Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

75 Strony « < 63 64 65 66 67 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> USA vs. Iran, Perspektywa konfliktu.

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 8/01/2020, 14:21 Quote Post

QUOTE(Barg @ 8/01/2020, 15:07)
Na filmiku widać ponoć płonącego ukraińskiego Boeinga który zderza się z ziemią. Jeśli zapalił się w powietrzu to mogło to być też trafienie rakietą w silnik (choć oczywiście to domniemanie).

https://www.youtube.com/watch?v=g8-kJUOoyMM
*

Moglo. Choc to by bylo kapke nielogiczne. Za blisko lotniska. Chyba, ze Persowie maja az takich idiotow w OPL lub w baterii byla wtyka np Mossadu. Bo jak to inaczej wyjasnic? O ile w ogole to zestrzal...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #961

Sima Zhao

VII ranga
Nr użytkownika: 96.568

post 8/01/2020, 14:26 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 8/01/2020, 14:21)
QUOTE(Barg @ 8/01/2020, 15:07)
Na filmiku widać ponoć płonącego ukraińskiego Boeinga który zderza się z ziemią. Jeśli zapalił się w powietrzu to mogło to być też trafienie rakietą w silnik (choć oczywiście to domniemanie).

https://www.youtube.com/watch?v=g8-kJUOoyMM
*

Moglo. Choc to by bylo kapke nielogiczne. Za blisko lotniska. Chyba, ze Persowie maja az takich idiotow w OPL lub w baterii byla wtyka np Mossadu. Bo jak to inaczej wyjasnic? O ile w ogole to zestrzal...
*

Samolot wystartował z lotniska w Teheranie kilka godzin po irańskim ataku rakietowym na bazy USA. Irańska obrona na pewno była postawiona w stan najwyższej gotowości i mogła go pomylić z lecącą na Teheran rakietą USA. To oczywiści tylko domniemania ale w atmosferze nerwowości zwłaszcza jak się ma słabo wyszkoloną obsługę i przestarzały sprzęt takie coś mogło się zdarzyć.

User is offline  PMMini Profile Post #962

Pierzgal2003

III ranga
Nr użytkownika: 105.232

Dominik Pierzgalski
Zawód: uczen

post 8/01/2020, 14:55 Quote Post

Albo zestrzelenie miałoby być celową prowokacją państw zachodnich. To razem z atakami na bazy tworzyłoby logiczną całość.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #963

Karghul

VIII ranga
Nr użytkownika: 72.667

post 8/01/2020, 15:00 Quote Post

Czyli do Amerykanów strzelali choć ich wcześniej ostrzegali, a do swoich obywateli strzelili bez ostrzeżenia ?

User is online!  PMMini Profile Post #964

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 8/01/2020, 15:02 Quote Post

QUOTE(Karghul @ 8/01/2020, 16:00)
Czyli do Amerykanów strzelali choć ich wcześniej ostrzegali, a do swoich obywateli strzelili bez ostrzeżenia ?
*

Kolega po prostu uwaza, ze wszystko zmierza ku Trzeciej Swiatowej. Samo zestrzelenie zreszta jest ciagle niepewne. Ze Boeingowi nie chca dac skrzynek, to mnie nie dziwi. Zobaczymy, czy dostanie je jakis ukrainski urzad ds wypadkow lotniczych. To bedzie bardziej miarodajne.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #965

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 8/01/2020, 15:04 Quote Post

- W bardzo małym, ale złym kraju w Europie Amerykanie byli z pewnymi irańskimi zdrajcami. Spotkali się, żeby spiskować przeciwko Islamskiej Republice - mówił Najwyższy Przywódca Iranu Ali Chamenei po atakach na amerykańskie cele w Iraku.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...159&s=BoxNewsMT

Komentatorzy wskazują na dwa możliwe kraje. Jednym z nich jest nasz z powodu ubiegłorocznego szczytu w W-wie, albo może chodzić o Albanię. W ubiegłym roku na jej terytorium komórkę OBL - https://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_B..._Ludowych_Iranu

Janusz Kowalski z PiS-u stwierdził, że ze względu na dobre relację z Iranem Polska mogłaby być mediatorem -

- Polska jest bardzo dobrze postrzegana w Iranie i nie ukrywam, że ta przyjaźń między oboma narodami jest żywa i mam nadzieję, że Polska będzie o to się troszczyć. Jest nawet takie sformułowanie - "polskie krzesło w Iranie" - które jest synonimem dobrej jakości, dobrego meblarstwa jeszcze z lat 20. z czasów takiej właśnie przyjaźni - mówił Kowalski.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1....html#s=BoxMMt2

Jeszcze lepsze mamy z USA. wink.gif

A, propo ataków irańskich na bazy:

Władze Iraku podały, że po północy zostały ustnie poinformowane przez stronę irańską o "nadchodzącym ataku" na siły USA przed ostrzałem rakietowym - poinformowało biuro premiera Iraku. W tym samym czasie - podano - strona amerykańska poinformowała o uderzeniu rakiet w bazy. Potwierdzono, że nie zginął żaden iracki żołnierz i nie ma informacji, by ucierpiał ktokolwiek z sojuszników. Podkreślono, że trwają wysiłki na rzecz uniknięcia otwartej wojny "której Irak padłby pierwszą ofiarą".

Po irańskim ataku rakietowym na bazy USA głos na Twitterze zabrali szef dyplomacji Iranu Dżawad Zarif i prezydent USA Donald Trump.
Zarid oświadczył, że Iran "zastosował proporcjonalne środki w ramach prawa do obrony w myśl art. 51 Karty Narodów Zjednoczonych, obierając za cel bazy, z których dokonano tchórzliwego ataku wobec naszych obywateli i wysokich urzędników". Minister zapewnił: "Nie dążymy do wojny, ale będziemy bronić się przed agresją".
Z kolei Donald Trump napisał: "Wszystko jest w porządku!". Poinformował, że po ataku na bazy w Iraku trwa ocena zniszczeń i "na razie jest dobrze". "Mamy najpotężniejsze siły zbrojne na świecie" - napisał i dodał, że wyda oświadczenie kolejnego dnia (czyli w środę po południu czasu polskiego).

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,...tml#a=168&c=100

Muszę przyznać, że Iran jest cwany. Nie dość, że poinformował władze Iraku na długo przed ostrzałem to jeszcze powołał się na art. 51 - https://www.lexlege.pl/karta-narodow-zjednoczonych/art-51/ Tylko, że w przypadku artykułu dużo zależy od interpretacji. Zamach na generała należy uznać za napaść zbrojną na członka NZ, a ostrzał odwetowy amerykańskich baz za prawo do samoobrony?

@Barg
Niech każdy zostanie przy swojej interpretacji, bo nie chcę wdawać się w dyskusję, która może zmienić się pyskówkę.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #966

Barg

IX ranga
Nr użytkownika: 56.976

post 8/01/2020, 15:15 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 8/01/2020, 15:04)
@Barg
Niech każdy zostanie przy swojej interpretacji, bo nie chcę wdawać się w dyskusję, która może zmienić się pyskówkę.
*

Mój wniosek o tym że Amerykanie zostają w Iraku jest oparty na słowach Sekretarza Obrony Marka Espera. Zarzucasz mi że jest błędny, czyli uważasz że amerykańskie wojsko wycofa się z Iraku...

Tylko, że w żaden sposób NIE POTRAFISZ tego udowodnić. Co więcej nawet NIE POTRAFISZ podać kiedy wojska USA wycofają się z Iraku. MASZ ZERO danych na potwierdzenie swoich wniosków. Proste? Czy jeszcze nie rozumiesz jakie bzdury tu wypisujesz?

----------------------------------------------------------------------
Tromp
Jeśli to była awaria silnika (tak jak to mówiono w pierwszych komentarzach) to mimo wszystko Boeing 737 powinien dać radę lecieć i wylądować na jednym silniku. Tak są skonstruowane takie samoloty.
Niemniej w działalność osób trzecich zagranicznych nie chce mi się wierzyć.

User is offline  PMMini Profile Post #967

Sima Zhao

VII ranga

post 8/01/2020, 15:16 Quote Post

Pierzga2003:

Albo zestrzelenie miałoby być celową prowokacją państw zachodnich. To razem z atakami na bazy tworzyłoby logiczną całość.

Wybacz i z całym szacunkiem ale wydaje mi się że jesteś bardzo młodym człowiekiem bo snujesz daleko idące teorie spiskowe jak to się często zdarza bardzo młodym ludziom.

Karghul:

Czyli  do Amerykanów strzelali choć ich wcześniej ostrzegali, a do swoich obywateli strzelili bez ostrzeżenia ?

Iran nie miałby najmniejszego interesu w zestrzeliwaniu ukraińskiego samolotu. Jeżeli Iran go zestrzelił to wyłącznie niechcący i przypadkiem moim zdaniem.

Chochlik TW:

Muszę przyznać, że Iran jest cwany. Nie dość, że poinformował władze Iraku na długo          przed    ostrzałem    to          jeszcze powołał się na art. 51 - https://www.lexlege.pl/karta-narodow-zjednoczonych/art-51/    Tylko, że w przypadku artykułu dużo zależy od interpretacji. Zamach na generała    należy uznać za napaść zbrojną na członka NZ, a ostrzał odwetowy amerykańskich baz za prawo do samoobrony?

Powiedziałbym, że nie tyle cwany co rozsądny (bo z koniem nikt się nie chce kopać poza wariatami wink.gif ). Już się pojawiają komentarze, że irańskie rakiety jak najbardziej celowo były wycelowane w odległe części baz USA tak żeby przypadkiem nikomu nie zrobić krzywdy.

User is offline  PMMini Profile Post #968

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 8/01/2020, 15:19 Quote Post

QUOTE(Barg @ 8/01/2020, 16:15)
Tromp
Jeśli to była awaria silnika (tak jak to mówiono w pierwszych komentarzach) to mimo wszystko Boeing 737 powinien dać radę lecieć i wylądować na jednym silniku. Tak są skonstruowane takie samoloty.
*

Nie chce byc zlosliwy, ale ile to Boeingow spadlo mimo, ze nie powinno? Czy to nie pokrewna wersja ma zawieszone loty? IMO trzeba jednak czekac.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #969

Barg

IX ranga
Nr użytkownika: 56.976

post 8/01/2020, 15:23 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 8/01/2020, 15:19)
QUOTE(Barg @ 8/01/2020, 16:15)
Tromp
*

Nie chce byc zlosliwy, ale ile to Boeingow spadlo mimo, ze nie powinno? Czy to nie pokrewna wersja ma zawieszone loty? IMO trzeba jednak czekac.
*

Zawieszone loty ma wersja nowsza i tamte wypadki nie były związane z zapaleniem się samolotów tylko z systemami sterowania.
-------------------------------------------------------------------------------------
Sima Zhao
Powiedziałbym, że nie tyle cwany co rozsądny (bo z koniem nikt się nie chce kopać poza wariatami wink.gif ). Już się pojawiają komentarze, że irańskie rakiety jak najbardziej celowo były wycelowane w odległe części baz USA tak żeby przypadkiem nikomu nie zrobić krzywdy.

Iran musiał w jakichś sposób odpowiedzieć bo inaczej jego władze utraciłyby twarz we własnym społeczeństwie.
Problem w tym czy USA (Trump) nie odpowie mimo to. Myślę że szybko się przekonamy, tzn. dzisiejszej nocy czy będzie odpowiedź USA. Jeśli nie to chyba wróci spokój (przynajmniej na jakiś czas).

Ten post był edytowany przez Barg: 8/01/2020, 15:36

User is offline  PMMini Profile Post #970

artie44

VII ranga
Nr użytkownika: 66.451

Stopień akademicki: magister

post 8/01/2020, 15:51 Quote Post

Barg
CODE
Sima Zhao

Iran musiał w jakichś sposób odpowiedzieć bo inaczej jego władze utraciłyby twarz we własnym społeczeństwie.
Problem w tym czy USA (Trump) nie odpowie mimo to. Myślę że szybko się przekonamy, tzn. dzisiejszej nocy czy będzie odpowiedź USA. Jeśli nie to chyba wróci spokój (przynajmniej na jakiś czas).

Wątpliwe, ale nie wykluczone. Najlepiej dla wszystkich, jakby teraz ta sprawa się już zakończyła. Chyba, że USA zależy na zmontowaniu jakiejś koalicji, która by zajęła się cieśniną Ormuz. To czego bardziej się obawiam to jakiejś afery w okresie wakacji kiedy Iran będzie miał trochę czasu, żeby coś przygotować zwłaszcza wobec oświadczeń Chameiniego.
Mleko i tak się rozlało i zmiany geopolityczne w regionie pewnie przyśpieszą.

Ten post był edytowany przez artie44: 8/01/2020, 17:12

User is offline  PMMini Profile Post #971

Pierzgal2003

III ranga
Nr użytkownika: 105.232

Dominik Pierzgalski
Zawód: uczen

post 8/01/2020, 16:03 Quote Post

Chodziło mi o to, że ewentualna prowokacja byłaby wymierzona w państwa zachodnie, a nie przez nie przygotowana. Tak się to dzieje, kiedy gramatyka zaciera kontekst wink.gif I to nie jest moja teoria (może rzeczywiście spiskowa), tylko cały czas rozprowadzana w social mediach. Czemu w to wierzę? Bo po ostatnich wydarzeniach uwidaczniają się skłonności Iranu do takich akcji, a w aż takie zbiegi okoliczności trudno mi uwierzyć. Ale może to tylko zawodna intuicja... Ja nic nie potwierdzam, bo nie mam do tego jakichkolwiek podstaw, ale sugeruję głębsze zbadanie tej hipotezy. Z "logiczną całością" podsunęło mi pomysł TVN24 opisując obie sprawy na przemian na żółtym pasku "pilne", co do nich niepodobne (zawsze skupiają się na jednym temacie do czasu, gdy nie wydarzy się nic nowego).

Ten post był edytowany przez Pierzgal2003: 8/01/2020, 16:32

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #972

Arheim

VII ranga
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS

post 8/01/2020, 16:04 Quote Post

O zakończenie pewno będzie trudno to religijna sprawa,dla przywództwa religijnego Iranu miasto Jerozolima to święte Al Kud.Tam też chodzi o Dom of the Rock.

Ten post był edytowany przez Arheim: 8/01/2020, 16:06

User is online!  PMMini Profile Post #973

Arkan997

VI ranga
Nr użytkownika: 93.492

post 8/01/2020, 16:12 Quote Post

QUOTE(artie44 @ 8/01/2020, 15:51)
Wątpliwe, ale nie wykluczone. Najlepiej dla wszystkich, jakby teraz ta sprawa się już zakończyła. Chyba, że USA zależy na zmontowaniu jakiejś kolacji, która by zajęła się cieśniną Ormuz. To czego bardziej się obawiam to jakiejś afery w okresie wakacji kiedy Iran będzie miał trochę casu, żeby coś przygotować zwłaszcza wobec oświadczeń Chameiniego.
Mleko i tak się rozlało i zmiany geopolityczne w regionie pewnie przyśpieszą.
*

Na dobrą sprawę prawie nikomu na wojnie w Zatoce nie zależy. Jedynie Rosja mogłaby coś ugrać na wyższych cenach ropy, ale ani Chiny, które potrzebują tanich surowców dla swojej gospodarki, ani USA które woli raczej ciąć koszty w regionie, nie potrzebują jakieś wojennej zawieruchy.

Tak przy okazji, Iran odmawia przekazania czarnych skrzynek Boeingowi
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...ie-teheran.html

User is offline  PMMini Profile Post #974

Sima Zhao

VII ranga

post 8/01/2020, 16:14 Quote Post

Pierzgal2003:

Chodziło  mi o to, że ewentualna prowokacja byłaby wymierzona w państwa zachodnie, a nie przez nie przygotowana.

A co państwa zachodnie mogą stracić na takiej hipotetycznej prowokacji skoro przeciw nim miałaby być wymierzona confused1.gif

I to nie jest moja teoria (może rzeczywiście spiskowa), tylko cały czas rozprowadzana w social mediach.

To daj sobie spokój z social mediami i zacznij czytać poważniejsze źródła i (co najważniejsze) używać własnego logicznego osądu.

Czemu w to wierzę? Bo po ostatnich wydarzeniach uwidaczniają się skłonności Iranu do takich akcji, a w aż takie zbiegi okoliczności trudno mi uwierzyć. Ale może to tylko zawodna intuicja...

Skłonności Iranu do czego - do zestrzeliwania ukraińskich samolotów nad swoim terenem ?

User is offline  PMMini Profile Post #975

75 Strony « < 63 64 65 66 67 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej