...

A prawda jako taka nie istnieje, bo nie jest nam potrzebna, potrzebne nam sa tylko "stare zaklęcia ludzkości" (zapachniało Kierkegaardem i Herbertem) smile.gif

Mój pogląd na świat? Raczej nie posiadam spójnego spojrzenia na rzeczywistość jako taką ogólnie, raczej inspiracja szczegółem i einsteinowskie "świat jest matematycznie opisywalny" tez mi przyświeca... Z idealizmu wyleczyłam się już dawno... ale nie z fascynacji różnymi kręgami kulturowymi... ale to już trochę dalekie odbieganie od tematu głównego...

Dystans do matematyków? To jest bardzo stereotypowe...zwłaszcza wśród tzw. humanistów... nie chcę tu nikogo urazić, ale zgadzam się z Banachem... "matematyka to nie jest zabawa dla dzieci"...
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Lara Croft
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 15.235

Lara Croft
Zawód: licealistka
 
 
post 6/05/2006, 13:26 Quote Post

zastanawiałam się czy będziesz wiedziała ,że to Napoelon.......
cóż....każdy ma swoje zdanie...muszę poszukać pewnego dokumentu i wysłać go na stronę-będzie za tydzień-niestety...zgubiłam go był gdzies na stronie-współpraca z ros@op.pl ale sie mi zgubił...
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Niebieska Ariel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 10.950

Magdalena
Zawód: student AGH
 
 
post 6/05/2006, 13:30 Quote Post

Chętnie poczytam dokument ów, a że to napoleońskie hasło wiem, jest jednym z moich ulubionych...zresztą szanuję Napoleona jako postać i katalizator pewnych zdarzeń pamiętnego początku wieku XIX, sprzeciwiam się Tołstojowskiemu fatalizmowi historii, ale to już motyw do innego tematu smile.gif

Pozdrawiam

Magdalena
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 6/05/2006, 13:58 Quote Post

QUOTE
"HISTORIA TO UZGODNIONY ZESTAW KłAMSTW"

26 kwietnia 1986 wybuchło coś w Czarnobyu. Jest to z pewnością wydarzenie histoyczne, ale według Twojej definicji - nieprawdziwe. Proszę nie wypisywać takich niesamowitych odkryć. Pewną rzeczą jest, iż im dalej zagłębiamy się w przeszłość, tym większe prawdopodobieństwo pomyłki. Nie kłamstwa.

Laro, bądz tak miła i uzupełnij swój tekst na samej górze strony o przecinki, duże litery i kropki. Bez znaków interpunkcyjnych mam problem ze zrozumieniem treści. Aż roi się tam od wieloznaczności. Miło by było gdyby pojawiły się również znaki polskie w niektórych miejscach.

Ponad to nalegam, żeby został przez Ciebie dokładnie przeczytany 23 punkt Regulaminu Forum.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Niebieska Ariel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 10.950

Magdalena
Zawód: student AGH
 
 
post 6/05/2006, 14:15 Quote Post

Ponury Żniwiarzu wybacz, ale sam prowokujesz zbaczanie z tematu. Nikt tutaj nie uważa kilku słów Napoleona za podważanie całości historii jako nauki. I bynajmniej nie należey ich tak dosłownie rozumieć. Raczej jako odniesienie do interpretowania faktów na sposób własny, analizę krytyczną żródeł, a nie czerpanie informacji z subiektywnych syntez. I chociaz ja także trochę się natrudziłam, żeby do końca pojąc co miała Lara na myśli to tym razem stanę w jej obronie. Temat jest całkiem sensowny, zawiązany z okresem więc... "o cóż się rozchodzi to, że pan tylo się spodziewa"...? wink.gif

Pozdrawiam

Magdalena

PS Skończmy z tym off- topowaniem (smile.gif) i wróćmy do Platona!

Wcale nie uważam, że temat nie jest w pożadku. Przecież mógłbym go usunąć, jakby za bardzo mi podpadł. 23 punkt podałem bardziej na zaś niż na teraz. Ten temat może sprowokować naprawdę dziwne wypowiedzi, więc wolę go przypomnieć żeby użytkownicy nie puścili za bardzo wodzy swojej wyobraźni.
Ponury Żniwiarz

Ps
Zrobiłem dopisek, by zgodnie z życzeniem nie off-topować. Na dalszą polemikę niezwiązaną z tematem zpraszam na priva.



PS Ortografia !!! przepraszam teraz to już złośliwość, ale Ci się należy wink.gif

Ten post był edytowany przez Niebieska Ariel: 6/05/2006, 22:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 8/05/2006, 10:31 Quote Post

Vitam
Droga Laro, przytcz, proszę, nieco bardziej poważne argumenty, niż nie popartą żadnymi dowodami bajeczkę o tym, jak to Chińczycy opłynęli świat, a nawet na Marsa dopłynęli. Przypominam, że jesteśmy na forum historycznym, a nie pseudohistorycznym.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Lara Croft
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 15.235

Lara Croft
Zawód: licealistka
 
 
post 8/05/2006, 13:31 Quote Post

hmmmm.......powiem tak.......poważnych argumentów nie ma.......ale prosze (nie moge znalesc strony)znajdz na internecie główna stronę światyni w puri przyjrzyj sie przez intwernet scianą....potem przyjrzyj sie scianą w swiatyni wielkiego jauara w tikal i powiec co zauważyłęs-w czym sa podobne?........pozatym......hmmmm"Atlantyda to kontynent któy można nazwać lądem stałym"-AMeryka Północna?-Majowie..........prosze gdybym się miała rozpisywac zjęła y mi to dużoooooo czasu i miejsca(moze za tydzien sie zmobilizuje) ale teraz sami popróbujecie łaczyc fakty......acha i prosze zwrócic uwagę na "hiroglify"łaczące Tikal i Egipt-przeciez Solon dowiedział sie "bajki" o Atlantydzie od Egiptu-są takie same-węże a w srodku człowiek-mogli to wyrysowac konkwistatorzy.......ale -pomyslcie-i powiedzcie do czego doszliscie-a ja napisze reszte -dokłądny opis mojej teori-manufaktu który wyjasnie sprawę Atlntydy i Arki przymierza....w Sobotę.........obiecuje!
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
stejak
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 120
Nr użytkownika: 16.857

Bartek
Stopień akademicki: z
Zawód: LICEUM
 
 
post 8/05/2006, 15:48 Quote Post

ak podajesz link z jakimś artykułem na który się powołujesz,to niech nie zawiera błędów. Jeśli artykuł posiada chodzi jeden błąd rzeczowy to jest dyskwalifikowany u mnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Lara Croft
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 15.235

Lara Croft
Zawód: licealistka
 
 
post 8/05/2006, 16:58 Quote Post

fakt-ma błąd.ale reszta jest sprawdzona-moje słowo moze ci nie wystarczyc........jesli tak jest to....nie musisz sie wypowiadać....na tym temacie... sleep.gif dry.gif rolleyes.gif wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Niebieska Ariel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 10.950

Magdalena
Zawód: student AGH
 
 
post 8/05/2006, 21:21 Quote Post

Lara wybacz, ale tym razem musze jednak...moje możliwości czytania ze zrozumieniem tym razem zawodzą: O CO CHODZI?

Czy mogłabyś jeszcze raz dokładnie wyjaśnić swoje stanwowsiko bez odwoływania się do jakichś niepotwierdzionych tajemniczych żródeł, a opierając się na tych, których prawdziwość została sprawdzona...

Jeżeli już upieramy się na dyskusje pseudo-naukowe, bo myślałam, że takowa toczy się tu na gruncie kulturowym, symbolicznym...spróbuj mnie przekonać, ze nie...
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 9/05/2006, 8:00 Quote Post

Vitam
Polecam też uważną lekturę Regulaminu Forum:

[23] Osoby nagminnie zakładające tematy czy piszące posty (np. o paleoastronautyce, czy pseudohistorii), które kolidują z celem forum jakim jest dyskusja na tematy historyczne i im pokrewne będą wyłączane z udziału w nim.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

41 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej