Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
17 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Traktat reformujący UE, ... podpisany w Lizbonie
     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 19/10/2007, 19:57 Quote Post

QUOTE
Nowy traktat ma wejść w życie 1 stycznia 2009 roku, pod warunkiem jednak, że tym razem nie będzie problemów z jego ratyfikacją. Poprzedni projekt traktatu konstytucyjnego UE przepadł w 2005 roku w referendach we Francji i Holandii.


http://fakty.interia.pl/swiat/news/polska-...hciala,996612,4

Czy to jest próba przyjęcia konstytucji europejskiej co której Francja i Holandia wypowiedziały się negatywnie w referendum?

Ale i na to można znaleźć sposób:
QUOTE
Na razie tylko Irlandia chce, by ratyfikacja odbyła się w referendum. Pozostałe państwa, pamietając doświadczenia Francji i Holandii sprzed dwóch lat wolą, by traktat został ratyfikowany przez parlamenty narodowe. To ma ułatwić jego przyjęcie.


http://wiadomosci.onet.pl/1626888,12,1,0,120,686,item.html

Czy z tego mogę sądzić, że społeczeństwa Francji i Holandii nie dorosły jeszcze do konstytucji europejskiej, jak np społeczeństwo Polski. Bo że w Polsce będą głosy i opinie, iż nieprzyjęcie tej de facto konstytucji to zacofanie i hamowanie naturalnego rozwoju UE, to jestem pewien; popieranie tegoż traktatu będzie świadczyć o postępowości myślenia i byciu europejczykiem.
Czy gdzieś możemy zapoznać się z tym traktatem reformującym i co oraz jak on reformuje?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Baldwin89
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 219
Nr użytkownika: 22.434

Jarek
Zawód: Student IHUW
 
 
post 19/10/2007, 20:13 Quote Post

Traktat reforumjący z tego co dzisiaj widziałem w telewizji ma zostać podpisany 13 XII 2007 roku, więc idąc za słowami premiera Kaczyńskiego "to będzie nowy 13 XII 81" tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
I3oYd3n
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 1.474

 
 
post 3/11/2007, 12:35 Quote Post

QUOTE
popieranie tegoż traktatu będzie świadczyć o postępowości myślenia i byciu europejczykiem.


To, że coś jest postępowe i nowoczesne, nie znaczy, że jest dobre, właściwe. Poza tym ja zawsze byłem w Europie i byłem europejczykiem, niezależnie co UE wymyśli. Jestem przeciw wspólnej konstytucji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 3/11/2007, 13:31 Quote Post

czyli, że Jarosław Kaczyński popełnił straszliwy bład (a może i otarł sie o zdradę stanu) parafując ten traktat?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Premagape
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 343
Nr użytkownika: 12.316

Stopień akademicki: magister
 
 
post 3/11/2007, 14:18 Quote Post

Najbardziej bulwersujące w tym traktacie jest to, że jak obliczyli brytyjscy eurosceptycy, 96% treści w nim zawartych pokrywa się z projektem traktatu konstytucyjnego, który Francuzi i Holendrzy odrzucili w demokratycznych referendach. W stosunku do projektu traktatu konstytucyjnego w traktacie reformującym wprowadzono tylko kosmetyczne zmiany (w tym jego nazwę). Po prostu "oświecone europejskie elity" olały tu kompletnie głos ludu, udowadniając tym samym jak naprawdę pojmują demokrację. Traktat reformujący jest wprowadzeniem traktatu konstytucyjnego tylnymi drzwiami z pominięciem, obejściem procedur demokratycznych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
fala
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 457
Nr użytkownika: 17.015

 
 
post 3/11/2007, 15:12 Quote Post

QUOTE(Premagape @ 3/11/2007, 15:18)
Traktat reformujący jest wprowadzeniem traktatu konstytucyjnego tylnymi drzwiami z pominięciem, obejściem procedur demokratycznych.
*

Przecież będzie głosowany przez demokratycznie wybrane parlamenty, więc gdzie tu obejście procedur demokratycznych? A chyba lepiej żeby głosowali nad nim ci, którzy ten traktat przeczytają (oby ze zrozumieniem), bo chyba nie sądzisz że przeczyta go (ze zrozumieniem) większość głosujących w referendum.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Nurglitch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.474
Nr użytkownika: 11.929

Piotr Smolañski
Zawód: Informatyk
 
 
post 3/11/2007, 15:15 Quote Post

QUOTE(Anakin @ 3/11/2007, 11:31)
czyli, że Jarosław Kaczyński popełnił straszliwy bład (a może i otarł sie o zdradę stanu) parafując ten traktat?


Oczywiście. Wszelkie te kłótnie o system reprezentacji i tak dalej były idiotyzmem. Clou całej sprawy to wprowadzenie ponownie Eurokonstytucji ze zmienioną nazwą i wywaloną preambułą. Tyle, że tym razem Federaliści nie powtórzą poprzedniego błędu i nie dadzą narodom szansy wypowiedzenia się w referendum. Europejskie narody udowodniły już, że nie dorosły do wizji Elyt i jako takich nie należy ich słuchać. Demokracja to dobra rzecz, ale jak długo lud głosuje tak, jak Elyty sobie życzą. A kiedy głosuje inaczej - wiadomo. Przypadkowe społeczeństwo.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
asceta
 

uczestnik krucjaty
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.936
Nr użytkownika: 15.122

Zawód: prawnik
 
 
post 3/11/2007, 15:20 Quote Post

QUOTE
Przecież będzie głosowany przez demokratycznie wybrane parlamenty, więc gdzie tu obejście procedur demokratycznych? A chyba lepiej żeby głosowali nad nim ci, którzy ten traktat przeczytają (oby ze zrozumieniem), bo chyba nie sądzisz że przeczyta go (ze zrozumieniem) większość głosujących w referendum.


Posłowie też go nie przeczytają. A akurat w kwestiach tak ważnych,a dziwnym, trafem nie podejmowanych w kamapanii wyborczej, a dotyczących także suwerennosci kraju, społeczeństwo mogłoby się wypowiedzieć. Liczę jednak na to, że Brytyjczycy go odrzucą.

Traktat to kolejna próba budowania superpaństwa europejskiego. Zamiast ograniczyć UE do wspólnego rynku, to tworzy się aparat quasi państwowy pozostający w zasadzie poza demokratyczną kontrolą. Po co? No właściwie nie wiadomo, ale wiadomo ze jak ktoś jest za to jest postępowy, a jak ktoś jest przeciw jest nacjonalistą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Premagape
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 343
Nr użytkownika: 12.316

Stopień akademicki: magister
 
 
post 3/11/2007, 15:32 Quote Post

QUOTE(fala @ 3/11/2007, 16:12)
QUOTE(Premagape @ 3/11/2007, 15:18)
Traktat reformujący jest wprowadzeniem traktatu konstytucyjnego tylnymi drzwiami z pominięciem, obejściem procedur demokratycznych.
*

Przecież będzie głosowany przez demokratycznie wybrane parlamenty, więc gdzie tu obejście procedur demokratycznych? A chyba lepiej żeby głosowali nad nim ci, którzy ten traktat przeczytają (oby ze zrozumieniem), bo chyba nie sądzisz że przeczyta go (ze zrozumieniem) większość głosujących w referendum.
*


Obejście procedur demokratycznych polega na tym, że dwa wielkie narody UE powiedziały temu traktatowi wyraźne "NIE!". Wtedy samozwańcze "oświecone elity" postanowiły, że lepiej już więcej do referendów się nie odwoływać, bo jeszcze inne narody mogą zagłosować nie po ich myśli, a wtedy przepchnięcie traktatu konstytucyjnego będzie trudniejsze. Postanowiono zamiast tego dokonać kosmetycznych zmian, w tym zmiany nazwy, i w ten sposób ominąć prawo wewnętrzne niektórych europejskich krajów, które wymaga dla pewnych szczególnie ważnych traktatów (takich jak traktat konstytucyjny UE) zatwierdzenia przez obywateli wyrażonego w referendum. Nurgtlich bardzo dobrze podsumował całą sytuację.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Nurglitch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.474
Nr użytkownika: 11.929

Piotr Smolañski
Zawód: Informatyk
 
 
post 3/11/2007, 16:01 Quote Post

QUOTE(asceta @ 3/11/2007, 13:20)
Liczę jednak na to, że Brytyjczycy go odrzucą.


Tu może być problem. Ten traktat ma przyzerowe szanse na przejście przez angielskie referendum i właśnie dlatego referendum prawdopodobnie nie będzie. Gordon Brown (łamiąc uroczyste obietnice z kampanii wyborczej) stara się jak może zablokować możliwość referendum i dąży do podpisania traktatu wbrew woli narodu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Stanisław M.
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 37.419

 
 
post 16/11/2007, 14:25 Quote Post

QUOTE(swatek @ 19/10/2007, 19:57)
Czy gdzieś możemy zapoznać się z tym traktatem reformującym i co oraz jak on reformuje?
*


1. Na stronie Komisji Europejskiej, jest wersja "pl" w formacie "pdf":

http://www.consilium.europa.eu/cms3_fo/sho...&lang=PL&mode=g

2. Na stronie Urządu Komitetu Integracji Europejskiej (pdf):
http://www1.ukie.gov.pl/www/traktat_new.nsf/main?open

Ale to są zmiany, nie tekst jednolity projektów nowych traktatów.
Dlatego ciężkie w czytaniu.


 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Globke
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 38.345

 
 
post 6/12/2007, 15:47 Quote Post

Konstytucja europejska?Ta co ma mieć pono 300 stron(podczas gdy jedyna i prawdziwa Konstytucja ma 4 strony(ta amerykańska))?Ta z kretyńskimi ,,prawami człowieka''?

Zdecydowanie nie!


Państwom które się temu sprzeciwiły-szacunek i honor(bo wolnym ludziom należy się szacunek i honor).

A co do ,,bycia europejczykiem''...mam głęboko w rzyci czy na mnie mówią europejczyk czy afrykanin...
Skąd to się w ogóle wzięło(to ,,bycie europejczykiem'')?




 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 6/12/2007, 15:52 Quote Post

QUOTE
A co do ,,bycia europejczykiem''...mam głęboko w rzyci czy na mnie mówią europejczyk czy afrykanin...
Skąd to się w ogóle wzięło(to ,,bycie europejczykiem'')?

Winston Churchill, 1946, Zurych, Stany Zjednoczone Europy. Choć już wcześniej wspominali o tym Aristide Briand czy Kaudenhove-Kalergi.

Też prywatnie jestem przeciwnikiem "Traktatu Reformującego", tak jak i byłem przeciwnikiem TUKE.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.514
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 6/12/2007, 20:26 Quote Post

QUOTE(Globke @ 6/12/2007, 15:47)
A co do ,,bycia europejczykiem''...mam głęboko w rzyci czy na mnie mówią europejczyk czy afrykanin...


Co za słownictwo smile.gif Dla mnie nie jest to obojętne i pewnie dla wielu ludzi w Polsce też nie
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 6/12/2007, 21:16 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 6/12/2007, 20:26)
Co za słownictwo smile.gif
*



Kolega w młodości zapewne zaczytywał się w dziełach Mikołaja Reja... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

17 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej