Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
23 Strony « < 21 22 23 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Metodologia uczenia sie Historii do matury, Temat kontynuowany od 2006
     
Jurdgubbe
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Nr użytkownika: 76.806

Zawód: studentka
 
 
post 3/09/2012, 18:29 Quote Post

Tylko że nie mam całego materiału zrealizowanego a chciałabym zacząć od początku powtarzać smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #331

     
polpatr
 

Wielki Mistrz Jedi
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 771
Nr użytkownika: 53.851

Stopień akademicki: imperator
Zawód: obroñca imperium
 
 
post 3/09/2012, 18:32 Quote Post

Polecam stare podręczniki, tzw. czarne grzbiety, które nie raz były polecane na forum. Dobre książki do powtórki. http://www.historycy.org/index.php?showtopic=54411
 
User is offline  PMMini Profile Post #332

     
gemox
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 150
Nr użytkownika: 78.497

 
 
post 3/09/2012, 20:00 Quote Post

Jeżeli już jesteśmy przy maturze, to co powiecie o "Vademecum Historycznym" Operonu, według mnie do powtórek niezłe, nawet zaryzykuję że dobre, zawsze podane są przyczyny, przebieg, skutki wojny, oczywiście, nic do wypracowania, nic do tekstów źródłowych, ale do powtórek na wiedzę ? Fajne, graficzne obrazki, przedstawione style architektoniczne, są ważniejsze pojęcia, systemy starożytnych władz, nie patrzyłem na nowożytność, ale starożytność i średniowiecze wydaje się ok. Co Wy o tym sądzicie ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #333

     
irmusiek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 315
Nr użytkownika: 48.416

Zawód: studentka ija i wpia
 
 
post 4/09/2012, 15:29 Quote Post

QUOTE(gemox @ 3/09/2012, 20:00)
Jeżeli już jesteśmy przy maturze, to co powiecie o "Vademecum Historycznym" Operonu, według mnie do powtórek niezłe, nawet zaryzykuję że dobre, zawsze podane są przyczyny, przebieg, skutki wojny, oczywiście, nic do wypracowania, nic do tekstów źródłowych, ale do powtórek na wiedzę ? Fajne, graficzne obrazki, przedstawione style architektoniczne, są ważniejsze pojęcia, systemy starożytnych władz, nie patrzyłem na nowożytność, ale starożytność i średniowiecze wydaje się ok. Co Wy o tym sądzicie ?
*



no co kto lubi. warto mieć ze względu na ilustracje ale dla wiedzy to średnio. tzn. nie wiem jak teraz, może od 2009r. Operon się trochę poprawił, bo jak ja zdawałam maturę to dno mułu ;/

polecam Czarne Grzbiety, podręczniki wydawnictwa PPWK (można kupic tylko w antykwariatach lub na allegro), Historia dla maturzysty XIX oraz XX w smile.gif i repetytorium wyd. Dyfin (tzw. Chmaj:) )
 
User is offline  PMMini Profile Post #334

     
kasia katarzyna
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 170
Nr użytkownika: 73.741

 
 
post 4/09/2012, 15:54 Quote Post

Przede wszystkim na spokojnie, czasu jest dużo smile.gif
Staraj sobie codziennie po trochę czytać, w weekendy powtarzać, im dalsze epoki tym więcej czasu na każdą, bo wiadomo, że XX wiek jest obszerniejszy niż np. starożytność. Samo Ci się wszystko ułoży. Ja zrealizowałam materiał do końca marca a w kwietniu sobie powtarzałam już na spokojnie i robiłam matury smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #335

     
gemox
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 150
Nr użytkownika: 78.497

 
 
post 4/09/2012, 20:11 Quote Post

A Ci co pisali maturę roz. z histy z jakimi atlasami pracowaliście ? Ja posiadam Demarta - muszę przyznać że rewelacyjny, wszystko jest pięknie smile.gif Raczej w każdym Empiku jest.
 
User is offline  PMMini Profile Post #336

     
kasia katarzyna
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 170
Nr użytkownika: 73.741

 
 
post 4/09/2012, 20:43 Quote Post

Demart najlepszy, ale do matury obejdziesz się i bez atlasu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #337

     
gemox
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 150
Nr użytkownika: 78.497

 
 
post 4/09/2012, 21:54 Quote Post

Kasia, ale wiesz zawsze te 2 pkt, nadaj mapie tytuł biggrin.gif W dodatku czasem do źródła coś jest, więc warto jednak mieć. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #338

     
anonim1525
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 305
Nr użytkownika: 67.931

M.
Stopień akademicki: Student Historii
 
 
post 5/09/2012, 9:01 Quote Post

QUOTE(gemox @ 4/09/2012, 22:54)
Kasia, ale wiesz zawsze te 2 pkt, nadaj mapie tytuł biggrin.gif W dodatku czasem do źródła coś jest, więc warto jednak mieć. smile.gif
*



Za nadanie mapie tytułu jest 1 pkt (pp i pr) wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #339

     
aviatorka
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 114
Nr użytkownika: 72.691

Zawód: studentka WPiA UJ
 
 
post 5/09/2012, 11:23 Quote Post

Przede wszystkim rozłóż sobie równomiernie materiał - to znaczy na każdą z epok poświęć proporcjonalną ilość czasu (wiadomo, taka starożytność jest mniej obszerna i skomplikowana niż choćby XIX wiek), no i ucz się systematycznie. Aha, i ćwicz arkusze i wypracowania! smile.gif

Nie popełnij mojego błędu - jak teraz spojrzę na moją naukę historii w klasie maturalnej, to widzę, uczyłam się tak trochę "falami", a nie systematycznie. Nie trenowałam też zbyt wiele z arkuszami maturalnymi i wypracowaniami (może to też trochę "zasługa" historyków z mojej szkoły - nie miałam w szkole ani jednej matury próbnej z historii, więc nawet nie wiedziałam, na ile jestem w stanie napisać wypracowanie oceniane w skali 20-punktowej).
Efekt? Dość słaby wynik z rozszerzenia. tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #340

     
gemox
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 150
Nr użytkownika: 78.497

 
 
post 5/09/2012, 14:15 Quote Post

QUOTE
Za nadanie mapie tytułu jest 1 pkt (pp i pr)
- właśnie się tak zastanawiałem czy 1 czy 2, nie chciało mi się wchodzić w arkusze wink.gif Ok sorki wink.gif 1 pkt, ale zawsze to są 2% smile.gif No i często do tekstu też jest jakaś mapka ;P Czy opisz jaka to była bitwa biggrin.gif
QUOTE
Nie popełnij mojego błędu - jak teraz spojrzę na moją naukę historii w klasie maturalnej, to widzę, uczyłam się tak trochę "falami", a nie systematycznie. Nie trenowałam też zbyt wiele z arkuszami maturalnymi i wypracowaniami (może to też trochę "zasługa" historyków z mojej szkoły - nie miałam w szkole ani jednej matury próbnej z historii, więc nawet nie wiedziałam, na ile jestem w stanie napisać wypracowanie oceniane w skali 20-punktowej).
Efekt? Dość słaby wynik z rozszerzenia.
- to znaczy, że pisałaś 2 raz maturę ? wink.gif

Ten post był edytowany przez gemox: 5/09/2012, 14:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #341

     
kasia katarzyna
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 170
Nr użytkownika: 73.741

 
 
post 5/09/2012, 14:38 Quote Post

QUOTE(gemox @ 4/09/2012, 21:54)
Kasia, ale wiesz zawsze te 2 pkt, nadaj mapie tytuł biggrin.gif W dodatku czasem do źródła coś jest, więc warto jednak mieć. smile.gif
*



No tak, ale w podręcznikach masz pełno mapek, poza tym internet. Do atlasu zajrzałam raz a punkt z mapki jakoś zdobyłam ;>
 
User is offline  PMMini Profile Post #342

     
aviatorka
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 114
Nr użytkownika: 72.691

Zawód: studentka WPiA UJ
 
 
post 5/09/2012, 14:46 Quote Post

QUOTE(gemox @ 5/09/2012, 15:15)
to znaczy, że pisałaś 2 raz maturę ? wink.gif
*



Niee, w maju 2012 pisałam pierwszy (i ostatni) raz. smile.gif

A z mapkami to Kasia ma rację, atlas nie jest Ci niezbędny. Chociaż na pewno może być pomocny.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #343

     
Marianka13
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 76.900

Marianna
Stopień akademicki: licealista
Zawód: uczeñ
 
 
post 5/09/2012, 16:21 Quote Post

jeżeli już jesteśmy przy temacie matury, to ja też w maju przystepuje do matury z historii. mam pytanie w związku z tym: JAKIE TESTY MATURALNE ( chodzi o wydawnictwo) polecacie najbardziej? bo słyszałam że operon nie oddaje realiów prawdziwej matury, a szczerze mówiąc byłam na niego nastawiona...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #344

     
kasia katarzyna
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 170
Nr użytkownika: 73.741

 
 
post 5/09/2012, 16:25 Quote Post

QUOTE(Marianka13 @ 5/09/2012, 16:21)
jeżeli już jesteśmy przy temacie matury, to ja też w maju przystepuje do matury z historii. mam pytanie w związku z tym: JAKIE TESTY MATURALNE ( chodzi o wydawnictwo) polecacie najbardziej? bo słyszałam że operon nie oddaje realiów prawdziwej matury, a szczerze mówiąc byłam na niego nastawiona...
*



STENTOR, 500 zadań maturalnych
ale i tak najlepsze są zeszłoroczne arkusze, jeśli zbierzesz i z próbnych i z właściwych to jest ich mnóstwo.
 
User is offline  PMMini Profile Post #345

23 Strony « < 21 22 23 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej