Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kobiety w bractwie
 
Czy kobiety powinno sie dopuszczać do walki na miecze?
tak [ 35 ]  [62.50%]
nie [ 21 ]  [37.50%]
Suma głosów: 56
Goście nie mogą głosować 
     
supinum
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 3.284

 
 
post 24/01/2005, 21:12 Quote Post

witam,

moze okaze sie meska szowinistyczna swinia (chociaz ciekawe, bo swinia, to rodzaj zenski), ale:
walczacym babom zdecydowane NIE tongue.gif
dlaczego?
nie wchodzac za bardzo w kwestie masy i sily, kobieta (oczywiscie w dzisiejszym pojeciu tego slowa :> ) ma byc po prostu piekna smile.gif a podczas mojego jakze krotkiego doswiadczenia widzialem niejedna przypadkowo rozbita glowe..
wiem, ze uszkodzic sie mozna nawet przechodzac przez ulice, ale po co sie jeszcze narazac..?

i tym optymistycznym akcentem tongue.gif


pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Donia
 

Berengaria
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 1.071

Dominika
Zawód: poszukiwaczka prawdy
 
 
post 26/01/2005, 13:37 Quote Post

Myślę, że jezeli dana kobieta sama tego chce i wie, że jest gotowa walczyć na miecze to czemu nie? Ja bym sama chętnie spróbowała. Problem jest jeszcze nie w samej walce, ale w zbroi i w mieczu, a konkretnie w ich wadze. Kobieta musi być wyjątkowo silna, żeby to wszystko unieść, a ja osobiście jestem chucherkiem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Urime
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Nr użytkownika: 2.822

 
 
post 26/01/2005, 14:21 Quote Post

[QUOTE]jezeli dana kobieta sama tego chce i wie, że jest gotowa walczyć na miecze to czemu nie?

Hmm..no ale po co? żeby udowodnić, że może robić to co faceci?
Co do równouprawnienia, to tu akurat nie ma po co o to walczyć. W średniowieczu to meźczyznom zdarzało się walczyc o względy dam, nigdy odwrotnie.
I chcąc odtwarzać średniowiecze (a nie czasy Trzeciej Ery albo Wojowniczej Książniczki:>), powinno się też odtwarzać obyczajowość i realia kulturowe tej epoki.
(Czy jakikolwiek mężczyzna zgłasza pretensje by kobieta stawała zbrojnie by zystac jego względy?biggrin.gif:D:D - to tak na marginesie)

Żeby nie były to puste słowa - próbowałam kiedyś bawić się walką na miecze. Da się - jedynki nie sa ciężkie aż tak. Ale celem wieloletnich treningów jest udział w bitwach, posiadanie zbroi, a to raczej mnie nie pociąga.

W samym reenactingu jest tyle ciekawych zajęć dla kobiet, jakimi rzeczywiście się one zajmowały w interesujących nas czasach, że nie musimy wbijać się w blachy, żeby udowadniac cokolwiek komukolwiek.
Tym bardziej, że poziom praw kobiet, zwłaszcza do XIII wieku były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy, co dopiero później zaczęło upadać, by odrodzić się w XIX wieku.

To co napisałam, nie znaczy, że kobiety w bractwach powinny zająć się gotowaniem, szyciem i sprzątaniem. Bynajmniej. Gotować nie umiem i nie lubię, a zresztą od dawna wiadomo, ze mężczyźni też są dobrymi kucharzami:>
Szycie jak najbardziej...
Poza tym jest taniec, śpiew, łucznictwo, czy nawet ceramika jak komuś się chce. Możliwości są naprawdę duże:)

Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 26/01/2005, 18:51 Quote Post

No ale są herod baby i nie tylko tóre z chęcią będą naśladowniczkami Joanny Orleańskiej taka ankieta to dla mnie relikt jakichś stereotypów a czy rudzi mogą być rycerzami? albo niebieskoocy? co to za różnica kto chce niech będzie eobił to na co ma ochote
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
supinum
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 3.284

 
 
post 26/01/2005, 21:44 Quote Post

witam,

Polidaktyl:
"No ale są herod baby"
zgadzam sie tongue.gif

"z chęcią będą naśladowniczkami Joanny Orleańskiej"
tylko, ze znamy jedna sredniowieczna, rzeczywista kobiete walczaca i to NIE ze swojego wyboru, ale z wizji i z objawien bozych.

"taka ankieta to dla mnie relikt jakichś stereotypów"
nie stereotypow, ale jak juz Urime wspomniala, jesli bawimy sie w reenacting (czy tez odtworstwo historyczne), to nie ma miejsca, niestety/stety na Xeny wojownicze ksiezniczki. Jesli zas nie interesuje nas sredniowiecze, jego mentalnosc i kultura, tylko sama walka, to prosze bardzo. Biorac oczywiscie na siebie ryzyko ew. zranien.

"kto chce niech będzie robił to na co ma ochote"
j.w.; zalezy w co sie bawimy

Donia:
"Myślę, że jezeli dana kobieta sama tego chce i wie, że jest gotowa walczyć na miecze to czemu nie?"
j.w.

"Kobieta musi być wyjątkowo silna, żeby to wszystko unieść"
wielu facetow, jak maja pierwszy raz blachy na sobie, to szybko zdychaja. Ale wszystko kwestia treningow i przyzwyczajenia smile.gif


pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
szymon okrutny
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 159
Nr użytkownika: 3.247

 
 
post 14/02/2005, 4:43 Quote Post

A u nas kobiet w bractwie nie ma! biggrin.gif
Same kłopoty z tymi babami tongue.gif
i tak nam jest dobrze rolleyes.gif

A jak są nam niezbedne to zapraszamy obce tongue.gif

Ale moim zdaniem jak kobiety chcą walczyć to niech walczą , mieczami toporami czy czym tam chcą, ale nie przeciwko facetom.

Nikogo nie chcialem obrazić ph34r.gif

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
czcibor z nawii
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 6.875

Zawód: wojownik :)
 
 
post 16/07/2005, 21:57 Quote Post

sława !! ja w rzyciu widzialem 2 walczace kobiety i obie walczyly jak faceci a glos tez meski mialy zwlaszcza jedna malo ktury facet takim glosem dysponuje ja osobiscie bym wolal posiedziec przy ognisku z delikatna kobieta niz z kobieta co sie zachowuje jak kumpel no ale jak kto woli
ps. ale łuczniczki są spoko smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Teloniusz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 37
Nr użytkownika: 7.922

Zawód: Licealista
 
 
post 18/07/2005, 15:57 Quote Post

Ja uważam, że kobiety powinny być dopuszczone do walk na miecze, o ile same tego naprawde chcą. Wymaga to dużej pracy i wielu godzin treningu, ale przecież chodzi tu o satysfakcję.
Ale zgadzam się z przedmówcami, że kobiety w bractwach najlepiej wyglądają w tańcu, śpiewie i przy łuku...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Nagano
 

Admirał Floty Cesarskiej
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 548
Nr użytkownika: 5.088

Stopień akademicki: Ze co prosze? :D
Zawód: Student archeo
 
 
post 18/07/2005, 19:23 Quote Post

Pomyslcie sobie jakby pieknie wygladaly skapo ubrane walczace na dzidy Amazonki Ahh popatrzyloby sie....
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Isabela de Rut
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 8.366

Zawód: uczen
 
 
post 13/08/2005, 22:23 Quote Post

Ja tam za łucznictwo się wzięłam. Choć nie powiem, chciałabym spróbować powalczyć.

Aczkolwiek jest to ciężki kawałek chleba, same kroki odstraszają, że tak to ujmę. Doliczając do tego machanie mieczem i uzbrojenie... słabo mi się robi.

Kuszące, ale raczej zostanę przy łuku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
szymon okrutny
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 159
Nr użytkownika: 3.247

 
 
post 17/08/2005, 22:43 Quote Post

A ja sądzę że kobiety najlepiej wyglądają przy piwie.
Tzn - ja siedzę i piję piwo i patrzę na kobiety

ostatnio tak sobie siedzę a przede mną orszak sułtana i tańczące kobiety skromnie odziane wykonują tanieć brzucha. Super.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Naamah
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 118
Nr użytkownika: 8.842

Stopień akademicki: magister historii
 
 
post 16/09/2005, 11:04 Quote Post

Jako kobieta powinnam powiedzieć, że "tak", bo równouprawnienia itd, ale jako osoba starająca się jaknajdokłądniej odtwarzać kulturę, obyczajowość średniowiecza to "nie", bo w końcu w epoce nie było równouprawnień, a rola kobiet (nawet tych ,które bywały na wyprawach wojennych) ograniczała się do gotowania, sprzątania, prania i prostutuowania się lub ewentualnie poświęcenia swego życia Bogu...
pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
RybaLiw
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 248
Nr użytkownika: 9.107

Piotr Biñczak
Stopień akademicki: czy to wa¿ne?
Zawód: Wolny strzelec
 
 
post 15/11/2005, 12:45 Quote Post

Jestem wręcz przekonany, że dobrze wysportowana i zwinna dziewczyna np. tancerka, która ćwiczy walkę mieczem, jest w stanie pokonać ćwiczącego faceta w pojedynku, gdzie chodzi przede wszystkim o szybkość i technikę a niektórym dziewczynom tego nie brakuje. wink.gif
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Joannaa
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 98
Nr użytkownika: 7.484

Stopień akademicki: Kuna archiwalna
Zawód: Uczennica liceum
 
 
post 28/01/2006, 11:22 Quote Post

A jakie inne role mogą pełnić w bractwie kobiety? Ja np. nie chciałabym "walczyć", choć przyglądać się "rycerskim potyczkom" jak najbardziej. Jednocześnie bardzo lubię średniowiecvze i chętnie udziliłabym się w tego typu organizacji. Problem tylko w tym, co mogłabym tam robić?

Pozdrawiam serdecznie!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 28/01/2006, 13:38 Quote Post

O walce już było powyżej. Co do innych ról, to jest duży wybór w zależności od epoki i zgody szefostwa wybranej grupy smile.gif Można odtwarzać wszystkie zawody i zajęcia jakie były na przestrzeni wieków. Można wcielić się w reprezentantkę każdej grupy społecznej, itd. To zależy od Twoich zainteresowań, wiedzy, umiejętności i profilu grupy do której aspirujesz/w której jesteś.

http://www.mojeforum.net/adiutrix/index.php

http://www.adiutrix.za.pl
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej