Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dobór tematyki książek Inforteditions
     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 22/02/2008, 15:07 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 21/02/2008, 10:00)

Na grafika. Osobiście pisałem do Johnny Shumate.
*



Facet jest z innej planety - http://community.imaginefx.com/fxpose/john...5/original.aspx
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
rafalm
 

duc d'Albufera da Valencia
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.094
Nr użytkownika: 1.612

Rafal Malowiecki
 
 
post 22/02/2008, 21:23 Quote Post

QUOTE
Brakuje pieniędzy na finansowanie druku kolejnych tytułów, wydawca daje do zrozumienia swoim autorom, że gdy zjawią się z dofinsowaniem, automatycznie "wskakują" na początek kolejki i oczywiście będą indywidualnie negocjować korzystniejsze warunki finansowe honorariów, skoro mniej lub bardziej odciążyli wydawcę.


Uwierz mi Marcinie, ale nie masz racji, więcej nie chce mi się na ten temat pisać, ale nie masz racji sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.115
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 22/02/2008, 22:18 Quote Post

QUOTE(rafalm @ 22/02/2008, 21:23)
QUOTE
Brakuje pieniędzy na finansowanie druku kolejnych tytułów, wydawca daje do zrozumienia swoim autorom, że gdy zjawią się z dofinsowaniem, automatycznie "wskakują" na początek kolejki i oczywiście będą indywidualnie negocjować korzystniejsze warunki finansowe honorariów, skoro mniej lub bardziej odciążyli wydawcę.


Uwierz mi Marcinie, ale nie masz racji, więcej nie chce mi się na ten temat pisać, ale nie masz racji sad.gif
*



może nie ma racji w konkretnym przypadku i tutaj nie sposob dyskutowac z faktami, ale absolutnie z punktu widzenia ekonomiki i logiki POWINIEN (podkreslam) mieć rację...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 22/02/2008, 22:32 Quote Post

QUOTE(rafalm @ 22/02/2008, 21:23)
Uwierz mi Marcinie, ale nie masz racji, więcej nie chce mi się na ten temat pisać, ale nie masz racji  sad.gif
*


Nie o rację tu chodzi, lecz o pomysł na zdobycie pieniędzy na przyśpieszenie druku kolejnych książek. Osobiście znam jeszcze lepsze wyjście z tej sytuacji, od tego które przedstawiłem kilka godzin temu.
A księżycowe pomysły w rodzaju: forumowicze zrzućcie się na wydanie kolejnej książki, bo wydawnictwo nie ma funduszy, to jest zwykłe robienie ludzi w konia. sad.gif
Tak samo, jak ciągłe straszenie Belloną...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
rafalm
 

duc d'Albufera da Valencia
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.094
Nr użytkownika: 1.612

Rafal Malowiecki
 
 
post 22/02/2008, 22:43 Quote Post

QUOTE
Nie o rację tu chodzi, lecz o pomysł na zdobycie pieniędzy na przyśpieszenie druku kolejnych książek.

Chyba się źle wyraziłem huh.gif pomysł jest jak najbardziej logiczny (w każdym razie z mojego punktu widzenia), natomiast jego realizacja, z moich obserwacji, jest raczej niemożliwa sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Count Dracula
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt
 
 
post 24/02/2008, 15:39 Quote Post

Konkludując:

Z Polakami nie da się nic zrobić confused1.gif

Chyba dla Polaków, też nic nie warto confused1.gif

Przestaję się dziwić Panu Richardowi Brzezinskiemu, którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 25/02/2008, 0:12 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 24/02/2008, 15:39)
Konkludując:

Z Polakami nie da się nic zrobić confused1.gif

Chyba dla Polaków, też nic nie warto confused1.gif

Przestaję się dziwić Panu Richardowi Brzezinskiemu, którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam rolleyes.gif
*


Pozostawię to bez komentarza, aby nie otwierać nowego frontu dyskusji i nie personalizować moich krytycznych uwag. sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 1/03/2008, 14:18 Quote Post

QUOTE(pzachu69 @ 26/02/2008, 23:18)
Nie jestem pewien czy takie sa zamierzenia Infortu, ale patrzac realistycznie Infort nie ma szans na pokonanie smoka, jedynie na plywanie w tym samym 'sosie' a na dodatek wystarczy przeciez zeby Bellona zaczela wydawac na poziomie Infortu i moze byc kiepsko z utrzymaniem sie na powierzchni, ale mam nadzieje ze do tego nie dojdzie.
*


Oczywiście, że Inforteditions nie pokona Bellony (w jakim celu ma w ogóle dążyć do konfrontacji confused1.gif), ale już ma w rywalizacji o czytelników kilka poważnych atutów.

Poza tym, jak wielokrotnie pisałem, to trochę inna liga. Wydawnictwo z Zabrza stawia na monografie naukowe lub prace przynajmniej aspirujące do takiego określenia, zaś Bellona na książki popularnonaukowe i popularne.
Większość z tytułów Inforteditions to publikacje badań własnych autorów, zaś w Bellonie nierzadko preferuje się "marniutkie kompilacje" (klasyczny przykład to "Normanowie i Bizancjum" Dariusza Piwowarczyka). Poziom merytoryczny Historycznych Bitew, wydawanych w ostatnich latach jest również niesamowicie zróżnicowany.

Moim zdaniem wszelkie porównania z Belloną nie mają większego sensu, a każdy z obecnych i przyszłych, teoretycznych konkurentów giganta z Grzybowskiej, powinien raczej koncentrować się na lepszym marketingu i wyrobieniu sobie własnej, unikalnej marki na rynku książki historycznej.

Jako moderator tego działu nie widzę żadnego uzasadnienia dla szerzenia tutaj otwartej antyreklamy Bellony lub innej oficyny wydawniczej, prowadzonej przez konkurencję. Uważam, że należy chwalić wydawców, autorów, grafików itd., gdy oferują czytelnikom książki godne polecenia i na odwrót wytykać brak profesjonalizmu, błędy i niedociągnięcia, kiedy na rynek księgarski "wypuszczane" są słabiutkie pozycje książkowe. Nie ma znaczenia, jaka oficyna firmuje swoją nazwą te publikacje.

Jeszcze jedna sprawa... rolleyes.gif

W przyszłości nie zamierzam zamykać łamów tego forum dla informacji o kolejnych projektach wydawniczych z zakresu historii wojskowości (mam wieści o dwóch nowych wydawnictwach, które niebawem mają wystartować). Być może będzie to dla "kogoś" problem, że moderator promuje "nowych graczy", czyli groźną konkurencję dla obecnych uczestników rynku książki historycznowojskowej. confused1.gif Zapewniam, że ta "promocja" nie będzie wykraczała poza ramy uczciwej informacji (bez antyreklamy rywali), którą staramy się dostarczać internautom w czasie przeszło półtorarocznej koegzystencji w tym dziale publikacji Bellony, Inforteditions i innych wydawnictw.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
ConradP
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 782
Nr użytkownika: 13.815

Zawód: inzynier
 
 
post 1/03/2008, 16:46 Quote Post

QUOTE
mam wieści o dwóch nowych wydawnictwach, które niebawem mają wystartować


Primo!, możesz choć trochę sprecyzować termin "niebawem". Przyznam, że w tym momencie zżera mnie ciekawość (jak pewnie wielu na tym forum wink.gif )
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 1/03/2008, 21:09 Quote Post

QUOTE(ConradP @ 1/03/2008, 17:46)
QUOTE
mam wieści o dwóch nowych wydawnictwach, które niebawem mają wystartować


Primo!, możesz choć trochę sprecyzować termin "niebawem". Przyznam, że w tym momencie zżera mnie ciekawość (jak pewnie wielu na tym forum wink.gif )
*




Pochwalę się, że miałem propozycję pracy dla jednego z tych wydawnictw, ale musiałem ją z bólem odrzucić. Natomiast nic mi nie wiadomo o drugiej oficynie, która mogłaby konkurować z Infortem.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Count Dracula
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt
 
 
post 3/03/2008, 14:17 Quote Post

QUOTE
Zrestzą mogłoby to być odebrane jako promocja jednego wydawnictwa, a forum nie jest od tego. Powinno zachowywać równowagę między różnymi wydawcami i bezstronność.

QUOTE
A najlepszym wsparciem na dłuższą metę będzie chyba jak wydawnictwo pozyska grupę wiernych czytelniów którzy beda kupować jego książki. Co ja np. robię  pod warunkiem, że mnie dana pozycja oczywiscie interesuje
Bo wierni czytelnicy to najlepszy kapitał "niematerialny" bardziej wartościowy niż rozwiązania "ad hoc".


Niestety, taki tekst mógł napisac tylko ktoś - z całym szacunkiem dla piszącego - kto nie prowadzi lub nie prowadził nigdy własnej działalności gospodarczej.
Myśli Pan, że z pisania i wydawania książek da się wyżyć? Grubo się Pan myli. Oczywiście są wyjątki: Grochala, Chmielowska... Bellona, PiW, Ossolineum etc.
Dla Infortu i jego autorów to hobby, poza normalną pracą. Natomiast nie jest to "konikiem" dla drukarzy, grafików, itp.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 3/03/2008, 14:53 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 3/03/2008, 14:17)
Niestety, taki tekst mógł napisac tylko ktoś - z całym szacunkiem dla piszącego - kto nie prowadzi lub nie prowadził nigdy własnej działalności gospodarczej.
Myśli Pan, że z pisania i wydawania książek da się wyżyć? Grubo się Pan myli. Oczywiście są wyjątki: Grochala, Chmielowska... Bellona, PiW, Ossolineum etc.
Dla Infortu i jego autorów to hobby, poza normalną pracą. Natomiast nie jest to "konikiem" dla drukarzy, grafików, itp.


Wiem z doswiadczenia, że pisanie ksiażek to marny interes i można na tym najwyżej grosze zarobić.
Chyba że za jakąś sie dostanie granta, nagrodę z uczelni itp. Ale sama ksiażka to jak pokryje koszty materiałów to cud. Zgadzam się.

Nie mniej jednak nie bardzo sobie wyobrażam, o czym Primo pisał, fizyczną organizację takiej zbiórki. Indywidualny sponsoring pojedyńczych ksiazek to inna sprawa, mająca nieraz sens. Ale zbiorowy nie przypuszczam żeby był do zorganizowania.

Zresztą indywidualne zbiórki nigdy nie zastąpią na dłuższą metę normalnego finansowania.
Predzej może jakiś sponsoring strategiczny firmy jakiejś za reklamę, czy w której szefem jest ktoś interesujacy sie historią. To by jak najbardziej miało sens. firmy sponsorują różne sprawy moze jakaś np. spółka giełdowa, duża firma jak by poszukać zaangażowała by się w dofinansowanie takich przedsięwzięć.

Ale działalnosci gospodarczej to przyznaje nie prowadziłem wink.gif

I prosiłbym o nie nazywanie mnie Pan zwłaszcza na forum wink.gif
pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 3/03/2008, 16:25 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 3/03/2008, 13:02)
Co do bitwy pod Martynowem, to za tę wiedzę zapłaciłem min. 100 PLN. Nikt mi tego nie zwróci, a mój apel o wsparcie książek z Infortu spotkał się z:
- jako próba naciągania,
- żebractwo,
- czarne widmo na Infortem, co dementuję, jest wprost przeciwnie.
- za przeproszeniem "olaniem" tematu, za co 99,99% forumowiczom serdzecznie "dziękuję" rolleyes.gif
*


Mam dziś nadzwyczaj mało czasu na pisanie, zatem będę się streszczał. (Post factum: I ostatecznie streszczanie się nie powiodło...) rolleyes.gif

Zerknąłem do tego wątku z powodu alarmu od jednego moderatorów i zawartej w nim informacji, że Count D. używa obraźliwego słownictwa. Miałem już zamiar zaingerować w sposób adekwatny do skali naruszenia regulaminu. Z nieukrywaną ulgą przyjąłem fakt Pańskich przeprosin dla Hieronima za określenie go jako "kawalera z...". Na szczęście, Pana młodszy adwersarz obrócił to stwierdzenie w żart.

Całą dyskusję, która wywiązała się na kanwie książki Richarda Brzezinskiego, przeniosłem do wątku Książki obcojęzyczne na temat historii Polski

Publicznie proszę o unikanie w przyszłości określeń, które mogą być uznane za obraźliwe przez innych forumowiczów i są potencjalnym źródłem zatargów personalnych na forum. Mam nadzieję, że jednak potrafi Pan dyskutować w sposób kulturalny, ponieważ następnym razem nie będę już tak wyrozumiały, a podobny wybryk zakończy się ostrzeżeniem i krótszym lub dłuższym urlopem od forum.

Wracając do apelu, nadal uważam pomysł "spontanicznej zrzuty na Infort" za kompletnie niedorzeczny. sad.gif
Jako główny krytykant muszę jednak konstruktywnie zaproponować inne rozwiązanie:

Nie myślał Pan o zastosowaniu subskrypcji z przedsprzedażą określonego tytułu? confused1.gif
Może to brzmi śmiesznie, jak z poprzedniej epoki, ale moim skromnym zdaniem pomysł ma ręce i nogi. Wydawnictwo proponuje wydanie określonego tytułu zaliczanego na przykład do "klasyki polskiej historiografii wojskowej". rolleyes.gif Zainteresowani czytelnicy zapisują się na subskrypcję i dokonują wpłatę odpowiedniem sumy w ramach przedpłaty na książkę. Można zastanowić się nad pewnymi formami zachęty dla takich klientów (niższa cena w przedpłacie, specjalna dedykacja itp. itd.). W ten sposób, czytelnicy są zadowoleni, nikt nie kupuje "kota w worku", a wydawnictwo zyskuje dodatkowe środki finansowe, które może zainwestować w bieżącą działalność wydawniczą. Inforteditions jest w komfortowej sytuacji, ponieważ ma możliwość realizacji takiej formy przedsprzedaży we współpracy ze swoim oficjalnym dystrybutorem, czyli sklepem internetowym WANAX.
Tyle ode mnie... rolleyes.gif

Chętnie zapoznam się z uwagami innych forumowiczów, czy "poszliby na taki układ", a szczególnie z opinią obu Panów Witoldów... confused1.gif

P. S.
Panie Witoldzie, wciąż oczekuję na odzew ze strony W. G. Proszę mu delikatnie przypomnieć o sprawie forum, bo zaczynam już mieć wrażenie, że Panowie gremialnie obraziliście się na mnie... confused1.gif Nieważne, moje osobiste odczucia, ważne że... wierni czytelnicy i zarazem forumowicze czekają.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Count Dracula
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt
 
 
post 3/03/2008, 18:23 Quote Post

QUOTE
że Count D. używa obraźliwego słownictwa.


Proszę o przykład, choć jednego obraźliwego zwrotu. Jest to bezczelne pomówienie.
QUOTE
Hieronima za określenie go jako "kawalera z...".

Od człowieka podpisującego się "Kawaler Maltański" wymaga sie czegoś więcej niż znajomości, w który roku stoczono bitwę pod Grunwaldem. Trochę rozwagi przy doborze wszelkich nicków, tytułów etc.
Dotyczy to wszystkich. Po raz n-ty przypominam, również moderatorom, że magister nie jest tytułem naukowym.

QUOTE
Nie myślał Pan o zastosowaniu subskrypcji z przedsprzedażą określonego tytułu?

Tak. Pomysł upadł, m.in. po zachowaniu się (a raczej minimalnym zainteresowaniu dyskusją wśród forumowiczów. Bierze w niej udział max, kilka osób
QUOTE
Inforteditions jest w komfortowej sytuacji, ponieważ ma możliwość realizacji takiej formy przedsprzedaży we współpracy ze swoim oficjalnym dystrybutorem, czyli sklepem internetowym WANAX.

??? - bez komentarza confused1.gif
QUOTE
Panie Witoldzie, wciąż oczekuję na odzew ze strony W. G. Proszę mu delikatnie przypomnieć o sprawie forum, bo zaczynam już mieć wrażenie, że Panowie gremialnie obraziliście się na mnie...

Oficjalnie W.G. nie otrzymał jakiegokolwiek Pana stanowiska w tej sprawie. Rozmawialiśmy o tym miniony czwartek.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
ryba_pila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 559
Nr użytkownika: 24.471

Stopień akademicki: dr hab. inz.
Zawód: Fizyk
 
 
post 3/03/2008, 21:35 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 3/03/2008, 18:23)

QUOTE
Nie myślał Pan o zastosowaniu subskrypcji z przedsprzedażą określonego tytułu?

Tak. Pomysł upadł, m.in. po zachowaniu się (a raczej minimalnym zainteresowaniu dyskusją wśród forumowiczów. Bierze w niej udział max, kilka osób

Ja z checia kupowalbym w przedsprzedazy pozycje, ktore by mnie interesowaly, w sumie ostatnie 2 ksiazki zamowilem w Wanaxie na kilka dni przed oficjalna premiera.
Co do zrzutki forumowiczow to bylbym zainteresowany wylacznie wczesniej wiedzac, ze wydaje pieniadze na ksiazke, ktora by mnie interesowala i ktora zamierzalbym pozniej kupic.
Wydaje mi sie, ze w tym przypadku przedsprzedaz jest niestety lepszym pomyslem. Choc moze Pan przeciez zaproponowac kilka pozycji do tej "zrzutkowej" publikacji i zobaczyc jaki bedzie odzew. Sam mialbym kilka propozycji, choc pewnie te pozycje bylyby chronione prawami autorskimi (jak to sprawdzic?).

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej