Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zbrodnie dowódców alianckich
     
7799
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 379
Nr użytkownika: 79.108

Piotr
Zawód: Samotnik
 
 
post 24/02/2014, 13:28 Quote Post

Ale Twoje pytanie jest z gatunku tych retorycznych wink.gif . Tak samo nie jestem w stanie przytoczyć procesów w ZSRS dotyczący ichnich żołnierzy(podobnie z polskimi żołnierzami, czy to PSZ czy LWP).
Chociaż, nie czekaj, przypomniałem sobie o dość zabawnym procesie dotyczącym Seppa Dietricha, który w RFN został skazany za udział w...Nocy Długich Noży rolleyes.gif .
Ale, jako że chodzi Ci o sądownictwo III Rzeszy to się też nie liczy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 24/02/2014, 14:26 Quote Post

QUOTE
Nie znam się na PW

Ja tez nie tak dobrze jak bym chciał ale nie o tym teraz mowa. Bardziej interesuje mnie czy kolega rozumie znaczenie wyrazów? np. takiego jak analogia. Podpowiem o co mi chodzi.
Zamiast Bad Reichenhall wpisujemy Warszawa, zamiast 2 DPanc. - AK, Leclerca wymieniamy na Bora, a essesmanow zostawiamy bez zmian. Bonusowo dopisujemy tam "Ukraińców" z bandy Kamińskiego.
I powtarzam pytanie - Czy Bor-Komorowski jest zbrodniarzem wojennym?
Bo Leclerc jak rozumiem tak skoro został tu umieszczony...
Proszę o odpowiedz - TAK lub NIE. Nie ma opcji 50/50 ani telefonu do przyjaciela...

PS - coś takiego jak Rzeź Woli coś koledze mówi?

Ten post był edytowany przez Artimax: 24/02/2014, 14:27
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 24/02/2014, 16:00 Quote Post

QUOTE(Artimax @ 24/02/2014, 14:26)
I powtarzam pytanie - Czy Bor-Komorowski jest zbrodniarzem wojennym?
Bo Leclerc jak rozumiem tak skoro został tu umieszczony...
Proszę o odpowiedz - TAK lub NIE. Nie ma opcji 50/50 ani telefonu do przyjaciela...

PS - coś takiego jak Rzeź Woli coś koledze mówi?
*


O ile mnie pamięć nie myli to egzekucje cywilów na Woli zarządził Reinefarth, jeden z narodowo-socjalistycznych bandziorów, którym się niestety upiekło, nie Bór Komorowski. Poprawcie, jeśli się mylę...
Nota bene były to największe egzekucje cywilów w DWS, większe od Babiego Jaru. O tym drugim zadbano, by cały świat wiedział (i bardzo dobrze, ze zadbano),o egzekucjach na Woli tzw "świat" nie słyszał w ogóle...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 24/02/2014, 19:02 Quote Post

QUOTE
O ile mnie pamięć nie myli to egzekucje cywilów na Woli zarządził Reinefarth, jeden z narodowo-socjalistycznych bandziorów, którym się niestety upiekło, nie Bór Komorowski. Poprawcie, jeśli się mylę...

Poprawiamy, nie myli się kolega. Byl tam tez Dirlewanger ze swoja ekipa. Po tym zdarzeniu nasz głównodowodzący nakazał rozstrzeliwać essesmanow bez sadu, stad tez moje pytanie do usera 7799 czy może być traktowany jako zbrodniarz wojenny.

PS Skąd ta idea ze to Bor zarządził rozstrzelanie mieszkańców Woli?
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
7799
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 379
Nr użytkownika: 79.108

Piotr
Zawód: Samotnik
 
 
post 24/02/2014, 19:26 Quote Post

Artimax, po pierwsze wyluzuj z takimi rzeczami jak rzeź wołyńska(czy tam Ponary itepe) bo dobrze wiesz że to nie to samo.
Tak jak mówię, nie znam się na PW. Nie wiem czy powstańcy rozstrzeliwali tylko żołnierzy z Brygad Dirlewangera czy RONA(w jej skład nie wchodzili żadni "Ukraińcy"-nie wiem co masz myśli, tylko Rosjanie i Białorusini) nie wiem też czy dopiero w odpowiedzi na masowe rzezie(nie o tym pisałem wcześniej).

Teraz Twoje porównanie:
QUOTE
Zamiast Bad Reichenhall wpisujemy Warszawa, zamiast 2 DPanc. - AK, Leclerca wymieniamy na Bora, a essesmanow zostawiamy bez zmian. Bonusowo dopisujemy tam "Ukraińców" z bandy Kamińskiego.


Ono się za przeproszeniem kupy nie trzyma.
Żołnierze Dywizji "Charlemagne" nie uczestniczyli w żadnej rzezi.
Po wzięciu do niewoli zostali przesłuchani przez Leclerca, a następnie na rozkaz ze sztabu Dywizji rozstrzelani.
Zbrodnia tym większa, że rozkaz wydano i wykonano zaledwie kilka godzin przed wejściem w życie kapitulacji Niemiec.
Czy Leclerc jest zbrodniarzem? Tak, niewątpliwie. Ale przynajmniej długo po tym wydarzeniu nie pożył.

Porównania kolega może sobie łatwo znaleźć.
Podrzynanie gardeł Niemcom przez Brytyjczyków w czasie D-Day(jest o tym u C. Ryana), opactwo Ardenne i rozstrzelanie Kanadyjczyków.
Jest tego dużo więcej.

Ale rozumiem, że z uporem maniaka kolega nie chce się trzymać tytułu wątku. Proponuje przeczytać raz jeszcze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Halsey42
 

Dauntless Wildcat Avenger
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.936
Nr użytkownika: 63.420

Tomasz Borówka
 
 
post 24/02/2014, 20:55 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 24/02/2014, 9:46)
czy możesz podać jeden proces zbrodniarzy niemieckich przeprowadzony przez ich władze podczas wojny?
*


No, sądy wojenne się znajdą. Paru esesmanów z dywizji Totenkopf poszło do kacetu za m.in. rabunki, drobne kradzieże i gwałty we Francji w 1940 r. Dwóch gwałcicieli (jeden niedoszły) zamiast w KL wylądowało w kompanii karnej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 24/02/2014, 23:47 Quote Post

QUOTE
Artimax, po pierwsze wyluzuj z takimi rzeczami jak rzeź wołyńska(czy tam Ponary itepe) bo dobrze wiesz że to nie to samo.

Nie rzeź wołyńska a rzeź Woli - Wola to dzielnica Warszawy, Wołyń jest w zupełnie innym miejscu.
QUOTE
Nie wiem czy powstańcy rozstrzeliwali tylko żołnierzy z Brygad Dirlewangera czy RONA

Tak AK zabijała na miejscu jeńców wojennych - essesmanow od Dirlewagnera a także tych z RONA.(nagrabili sobie na Ochocie).
QUOTE
(w jej skład nie wchodzili żadni "Ukraińcy"-nie wiem co masz myśli, tylko Rosjanie i Białorusini)

Cześć z nich sama siebie określała mianem "Ukraińców".
QUOTE
nie wiem też czy dopiero w odpowiedzi na masowe rzezie(nie o tym pisałem wcześniej).

Tak.
QUOTE
Czy Leclerc jest zbrodniarzem? Tak, niewątpliwie. Ale przynajmniej długo po tym wydarzeniu nie pożył.

Ale ja nie pytam o Leclerca. Ja już wiem ze kolega uważa go za zbrodniarza. Mnie interesuje zdanie kolegi na temat Bora... Przypomnę - kazał rozstrzeliwać jeńców bez sadu. Wystarcza mi za odpowiedz trzy litery... Zamieniam się w słuch...
QUOTE
Ale rozumiem, że z uporem maniaka kolega nie chce się trzymać tytułu wątku. Proponuje przeczytać raz jeszcze.

Przeczytałem. Zbrodnie dowódców alianckich. Rozumiem ze kolega uważa ze AK nie należała do wojsk Aliantów? Ciekawe podejście...

Ten post był edytowany przez Artimax: 24/02/2014, 23:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 24/02/2014, 23:48 Quote Post

QUOTE
No, sądy wojenne się znajdą. Paru esesmanów z dywizji Totenkopf poszło do kacetu za m.in. rabunki, drobne kradzieże i gwałty we Francji w 1940 r. Dwóch gwałcicieli (jeden niedoszły) zamiast w KL wylądowało w kompanii karnej.

Chodziło mi o trochę inne rzeczy, bo to, że karali za gwałty lub kradzieże to jest raczej oczywiste wink.gif. Inaczej dziwnie by tam morale wyglądało...
Ale coś za mordowanie jeńców? I nie za wiele przykładów, aby nie ciągnąc off topu. Chyba, że się jednak okaże, że takich rzeczy jest więcej i można z tego utworzyć nowy wątek.


 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
7799
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 379
Nr użytkownika: 79.108

Piotr
Zawód: Samotnik
 
 
post 24/02/2014, 23:54 Quote Post

Artimax, domagasz się odpowiedzi, a sam ich nie udzielasz, to nie jest przesłuchanie.
Pisałem i wypowiadałem się o przypadkach, w których się orientuję.
Nie lubię wchodzić na pole na którego temat nie przeczytałem literalnie nic.
O PW masz na tym forum cały dział. Załóż temat, a może taki już i jest.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 25/02/2014, 7:28 Quote Post

QUOTE(Artimax @ 24/02/2014, 19:02)
QUOTE
O ile mnie pamięć nie myli to egzekucje cywilów na Woli zarządził Reinefarth, jeden z narodowo-socjalistycznych bandziorów, którym się niestety upiekło, nie Bór Komorowski. Poprawcie, jeśli się mylę...

Poprawiamy, nie myli się kolega. Byl tam tez Dirlewanger ze swoja ekipa. Po tym zdarzeniu nasz głównodowodzący nakazał rozstrzeliwać essesmanow bez sadu, stad tez moje pytanie do usera 7799 czy może być traktowany jako zbrodniarz wojenny.

PS Skąd ta idea ze to Bor zarządził rozstrzelanie mieszkańców Woli?
*


Była to wypowiedź "przekąszona", czyli z tzw. przekąsem... rolleyes.gif Myślałem, że Kolega lansuje tu pogląd, że wywołanie PW było zbrodnią, więc Bór jest zbrodniarzem wojennym. Słyszałem już takie rzeczy... Jak nie, to zwracam honor.

Ten post był edytowany przez emigrant: 25/02/2014, 7:28
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Morpheuss
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 704
Nr użytkownika: 88.133

Asmodeusz
Stopień akademicki: III krag piekla
Zawód: Operator smolarki
 
 
post 25/02/2014, 7:46 Quote Post

Polecam: http://books.google.pl/books?id=dkzk74q653...brodnie&f=false

Np. strona 146 o amerykańskim oddziale "Thunderbird".

Miłej lektury i bólu oczu.

Ten post był edytowany przez Morpheuss: 25/02/2014, 10:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Beukot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.470
Nr użytkownika: 16.122

Stopień akademicki: dla przyjaciol: megi
 
 
post 25/02/2014, 9:07 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 25/02/2014, 7:28)
Myślałem, że Kolega lansuje tu pogląd, że wywołanie PW było zbrodnią, więc Bór jest zbrodniarzem wojennym.

Osobiście jestem tego zdania, ale PW formalnie nie wyczerpuje znamion.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Morpheuss
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 704
Nr użytkownika: 88.133

Asmodeusz
Stopień akademicki: III krag piekla
Zawód: Operator smolarki
 
 
post 25/02/2014, 9:42 Quote Post

QUOTE(Beukot @ 25/02/2014, 9:07)
Osobiście jestem tego zdania
*



Żartujesz, prawda? A jeżeli nie, dopowiedz, czy chodzi Ci o fakt, że wywołano konflikt, którego nie dało się wygrać (i dowództwo musiało mieć pewność, że ofiara pójdzie na marne), czy masz coś innego na myśli?

Ten post był edytowany przez Morpheuss: 25/02/2014, 9:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Beukot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.470
Nr użytkownika: 16.122

Stopień akademicki: dla przyjaciol: megi
 
 
post 25/02/2014, 10:11 Quote Post

QUOTE(Morpheuss @ 25/02/2014, 9:42)
A jeżeli nie, dopowiedz, czy chodzi Ci o fakt, że wywołano konflikt, którego nie dało się wygrać (i dowództwo musiało mieć pewność, że ofiara pójdzie na marne), czy masz coś innego na myśli?

Dokładnie to. Oraz że zapłaci się głównie trupami cywilów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 25/02/2014, 13:12 Quote Post

QUOTE
Była to wypowiedź "przekąszona", czyli z tzw. przekąsem...

Nie jestem kobieta wiec nie bardzo potrafię czytać miedzy wierszami...
QUOTE
Myślałem, że Kolega lansuje tu pogląd, że wywołanie PW było zbrodnią, więc Bór jest zbrodniarzem wojennym. Słyszałem już takie rzeczy...

Uchowaj Boże. Wręcz przeciwnie. Uważam ze było konieczne. I to by było na tyle offtopowo.
Ad rem.

QUOTE
Artimax, domagasz się odpowiedzi, a sam ich nie udzielasz, to nie jest przesłuchanie.

A na jakie pytanie?
W poście nr 19 - pytań brak.
W poście nr 26 - jest pytanie i zaraz odpowiedz z którą się zgadzam.
W poście nr 35 - pytanie na które odpowiedziałem już w swoim poście nr 32.(ot taki paradoks)
Więcej pytań nie dostrzegam. Jeśli kolega zechce mi je wskazać to oczywiście odpowiem. I nie domagam się a proszę smile.gif

QUOTE
Nie lubię wchodzić na pole na którego temat nie przeczytałem literalnie nic.

To może ja podam najistotniejsze fakty.
Trwa wojna. W Warszawie 1 VIII 1944 wybucha powstanie. Hitler na wieść o tym rozkazuje zrównać miasto z ziemia. Odziały SS i RONA dokonują niesamowitych zbrodni znanych jako rzez Woli. W odpowiedzi głównodowodzący powstańców nakazuje odpowiedzialnych za to rozstrzeliwać w trybie doraźnym. Tyle faktów. A teraz skoro kolega już doczytał najważniejsze jeszcze raz proszę o odpowiedz.

 
User is offline  PMMini Profile Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej