Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Eliminacje EURO 2020

Krzysztow

V ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen

post 13/09/2019, 14:47 Quote Post

Pewnie dlatego ten mecz wyszedł bo Brzęczek jeszcze nie kombinował ale w rewanżu tez mogł być remis ale to po zupełnie innej grze. Jednak moim zdaniem w tej grupie Polska powinna jednak uzyskać 20 pkt a to chyba na 1 miejsce wystarczy. Problemem jednak jest to że Mamy tyle zdobytych bramek co druga (od końca) Macedonia.

Ten post był edytowany przez Krzysztow: 13/09/2019, 14:53

User is online!  PMMini Profile Post #46

Toki

III ranga
Nr użytkownika: 99.963

post 13/09/2019, 15:54 Quote Post

QUOTE(Krzysztow @ 13/09/2019, 12:03)
Tak z ciekawości Smuda został selekcjonerem na fali sukcesów z Lechem, Fornalik z Ruchem , Nawałka z Górnikiem ale jakie sukcesy odniósł Brzęczek bodaj w Wiśle Płock?
*

No, można powiedzieć, że otarł się o puchary. Piąte miejsce zrobił, przed podziałem na grupy Wisła była nawet czwarta. A był to dopiero jej drugi sezon po powrocie do ekstraklapy, pierwszy zakończyła na -nastym miejscu; czyli można to uznać za pewien sukces. Porównywalny do osiągnięć Nawałki (awans i kolejno 6., 8. i 5. miejsce). Współczynnik zwycięstw też mieli zbliżony: 44,8% Nawałki w Górniku oraz 44,74% Brzęczka w Wiśle. Inna rzecz, że nie należy popadać w nadmierny zachwyt po jednym roku - zwłaszcza w takiej lidze, jak nasza. No i Nawałka ten poziom utrzymał przez kilka lat, przez 125 spotkań, a Wisła z Brzęczkiem rozegrała tylko 38 meczów (zresztą, w ogóle w polskich realiach utrzymanie się w klubie dłużej niż dwa sezony już należy zaliczyć Nawałce i Fornalikowi jako swego rodzaju osiągnięcie ;]). Inni wspomniani trenerzy mieli też dużo bogatsze CV od Brzęczka, nie wzięli się w Lechu, Górniku i Ruchu znikąd.
Uważam, że nawet Brzęczkowi nie uda się tej grupy spaprać i co najmniej drugie miejsce się wybroni. W październiku Łotwą zwycięstwo tak czy inaczej wymęczymy, z Macedonią również; tymczasem Słoweńcy jadą do Skopje, a potem grają z Austrią. W bardzo optymistycznym (przyznaję) scenariuszu będziemy mieli 19 pkt., Austriacy 14, Słoweńcy 13. Ale na samym turnieju już 1/8 to maksimum, co osiągniemy. Tylko że niestety nie bardzo widzę, kim można Brzęczka w tej chwili zastąpić. Dać kolejną szansę Fornalikowi? Spróbować Michniewicza? A może szukać za granicą? Nasi piłkarze (przede wszystkim oczywiście Lewandowski, ale także Szczęsny, Zieliński) trenowali bądź trenują pod okiem Guardioli, Ancelottiego, Allegriego, Kloppa, Emery'ego. Przyjeżdżają na kadrę i słuchają poleceń gościa, który miał słynąć z trafiania do zawodników, a motywuje debiutanta słowami "Krystian, próbuj". Myślę, że to też nie pomaga, a zastąpienie go kolejnym "mój wuja" niekoniecznie będzie rozwiązaniem.
QUOTE(Krzysztow @ 13/09/2019, 14:47)
Problemem jednak jest to że Mamy tyle zdobytych  bramek co druga (od końca) Macedonia.
*

Gwoli ścisłości - trzecia. ; ) Drugi od końca jest Izrael, który bramek strzelił od Polaków więcej. Zawsze można powiedzieć, że za to straciliśmy najmniej goli i we wszystkich grupach mało kto ma lepszy bilans w obronie. ;p Tylko że tę grupę mamy naprawdę wyjątkowo łatwą.

User is offline  PMMini Profile Post #47

Krzysztow

V ranga

Krzysztof Kowalski

post 13/09/2019, 17:06 Quote Post

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna...bele/?tid=vg13t
Macedonia jest na piątym miejscu ale ma 8 zdobytych bramek czyli tyle co Polska.
Nie wydaje mi się aby reprezentacji potrzebny był zagraniczny trener ale z drugiej strony czy to tak być powinno
że Boniek wybiera Brzęczka który jako trener w zasadzie nic jeszcze nie osiągnął? Wydaje mi sie że takie działanie było uzasadnione wobec trzech jego poprzedników ale nie wobec niego. Jednakże nadal uważam że w tej grupie to piłkarze w większym stopniu decydują o sukcesie niż trener.

User is online!  PMMini Profile Post #48

Toki

III ranga

post 13/09/2019, 20:20 Quote Post

Przepraszam za czepialstwo, ale co do pozycji Macedonii nie mogę się zgodzić. Nie jest moją winą, że geniusze z "Przeglądu Sportowego" nie potrafią sklecić prawidłowo tabeli. Poleciłbym im zapoznanie się z przepisami UEFA, ale wiem, że nie ma to sensu - poziom dziennikarstwa sportowego w Polsce to chyba jedna z niewielu rzeczy, które wypada ocenić jeszcze niżej od poziomu naszej ekstraklapy. : ) Ot, dziś przy okazji meczu siatkarskiego z Estonią dowiedziałem się, że graliśmy z naszymi sąsiadami... Do rzeczy jednak:
https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Downlo...05_DOWNLOAD.pdf
If two or more teams in the same group are equal on points on completion of the qualifying group stage, the following criteria are applied, in the order given, to determine their rankings:
a. higher number of points obtained in the group matches played among the teams in question;
b. superior goal difference from the group matches played among the teams inquestion;
c. higher number of goals scored in the group matches played among the teams in question;
d. higher number of goals scored away from home in the group matches playedamong the teams in question;
[...]

Dalej mi się nie chce, ponieważ dalsze punkty nie mają zastosowania. W skrócie i po polsku: jeśli dwie drużyny mają w kwalifikacjach tyle samo punktów, o kolejności decydują w pierwszym rzędzie punkty zdobyte w bezpośrednich spotkaniach; następnie różnica bramkowa w bezpośrednich meczach, strzelone bramki i na końcu bramki na wyjeździe. Bezpośrednie spotkanie między reprezentacjami Izraela oraz Macedonii było JEDNO. W Beer Szewie padł remis, 1:1. Czyli w bezpośrednich meczach mają po punkcie, stosunek bramkowy ten sam (na zero), tyle samo goli (po jednym); natomiast Macedończycy strzelili gola na wyjeździe, a Izrael nie (bo nie mógł). Na tę chwilę Macedonia jest czwarta, a Izrael piąty. Co potwierdza choćby tabela na oficjalnej stronie UEFA.
https://www.uefa.com/european-qualifiers/standings/

Natomiast zgodzę się z tym zdaniem:
QUOTE(Krzysztow @ 13/09/2019, 17:06)
Jednakże nadal uważam że w tej grupie to piłkarze w większym stopniu decydują o sukcesie niż trener.
*

Jednakże równocześnie przyznaję rację innemu z przedmówców:
QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 13/09/2019, 9:26)
Zmiana trenera jest konieczna jesli chcemy nie marnowac potencjału naszej reprezentacji.
*

Trochę szkoda tracić czas z trenerem, którego zadanie stworzenia drużyny zdolnej powalczyć o jakiś tam dajmy na to ćwierćfinał dużego turnieju zwyczajnie przerasta. Z drugiej strony - wymiana trenera w trakcie eliminacji, kiedy sytuacja w tabeli nie jest tragiczna, może być ryzykowna. Trochę jak zmiana szkoleniowca w klubie w trakcie sezonu.

User is offline  PMMini Profile Post #49

Prawy Książę Sarmacji

VII ranga
Nr użytkownika: 98.849

post 13/09/2019, 22:48 Quote Post

CODE
Na ile jednak do remisu ze Słowenia czy wygranej z Austrią potrzeba "wielkiej taktyki"? Na nich moim zdaniem wystarczy "kopnij i biegnij". Trzeba jedynie kopać celniej i biegać szybciej od przeciwnika.

rolleyes.gif
Wujcio dobra rada.
Widziales jak to wygląda bez taktyki wiec jest ona jednak potrzebna.

@Toki
CODE
Z drugiej strony - wymiana trenera w trakcie eliminacji, kiedy sytuacja w tabeli nie jest tragiczna, może być ryzykowna. Trochę jak zmiana szkoleniowca w klubie w trakcie sezonu.

Nie porownywałbym tego 1:1 do pilki klubowej, w kazdym razie mamy hipotetycznie alternatywe: zmienic teraz i miec wieksze szanse na Euro albo nic nie zmieniac i dostac ostro w plecy.
Hipotetycznie bo Boniek nie przyzna sie do błedu.

User is offline  PMMini Profile Post #50

Toki

III ranga

post 14/09/2019, 10:18 Quote Post

QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 13/09/2019, 22:48)
Nie porownywałbym tego 1:1 do pilki klubowej, w kazdym razie mamy hipotetycznie alternatywe: zmienic teraz i miec wieksze szanse na Euro albo nic nie zmieniac i dostac ostro w plecy.
*

1:1 na pewno nie, toteż napisałem "trochę". ; ) Nowy trener mógłby potrzebować trochę czasu na oswojenie się z sytuacją i kto wie, czy to nie kosztowałoby nieco punktów. Zależy to również od tego, kogo by zatrudniono. No i właśnie: kto to miałby być?

Swoją drogą, warto pamiętać, że podział na koszyki przed losowaniem grup będzie oparty na rezultatach eliminacji. W pierwszym koszyku będą zwycięzcy grup z najwyższymi wynikami, w drugim - pozostali zwycięzcy grup i dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc itd. W tej chwili, jako że mecze przeciwko drużynom zamykającym tabelę (w naszym przypadku - Łotwa) się nie liczą, spośród liderów jesteśmy najgorsi, co wrzuca nas do drugiego koszyka. Nawet dwóch wiceliderów (Ulster i Rosja) ma lepszy rezultat od nas. Ewentualne drugie miejsce na koniec kwalifikacji to już spora szansa na losowanie z trzeciego, a potencjalnie nawet czwartego koszyka. Hipotetyczna grupa z Belgią, Chorwacją i Danią, na ten przykład, byłaby dla nas raczej nie do przejścia.

User is offline  PMMini Profile Post #51

JanKazimierzWaza

VI ranga
Nr użytkownika: 100.202

post 15/09/2019, 14:37 Quote Post

QUOTE(Toki @ 14/09/2019, 10:18)
Hipotetyczna grupa z Belgią, Chorwacją i Danią, na ten przykład, byłaby dla nas raczej nie do przejścia.
*

Aż tak czarno bym nie myślał. Mimo wszystko nie jesteśmy jakimiś chłopcami do bicia i w takiej grupie to starzejąca się Chorwacja z coraz słabszymi Rakiticiem, Mandzukiciem czy Modriciem miałaby problem. Azerbejdżan pokazał gdzie teraz jest Chorwacja

User is offline  PMMini Profile Post #52

Toki

III ranga

post 15/09/2019, 15:02 Quote Post

Może i nie jesteśmy, z mocniejszymi rywalami z Europy też chyba grywa nam się mimo wszystko łatwiej, niż z Kolumbijczykami i Senegalczykami. Na podstawie tego, co widziałem, wydaje mi się po prostu, że z wymienionej przeze mnie czwórki reprezentacji na tę chwilę Polacy prezentują się najsłabiej. Ale oczywiście mogę się mylić. : )

PS
Mandžukić zrezygnował z kadry po MŚ, Rakitić też się do niedawna zastanawiał. ; ) Na pewno nie jest to ta sama drużyna, ale taki Vlašić czy Moro (do ME pewnie wskoczy do kadry) mogliby narobić naszym kłopotów. Tu obrona jest problemem. I kontuzje.
Na podstawie samego meczu z Azerbejdżanem ciężko wyciągać wnioski. Raz, że Chorwatom tam nie idzie; dwa, że i tak zdominowali mecz; trzy, że równie dobrze można powiedzieć, iż wyjazdowa demolka słowackiego wicelidera pokazała, gdzie jest Chorwacja. ; ) I to też byłoby na wyrost. Już łomot od Hiszpanii wykazał problemy Chorwatów, ale drugi mecz z nimi zasłużenie wygrali.

PPS
No i dodam jeszcze, że moim zdaniem taką grupę w cuglach wygrałaby Belgia, przed Danią. ; )

Ten post był edytowany przez Toki: 15/09/2019, 15:03

User is offline  PMMini Profile Post #53

JanKazimierzWaza

VI ranga
Nr użytkownika: 100.202

post 15/09/2019, 15:40 Quote Post

QUOTE(Toki @ 15/09/2019, 15:02)
Może i nie jesteśmy, z mocniejszymi rywalami z Europy też chyba grywa nam się mimo wszystko łatwiej, niż z Kolumbijczykami i Senegalczykami. Na podstawie tego, co widziałem, wydaje mi się po prostu, że z wymienionej przeze mnie czwórki reprezentacji na tę chwilę Polacy prezentują się najsłabiej. Ale oczywiście mogę się mylić. : )

PS
Mandžukić zrezygnował z kadry po MŚ, Rakitić też się do niedawna zastanawiał. ; ) Na pewno nie jest to ta sama drużyna, ale taki Vlašić czy Moro (do ME pewnie wskoczy do kadry) mogliby narobić naszym kłopotów. Tu obrona jest problemem. I kontuzje.
Na podstawie samego meczu z Azerbejdżanem ciężko wyciągać wnioski. Raz, że Chorwatom tam nie idzie; dwa, że i tak zdominowali mecz; trzy, że równie dobrze można powiedzieć, iż wyjazdowa demolka słowackiego wicelidera pokazała, gdzie jest Chorwacja. ; ) I to też byłoby na wyrost. Już łomot od Hiszpanii wykazał problemy Chorwatów, ale drugi mecz z nimi zasłużenie wygrali.

PPS
No i dodam jeszcze, że moim zdaniem taką grupę w cuglach wygrałaby Belgia, przed Danią. ; )
*

Belgia z pewnością, ale z Danią ostatnio sobie w grupie poradziliśmy więc nie przesądzałbym. Walka o drugie miejsce byłabu ciekawa. Chorwaci też oczywiście byliby groźni

User is offline  PMMini Profile Post #54

Toki

III ranga

post 15/09/2019, 18:36 Quote Post

W jednym meczu sobie poradziliśmy, w drugim dostaliśmy bęcki, aż żal było. ;] To był sygnał ostrzegawczy przed MŚ. Na którym to turnieju zresztą Duńczycy też nie zachwycili, swoją drogą.

Ale to wszystko czysto teoretycznie, zwłaszcza dziewięć miesięcy przed turniejem. Na razie mamy to, co mamy. I jeszcze raz ponowię pytanie, bo naprawdę mnie to ciekawi - kogo dyskutanci widzieliby w miejsce Brzęczka, jeśli by go zwolnić? Z polskich nazwisk dałbym szansę Michniewiczowi.

User is offline  PMMini Profile Post #55

Krzysztow

V ranga

Krzysztof Kowalski

post 16/09/2019, 8:22 Quote Post

Michniewicz czy Probierz a może ...Fornalik?

User is online!  PMMini Profile Post #56

bartoszb

VII ranga
Nr użytkownika: 44.299

post 16/09/2019, 14:18 Quote Post

Litości. To chyba oczywiste, że potrzeby jest jakiś inny Leo Beenhakker.

User is offline  PMMini Profile Post #57

Piotr89r

IV ranga
Nr użytkownika: 98.541

Piotr Rudzki
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Ekonomista

post 16/09/2019, 14:34 Quote Post

QUOTE(bartoszb @ 16/09/2019, 14:18)
*

Mourinho akurat jest wolny smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #58

Toki

III ranga

post 16/09/2019, 14:52 Quote Post

No, to byłby ciekawy ruch, patrząc z obu stron. ; ) Acz podobno za Nawałkę miał przyjść Prandelli i podobno jego oczekiwania finansowe były zbyt wysokie. Wiem, dwa razy "podobno" nie świadczy o tym twierdzeniu zbyt dobrze - ale jeśli to prawda, to na Mourinho PZPN-u tym bardziej nie stać - nawet na półemerytowanego. ; ) Zastanawiałem się w zeszłym roku, czy z Iranu nie dałoby rady wyciągnąć Carlosa Queiroza. Teraz widzę, że prowadzi już Kolumbię.

Ten post był edytowany przez Toki: 16/09/2019, 14:56

User is offline  PMMini Profile Post #59

Prawy Książę Sarmacji

VII ranga
Nr użytkownika: 98.849

post 16/09/2019, 19:11 Quote Post

QUOTE(bartoszb @ 16/09/2019, 15:18)
*

Otóż to.
Prandelli, De Biasi. Teraz chyba Sven Goran Ericsson nest wolny.

User is offline  PMMini Profile Post #60

5 Strony « < 2 3 4 5 > 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej