Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Željko "Arkan" Ražnatović
     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 13/05/2010, 15:38 Quote Post

QUOTE
Czyli porachunki mafijne wink.gif

Można tak powiedzieć.
QUOTE
Cóż można sądzić o mafiozie?

W ówczesnym konflikcie mafiozi to akurat żadna osobliwość - vide choćby Juka Prazina.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 13/05/2010, 19:26 Quote Post

QUOTE(konikoni @ 13/05/2010, 14:08)


Później się ludzie dziwią dlaczego Serbów uznano za najgorszych zbrodniarzy w czasie tamtych wojen , skoro w swoich oddziałach maja takie rodzynki.
*


Owszem dziwią się, skoro i po chorwackiej i po muzułmańskiej stronie byli nie lepsi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
konikoni
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 49.343

 
 
post 13/05/2010, 21:17 Quote Post

Dwa słowa: skala i proporcję .
Wśród Chorwatów i Muzułmanów takich Arkanów było kilkunastu, wśród Serbów kilkudziesięciu. Nikomu nie trzeba udowadniać że tu i tu były takie osobniki.

Liczba cywili serbskich zamordowanych przez Chorwatów, Muzułmanów, Słoweńców, Albańczyków i NATO jest mniejsze niż efekt jednej (największej) serbskiej masakry w Srebrenicy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Jaźwiec
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 355
Nr użytkownika: 65.266

 
 
post 13/05/2010, 21:21 Quote Post

Mam pytanie czy Słoweńcy dokonywali jakiś czystek na mieszkających tam Serbach,czy walczyli Słoweńcy po stronie np.Bośniackiej?I czy Arkan dorobił się swojego majątku tylko na łupie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 13/05/2010, 21:39 Quote Post

QUOTE
Wśród Chorwatów i Muzułmanów takich Arkanów było kilkunastu, wśród Serbów kilkudziesięciu.

Skoro jesteś tak obeznany w temacie, to może przytoczysz nazwiska tych kilkunastu Arkanów spośród Chorwatów i Muzułmanów oraz dane osobowe tych kilkudziesięciu serbskich, co? Jak na razie bowiem bawisz się w tanią demagogię.
QUOTE
Liczba cywili serbskich zamordowanych przez Chorwatów, Muzułmanów, Słoweńców, Albańczyków i NATO jest mniejsze niż efekt jednej (największej) serbskiej masakry w Srebrenicy.

Jakieś dane na poparcie tej kolejnej demagogicznej tezy? Abstrahując już od tego, że ci Słoweńcy to wzięli się w tym towarzystwie chyba z rozpędu niejako.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
konikoni
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 49.343

 
 
post 13/05/2010, 23:11 Quote Post

Centrum Badań i Dokumentacji w Sarajewie (Research and Documentation Center). W ich bazię danych jest blisko 100000 nazwisk (szacują że to ponad 90% ofiar konfliktu).
Serbowie cywile to ~4100 z Bośni, dodałem Serbskie dane z wojny w Kosowie ok 1500 i Chorwacja ~2500, tych kilku zlinczowanych Serbów w Słowenii nie dopiszę bo znów się rozpędzę...

Co do Arkanów fakt demagogia przepraszam, ale wychodzi mi 8100 Serbów kontra 44000 cywilnych ofiar Serbów w trzech różnych konfliktach. Powiedzmy że jeden ma 500 osób na sumieniu (wiem demagogia).

Jak masz jakieś inne dane to proszę przedstaw je, być padłem ofiarą manipulacji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 13/05/2010, 23:39 Quote Post

QUOTE
Centrum Badań i Dokumentacji w Sarajewie (Research and Documentation Center). W ich bazię danych jest blisko 100000 nazwisk (szacują że to ponad 90% ofiar konfliktu).

I są to, jak rozumiem, sami bośniaccy Muzułmanie, tak? I na dodatek cywile? Jeśli nie, to co ma nam niby dać tutaj ta liczba?
QUOTE
Serbowie cywile to ~4100 z Bośni, dodałem Serbskie dane z wojny w Kosowie ok 1500 i Chorwacja ~2500, tych kilku zlinczowanych Serbów w Słowenii nie dopiszę bo znów się rozpędzę...

Źródło tych danych można poprosić?
QUOTE
Co do Arkanów fakt demagogia przepraszam, ale wychodzi mi 8100 Serbów kontra 44000 cywilnych ofiar Serbów w trzech różnych konfliktach. Powiedzmy że jeden ma 500 osób na sumieniu (wiem demagogia).

Oczywiście, że demagogia, ale skąd te 44 tys., co?
QUOTE
Jak masz jakieś inne dane to proszę przedstaw je, być padłem ofiarą manipulacji.

Wybacz, Kolego, ale to Ty tutaj wyskoczyłeś z pewnymi tezami, stąd na Tobie spoczywa ciężar dowodu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
konikoni
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 49.343

 
 
post 14/05/2010, 10:22 Quote Post

http://www.idc.org.ba/

Niezależna organizacja, finansowana głownie przez Królestwo Norwegii, Szwedzką Agencję Międzynarodowej Współpracy Rozwojowej, pozostali to Unia Europejska, MSZ Szwajcarii, ONZ (UNDP) i Ambasada Republiki Czeskiej w BiH.

Odnoszę wrażenie ze kogoś boli że to nie WSZYSCY w RÓWNYM stopniu są takimi samymi zbrodniarzami, byli więksi i mniejsi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
herceg09
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 65.338

Stopień akademicki: mgr
Zawód: IT
 
 
post 14/05/2010, 15:54 Quote Post

QUOTE(konikoni @ 13/05/2010, 22:17)
Dwa słowa: skala i proporcję .
Wśród Chorwatów i Muzułmanów takich Arkanów było kilkunastu, wśród Serbów kilkudziesięciu. Nikomu nie trzeba udowadniać że tu i tu były takie osobniki.

Liczba cywili serbskich zamordowanych przez Chorwatów, Muzułmanów, Słoweńców, Albańczyków i NATO jest mniejsze niż efekt jednej (największej) serbskiej masakry w Srebrenicy.
*



Kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą. Nie wiem skąd ta liczba ofiar w Srebrenicy (ponad 8000)i kto ją posłał w obieg. Niezależne zródła, takie jak Czerwony Krzyz szacują liczbę ofiar srebrenickiej masakry na nie więcej niż 2000 ludzi. Do tej pory odkopano około 1600 ciał. Moje pytanie brzmi: gdzie jest reszta?
Ja nie chcę urazić Bośniaków, ani wybielać Serbów. Ale do diabła, gdzie jest te pozostałe 6000?

Prosze przeczytajcie to: http://stowarzyszenie_wolnomyslicieli.free...ny/srebreni.htm

Nie trzymam niczyjej strony, ale denerwuje mnie to, że nigdy się nie dowiemy prawdy ile było ofiar i jakiej były narodowości. mad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 14/05/2010, 15:58 Quote Post

QUOTE


Może zainteresuj się, kto jest autorem tekstu sleep.gif . Bo jest on na tyle wiarygodny, co bredzenia skazanych a Hadze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 14/05/2010, 16:05 Quote Post

QUOTE
http://www.idc.org.ba/

Bośniacka strona to rzeczywiście wiarygodne źródło inforamcji, nie ma co.
QUOTE
Odnoszę wrażenie ze kogoś boli że to nie WSZYSCY w RÓWNYM stopniu są takimi samymi zbrodniarzami, byli więksi i mniejsi.

Boli mnie przede wszystkim to, że zakłamuje się, w imie bieżących interesów, prawdę historyczną, a dla mnie - jako historyka z wykształcenia - ta jest najważneijsza.

I masz rację, nie wszyscy są takimi samymi zbrodniarzami - Serbowie przynajmniej nie odrzynali głów swym ofiar, w przeciwieństwie do Muzułmanów, których od lat przedstawia się w mediach jako niewinne owieczki. Jeśli nie wierzysz, to może zainteresuj się na przykład tym, co wyczyniał w okolicach Srebrenicy niejaki Naser Orić i jego rzeźnicy, a potem się zastanów, czy to przypadkiem nie ma związku z późniejszą masakrą, której prawdziwej liczby ofiar zapewne prędko nie poznamy, gdyż komuś wyjątkowo zależy na tym, aby mit Serba - ludobójcy trwał w najlepsze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
herceg09
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 65.338

Stopień akademicki: mgr
Zawód: IT
 
 
post 14/05/2010, 16:06 Quote Post

Jeden kit, kto to pisał.
Dla mnie liczy się to, że odkopano około 1600 ciał, a na pomniku w Potocari widnieje liczba 8372.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 14/05/2010, 16:07 Quote Post

QUOTE
Bo jest on na tyle wiarygodny, co bredzenia skazanych a Hadze.

Dodajmy może, że Haga też jest akurat wyjątkowo wiarygodna, jeśli chodzi o procesy ludobójców z byłej Jugosławii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
herceg09
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 65.338

Stopień akademicki: mgr
Zawód: IT
 
 
post 14/05/2010, 16:17 Quote Post

Amerykańscy dziennikarze i korespondenci wojenni niejednokroć fotografowali zbeszczeszczone zwłoki i podpisywali zdjęcia "Slaughtered Bosnian civilians" lub "Victims of Serbian butchers", chociaż byli to martwi serbscy cywile. Amerykanie i Brytyjczycy ich po prostu nie odróżniali (Bośniacy i Serbowie sami siebie nie odróżniają, dopiero jak usłyszą imie i nazwisko, a trup nie mówi) i nie zależało im by sie upewnić, kogo uwieczniaja na zdjeciach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 14/05/2010, 16:30 Quote Post

To prawda. Swego czasu pojawiło się mnóstwo informacji o tym, że w poczet ofiar masakry zaliczono ciała pomordowanych w okolicy przez Muzułmanów Serbów, które specjalnie przetransportowano w to miejsce, by liczbę tę zawyżyć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej