Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Krosno
     
jasiek1169
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 61.162

Jan/Novalis
Stopień akademicki: Rewolucjonista.
Zawód: Krol Polski.
 
 
post 8/05/2011, 11:26 Quote Post

Mieszkam pod Krosnem, tyle że z pewnych racji spędzam w nim połowe czasu.
Co do lotniska, to poza jego historyczną świetnością, warto dodać, ze Krosno stanowi ważne centrum w tzw. Dolinie lotniczej, z czym wiązał sie projekt jego modernizacji. WIązał, bo upadł, a co najmniej zawisł w próżni.
Niedawno też w Krośnie odkryto nowy fragment murów obronnych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.129
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 17/11/2011, 13:01 Quote Post

Przy krośnieńskim rynku odkryto renesansowe piwnice, które zostały zasypane najprawdopodobniej w XIX w., więcej informacji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Dagome
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.260
Nr użytkownika: 46.895

Dagome Arbiter Elegantiarum
Stopień akademicki: Iudex
Zawód: Dagome Iudex
 
 
post 15/04/2012, 10:16 Quote Post

QUOTE(bakufu @ 30/04/2011, 14:25)
Nie zapominajmy o Janie Pawle II który odwiedził nasze wspaniałe miasto w 1997
*



A przy okazji dodajmy, że był tam udając się do pustelni na puszczy św. Jana z Dukli na górze Zaśpit która znajduje się przecież nie tak daleko Krosna. Warto odwiedzać tę pustelnię by oddać się modlitwie i refleksji a takze podziwiać piekno natury. pod kaplicą mieszczącą się obok domku Świetego można napełnić łagwie wodą ze źródełka które dzięki Świętemu posiadać ma cudowną moc. Z całego regionu przybywa tam zatem lud wierny po leczniczą wodę.
Że musi mieć owa woda błgosławieństwo Świętego to i ja zaświadczę. Oto gdym przybywszy w deszczu latem z wodą ową wracał, schodząc stromą dróżką której asfalt deszczowym iłem pokryty za lodowisko robił, niechybnie pośliznąwszy się żadnej nadziei już nie mając na unikniecie cieżkiego upadku, tegoż bym żałośnie doswiadczył, gdyby mnie cudownym zrządzeniem na tej właśnie ślizgawce Święty do postawy stojacej snadnie mnie nie powrócił i wodę a takoż naczynie je zawierajace oszczędził do żadnej szkody ni urazów nie dopuszczajac. Zasię nie swej osobie uwagę Swiętego przypisać winienem bom jako i Wy i kochane platfusiątka, grzesznik któremu i poważniejsze upadki, a toż dla nabrania rozumu życiowego, godziłoby się przyjąć z pokorą, lecz właśnie owej wodzie której ni kropli nie uroniwszy niosłem przecie dla obdarowania wielu bliskich i zacnych obywateli.

Co do samego Krosna dorzucić chyba trzebaby fabryke szkła, którą nie mam pojęcia czy zwiedzać pozwalają wzorem Muranowskich w Wenecji manufaktur, ale w wyroby ciekawego wzornictwa w tym szkła kolorowego zaopatrzyć się tam można. Wszak wiadomo że z dobrego szkła picie uprzyjemnia picie.

No i oczywiście pobliska przełęcz dukielska to miejsce ciężkich i krwawych walk przełamaniowych o czym zaświadcza pomnik przed przepieknym kościołem chyba bernardynów w Dukli. Spacer szlakami wojennymi dostarcza nieopisanych wrazeń.

Ten post był edytowany przez Dagome: 15/04/2012, 14:17
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 15/04/2012, 12:43 Quote Post

QUOTE
co do samego Krosna dorzucić chyba trzebaby fabryke szkła, którą nie mam pojęcia czy zwiedzać pozwalają wzorem Muranowskich w Wenecji manufaktur


Bardzo ładną wystawę dotyczącą szklarstwa można obejrzeć w Muzeum Podkarpackim w Krośnie http://www.muzeum.krosno.pl/ekspozycje/wystawy.htm?section=5
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 14/02/2013, 11:39 Quote Post

a ten pomnik koło bodajże Ronda Solidarności, w każdym razie obok poczty, to co przedstawia? Czarownicę na miotle?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej