Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kącik lustracyjny, Wpisujmy informacje o ujawnionych TW
     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 5/03/2009, 14:48 Quote Post

W porządku!
Normalny heteroseksualny facet. Żona, dziecko, praca. Nie zabijam, nie kradnę, nie korumpuje.
Przyznaje się, że zdarzało mi się naruszać prawo ale wszystkie mandaty za przekroczenie prędkości (jeden za "niemanie" gaśnicy) zapłaciłem. Komornik mnie nie ściga!

Balum! Miałeś racje! Co za ulga!
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 5/03/2009, 15:07 Quote Post

QUOTE(wojtek bartnik)
Już Gwidon de Lusignan, król Jerozolimy, się o tym przekonał, gdy z taką nienawiścią walczył z islamem, że tą Jerozolimę utracił.

Tak to może wyglądało w tym nieszczęsnym filmie Scotta, ale na pewno nie w historii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
wojtek_bartnik
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 230
Nr użytkownika: 46.197

Wojtek Bartnik
Stopień akademicki: bez brawury
Zawód: student
 
 
post 5/03/2009, 20:43 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 5/03/2009, 16:07)
QUOTE(wojtek bartnik)
Już Gwidon de Lusignan, król Jerozolimy, się o tym przekonał, gdy z taką nienawiścią walczył z islamem, że tą Jerozolimę utracił.

Tak to może wyglądało w tym nieszczęsnym filmie Scotta, ale na pewno nie w historii.
*




No chwileczkę, kto przegrał bitwę pod Hittin? Kto w idiotyczny sposób wybrał miejsce walki? Kto nie potrafił opanować Renalda Chatillon? I kto wie, czy go nie inspirował? Macierewicz sam też wszystkiego nie spieprzył.

A filmu swoją drogą nie widziałem, bo czytałem summary fabuły i uznałem, że jest faktycznie głupi.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 6/03/2009, 9:58 Quote Post

QUOTE(gregski @ 5/03/2009, 15:48)
W porządku!
Normalny heteroseksualny facet. Żona, dziecko, praca. Nie zabijam, nie kradnę, nie korumpuje.
Przyznaje się, że zdarzało mi się naruszać prawo ale wszystkie mandaty za przekroczenie prędkości (jeden za "niemanie" gaśnicy) zapłaciłem. Komornik mnie nie ściga!

Balum! Miałeś racje! Co za ulga!
*


na razie napisałes tylko to o sobie, czego sie nie wstydzisz. Na pewno masz coś do ukrycia, jak każdy. Tylko się wypierasz.
Nic nie ukrywasz przed żoną? Nie wierzę. Nic z dzieciństwa? Młodości? Na 100% masz jakieś wstydliwe sprawki. Każdy ma.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 7/03/2009, 18:07 Quote Post

QUOTE
Nie wierzę.

Czy jestes wierzący czy nie to nie moja sprawa.

QUOTE
Nic nie ukrywasz przed żoną?

Ukrywam, zaskórniaki.

QUOTE
Nic z dzieciństwa? Młodości? Na 100% masz jakieś wstydliwe sprawki. Każdy ma.

Wnioskujesz to po sobie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 8/03/2009, 11:08 Quote Post

Oczywiscie, że sa rzeczy, których nie mam zamiaru ujawniać. I ty też masz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 8/03/2009, 11:25 Quote Post

QUOTE(wojtek_bartnik)
No chwileczkę, kto przegrał bitwę pod Hittin? Kto w idiotyczny sposób wybrał miejsce walki? Kto nie potrafił opanować Renalda Chatillon? I kto wie, czy go nie inspirował?

Niemal wszystko co tu napisałeś jest prawdą - ale co to ma wspólnego z Twoją poprzednią tezą, że Gwidon przegrał i utracił Jerozolimę z powodu swojej nienawiści do islamu?? To dowodzi jedynie, że Gwidon był nierozsądnym i niezdecydowanym dowódcą oraz politykiem. O tym, żeby "inspirował Renalda" w życiu nie słyszałem, bo było dokładnie odwrotnie - to Renald stał na czele koterii, która wyniosła Gwidona na tron. Poza tym trudno uznać Renalda, który był zwykłym zbójem, za przykład jakiegoś religijnego nienawistnika rolleyes.gif

Tyle offtopu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 9/03/2009, 6:57 Quote Post

Balum, wydaje się, ze zabrnęliśmy w ślepy zaułek.
Wracając do głównego tematu.
Całą idea lustracji było pozbawienie możliwości szantażu ludzi mających większy wpływ na życie kraju. (Można sie oczywiście spierać, czy ta grupa zawodów powinna być rozszerzona czy zawężona).
Nikt nikogo nie zamierzał i nie zamierza karać za fakt bycia kapusiem. Karane jest tylko KŁAMSTWO lustracyjne.
Jeżeli ktoś nie chce ujawniać swojej przeszłości nie musi tego robić. Wystarczy, że wybierze sobie zawód, którego uprawianie nie wymaga składania oświadczenia lustracyjnego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 9/03/2009, 8:00 Quote Post

Ludzi można szantażowac nie tylko faktem, ze był TW. Skoro to takie ważne, by osobników majacyh jakis tam wpływ na zycie kraju nie mozna było szantażować i z tego powodu każe się im składać oświadczenie oraz powołuje urząd do sprawdzania owych oświadczeń, to wypadałoby być konsekwentnym. Niech oni wszyscy żłożą oswiadczenie co do swej orientacji seksulanej, praktyk onanistycznych, przemocy w rodzinie, dzxiadków w Wermachcie, szwagrów z wyrokiem, stosunków pozamałżeńskich, stulejki, hemoroidów itd. I którzy to sa owi mający jakis tam wpływ? kazdy ma wpływ. Kazdego lustrowac na każda okoliczność, która może byc powodem szantazu?
Poza tym wedle mej wiedzy nie odnotowano ani jednego przypadku szantażu w III RP kogokolwiek na okoliczność ujawnienia, że był TW. Ba. Ci co ujawnili, ze byli TW, wcale nie spotkali sie z wykluczeniem z życia publicznego. Czyli nie ma tu czym szantazować. Czy nie wymyślono ryzyka, które nie istnieje?
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
rower
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 711
Nr użytkownika: 40.288

Zawód: historyk
 
 
post 12/03/2009, 10:06 Quote Post

Jestem za, mam nadzieję, że zgłosisz taki projekt w Sejmie:)
Jestem też niezmiernie ciekaw, po co kogoś szantażowac jesli byłoby to jawne?
Każdy kto kiedykolwiek widział teczke TW wie, ze można tym szantażować. I co do tego nie ma zadnej dyskusji. Poza tym przeciez są tez dokumenty nie leżące w IPNie lecz w piwniczkach czy domowych archiwach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 12/03/2009, 10:57 Quote Post

QUOTE
Każdy kto kiedykolwiek widział teczke TW wie, ze można tym szantażować. I co do tego nie ma zadnej dyskusji.

Jak i setkami innych rzeczy. Jednak tylko ta jedna ma być powodem do oswiadczeń i weryfikacji przez specjalny urząd państwowy.
czyli nie znasz ani jednego przypadku szantażu w III RP kogokolwiek na okoliczność ujawnienia, że był TW. jak i wykluczenia z życia publicznego gościa, co był TW. Olechowski, TW, nawet zebrał sporo głosów , gdy kandydował na prezydenta.
Bicie piany. Do tego lustracja juz mało kogo obchodzi. Podobnie jak dekomunizacja i odzyskanie sum neapolitańskich.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 12/03/2009, 13:27 Quote Post

QUOTE
Niech oni wszyscy żłożą oswiadczenie co do swej orientacji seksulanej, praktyk onanistycznych, przemocy w rodzinie, dzxiadków w Wermachcie, szwagrów z wyrokiem, stosunków pozamałżeńskich, stulejki, hemoroidów itd.

Z wielkim zapałem usiłujesz sprowadzić tę sprawę do absurdu.
Absurdem jednak chyba ona nie jest skoro taki praktyczny naród jak Niemcy przeprowadzili lustrację z wielką sumiennością i dokładnością (jak na Niemców przystało). Nie tak dawno (jakoś w zeszłym roku) odkryto, że dwóch dziennikarzy było donosicielami i panowie z wielkim hukiem pożegnali sie z robotą.
Ciekawy jest przypadek kilkunastu ton zniszczonych akt. Niemcy pozbierali z niszczarek wszystkie te "confetti" i wielkim kosztem układają tego "mega puzzla". Widać z jakiegoś powodu uznali, że gra jest warta świeczki.
(Nie żebym cokolwiek, komukolwiek chciał tu imputować ale tak się jakoś u nas składa, że niemal każdy „autorytet” który protestuje przeciw lustracji z czasem okazuje się że sam jest „umoczony”)
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 12/03/2009, 13:47 Quote Post

W przypadku Niemiec do Vaterlandu wcielono pięc nowych landów. Gdyby to samo spotkało Polskę, pewnie można by przeprowadzić operację na wzór niemiecki.
Ale juz Hiszpanie podeszli do sprawy inaczej. I Hiszpania na tym straciła? Co?
I dalej mi nie wyjasniłeś, czemu z wielu spraw, którymi mozna szantażować, właśnie bycie TW ma być sprawa załatwiona za pomocą urzędowej lustracji.
Wedle pisowskiej ustawy jestem umoczony. Składałem wniosek o paszport i odbyłem rozmowy dwie z esbekiem. A także rozmawiałem z esbekiem prywatnie (tj. ja prywatnie, czy on z tych rozmów nie zrobił dokumentacji, nie wiem). Do tego nie złozyłem oświadczenia lustracyjnego, choć wedle ustawy pisowskiej miałem obowiązek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 12/03/2009, 13:54 Quote Post

QUOTE(balum @ 12/03/2009, 13:47)
Wedle pisowskiej ustawy jestem umoczony. Składałem wniosek o paszport i odbyłem rozmowy dwie z esbekiem. A także rozmawiałem z esbekiem prywatnie (tj. ja prywatnie, czy on z tych rozmów nie zrobił dokumentacji, nie wiem). Do tego nie złozyłem oświadczenia lustracyjnego, choć wedle ustawy pisowskiej miałem obowiązek.
*



rozumiem skrót, że uchwałę nazywa się od autora projektu. Ale fakt, że sama ustawa nie jest już pisowska lecz sejmowa skutkuje tym, że oświadczasz się nam - oczywiście zakładam, że mylnie lub w celach erystycznych - o złamaniu prawa.

Na marginesie dodam, że jeśli jednak złamałeś to, żeby ten akt miał charakter obywatelskiego nieposłuszeństwa powinieneś to ogłosić publicznie pod swoimi personaliami (oczywiscie nie na tym forum, bo tu nikt tego nie zweryfikuje i takie oswiadczenie zostanie wykasowane).

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 12/03/2009, 14:04 Quote Post

Masz rację. PO skompromitowało sie głosowaniem za ustawą.
Z owym obywatelskim nieposłuszeństwem bym nie przesadzał. Redakcja nawet nie dała mi formularza do wypełnienia. Nawet nie miałem okazji odmówić jego wypełnienia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej