Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Olimpiada Historyczna Liceum, PRZEBIEG
     
Milwaukee
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 97.564

Jakub B
Zawód: uczeñ ii lo
 
 
post 12/08/2015, 14:29 Quote Post

Witam, chciałbym się dowiedzieć parę aksjomatów nt przebiegu eliminacji.
#1. Eliminacje ustne, jak wyglądają pytania (tzn. są strasznie szczegółowe, czy komisja może zadać tylko 1 pytanie, odnośnie np. zależnie od etapu 3/5/8 lektur (?), odnośnie rozszerzenia podstawy programowej, to trzeba np. odnośnie zjednoczenia niemiec, zrobić jakiś niewiadomie długi, szczegółowy wywód (?)
#2.Część pisemna eliminacji okręgowych.
Proszę o pomoc jakiegoś weterana tychże eliminacji. Dostać przykładowo 45pkt za pracę, jak ma wyglądać, oczywiście bezbłędna, zero lapsusów merytorycznych, dużo strasznych szczegółów (?), jakim językiem tzn. można mieszać łacińskie słówka między wierszami (?)
Na stronie organizatora olimpiady jest napisane, że kubatura pracy nie moze przekroczyć 10stron, a jakie jest takie dopuszczalne minimum stron, łapiące się jeszcze na jakąś dobrą ocenę (?)


W tym roku zamierzam spróbować, już od września 1kl liceum, dodatkowo motywuje mnie, to iż zdobyłem tytuł laureata woj. konkurusu historycznego w gimnazjum, czyli jakby podstawę, nawet kawałki rozszerzenia z liceum już mam, a cały czas coś czytam z epoki nowożytnej.
Dziękuję

Ten post był edytowany przez Milwaukee: 12/08/2015, 15:32
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
aljubarotta
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.843
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.
 
 
post 13/08/2015, 11:37 Quote Post

Właściwie powinieneś przejrzeć wątki w tym subforum, ale odpowiem.
QUOTE(Milwaukee @ 12/08/2015, 14:29)
Witam, chciałbym się dowiedzieć parę aksjomatów nt przebiegu eliminacji.
#1. Eliminacje ustne, jak wyglądają pytania (tzn. są strasznie szczegółowe, czy komisja może zadać tylko 1 pytanie, odnośnie np. zależnie od etapu 3/5/8 lektur (?), odnośnie rozszerzenia podstawy programowej, to trzeba np. odnośnie zjednoczenia niemiec, zrobić jakiś niewiadomie długi, szczegółowy wywód (?)

Komisja zadaje 3 pytania, z lektur czasem więcej niż jedno, ale raczej nie więcej niż 2-3 (nawet, jeśli lektur jest 8).
Szczegółowość zależy od komisji.
QUOTE
#2.Część pisemna eliminacji okręgowych.
Proszę o pomoc jakiegoś weterana tychże eliminacji. Dostać przykładowo 45pkt za pracę, jak ma wyglądać, oczywiście bezbłędna, zero lapsusów merytorycznych, dużo strasznych szczegółów (?), jakim językiem tzn. można mieszać łacińskie słówka między wierszami (?)
Na stronie organizatora olimpiady jest napisane, że kubatura pracy nie moze przekroczyć 10stron, a jakie jest takie dopuszczalne minimum stron, łapiące się jeszcze na jakąś dobrą ocenę (?)

Jakiś tam lapsus popełnić chyba można, przymkną oko, jeśli pomylisz datę w piśmie, ale bieg wydarzeń będzie własciwy. Generalnie chyba nie lubią wlasnych teorii. Lepiej nie mieszać "łacińskich słówek" między wierszami. Jesli już, to trzeba robić to naturalnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Milwaukee
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 97.564

Jakub B
Zawód: uczeñ ii lo
 
 
post 13/08/2015, 18:57 Quote Post

Bardzo dziękuję,
mam jeszcze jedno pytanie, co do okręgówki, to na ile stron minimalnie ma być praca, aby osiągnąć np dobrą ocenę?
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
aljubarotta
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.843
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.
 
 
post 13/08/2015, 20:59 Quote Post

QUOTE(Milwaukee @ 13/08/2015, 18:57)
Bardzo dziękuję,
mam jeszcze jedno pytanie, co do okręgówki, to na ile stron minimalnie ma być praca, aby osiągnąć np dobrą ocenę?
*


Ja miałem 4,5 strony (albo 3,5?) i ocenę 5, niektórzy mieli 11 i "4". Zależy od tego, jak piszesz.
(Startowałem 3 lata temu)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Milwaukee
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 97.564

Jakub B
Zawód: uczeñ ii lo
 
 
post 13/08/2015, 22:07 Quote Post

Hohoho gratulacje! smile.gif
Myślałemm że jest jakiś cenzus stron, wpływający na ocenę.
Właśnie, zostałeś laureatem? Naprawdę, jeśli tak, to atencja na wieki wieków.

Ten post był edytowany przez Milwaukee: 13/08/2015, 22:07
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej