Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
67 Strony « < 46 47 48 49 50 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seriale, Jakie seriale oglądają użytkownicy
     
petroCPN SA
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.063
Nr użytkownika: 104.458

Stopień akademicki: doktor
Zawód: wyk³adowca
 
 
post 11/05/2019, 17:37 Quote Post

QUOTE(Norcjusz @ 14/12/2018, 19:59)
Witam.Znów wynurzył się Okręt.Po obejrzeniu kilku pierwszych odcinków wrażenia ogólnie pozytywne.Scenariusz na podstawie Buchheima.Akcja toczy się niespiesznie,ale ciekawie.Realizm scenariusza nieco trąci myszką, mimo to fajnie się ogląda.Od czwartego odcinka nabrzmiewa wątek lesbijski-cóż trudno, trzeba to przetrzymać.Zobaczymy jak to się dalej potoczy...Pozdrawiam.N
*


Dla mnie "Das Boot" / "Okręt" to film pełnometrażowy a nie serial. Choć oczywiście wiem, że przed laty krążył on po telewizjach podzielony na odcinki. Mam w domu płytkę DVD z wersją reżyserską filmu Wolfganga Petersena. Czas projekcji: 208 minut. Puszczam sobie na wielkim ekranie mojego kina domowego co kilka miesięcy. Zwykle za każdym razem dostrzegam jakiś interesujący szczegół, wcześniej przeze mnie nie dostrzeżony.

Dla miłośników kina wojennego - pozycja absolutnie obowiązkowa. Ach, ta klaustrofobiczna atmosfera, ten nieomal wyczuwany nozdrzami smród spoconych ciał marynarzy. Oraz ten dramatyzm, gdy drapieżnik nagle sam staje się ściganą ofiarą i musi walczyć o przeżycie.

Ale w których scenach bądź dialogach dostrzegłeś ów "wątek lesbijski"?

Ten post był edytowany przez petroCPN SA: 11/05/2019, 17:41
 
User is offline  PMMini Profile Post #706

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 11/05/2019, 23:17 Quote Post

QUOTE(petroCPN SA @ 11/05/2019, 18:37)
QUOTE(Norcjusz @ 14/12/2018, 19:59)
Witam.Znów wynurzył się Okręt.Po obejrzeniu kilku pierwszych odcinków wrażenia ogólnie pozytywne.Scenariusz na podstawie Buchheima.Akcja toczy się niespiesznie,ale ciekawie.Realizm scenariusza nieco trąci myszką, mimo to fajnie się ogląda.Od czwartego odcinka nabrzmiewa wątek lesbijski-cóż trudno, trzeba to przetrzymać.Zobaczymy jak to się dalej potoczy...Pozdrawiam.N
*


Dla mnie "Das Boot" / "Okręt" to film pełnometrażowy a nie serial. Choć oczywiście wiem, że przed laty krążył on po telewizjach podzielony na odcinki. Mam w domu płytkę DVD z wersją reżyserską filmu Wolfganga Petersena. Czas projekcji: 208 minut. Puszczam sobie na wielkim ekranie mojego kina domowego co kilka miesięcy. Zwykle za każdym razem dostrzegam jakiś interesujący szczegół, wcześniej przeze mnie nie dostrzeżony.

Dla miłośników kina wojennego - pozycja absolutnie obowiązkowa. Ach, ta klaustrofobiczna atmosfera, ten nieomal wyczuwany nozdrzami smród spoconych ciał marynarzy. Oraz ten dramatyzm, gdy drapieżnik nagle sam staje się ściganą ofiarą i musi walczyć o przeżycie.

Ale w których scenach bądź dialogach dostrzegłeś ów "wątek lesbijski"?
*



Mowa o Das Boot AD 2018 -> http://www.historycy.org/index.php?showtop...dpost&p=1796331

 
User is offline  PMMini Profile Post #707

     
petroCPN SA
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.063
Nr użytkownika: 104.458

Stopień akademicki: doktor
Zawód: wyk³adowca
 
 
post 12/05/2019, 6:44 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 11/05/2019, 23:17)

Ach tak. Ja zaś bezmyślnie uznałem, że jak "Okręt" - to musi być dzieło z 1981 r., wielokrotnie zresztą nominowane do nagród.
Nowej wersji nie znam. Ciekawe po co sięgnięto znów do tego samego materiału literackiego oraz czy zamierzony cel osiągnięto.
 
User is offline  PMMini Profile Post #708

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 26/06/2019, 21:37 Quote Post

Templariusze (Knightfall) sezon 2

https://www.youtube.com/watch?v=rltOe-oLtSg

Ponieważ na bezrybiu i rak rybą obejrzałem także 2 sezon. Więcej walki, lecz logiki i oparcia historycznego tyle samo co w pierwszym. Dla zupełnie wygłodniałych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #709

     
Krzysztow
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.632
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen
 
 
post 27/06/2019, 13:20 Quote Post

Ponieważ na bezrybiu i rak rybą obejrzałem także 2 sezon. Więcej walki, lecz logiki i oparcia historycznego tyle samo co w pierwszym. Dla zupełnie wygłodniałych.
Uważam Rze Historia 4/2018 publikuje zestawie najlepszych i najgorszych seriali historycznych 2017/2018.
W obu kategoriach jest po pięć seriali. Templariusze co prawda chyba 1 sezon znajdują się wśród najgorszych
zaś z zarzutów co do serialu można wymienić rzekomą słabą grę aktorów wcielających się w rolę Filipa Pięknego czy Nogareta zaś grę przywódców zakonnych porównuje się do mieszaniny Muszkieterów Dumasa i członków kapeli rockowej.

Ten post był edytowany przez Krzysztow: 27/06/2019, 13:37
 
User is offline  PMMini Profile Post #710

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 27/06/2019, 22:19 Quote Post

A jaka była piątka najlepszych? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #711

     
Krzysztow
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.632
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen
 
 
post 28/06/2019, 6:48 Quote Post

Kolejno: Wikingowie , Peaky Blinders, Babylon Berlin, Tabu . Katarzyna.
Jednak nie podają czy wysoko oceniają za pierwszy czy np. za trzeci sezon.
 
User is offline  PMMini Profile Post #712

     
pejotlbis
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 499
Nr użytkownika: 97.178

Piotr Jakubowski
 
 
post 28/06/2019, 9:17 Quote Post

Polecany serial historyczny :
"Ja, Klaudiusz" 1976 prod. BBC , w Polsce wyświetlany jakoś pod koniec Gierka, genialny dubbing m.in. Klaudiusz- Stanisław Brejdygant; Tyberiusz -Roman Wilhelmi;Kaligula- Henryk Talar

"Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" 1979 prod.TVP serial o obronie polskości w Wielkopolsce od czasów napoleońskich do odzyskania niepodległości.

"Z biegiem lat, z biegiem dni" 1980 prod TVP- losy krakowskich rodzin od połowy XIXw. aż do wojny swiatowej-scenariusze odcinków oparte na klasycznych dziełach.

"Blisko, coraz bliżej" 1983 prod.TVP -saga śląska

A tak z innej beczki kto pamięta takie seriale jak:
"Układ krążenia" 1978 TVP
"Ślad na ziemi" 1978 TVP
"Punkt widzenia" 1980 TVP
"W słońcu i w deszczu" 1980 TVP
Nie ma widza który by nie pamiętał świetnego serialu "Kariera Nikodema Dyzmy " 1980 TVP z R.Wilhelmim.
a kto kojarzy ,że tenże ,został poprzedzony inną ekranizacją Dołęgi-Mostowicza serialem
"Doktor Murek" 1979 z J. Zelnikem?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #713

     
Krzysztow
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.632
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen
 
 
post 29/06/2019, 14:38 Quote Post

Jakie wrażenie robił serial "Wiktoria" w 2018 wyświetlany w TVP. Oglądał ktoś? Warto było?
 
User is offline  PMMini Profile Post #714

     
Elfir
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.039
Nr użytkownika: 80.708

OK
Zawód: ogrodnik
 
 
post 30/06/2019, 16:38 Quote Post

QUOTE(pejotlbis @ 28/06/2019, 9:17)
Polecany serial historyczny :
"Ja, Klaudiusz" 1976 prod. BBC , w  Polsce wyświetlany jakoś pod koniec Gierka, genialny dubbing m.in. Klaudiusz- Stanisław Brejdygant; Tyberiusz -Roman Wilhelmi;Kaligula- Henryk Talar



Podobno wersja dubbingowana została zniszczona.
Ja oglądałam w TV w lektorem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #715

     
pejotlbis
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 499
Nr użytkownika: 97.178

Piotr Jakubowski
 
 
post 30/06/2019, 17:48 Quote Post

QUOTE(Elfir @ 30/06/2019, 17:38)
QUOTE(pejotlbis @ 28/06/2019, 9:17)
Polecany serial historyczny :
"Ja, Klaudiusz" 1976 prod. BBC , w  Polsce wyświetlany jakoś pod koniec Gierka, genialny dubbing m.in. Klaudiusz- Stanisław Brejdygant; Tyberiusz -Roman Wilhelmi;Kaligula- Henryk Talar



Podobno wersja dubbingowana została zniszczona.
Ja oglądałam w TV w lektorem.
*


Nie. jest dostępna w internecie
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #716

     
petroCPN SA
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.063
Nr użytkownika: 104.458

Stopień akademicki: doktor
Zawód: wyk³adowca
 
 
post 1/07/2019, 11:23 Quote Post

QUOTE(Elfir @ 30/06/2019, 16:38)
QUOTE(pejotlbis @ 28/06/2019, 9:17)
Polecany serial historyczny :
"Ja, Klaudiusz" 1976 prod. BBC , w  Polsce wyświetlany jakoś pod koniec Gierka, genialny dubbing m.in. Klaudiusz- Stanisław Brejdygant; Tyberiusz -Roman Wilhelmi;Kaligula- Henryk Talar



Podobno wersja dubbingowana została zniszczona.
Ja oglądałam w TV w lektorem.
*


Współczuję Ci tego lektora.

W roku 1998 rzeczywiście TVP wznowiła ten serial w wersji lektorskiej, co wywołało oburzenie pamiętających pierwszą emisję.
Polska wersja aktorska, ta z 1977 r., została w r. 2009 pracowicie zrekonstruowana na podstawie materiałów roboczych cudem zachowanych w archiwach. Najpierw kopie odcinków krążyły na płytkach DVD w obiegu prywatnym, następnie jednak TVP Historia zdecydowała się wznowić serial właśnie w wersji dubbingowej, bodaj w r. 2014. Rzecz była też chyba nadawana w TV Kino Polska.
https://polski-dubbing.fandom.com/wiki/Ja,_Klaudiusz

Ten post był edytowany przez petroCPN SA: 1/07/2019, 11:25
 
User is offline  PMMini Profile Post #717

     
Sapiens
 

Samiec reakcjonista
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 19.098

Zawód: Inspektor
 
 
post 1/07/2019, 13:26 Quote Post

Potwierdzam dalsze istnienie wersji z dubbingiem. Rok temu sam go widziałem i słyszałem na YouTube (zdaje się), i to pełne odcinki, nie fragmenty!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #718

     
pejotlbis
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 499
Nr użytkownika: 97.178

Piotr Jakubowski
 
 
post 2/07/2019, 9:02 Quote Post

Pamiętam, przy pierwszej emisji "Ja ,Klaudiusz" odcinki z Kaligulą i Messaliną zostały przeniesione do Kina Nocnego, jako "film wyłącznie dla widzów dorosłych".
Widać jakie było wtedy pojęcie przyzwoitości.
Nawiasem mówiąc jeden z programów ówczesnego "Studia Gama" był parodią tego serialu, z Janem Kaczmarkiem grającym Klaudiusza!

A tak z zupełnie innej beczki innym serialem tamtych czasów /wszechczasów być może?/ była "Pogoda dla bogaczy" /Rich man , poor man 1976/ z Peterem Strauss'em i Nick'iem Nolte
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #719

     
petroCPN SA
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.063
Nr użytkownika: 104.458

Stopień akademicki: doktor
Zawód: wyk³adowca
 
 
post 2/07/2019, 9:16 Quote Post

QUOTE(pejotlbis @ 2/07/2019, 9:02)
innym serialem tamtych czasów /wszechczasów być może?/ była "Pogoda dla bogaczy" /Rich man , poor man 1976/ z Peterem Strauss'em i Nick'iem Nolte
*


"Pogodą dla bogaczy" - rzeczywiście żyła cała Polska. Przynajmniej pierwszą serią żyła. Potem dokręcono kolejne odcinki i one już raczej nadawały się do zapomnienia.
"Pogoda dla bogaczy" również pierwotnie posiadała znakomity polski dubbing. Po latach TVP wznowiła ten serial z lektorem i . . . chyba nikt tego nawet nie zauważył.
 
User is offline  PMMini Profile Post #720

67 Strony « < 46 47 48 49 50 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej