Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Progi punktowe na historie UW (Warszawa)
     
Radosław Rybak
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 98.652

RadOX
Zawód: uczen
 
 
post 20/12/2015, 18:43 Quote Post

Siemka smile.gif to jest mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość wink.gif Nie znalazłem podobnego posta więc zakładam nowego wink.gif Jestem tegorocznym maturzystą i pisałem nie tak dawno próbną mature z Historii (rozszerzoną) z Operonu i poszła mi ona bardzo słabo, po prostu kiepsko. Wiem na 100% że chcę studiować Historię. Problem tylko czy się na nią dostanę. Nie orientujecie się przypadkiem ile trzeba mieć procent ma maturze z historii rozszerzonej by dostać się na Uniwersytet Warszawski? Pozdrawiam wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Paradis
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 98.831

 
 
post 14/01/2016, 13:30 Quote Post

Temat progów, punktów naliczanych na podstawie matury itp. jest chyba odwieczną bolączką większości osób, które mają niebawem stać się studentami biggrin.gif Sprawa w gruncie rzeczy jest banalnie prosta. Na IRK(Internetowa Rejestracja Kandydatów) każdego uniwersytetu istnieje katalog studiów, w którym dokładnie jest opisany sposób naliczania punktów oraz jest wytyczony próg na każdy kierunek. https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&i...1-HI&kategoria=

To jest link do IRK UW kierunku historia. Minimalna ilość punktów, niezbędna do zakwalifikowania się na listę to 30, jest to pięknie oznaczone na czerwono biggrin.gif Jednak trzeba w tym momencie podkreślić dwie, najbardziej istotne rzeczy. Próg punktowy oraz sposób naliczania punktów może w każdym roku wyglądać inaczej. To raz, a dwa, trzeba zdać sobie sprawę jak to funkcjonuje w rzeczywistości. Faktyczny próg punktowy wytycza ostatnia osoba z listy, oznacza to, że jeżeli jest wolnych ( przykładowo ) 200 miejsc na kierunek, a ostatnia osoba uzyskała w procesie rekrutacji 40 punktów, to progiem nie jest już 30, a 40. W efekcie czego uzyskując nawet wytyczony przez uniwersytet próg możesz nie dostać się na studia. Jest jednak druga strona medalu. Jeżeli wszystkie miejsca na kierunek nie zostaną zapełnione to możesz zostać przyjęty nie przekraczając progu. W przypadku UW bym jendak na to nie liczył. Historia jest dość oblegana na tym uniwersytecie. W tym roku nie było drugiej rekrutacji, w zeszłych chyba też. Ciężko jest więc określić na ile trzeba napisać maturę, żeby zostać przyjętym. Tym bardziej, że nie tylko matura z historii wchodzi w grę. Matematyka, język polski oraz języki obce też są punktowane. Jednak chcąc jak najprecyzyjniej odnieść się do Twojego pytania, zakładam, że gdybyś napisał wszystkie podstawowe przedmioty na 60 % i do tego rozszerzoną historie na podobny wynik to powinieneś się dostać.

Ten post był edytowany przez Paradis: 14/01/2016, 13:37
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej