Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Projekty książkowe forumowiczów..., planowane bądź realizowane
     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 25/11/2011, 20:40 Quote Post

Pojawiło się nam ostatnio na subforum kilka osób, które pochwaliły się swoimi planami wydania pozycji książkowych. W związku z tym postanowiłem założyć osobny wątek, w którym dany forumowicz mógłby umieścić informację o swoim projekcie.

Aby zachować ład i porządek w wątku wprowadzam kilka zasad jego funkcjonowania:

- forumowicz posiada pełną wolność wyboru, co do ilości umieszczonych informacji, którymi chce się podzielić z resztą userów. Jednakże, aby nie dominowały wpisy typu: "Planuję wydać książkę" bez dalszych szczegółów. Przyjmijmy, że autor umieści w swoim poście chociaż notkę o tematyce, zakresie chronologicznym, obszarze geograficznym oraz o stanie prac nad nią.
- jeżeli któryś z użytkowników posiada szersze dane dotyczące wspominanych projektów to uprasza się go, aby bez zgody autora, nie umieszczał żadnych informacji ich dotyczących. W przeciwnym wypadku po otrzymaniu skargi w tej kwestii wszelakie posty będą usuwane.

Zapraszam więc wszystkich zainteresowanych userów do podzielenia się (o ile mają taką wolę i chęć) swoimi planowanymi opracowaniami.


Wątek ma mieć przede wszystkim charakter informacyjny. A więc po finalizacji danego projektu, uprasza się użytkowników, aby założyli wtedy osobny wątek dotyczący danej pozycji.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 29/11/2011, 23:51 Quote Post

Widzę, że jakoś nikt się nie kwapi podzielić się informacjami o swych planach i przygotowaniach. To pozwolę sobie być pierwszym (każda reklama jest dobra wink.gif ):
1) Powinna niedługo ukazać się polska wersja Russo-Japanese Naval War (książka wyszła najpierw w j. angielskim, przetłumaczona została też na japoński), będąca uproszczoną, ale za to bogato ilustrowana wersją książki "Wojna rosyjsko-japońska 1904-1905. Działania na morzu" wydanej w ubiegłym roku przez PAU w Krakowie.
2) Do wydawcy oddałem już "Sino-French Naval War 1884-1885". Myślę, że w przyszłym roku się ukaże (czy po polsku - nie wiem, to zależy od wydawcy czyli Stratusa).
3) Na początku przyszłego roku w czasopiśmie "Morze, Statki i Okręty" wyjdzie w dwóch częściach (I-II) artykuł "Kampania adm. Suffrena na wodach indyjskich, 1782-1783"

Przymierzam się do książki opisującej działania na morzu podczas wojny Francji z Ligą Augsburgską (z czego i pewno jeszcze jakiś artykuł powstanie) - ale to na razie przymiarki. Do MSiO zaś przygotowuję artykuł na temat japońskich krążowników typu Itsukushima (uczestniczących m.in. w wojnie z Chinami 1894-1895 i Rosją 1904-1905).
Tyle na razie. I na zachętę dla innych autorów smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
redbaron
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.421
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk
 
 
post 1/12/2011, 23:39 Quote Post

To i ja się swoimi planami podzielę - przynajmniej tymi najbardziej realnymi wink.gif

1. "Marna 1918" w serii "Historyczne Bitwy" - w zasadzie jestem na etapie zbierania materiałów (to trwa w sumie przez cały czas pracy nad książką), choć zasadniczy zrąb już mam zebrany i co nieco napisane. Termin wydania będzie pewnie odległy - pisanie skończę w przyszłym roku, ale ukaże się dopiero po Marnie 1914. Także ten projekt może zostać jeszcze zarzucony/przeniesiony na później

2. "Reichsheer na drodze do Wehrmachtu (1927-1935)" - tu jestem na etapie zaawansowanej kwerendy bibliotecznej i mniej więcej w 1/3 kwerendy archiwalnej. Parę drobiazgów mam już napisane - myślę, że maszynopis będzie gotowy wiosną 2013 r. i potem ukaże się - mam nadzieję - nakładem TETRAGONu.
Zastanawiam się jeszcze czy kwestii potrojenia Reichsheer nie zostawić na inny tom dziejów armii niemieckiej okresu międzywojennego, ale z drugiej strony nie chcę sankcjonować podziału na 1933 r., by nie eksponować przesadnie znaczenia dojścia Hitlera do władzy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
P. Benken
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.249
Nr użytkownika: 55.865

Przemek
Stopień akademicki: dr
Zawód: -
 
 
post 3/12/2011, 12:05 Quote Post

Nie wiem jak inni, ale ja bym wolał "Marnę 1918" kosztem "Marny 1914". Tak więc jak masz coś zrzucać, to lepiej to drugie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
redbaron
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.421
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk
 
 
post 3/12/2011, 14:36 Quote Post

To nie do końca tak. Marna 1914 nie jest moja. Trafiła w bardzo fachowe, ale niestety też dość zapracowane ręce.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
P. Benken
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.249
Nr użytkownika: 55.865

Przemek
Stopień akademicki: dr
Zawód: -
 
 
post 29/01/2012, 9:56 Quote Post

"Ofensywa wielkanocna 1972" jest już napisana i poszła do wydawcy. Wyszło 374 strony A4, nie licząc mapek oraz zdjęć, które dojdą. Jak tylko tekst zostanie obroniony (mam nadzieję, że w ciągu 2, max 3 miesięcy), to pójdzie do druku. Cena będzie się niestety kształtować w granicach 60 PLN, co może być dla niektórych chętnych dużym wydatkiem, dlatego informacja jest już teraz, żeby mogli odłożyć kasę. wink.gif ...Wprawdzie jest to dr, ale udało się zachować styl wcześniejszych mych prac. Po prostu pojawia się dużo więcej przypisów, źródeł archiwalnych, ale starałem się też wrzucić dużo relacji i cytatów z dokumentów, a od czasu do czasu jakąś anegdotę z pola bitwy (np. o tym jak 70-letni starzec zniszczył w An Loc komunistyczny czołg biggrin.gif ).

Może też w tym roku te Zulusy w końcu wyjdą... I to by było tyle, jeśli chodzi o moje plany na 2012.

Ten post był edytowany przez P. Benken: 29/01/2012, 10:00
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 29/01/2012, 12:53 Quote Post

Kto wydaje?
Swoją drogą 372 strony A-4 to jakieś 500 mniejszego formatu... 60 złociszy to nie aż tak dużo, tym bardziej, że twardooprawowe publikacje PIW są dotowane i kosztują też podobnie...
 
Post #7

     
P. Benken
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.249
Nr użytkownika: 55.865

Przemek
Stopień akademicki: dr
Zawód: -
 
 
post 29/01/2012, 16:27 Quote Post

Napoleon.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
napoleonv
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.354
Nr użytkownika: 36.538

 
 
post 29/01/2012, 17:21 Quote Post

Potwierdzam, będziemy mieć tą przyjemność - książka zapowiada się bardzo ciekawie.
Oprócz tego Przemek zaangażował się w jeszcze jeden nasz projekt, co tym bardziej cieszy, że mamy już próbki i efekt jest wyśmienity, w lutym przy okazji zakończenia prac nad kilkoma publikacjami zmieniamy ramówkę, wtedy też postaramy się udzielić bliższych informacji dotyczących nowych projektów.
pzdr
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 29/01/2012, 18:57 Quote Post

Gratuluję, że udało się zrealizować plany smile.gif . Jakość wydawnictwa uzasadnia cenę, także czekam z niecierpliwością. Ile będzie mapek (tak żeby się bardziej "nakręcić" smile.gif )?

 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
P. Benken
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.249
Nr użytkownika: 55.865

Przemek
Stopień akademicki: dr
Zawód: -
 
 
post 29/01/2012, 22:33 Quote Post

Map przynajmniej 9, ale jak dobrze pójdzie, to może drugie tyle. wink.gif ...Tutaj jeszcze trzeba będzie trochę pogłówkować jak to najlepiej rozegrać, żeby czytelnik się w tej kampanii nie pogubił.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 30/01/2012, 10:49 Quote Post

W sumie to dobrze byłoby temat zakończyć ostatnią ofensywą 1975 roku...
 
Post #12

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 30/01/2012, 11:41 Quote Post

Okładka z OW Przemka jest na fb. Jak Przemek będzie chciał to się pewnie podzieli. biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
P. Benken
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.249
Nr użytkownika: 55.865

Przemek
Stopień akademicki: dr
Zawód: -
 
 
post 30/01/2012, 12:06 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 30/01/2012, 11:49)
W sumie to dobrze byłoby temat zakończyć ostatnią ofensywą 1975 roku...


Fakt, dobrze by było, aczkolwiek na chwilę obecną jeszcze bym się nie odważył za to zabierać... Może w perspektywie 3-5 lat. Nie ukrywam też, że ciężko by było pisać o katastrofie Południa, bo uważam, że to bardzo smutne. sad.gif ... To co się z tym krajem stało gospodarczo i mentalnie po 1975 to zgroza. Polecam na ten temat także doskonałą książkę: M. Pietrasiak, Środowiskowe wyznaczniki polityki zagranicznej Wietnamu w obliczu procesów integracji z gospodarką światową, Toruń 2010.

Natomiast powolutku skrobię sobie "Hamburger Hill", ale to w wolnych chwilach, których ostatnio nie miewam zbyt wiele. Temat bardzo wdzięczny i kompleksowo zabezpieczony AAR'sami.

Mam nadzieję, że Napoleon nie obrazi za ten mały lans:

user posted image

Za taką, a nie inna okładkę odpowiada autor, który dobierał zdjęcia. wink.gif Także proszę po wydawcy w tej kwestii nie jechać.

Ten post był edytowany przez P. Benken: 30/01/2012, 12:09
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
napoleonv
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.354
Nr użytkownika: 36.538

 
 
post 30/01/2012, 12:19 Quote Post

Oj tam nie jechać wink.gif, zawsze można trochę pomarudzić wink.gif
W sumie mogą być jeszcze drobne zmiany, zobaczymy też jak kolory wyjdą na żywo, ciężko to czasem wyczuć.
pzdr

Ten post był edytowany przez napoleonv: 30/01/2012, 12:20
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

11 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej