Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony « < 6 7 8 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zwycięskie bitwy Polaków, Seria Edipresse/Bellona
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.883
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 15/11/2016, 15:05 Quote Post

QUOTE
ale tak się składa że źródłem jest ani chybi mój artykuł z "Zeszytów sądecko-spiskich" nr 3 (rok 2008). W tych "Zeszytach" było kilka artykułów, na które można by się powołać i wnieść jakieś nowe wyniki badań

Poszukałem na szybko ale nie udało mi się niestety znaleźć strony gdzie można by kupić sztukę albo zapoznać chociaż ze spisem treści. Czy istnieje gdzieś takie miejsce w sieci?

Przyznam, że temat Lanckorony mnie interesuje.

 
User is offline  PMMini Profile Post #106

     
puszkin415
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 74
Nr użytkownika: 74.157

 
 
post 15/11/2016, 22:57 Quote Post

QUOTE
Poszukałem na szybko ale nie udało mi się niestety znaleźć strony gdzie można by kupić sztukę albo zapoznać chociaż ze spisem treści. Czy istnieje gdzieś takie miejsce w sieci?


http://www.hradlubovna.sk/wp-content/uploa...skie-t-3_ok.pdf
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #107

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.883
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 16/11/2016, 10:41 Quote Post

Dziękuję bardzo, piters także już mi zaoferował pomoc także mam full wypas smile.gif.

Artykuły arcyciekawe, kapitalny ten Piotra Sadowskiego - zdjęcia z rekonstrukcjami pozycji i widoków oraz ruchów oddziałów, bardzo dobrych 5 map (niejedna książka nie ma ich tylu wink.gif), Autor postarał się zamieścić także ilustracje przedstawiające żołnierzy.
Szkoda tylko, że zeszyt bardziej nie rozpropagowany, bo wydanie w serii Zwycięskie bitwy dotarło do tysięcy osób w całym kraju...
 
User is offline  PMMini Profile Post #108

     
swilkolak
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 152
Nr użytkownika: 94.729

Slawomir Wilk
Zawód: magazynier
 
 
post 27/11/2016, 21:10 Quote Post

No tak , wiem ,że nie wykazałem się tutaj refleksem , a najwyraźniej nie zaznaczyłem powiadomień , a nie sądziłem , że temat serii jeszcze może budzić jakieś zainteresowanie. Ale w sumie wyszło na dobre. Ostatecznie na temat „Lanckorony” wypowiedzieli się piters i puszkin415 , którzy jak widzę z wypowiedzi , „Lanckoronę” przeczytali , a na pewno mają większą wiedzę w tym temacie ode mnie, przez co mogli udzielić bardziej konkretnej opinii. Ja chciałem tylko dodać , że autorem „Lanckorony” (stety czy niestety) jest podobnie jak w przypadku habeka pan Ryszard Dzieszyński.

Z ostatnich siedmiu tomów przeczytałem jedynie „Dyneburg 1919 – 1920”. Głównie dlatego, że ta bitwa nie ukazała się jeszcze w żadnej z popularnej serii. W pozostałych ograniczyłem się na razie do oglądnięcia obrazków i map.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #109

8 Strony « < 6 7 8 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej