Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
74 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2012: wszystko zwiazane z tematyka
     
Timari
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 63.502

Magdalena Popiela
Zawód: uczeñ
 
 
post 25/02/2010, 21:50 Quote Post

Witajcie.Pozwólcie, że przedstawię swoją dziwną sytuację. Jestem obecnie w klasie 2 liceum. Poszłam na profil mat-inf, ale już dawno stwierdziłam, że do technicznych kierunków się nie nadaję. W końcu znalazłam dla siebie opcję- administracja (lub europeistyka,stosunki miedzynarodowe,gospodarka,...)
Na tych kierunkach na wielu uczelniach wymagana jest historia. I tu jest mój problem. Wosu się nauczę, prawdopodobnie będę też miała wysokie wyniki z angielskiego. Ale czy jest w ogóle sens ogarniania tego ogromu wiedzy z historii? Czy myślicie że do następnego maja zdążę przyswoić cały materiał do matury podstawowej? Bo o rozszerzonej nawet nie myślę... mój problem nie daje mi spokoju. Nie wiem na czym stoję!


pozdrawiam Historyków!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
matika100
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 354
Nr użytkownika: 33.865

Mateusz
Zawód: student prawa
 
 
post 25/02/2010, 22:07 Quote Post

jeśli np. administracja to czym się martwisz wystarczy ze jakoś tam zdasz tą historię nie ma chyba większych problemów z dostaniem się a potem tez na studiach rzeczy związane z historia są do przejścia a na pewno jest ich mało
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Decuś
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 407
Nr użytkownika: 46.759

Klaudia
Zawód: student
 
 
post 25/02/2010, 22:30 Quote Post

Człowieku nad czym Ty sie w ogole zastanawiasz, masz mature dopiero za rok i pytasz czy dasz rade z historia? No prosze Cie biggrin.gif jasen, ze dasz, i to nie z podstawa, a rozszerzeniem. JA cale liceum nie uczylam sie historii wcale, ale to wcale, bylam na profilu jezykowym, nad historia zastanawialam sie troche w wakacje przed klasa maturalna, a ostatecznie postanowilam, ze zdaje w listopadzie i wtedy tez zaczelam nauke, z pozniejszym efektem 66 % z rozsz, ktory nie do konca mnie zadowalal, ale jakby nie patrzec wzielam sie za to w listopadzie i nie pracowalam jakos przesadnie ciezko. Dlatego troche to smieszne,kiedy teraz pytasz, czy dasz rade to zdac za rok. Oczywiscie, ze dasz, chciec to moc, jesli juz teraz ambitnie zaczeniesz nadrabiac material, czytac cos, a od wrzesnia regularnie sie uczyc to masz szanse na bardzo wysoki wynik z roszerzenia. A na administracje wcale nie trzeba miec nie wiem jakich wynikow, sama aktualnie to studiuje i poprawiam mature. Na stosunki miedzynarodowe z moimi wynikami takze sie dostalam, zabraklo jedynie do prawa i europeistyki, gdzie wymagali rozszerzonego polskiego.
Takze bez takich pytan i troche wiecej wiary w siebie, swoje mozliwosci i ludzki umysł wink.gif

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Obiwan17
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 41.555

Zawód: Uczeñ
 
 
post 25/02/2010, 22:32 Quote Post

Dziewczyno czym się martwisz znam osoby, które zaczęły się uczyć historii w klasie maturalnej i teraz są na prawie. Myślę, ze spokojnie zdasz podstawę, choć moim zdaniem rozszerzenie jest łatwiejsze(może za wyjątkiem eseju).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
kalki
 

IV ranga
****
Grupa: Moderatorzy
Postów: 422
Nr użytkownika: 61.064

Krzysztof
Stopień akademicki: mgr
Zawód: SHEQ
 
 
post 26/02/2010, 15:12 Quote Post

QUOTE(Decuś @ 25/02/2010, 22:30)
Człowieku nad czym Ty sie w ogole zastanawiasz, masz mature dopiero za rok i pytasz czy dasz rade z historia? No prosze Cie biggrin.gif jasen, ze dasz, i to nie z podstawa, a rozszerzeniem. JA cale liceum nie uczylam sie historii wcale, ale to wcale, bylam na profilu jezykowym, nad historia zastanawialam sie troche w wakacje przed klasa maturalna, a ostatecznie postanowilam, ze zdaje w listopadzie i wtedy tez zaczelam nauke, z pozniejszym efektem 66 % z rozsz, ktory nie do konca mnie zadowalal, ale jakby nie patrzec wzielam sie za to w listopadzie i nie pracowalam jakos przesadnie ciezko. Dlatego troche to smieszne,kiedy teraz pytasz, czy dasz rade to zdac za rok. Oczywiscie, ze dasz, chciec to moc, jesli juz teraz ambitnie zaczeniesz nadrabiac material, czytac cos, a od wrzesnia regularnie sie uczyc to masz szanse na bardzo wysoki wynik z roszerzenia. A na administracje wcale nie trzeba miec nie wiem jakich wynikow, sama aktualnie to studiuje i poprawiam mature. Na stosunki miedzynarodowe z moimi wynikami takze sie dostalam, zabraklo jedynie do prawa i europeistyki, gdzie wymagali rozszerzonego polskiego.
Takze bez takich pytan i troche wiecej wiary w siebie, swoje mozliwosci i ludzki umysł wink.gif
*




Podpisuje się pod tymi słowami!
Ale dodam, że trudno pytać osobę trzecią, czy ma się szansę zrobić to, a zrobić tamto. Po prostu jest to wykluczone. Musisz sama usiąść w wolny weekend i wziąć arkusz maturalny i zobaczyć, czy w ogóle jest sens się za to brać; czy czujesz się na siłach. Nawiasem mówiąc, ja miałem na próbnej ok. 90% z rozszerzenia, a uczę się od Sierpnia. Ale ja wybieram się na historię. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Travis
 

Pogromca rezunów
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.370
Nr użytkownika: 25.441

Stopień akademicki: magister
Zawód: Polski Patriota
 
 
post 26/02/2010, 15:14 Quote Post

Zdecydowanie jestes w stanie to zrobic, tym bardziej ze masz jeszcze ponad rok czasu na to. Wazna jest systematycznosc i sumiennosc w pracy. Niezlym pomoslem wydaja sie korepetycje, byle u kogos profesjonalnego. A i troszke wakacji tez bedziesz musiala pewnie poswiecic... cool.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Smardz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 842
Nr użytkownika: 34.798

Stopień akademicki: mgr prawa
Zawód: ekscentryczny
 
 
post 26/02/2010, 15:46 Quote Post

QUOTE(Timari @ 25/02/2010, 22:50)
Witajcie.Pozwólcie, że przedstawię swoją dziwną sytuację. Jestem obecnie w klasie 2 liceum. Poszłam na profil mat-inf, ale już dawno stwierdziłam, że do technicznych kierunków się nie nadaję. W końcu znalazłam dla siebie opcję- administracja (lub europeistyka,stosunki miedzynarodowe,gospodarka,...)
Na tych kierunkach na wielu uczelniach wymagana jest historia. I tu jest mój problem. Wosu się nauczę, prawdopodobnie będę też miała wysokie wyniki z angielskiego. Ale czy jest w ogóle sens ogarniania tego ogromu wiedzy z historii? Czy myślicie że do następnego maja zdążę przyswoić cały materiał do matury podstawowej? Bo o rozszerzonej nawet nie myślę... mój problem nie daje mi spokoju. Nie wiem na czym stoję!


pozdrawiam Historyków!
*



Z mojej perspektywy, na prawo dostały sie osoby nie interesujące sie historią, ale zwyczajnie, dobrze wyuczone. Pamiętam przypadek, że jeden znajomy nie wiedział, nie wiem czy teraz wie, gdzie jest Mekka. Historia do matury czy jakiś egz wstępnych wcale nie jest tak ogromna.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Decuś
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 407
Nr użytkownika: 46.759

Klaudia
Zawód: student
 
 
post 26/02/2010, 16:05 Quote Post

Nie sadze, aby branie sie za arkusz maturalny, w momencie kiedy nie ma prawie żadnej wiedzy było dobrym pomysłem na sprawdzenie czy jest na siłach. Jedynym efektem może byc lekkie przerazenie i zniechęcenie. No chyba, ze w celu zapoznania sie z typem zadań jaki wystepuje, żeby potem pod takim kątem sie uczyć.

A jezeli nie zalezy Ci na baaardzo wysokim wyniku, to wakacje tez mozesz sobie odpuscic wedlug mnie, ale jak kto woli.

I raz jeszcze powtorze za wszystkimi, najwazniejsza jest systematyczna praca wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
gryfita23
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 343
Nr użytkownika: 35.103

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 26/02/2010, 16:07 Quote Post

QUOTE
Z mojej perspektywy, na prawo dostały sie osoby nie interesujące sie historią,


Ale historia a prawo to 2 różne bajki. Na prawie po za Historią powszechną i Polski prawa, oraz Prawem rzymskim, a także doktryn politycznych to nic więcej z historii nie ma...

Druga sprawa
@Timari

W końcu znalazłam dla siebie opcję- administracja (lub europeistyka,stosunki miedzynarodowe,gospodarka,...)

Co ci dadzą stosunki międzynarodowe? Praca po tym kierunku jest jak szukanie igły w sianie..
Znam dużo osób co to skończyło - i ŻADEN nie pracuje w zawodzie po tym...
Ten kierunek od razu już teraz skreśl - bo po co studiować wiedząc że i tak pracy nie będziesz po tym miała...
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Smardz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 842
Nr użytkownika: 34.798

Stopień akademicki: mgr prawa
Zawód: ekscentryczny
 
 
post 26/02/2010, 19:41 Quote Post

QUOTE
Ale historia a prawo to 2 różne bajki. Na prawie po za Historią powszechną i Polski prawa, oraz Prawem rzymskim, a także doktryn politycznych to nic więcej z historii nie ma.


Miałem oczywiscie na myśli, że do egz na Prawo nie trzeba wyrafinowanej wiedzy. Podobnie ne Administracje, Politologie itp.

QUOTE
W końcu znalazłam dla siebie opcję- administracja (lub europeistyka,stosunki miedzynarodowe,gospodarka,...)

Powiem jak kolega powyżej, że musisz sie zastanowić co chcesz aby te studia Ci dały.
Jeśli myślisz o załapaniu sie na kariere w aparacie UE - lepiej weź Prawo lub Administracje niż ten twór o tajemniczej nazwie ˝Europeistyki˝.
Na kierunki w rodzaju Politologii, Stosunków itp. idź jesli bedzie sprawiać Ci to fun, ale musisz, ale to naprawde musisz smile.gif nie traktować tego jako narzędzie kariery ( bo takiej po tym nie ma) tylko jako fun, a w międzyczasie rozglądać sie jak by tu po studiach zarabiać kase wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
locca_
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 65.101

Aneta
Zawód: uczennica
 
 
post 2/05/2010, 8:52 Quote Post

Wiem że mam jeszcze 2 lata do matury ale czy jest ktoś kto też chce zdawać maturę z historii z rocznika'93? Możemy podyskutować na temat histori której nas nauczają albo wymienić sie notatkami... Piszcie tutaj lub na maila aneta1e3@vp.pl
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
locca_
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 65.101

Aneta
Zawód: uczennica
 
 
post 5/05/2010, 18:22 Quote Post

A tych co chcą zdawać maturę z Histori sztuki też zapraszam do pisania w tym temacie rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
locca_
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 65.101

Aneta
Zawód: uczennica
 
 
post 7/05/2010, 18:01 Quote Post

Innych chętnych do zdawania matury w 2012 roku też zapraszam do pisania na tym forum...
Może sobie pomożemy na wzajem rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Pzdr
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 313
Nr użytkownika: 57.502

Zawód: uczeñ
 
 
post 7/05/2010, 18:04 Quote Post

tak tak, dwa lata w przód to tu na epwno tłumy już bedą dyskutować. Nadgorliwość szkodzi, zobaczysz, Cisz się wakacjami,bo do matury wystarczą 3 miesiące. (oczywiście w pełni wykorzystane,nie to co w moim przypadku).
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Judi20
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 219
Nr użytkownika: 62.441

 
 
post 7/05/2010, 18:13 Quote Post

Ja chętnie porozmawiam na temat matury.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

74 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej