Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

21 Strony « < 19 20 21 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Motoryzacja PRL

Fuser

VIII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 15.418

post 30/10/2021, 16:30 Quote Post

QUOTE(Amras @ 30/10/2021, 12:13)
Zresztą, co do Humbera. Nie bardzo wiem co to za marka, ale być może pod koniec lat 60tych to dygnitarze preferowali ten samochód od poczciwej Wołgi i wcale to taka degradacja samochodowa nie była.
*

Przy obecnych możliwościach sprawdzenie co to była za marka "Humber" naprawdę nie wymaga wiele zachodu. Wtedy można sobie odpowiedzieć samemu na zadane pytanie, że nie tylko nie była to "wcale taka degradacja samochodowa", a wręcz przeciwnie.
A napisałem o Titkowie po to, by pokazać, że wyżsi dygnitarze partyjni jeździli też "Wołgami". Nie sądzę też, by na szczeblu województwa jeżdżono wówczas zachodnimi autami.

QUOTE(ZespolyFilmoweSA @ 30/10/2021, 13:46)
[i]Biuro Ochrony Rządu, specjalnie dla Jaruzelskiego kupiło czarne Volvo 760 GLE wyprodukowane w 1986 roku, które na potrzeby dygnitarza zostało opancerzone. Oprócz Wojciecha Jaruzelskiego to volvo woziło także Lecha Wałęsę oraz premier Suchocką, a także ważnych świadków koronnych. Obecnie jest eksponatem muzealnym.
*

Kupiono Jaruzelskiemu używane auto bodaj w roku 1989, które trzeba było potem opancerzać. Krytycznie chyba na temat tego auta, w każdym razie opancerzonego Volvo odziedziczonego po L. Wałęsie przez A. Kwaśniewskiego wypowiadał się szef jego ochrony Jerzy Dziewulski.

Poniżej taka ciekawostka filmowa: generał Jaruzelski odjeżdża spod Belwederu po wizycie u L. Wałęsy w 1991 roku Peugeotem, zanim wyjeżdża drugi Peugeot - nie wiem, czy z ochroną, w każdym razie w przeciwieństwie do pierwszego nie ma na końcu tablicy rejestracyjnej litery, a cyfrę.
WAŁĘSA PREZYDENT

Ten post był edytowany przez Fuser: 30/10/2021, 16:33

User is offline  PMMini Profile Post #301

Amras

III ranga
Nr użytkownika: 107.674

post 30/10/2021, 17:47 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 30/10/2021, 17:30)

Przy obecnych możliwościach sprawdzenie co to była za marka "Humber" naprawdę nie wymaga wiele zachodu. Wtedy można sobie odpowiedzieć samemu na zadane pytanie, że nie tylko nie była to "wcale taka degradacja samochodowa", a wręcz przeciwnie.
A napisałem o Titkowie po to, by pokazać, że wyżsi dygnitarze partyjni jeździli też "Wołgami". Nie sądzę też, by na szczeblu województwa jeżdżono wówczas zachodnimi autami.
No można sprawdzić, ale to sens forum odbiera, bo można każdemu napisać by sobie na wikipedii sprawdził. Zresztą na polskiej wiki zbyt wiele o tym nie ma, ot że było, od tego do tego czasu i się skończyło. Zresztą w realiach PRL lat 60tych to nawet ten Humber, był w oczach ludzi czymś lepszym, bo był zachodni. No i nadal nie wiem w czym Humber (jaki konkretnie model przydałoby się wiedzieć) był gorszy od Wołgi.

User is offline  PMMini Profile Post #302

Fuser

VIII ranga

post 30/10/2021, 17:56 Quote Post

QUOTE(Amras @ 30/10/2021, 18:47)
Zresztą w realiach PRL lat 60tych to nawet ten Humber, był w oczach ludzi czymś lepszym, bo był zachodni. No i nadal nie wiem w czym Humber (jaki konkretnie model przydałoby się wiedzieć) był gorszy od Wołgi.
*

Więc jeszcze raz: nie wiem, skąd ci przyszło do głowy, że był gorszy od Wołgi.

User is offline  PMMini Profile Post #303

Amras

III ranga

post 31/10/2021, 10:05 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 30/10/2021, 18:56)
QUOTE(Amras @ 30/10/2021, 18:47)
Zresztą w realiach PRL lat 60tych to nawet ten Humber, był w oczach ludzi czymś lepszym, bo był zachodni. No i nadal nie wiem w czym Humber (jaki konkretnie model przydałoby się wiedzieć) był gorszy od Wołgi.
*

Więc jeszcze raz: nie wiem, skąd ci przyszło do głowy, że był gorszy od Wołgi.
*

Tym razem masz rację. Zbyt szybko czytałem i źle zrozumiałem.

User is offline  PMMini Profile Post #304

Fuser

VIII ranga

post 31/10/2021, 11:30 Quote Post

W 1976 roku Sąd Najwyższy PRL na zapytanie jednego z sądów wojewódzkich podjął uchwałę stwierdzającą, że odsprzedanie z zyskiem samochodu nabytego za zakupione uprzednio bony towarowe PeKaO stanowi przestępstwo, jeżeli bony te zostały zakupione w celu odsprzedaży z zyskiem nabytych za nie towarów. Odpowiedzialność karna sprawcy takiego przestępstwa wedle tej uchwały miała następować niezależnie od odpowiedzialności z ustawy karno-skarbowej. Nie miało przy tym znaczenia, jeśli samochody takie zostały sprzedane nawet poniżej cen w handlu uspołecznionym. O przestępstwie decydował zysk uzyskany w złotówkach.

User is offline  PMMini Profile Post #305

Amras

III ranga

post 10/11/2021, 11:45 Quote Post

Trochę w temacie. Kubańska przeróbka Malucha, czterodrzwiowa smile.gif
https://spidersweb.pl/autoblog/czworo-drzwi...e-widzieliscie/

User is offline  PMMini Profile Post #306

asceta

uczestnik krucjaty
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 15.122

Zawód: prawnik

post 10/11/2021, 21:12 Quote Post

To już maluchem nie ma za dużo wspólnego.
Przód wydłużony, środek wydłużony, druga para drzwi, okienko za słupkiem C, silnik z przodu Peugeota, napęd przedni, wnętrze inne, koła większe. Zawieszenie z przodu prawie na pewno zmienione, z tyłu nie wiadomo. Ot samoróbka z wykorzystaniem elementów nadwozia malucha.

User is offline  PMMini Profile Post #307

Amras

III ranga

post 10/11/2021, 21:22 Quote Post

QUOTE(asceta @ 10/11/2021, 21:12)
To już maluchem nie ma za dużo wspólnego.
Przód wydłużony, środek wydłużony, druga para drzwi, okienko za słupkiem C, silnik z przodu Peugeota, napęd przedni, wnętrze inne, koła większe. Zawieszenie z przodu prawie na pewno zmienione, z tyłu nie wiadomo. Ot samoróbka z wykorzystaniem elementów nadwozia malucha.
*

To przez ich chore przepisy. Ktoś ma zarejestrowanego Malucha, to nawet jakby miał kasę na zakup czegoś innego, to nie będzie mógł zarejestrować dwóch samochodów, a tak, to przerabia Malucha i wszystko się zgadza, nadal ma Malucha. Pewnie jeszcze smarowanie w urzędzie też jakieś wchodzi w grę. Jest o tym w artykule zresztą.

Tutaj artykuł o Malucho-Tico
https://spidersweb.pl/autoblog/fiat-126p-ku...ico-coachbuild/

User is offline  PMMini Profile Post #308

21 Strony « < 19 20 21 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2021 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej