Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

56 Strony « < 54 55 56 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rosja: obecna gospodarka, polityka, Obserwacje, analizy, opisy itp.

Alexander Malinowski 3

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 100.863

Alexander Malinowski
Zawód: Informatyk

post 7/12/2017, 0:32 Quote Post

QUOTE(monx @ 26/11/2017, 18:53)
Ja bym zwrócil uwage na cene ropy i wszystkich surowców - np. uralu na dzien dziejszy 63 dolary, sokol do Chin 65 dolarów przy błyskawicznie spadającej od 1,5 roku nadpodazy na rynku, w związku z tym cena gazu gazpromowskiego jakies 6 $ w III kwartale za mbbtu dolarow czyli wzrost o jakieś 40-50% w stosunku do 2016 roku, cena większosci innych surowców wzrost przynajmniej 50% w stosunku do I kwartału 2016. I zdaniem wielu analitykow w tym czołowego spekulanta banku Goldman Sachs w przypadku czesci surowców potencjał do wzrostów nie jest w żadnym wypadku jeszcze wyczerpany.

Bo wszyscy podniecający się dawniej w tym watku i praktycznie calutkim polski necie łącznie z wieloma tzw ekspertami potecjalnym załamaniem Rosji jakoś w antyrosyjskim zaslepieniu zupełnie ale to zupełnie nie zauważali drobnego faktu że w I kwartale 2016 roku index surowców relatywnie stal najnizej od ponad 30 czy nawet 40 lat.

I chyba naprawdę oczekiwali że takie ceny to wbrew zdrowemu rozsądkowi nauce znanej ekonomią nowa tendencja wieloletnia na rynku commodities a nie doł fazy typowego cyklu który od I kwartału 2016 znów się odwrócił bo to prostu musiało nastąpić co chyba nienajlepiej o nich świadczyło. O użytkownikach tego forum jeszcze nie tak zle ale ci eksperci w TVN przykładowo albo w Newsweeku czy Wyborczej to faktycznie potwierdzili opinie o nich jako ekspertach od siedmiu bolesci.

Swoja droga Russia Today chwali się ze w przeciągu ostatnich 2 lat kraje Bliskiego Wschodu zamowiły od Rosji broni za 8 miliardów dolarów w tym miedzy innymi Turcja Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty a także sporo sprzetu Egipt po kolorowej rewolucji. Z kolei Irak ma juz do konca tego roku otrzymac 70 sztuk T-90 co ma byc preludium do finalnie nawet 10 krotnie większego kontraktu.
Wiec teorie o oknie wystawowym dla niedocenianego i przede wszystkich bardzo ekonomicznego w stosunku do konkurencji rosyjskiego sprzetu jak najbardziej sie sprawdziły. Tym bardziej biorąc pod uwagę nabycow tej broni jak na razie za 8 mld tylko na Bliskim Wschodzie a nie wiadomo ile w rezultacie za parę lat  na całym swiecie.

No i tez pewnie paru uzytkownikow tego forum i dycydentow na Zachodzie troszeczke musiało jednak zmienic zdanie na temat możliwości rosyjskiej armii no bo obecnie widze znacznie mniej stereotypowych tekstów w polskim necie ją wysmiemawających .
*

Hej

https://tradingeconomics.com/russia/gdp-from-agriculture

Coś im się udało w 2016 roku, ale nie wiadomo dlaczego? W rolnictwie często pogoda daje wyniki niezgodne z trendem.

A tutaj masakra, choć bez 2017:
https://www.focus-economics.com/countries/russia

CODE
Preliminary GDP results for Q3 revealed that the recovery lost steam, after growth had shot up in Q2. Although details of the release are still outstanding, softer industrial output in part likely drove the slowdown, while household spending is expected to have remained buoyant thanks to firmer confidence and rising wages. More recent indicators suggest a mixed start to the fourth quarter. Industrial output recorded zero growth in October. The Ural oil price, however, shot up in the same month—boding well for export revenues. The government will meet with OPEC and non-OPEC nations on 30 November to discuss prolonging output cuts past the current deadline of March 2018. It is widely expected that the deal will be extended, although some analysts speculate that the announcement could contain new provisions linking the size of production cuts to the health of the oil market. Several Russian oil producers have expressed discontent at an extension of the deal, as new oil fields are expected to come online next year.

Ten post był edytowany przez Alexander Malinowski 3: 7/12/2017, 0:34

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #826

monx

VI ranga
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik

post 7/12/2017, 1:16 Quote Post

Powiem tak - Rosja ma szanse rozwijac sie w tempie 2 % rocznie bez głebokich reform. Mało, mniej niz srednia swiatowa. Ma liczne ograniczenia struktualne i jest uzalezniona od eksportu surowców.

Tylko ja dokładnie pamietam co wypisywano w polskim i zachodnim necie i srodkach masowego przekazu przez ostatnich kilka lat.

Według polskich ekspertów Rosja miała przykładowo zbankrutowac, Gazprom miał zbankrutowac juz paredziesiąt razy, Europa miała przestac korzystac z rosyjskiego gazu, zreszta miało to byc konsekwencja gwałtownego załamania się produkcji ropy i gazu w Rosji. Dalej Rosjanie mieli zginąc z głodu w rezultacie kontrsankcji- w sumie media próbowały mi sprzedać obraz siedmiu plag egipskich. Wszystko dlatego ze ropa juz nigdy miała nie przekroczyc 40 dolarów a surowce miały byc już zawsze tak tanie jak w I kwartale 2016.
W miedzyczasie przykładowo Polska miała według zapowiedzi produkowac gaz łupkowy i eksportowac 50 mld m3 gazu rocznie. Nord Stream podobnie jak i za chwile Nord Stream II albo gazociag Siła Syberii absolutnie nie miał prawa powstac. Ukraina według mediów miała w cudowny sposób zostac liderem demokratyzowania sie i rozwoju gospodarczego a swiatły efekt Majdanu miał obalic satrapow w połowie byłych republik radzieckich.
Informowano mnie tez ze sojusz energetyczny Rosji i Chin to przeciez totalne mrzonki i katastrofa dla Rosji. Nie dalej jak rok temu paru uzytkowników smiało sie ze mnie jak pisałem ze Rosja po to zaangazowała sie rozmowy z Iranem że potem zawrze strategiczny sojusz energetyczny z tym krajem z zyskiem wielokrotnie przekraczajacym straty z dłuzszej o pół roku czy nawet rok nadwyzki na rynku ropy. A ja juz dawno pisałem ze i dla Chin i dla Iranu Rosja to strategiczny i najlepszy partner na tym polu.

Dzsiaj wiem tez ze wszystkie plagi egipskie sa z powodu Putina- wybrał on Trumpa, doprowadził do Brexitu, zainspirował Katalonczyków, wybrał PIS w Polsce, stworzył ISIS, doprowadził do masowej migracji do Europy, jest tez wyłacznie odpowiedzialny zapewne za to jak 25 lat zarządzali Ukrainą sami Ukraincy. Z utesknieniem czekam więc żeby sie dowiedziec za co jeszcze odpowiada Putin i Rosja. Bo skoro przykładowo budzet RT America to podobno 30 mln dolarów rocznie, sama telewizja ma przecietną raczej słaba ogladalnosc jak kazdy zagraniczny kanał informacyjny, niech tam bedzie po tysiac fejkowych kont w sprawie Trumpa i Brexitu to facet jest istnym geniuszem. Tysiacem fejkowych kont i telewizja która mało kto oglada przekonac 300 mln Amerykanów pomimo ponad 1 mld funduszy na kampanie na rzecz Clinton razem ze zwartym frontem massmediów na całym swiecie to totalne mistrzostwo swiata. Było oczywiscie jeszcze wikileaks ale tak naprawde ile osób faktycznie z wypiekami sledzi podobne strony w necie- według fajsa maja 4 mln lajków. I powodem jest Russia Today i Putin wspomagany przez wikileaks i Assange'a a nie to co przez ostatnie 40 lat stało się z amerykańska biała klasą srednią której wszystkie negatywne odczucia i stereotypy modelowo uosabiała moim zdaniem kandydatura Hillary Clinton.

I tak sie zastanawiam czy tego rodzaju przekaz medialny raz dowodzi wyzszego poziomu mediów na Zachodzie dwa czy jest faktycznie skuteczny bo chyba rozsadny człowiek w pewnym momencie powinien miec jakies watpliwosci? Bo nawet w demonizowaniu i robieniu czarnego PR nie mozna przegiac pały.
Bo takie sa tego przykładowo skutki
https://www.forbes.com/sites/kenrapoza/2017...g/#6189e83f71f7

PS
Jak ktos jednak chce zobaczyc takie modelowe przegiecie pały na 700 stronach to polecam najnowsza ksiazke pani Kurczab-Redlich. Studium chyba nawet nie tyle uprzedzen co nienawsci w formie czystej.

Ten post był edytowany przez monx: 7/12/2017, 1:53

User is offline  PMMini Profile Post #827

Karghul

VII ranga
Nr użytkownika: 72.667

post 7/12/2017, 9:15 Quote Post

@monx
Może wskażesz inne państwo europejskie, które tak często bankrutowało jak Rosja ? W ciągu 100 lat ...

Te "szanse" na 2% blokowane są przez węglowodory, które tak chwalisz. Są one darem dla władz i przekleństwem dla Rosjan.

User is offline  PMMini Profile Post #828

carantuhill

Bieskidnik
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Stopień akademicki: Utytu³owany:)
Zawód: pathfinder

post 7/12/2017, 12:30 Quote Post

QUOTE(Karghul @ 7/12/2017, 10:15)
@monx
Może wskażesz inne państwo europejskie, które tak często bankrutowało jak Rosja ? W ciągu 100 lat ...

Te "szanse" na 2% blokowane są przez węglowodory, które tak chwalisz. Są one darem dla władz i przekleństwem dla Rosjan.
*

Jadąc przez Rosję, przerażający widok (Rosję europejską, nie Syberię, gdzie może jest po prostu lepiej i ładniej) budzi wieś. No u nas też są brzydkie wsie, też gdzieniegdzie znajdzie się chałupa ze sławojką, dom z azbestem, wieś, gdzie młodzi pojechali do wielkiego miasta i pijaki po rowach - ale Rosja to inna skala, inny świat. Przejechałem prawie 3 tysiące kilometrów i nie znalazłem normalnej wsi otoczonej polami, gdzie coś tam się uprawia. Pojedyncze rozpadające się chaty, parę kur, pies - lepsze warunki to w "Chłopach" mieli.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #829

monx

VI ranga
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik

post 7/12/2017, 12:52 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 7/12/2017, 12:30)
@monx

*

Jadąc przez Rosję, przerażający widok (Rosję europejską, nie Syberię, gdzie może jest po prostu lepiej i ładniej) budzi wieś. No u nas też są brzydkie wsie, też gdzieniegdzie znajdzie się chałupa ze sławojką, dom z azbestem, wieś, gdzie młodzi pojechali do wielkiego miasta i pijaki po rowach - ale Rosja to inna skala, inny świat. Przejechałem prawie 3 tysiące kilometrów i nie znalazłem normalnej wsi otoczonej polami, gdzie coś tam się uprawia. Pojedyncze rozpadające się chaty, parę kur, pies - lepsze warunki to w "Chłopach" mieli.
*

Polska pistpegierowska wies np w zachodniopomorskim powiedzmy w 1995 roku wygładala duzo lepiej? bo moim zdaniem nie bardzo.Rosyjskie rilnictwo jest obecnie w fazie szybkiego wzrostu i obraz nieobsianych pol ulega zmianom. poczekajmy iles lat przy takich nakladach w rolnictwo jak od paru lat sa pompowanie podobnie jak w polskie po wejsciu do Ue i wtedy oceniajmy.

Ten post był edytowany przez monx: 7/12/2017, 13:01

User is offline  PMMini Profile Post #830

carantuhill

Bieskidnik

WOJCIECH

post 7/12/2017, 12:58 Quote Post

QUOTE(monx @ 7/12/2017, 13:52)
QUOTE(carantuhill @ 7/12/2017, 12:30)
@monx

*

*

Polska pistpegierowska wies nascie lat temu wygładala duzo lepiej?
*

Przecież piszę - lepiej to wyglądała w XIX wieku.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #831

Alexander Malinowski 3

VI ranga
Nr użytkownika: 100.863

Alexander Malinowski
Zawód: Informatyk

post 7/12/2017, 14:33 Quote Post

Według wiki to infrastruktura im się rozpada. To nie jest rozwinięty kraj, gdzie można sobie leżeć i rozwijać się na 2 procent. Tam trzeba zainwestować i dostać stosowne zyski.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #832

welder

VI ranga
Nr użytkownika: 47.946

post 7/12/2017, 14:34 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 7/12/2017, 13:30)
@monx

*

*

3 tysiące kilometrów wink.gif To jak kręcenie się po naszym podlaskim,i opowiadanie że zwiedziło się Polske wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #833

carantuhill

Bieskidnik

WOJCIECH

post 7/12/2017, 14:43 Quote Post

CODE
To jak kręcenie się po naszym podlaskim,i opowiadanie że zwiedziło się Polske

Akurat podlaskie robi bardzo dobre wrażenie - pisałem o tym w wielu postach. I myślenie, że istnieje coś takiego jak ściana wschodnia to bujda, gorsze wrażenie robi np zachodniopomorskie czy niektóre rejony dolnośląskiego.
Przejechałem trzy tysiące kilometrów z haczykiem po samej Rosji, w skali kraju to niewiele, ale jechałem po regionach teoretycznie zadbanych przy granicy w Łotwą, w rejonie moskiewskim.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #834

welder

VI ranga
Nr użytkownika: 47.946

post 7/12/2017, 14:59 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 7/12/2017, 15:43)
CODE
To jak kręcenie się po naszym podlaskim,i opowiadanie że zwiedziło się Polske

Akurat podlaskie robi bardzo dobre wrażenie - pisałem o tym w wielu postach. I myślenie, że istnieje coś takiego jak ściana wschodnia to bujda, gorsze wrażenie robi np zachodniopomorskie czy niektóre rejony dolnośląskiego.
Przejechałem trzy tysiące kilometrów z haczykiem po samej Rosji, w skali kraju to niewiele, ale jechałem po regionach teoretycznie zadbanych przy granicy w Łotwą, w rejonie moskiewskim.
*

Podlaskie podałem jako przykład,bo pochodzę z tej krainy
Akurat region o którym piszesz [Smoleńsk Rżew] staram się omylać, nic tam ciekawego nie ma,poza polami bitew [a raczej bagnami wink.gif ]

User is offline  PMMini Profile Post #835

Nieokielznany_pasjonat

II ranga
**
Nr użytkownika: 79.333

post 8/12/2017, 11:51 Quote Post

Granica łotewska to raczej bielice i piaski(Psków?,jeden z najbiedniejszych regionów całej Rosji,podobnie pozostałe okoliczne).Rosja jest powierzchniowo "mega duża",a ludności "jako tako" i kraj w większości mocno północny,zimny, o bardzo dużej dysproporcji gęstości zaludnienia.Pola uprawne i ludzie z tego żyjący to zdecydowanie południe,południowo-zachodni skrawek gdzie są bardzo dobre gleby i słońce (Krasnodar,Rostów,Stawropol,Woroneż itp).Ogólnie jednak to prawda co do wsi rosyjskiej,a problemem jest to co postępuje i u nas czyli korporacjonizacja ,a więc współczesne prywatne giga kołchozy.Rewolucja i bolszewicy zniszczyli doszczętnie tradycyjną wieś,styl życia.Pozytywnym kontrprzykładem jest Turcja gdzie zdecydowana większość gospodarstw to kilku,kilkunasto,20-kilkuhektarowe gospodarstwa rodzinne.Jednocześnie Turcja jest samowystarczalna żywnościowo

Ten post był edytowany przez Nieokielznany_pasjonat: 8/12/2017, 12:09

User is offline  PMMini Profile Post #836

56 Strony « < 54 55 56 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej