Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jehowa: błąd w odczycie czy prawdziwe "imię Boże"?
     
mieszkoch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 973
Nr użytkownika: 37.201

mieszko ch.
Zawód: bezrobotny zawodowy
 
 
post 1/07/2009, 21:03 Quote Post

QUOTE(liberta @ 1/07/2009, 20:16)
Grant
Nie bądź podatny na psychomanipulacje duchowo ułomnych ludzi, analizuj Biblie w wielu aspektach i szerokiej perspektywie za pomocą najnowszych odkryć nauki i osiągnięć techniki.
*


Jakie osiągnięcia techniki pomagają nam analizować tekst Biblii?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
liberta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 57.129

 
 
post 1/07/2009, 21:34 Quote Post

mieszkoch
Fotografia Kirlianowska,czyli aura i aureola-pole biologiczno- emocjonalne ,urządzenia sterowane za pomocą myśli, czyli udowodniono naukowo, że myśl jest twórcza i wpływa na materię, od czasów Einsteina wiemy, że w przestrzeni odbywają się procesy wzajemnych oddziaływań informacyjnych, że materia jest wirową formą energii z zamieszczoną informacją.Fizyka teoretyczna i czołowi nobliści z fizyki teoretycznej, wskazują na twórczy umysł Boga, przyczynę istnienia świata materialnego ,umownie zwanego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
sir patryk
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 27
Nr użytkownika: 57.049

 
 
post 1/07/2009, 22:31 Quote Post

Ale wyraźnie w bibli napisane jest że Jahwe nie JEchowa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Grant
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 874
Nr użytkownika: 14.756

Zawód: Student
 
 
post 1/07/2009, 22:39 Quote Post

QUOTE
Ale wyraźnie w bibli napisane jest że Jahwe nie JEchowa.

A czy ja kiedykolwiek używałem imienia Jehowa? Tylko raz zacytowałem go w Biblii Króla Jakuba z XVII wieku i przytoczyłem przykłady jego użycia w historii, równocześnie podkreślając, że obecnie uznaną za prawidłową transkrypcją jest Jahwe. W oryginale hebrajskim mamy jedynie litery JHWH, bo w alfabecie hebrajskim nie ma samogłosek (ostatnie "h" jest nieme).
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
mieszkoch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 973
Nr użytkownika: 37.201

mieszko ch.
Zawód: bezrobotny zawodowy
 
 
post 2/07/2009, 1:57 Quote Post

QUOTE(liberta @ 1/07/2009, 21:34)
mieszkoch
Fotografia Kirlianowska,czyli aura i aureola-pole biologiczno- emocjonalne ,urządzenia sterowane za pomocą myśli, czyli udowodniono naukowo, że myśl jest twórcza i wpływa na materię, od czasów Einsteina wiemy, że w przestrzeni odbywają się procesy wzajemnych oddziaływań informacyjnych, że materia jest wirową formą energii z zamieszczoną informacją.Fizyka teoretyczna i czołowi nobliści z fizyki teoretycznej, wskazują na twórczy umysł Boga, przyczynę istnienia świata materialnego ,umownie zwanego.
*


Możesz mi wyjaśnić co to jest z tą Fotografią Kirlianowską? Czy to po prostu trzeba wziąć Biblię i jakby przeswietlić ? Jakiego typu aurę emanuje Biblia? Kiedyś uczyłem się oglądania aury i nawet czasem widze ją spontanicznie, ale bigdy jakoś nie przysżło mi do głowy patrzec tak na tekst Biblii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
liberta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 57.129

 
 
post 2/07/2009, 19:28 Quote Post

mieszkoch
Człowiek jest dualistyczny,czyli fizyczny i duchowy. Fotografia Kirlianowska aury to stan fizyczny pola biologicznego i aureoli to stan duchowy, czyli myśli, emocje negatywne i pozytywne, które decydują o naszym zdrowiu fizycznym i duchowym.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
mieszkoch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 973
Nr użytkownika: 37.201

mieszko ch.
Zawód: bezrobotny zawodowy
 
 
post 3/07/2009, 3:49 Quote Post

QUOTE(liberta @ 2/07/2009, 19:28)
mieszkoch
Człowiek jest dualistyczny,czyli fizyczny i duchowy. Fotografia Kirlianowska aury to stan fizyczny pola biologicznego i aureoli to stan duchowy, czyli myśli, emocje negatywne i pozytywne, które decydują o naszym zdrowiu fizycznym i duchowym.
*


To wiem, bo czytałem na ten temat. Tylko nie rozumiem w jaki sposób fotografia Kirlianowska może nam pomóc w zrozumieniu Biblii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
liberta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 57.129

 
 
post 5/07/2009, 11:20 Quote Post

mieszkoch

"I rzekł Bóg niech stanie się światłość", czyli wiedza dla całości i o całości (wszechinformacja-czasoprzestrzeń), w której zamieszczone zostały wszystkie rodzaje informacji, fotografia Kirlianowska to pole biologiczne wszystkich rodzajów zamieszczonej informacji immanentne we wszechinformacji-czasoprzestrzeń. Informacja o wszystkich rodzajach zamieszczonej informacji utrzymująca się po śmierci,umownie zwana duszą.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.103
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 6/07/2009, 1:11 Quote Post

liberta

QUOTE
"I rzekł Bóg niech stanie s duszą.ię światłość", czyli wiedza dla całości i o całości (wszechinformacja-czasoprzestrzeń), w której zamieszczone zostały wszystkie rodzaje informacji, fotografia Kirlianowska to pole biologiczne wszystkich rodzajów zamieszczonej informacji immanentne we wszechinformacji-czasoprzestrzeń. Informacja o wszystkich rodzajach zamieszczonej informacji utrzymująca się po śmierci,umownie zwana


Brzmi jak tajny przepis przeora klasztoru Shaolin na pierogi ruskie.

sir patryk

CODE
Ale wyraźnie w bibli napisane jest że Jahwe nie JEchowa.


W oryginale biblii jest napisane JHWH. Jahwe i Jehowa to tylko rekonstrukcje używane w tłumaczeniach, oparte na hebrajskiej "zastępczej" wymowie. To elementarna wiedza pozwalająca uniknąć autokompromitacji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
liberta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 57.129

 
 
post 9/07/2009, 19:52 Quote Post



JHWH jest tetragramem "Jestem ,który Jestem" Bóg nie ma imienia, bo imię ogranicza i jest umowne. Bóg ma tytuł Wszechmogący (Liczb 6,24-27)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Bonsante
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 56.740

Zawód: student
 
 
post 9/07/2009, 20:05 Quote Post

QUOTE
Lol imię Jechowa nie istnieje ! Wymyślili je tylko ludzie którzy nie kochają prawdziwego Pana Boga. Świadkowie Jechowy TO SEKTA


Kościół Katolicki to też sekta, baa całe chrześcijaństwo jest sektą, która wyłamała się z judaizmu. Jak już tak o "sekciarstwo" pomawiasz na lewo i prawo kogoś to warto żebyś wiedział, że sam członkiem pewnego rodzaju sekty jesteś dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.103
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 10/07/2009, 13:43 Quote Post

oryginalny odczyt próbowano dedukować na podstawie złożeń w innych wyrazach, ale te sugerują różną wymowę: hallelu jah raczej Jahwe, a Jehoszua raczej Jehowa. Wątpię, aby problem był możliwy do rozwiązania.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 26/07/2009, 9:49 Quote Post

QUOTE(liberta @ 9/07/2009, 19:57)
JHWH jest tetragramem "Jestem ,który Jestem" Bóg nie ma imienia, bo imię ogranicza i jest umowne. Bóg ma tytuł Wszechmogący (Liczb 6,24-27)
*


Czy jakieś posty na tym forum opierasz na czymś innym niż wiara?
Nie pisz postów jeden po drugim. To zaśmiecanie forum. Jest funkcja edytuj
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
lupuspl
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 45
Nr użytkownika: 58.748

Zawód: student
 
 
post 11/10/2009, 15:49 Quote Post

JHWH nie jest tetragramem ,,Jestem, który jestem", tylko po prostu imieniem Boga.
W oryginale ,,jestem, który jestem" brzmi: ehje aszer ehje, dosłownie ,,będę, jaki będę".

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
PanDziobak
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 59.238

 
 
post 13/10/2009, 17:42 Quote Post

nie rozumiem sporu. pytanie jest proste i oczywiste, odpowiedź ma tylko jedną.

przede wszystkim 'bóg' to po hebrajsku adonaj, elohim w ścisłym znaczeniu oznacza 'pan'. sam tetragram oznacza według tradycji jahwe, aczkolwiek trudno jest określić prawdziwe brzmienie. tutaj muszę powiedzieć o specyfice języka hebrajskiego - jest to język spółgłoskowy, nie posiada samogłosek. oznacza je się za pomocą kresek, kropek, bądź grup kresek i kropek umieszczanych pod literami, ale ma to na celu jedynie przekazanie wymowy, nie mają one jakiegoś konkretnego znaczenia. w języku hebrajskim nośnikiem znaczeń są spółgłoski. co do imienia jahwe nie są znane samogłoski, których używano do pierwotnej wymowy, biblia operuje więc tetragramem - czterema spółgłoskami w łacińskim odpowiedniku JHWH, po hebrajsku (literując od prawej) jod, hey, waw, hey.

do liberty: ani adonaj, ani elohim nikogo wszechmogącego nie oznaczają. wszechmogący, w kontekście o bogu to szaddaj.

pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej