Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
129 Strony « < 127 128 129 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2010: wszystko zwiazane z tematyka
     
mastablaze
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 66.740

Blazej
Stopień akademicki: I
Zawód: student
 
 
post 27/07/2010, 16:09 Quote Post

QUOTE(Mafia @ 27/07/2010, 14:21)
QUOTE(mastablaze @ 27/07/2010, 1:29)
Co to w ogóle za retoryka? Czy według Ciebie lekarz, który leczy chorego na raka, również musi być chory na raka aby wiedzieć jak go skutecznie uleczyć?

Nie wiem jak Twoja wypowiedź ma się do mojego posta, ale widocznie jesteś na jakimś wyższym poziomie logiki, bo ja nie rozumiem tego porównania. smile.gif
*



'It doesn't hurt to think'... Jeżeli uważasz, że CKE jest instytucją działającą wedle zasad praworządności i normalności, to niestety nie ma o czym dyskutować. A Twoja uwaga, że narzekają tylko ci, którym się nie powiodło jest chybiona. Ludziom z wysokimi wynikami gratuluję wiedzy... i szczęścia.

Ten post był edytowany przez mastablaze: 27/07/2010, 16:09
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1921

     
Marek_Mostowiak
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 66.625

 
 
post 27/07/2010, 16:39 Quote Post

QUOTE(mastablaze @ 27/07/2010, 16:09)
QUOTE(Mafia @ 27/07/2010, 14:21)
QUOTE(mastablaze @ 27/07/2010, 1:29)
Co to w ogóle za retoryka? Czy według Ciebie lekarz, który leczy chorego na raka, również musi być chory na raka aby wiedzieć jak go skutecznie uleczyć?

Nie wiem jak Twoja wypowiedź ma się do mojego posta, ale widocznie jesteś na jakimś wyższym poziomie logiki, bo ja nie rozumiem tego porównania. smile.gif
*



'It doesn't hurt to think'... Jeżeli uważasz, że CKE jest instytucją działającą wedle zasad praworządności i normalności, to niestety nie ma o czym dyskutować. A Twoja uwaga, że narzekają tylko ci, którym się nie powiodło jest chybiona. Ludziom z wysokimi wynikami gratuluję wiedzy... i szczęścia.
*




To jak powinna zostać przeprowadzona matura aby wszyscy byli happy? Innego rozwiązania niże test nie widzę...
 
User is offline  PMMini Profile Post #1922

     
Mafia
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 362
Nr użytkownika: 57.418

Zawód: zmarnowany talent
 
 
post 27/07/2010, 17:14 Quote Post

QUOTE(mastablaze @ 27/07/2010, 17:09)
QUOTE(Mafia @ 27/07/2010, 14:21)
QUOTE(mastablaze @ 27/07/2010, 1:29)
Co to w ogóle za retoryka? Czy według Ciebie lekarz, który leczy chorego na raka, również musi być chory na raka aby wiedzieć jak go skutecznie uleczyć?

Nie wiem jak Twoja wypowiedź ma się do mojego posta, ale widocznie jesteś na jakimś wyższym poziomie logiki, bo ja nie rozumiem tego porównania. smile.gif
*



'It doesn't hurt to think'... Jeżeli uważasz, że CKE jest instytucją działającą wedle zasad praworządności i normalności, to niestety nie ma o czym dyskutować. A Twoja uwaga, że narzekają tylko ci, którym się nie powiodło jest chybiona. Ludziom z wysokimi wynikami gratuluję wiedzy... i szczęścia.
*



Mnie boli czytanie Twoich wypocin. Już wiem, skąd taki marny wynik u Ciebie - nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. smile.gif To wiele wyjaśnia... Jak się nie rozumie polecenia to ciężko o dobrą odpowiedź.

PS Odpowiesz na moje pytanie, czy dalej będziesz grał inteligenta??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1923

     
tomas_26
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 111
Nr użytkownika: 61.415

 
 
post 27/07/2010, 18:03 Quote Post

QUOTE(Marek_Mostowiak @ 27/07/2010, 15:02)
seria operonu i pwnu do liceum - fajne bo dużo obrazków smile.gif ponad to jakiś tam atlas historyczny i vademecum operonu
*


To jest odpowiedni zestaw do matury + jakieś testy(np.500 Zadań maturalnych wyd.Stentor), a nie jakieś tam podręczniki akademickie. Podręczniki akademickie są fajne ale do olimpiad.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1924

     
Waclavinci
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 42.425

Zawód: student
 
 
post 27/07/2010, 18:17 Quote Post

Obecny system edukacji jest chory, same zaś matury mogłyby w ogóle zniknąć i być zastąpione przez egzaminy przeprowadzone przez uczelnie dla kandydatów. To jest jednak rozmowa o systemie, a my musimy się podporządkować obecnemu, (chyba, że ktoś jest z upodobania Leninem to niech zostanie ninja i pie*doli studia)kiedy będziemy starsi będziemy mogli to zmienić.

Ty temu systemowi się niestety nie podporządkowałeś i pretensje możesz mieć tylko sam do siebie, powinieneś wcześniej wiedzieć, że matura szablonowo sprawdza wiedzę i egzaminator nie będzie przez 5 godzin analizował Twoich sentencji historycznych na niewiadomą ilość stron. Wiedziałeś też zapewne jaki materiał obowiązuje na maturze, są to podręczniki licealne. Po co więc skupiłeś się głównie na podręcznikach akademickich? w podstawówce korzystałeś z książek do gimnazjum, a w gimnazjum z książek do liceum? Niestety, ale skoro tak wysoko mierzysz, to zostały Ci tylko olimpiady historyczne.

Poza tym z całym szacunkiem kolego, ale jeśli nie wiesz kim była Joanna D'arc i nie potrafisz rozpoznać podstawowych stylów architektonicznych to powinieneś wrócić do podstaw, a nie brać się za podręczniki naukowe.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1925

     
mgaurelius
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 618
Nr użytkownika: 40.018

Zawód: Magnat - Spekulant.
 
 
post 27/07/2010, 18:52 Quote Post

Dziwią mnie te lamenty z niesprawiedliwym ocenianiem. Gdybyście przewertowali cały dział Matura z Wosu i Historii, popytali starszych roczników wiedzielibyście, że :
1) Więcej faktów nie znaczy lepiej
2) Jeśli nie jesteś pewien daty lub nazwiska to jego nie używaj!!!!! --> nie jesteś pewien daty na początku XVII wieku napisz np. w pierwszej połowie XVII wieku
3) Z Twojej wypowiedzi wynika, że pisałeś wszystko co wiedziałeś !! Kolejny błąd. W taki sposób łatwo można być posądzonym o pisanie wszystkiego co się wie(brak selekcji faktów)
4) Czepiasz się kogoś kto przepracował modelowo na podręcznikach szkolnych, że ma lepszy wynik. Miej pretensje do siebie, tyle razy na tym forum pisano, że za książki akademickie można zabierać się w momencie posiadania 90-100% wiedzy z zakresu licealnego. Ty natomiast dorwałeś się do pozycji akademickich nie zapoznając się wcześniej odpowiednio z tym co zaleca właśnie CKE I MEN!!!!( czyt. podręczniki licealne. Co z tego, że zajrzałeś jak nie zrozumiałeś idei matury)
5) Również na tym forum podawaliśmy modelowy szablon wypracowania z historii. Nie piszcie jak byk szczał , większą uwagę przykładajcie do formy , logiki i spójności. Matura jest jaka jest, ale egzaminatorzy mimo chodem bardziej sprawdzają spójność i porządek faktów a nie waszą erudycję. Piszesz o jakiejś sztuce pisania, to zwykły tekst na 1,5 strony.

Podałeś przykłady Twoich błędów, które są poważnymi pomyłkami. W przyszłym roku radzę się nie spieszyć, napisać mniej ale konkretniej i dokładniej. Podejrzewam, że Twoja praca została tak nisko oceniona bo zalicza się do serii : "masło maślane". Podałeś oprócz ram chronologicznych , ramy geograficzne ?? Napisz więcej w jaki sposób porządkowałeś pracę, jak Ją podzieliłeś itd. Być może to po prostu pomyłka CKE. Tego nie wykluczam.


I na przyszłość, pamiętajcie to nie esej; to zwykły tekst na 1,5 strony który sprawdza czy umiecie porządkować, łączyć fakty i logicznie wyciągać wnioski. A tematy to tylko przystawka smile.gif

Ten post był edytowany przez mgaurelius: 27/07/2010, 18:55
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1926

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 27/07/2010, 19:14 Quote Post

QUOTE(DefektFoto @ 27/07/2010, 14:53)
Do wszystkich  : Co to w ogóle za cyniczne sformułowania typu : "narobiłeś błędów"?? Tak przyznaję, zrobiłem 2, góra 3 błędy rzeczowe ale nie były one tak rażące. Osoba o której pisałem ( ta z 90% ) pisała całą część wypracowania o Ludwiku XIII a powinien być Ludwik XIV i w drugiej części odwrotnie. Zresztą, co ja będę się rozpisywał , poczytajcie sobie archiwalne posty ludzi którzy "narobili" błędów i to takich poważnych i zobaczcie ich późniejsze wpisy jakie mieli wyniki. To forum zeszło na psy. I nie interesuje mnie kto jaką ma liczbę postów albo rangę, po prostu narobiło się tu od groma internetowych napinaczy. Błędy w zamkniętej części pracy popełniłem głównie przez nieuwagę albo niedopatrzenie ale były to błędy typu wybranie z abcd stylu renesansowego i romańskiego. Inne odpowiedzi ( w tym źródła) trafiłem idealnie w klucz. Powtarzam, nie wiem skąd ten wynik. I po raz kolejny śmieszy mnie ten cynizm. Nie wiem czemu "chwalicie się", że osiągneliście taki i taki wynik tylko dzięki wyryciu na blachę setek dat i nazwisk. Akurat jeżeli chodzi o faktografię to w moim wypracowaniu było jej aż za dużo. Historia to nie nauka dla typowych "ryjonów" których nie kręci sięganie dalej ( choćby właśnie po podręczniki akademickie i innego typu źródła ), którzy ślęczą, czasami modlą się wręcz nad ograniczonym i okrojonym repetytorium wkuwając po raz 10000000 nazwę bitwy bądź datę dzienną. Związki przyczynowo-skutkowe mają być podstawą do napisania wypracowania ( opartego oczywiście o fakty ). Jeżeli chcecie toczyć wojnę - niech administrator skasuje ten temat. Nie ma sensu walczyć z wiatrakami
*




Zacznę od początku.O ile dobrze zrozumiałem oceniasz poziom merytoryczny Forum po postach kilku osób w dziale który jest tylko i wyłącznie przystawką do właściwej działalności tej strony.Zaświadczam że nie jest to dobry miernik.
Przechodząc do meritum.Zawsze w tematach maturalnych polecałem wykorzystanie podręczników akademickich ale one muszą stanowić poszerzenie wiedzy którą należy zdobyć w podręcznikach szkolnych.Bez owej podstawy bardzo łatwo można zgubić się w szczegółach nie wyłapując tego co jest najważniejsze a mianowicie zrozumienie procesu dziejowego jako spójnej całości.Należy umieć dostrzegać korelację pomiędzy określonymi wydarzeniami.
Ja jak i nikt inny nie wie jak wyglądało twoje wypracowanie.Nasza ocena byłaby rzetelna tylko jeśli mielibyśmy okazję je przeczytać.Jeśli czułeś się pokrzywdzony tak jak ktoś napisał mogłeś zwrócić się o wgląd do swojej pracy, w tej chwili jest to jedynie płacz nad rozlanym mlekiem.
Inną sprawą jest to jak obecnie wygląda Matura.Moim zdaniem jej wyniki nie powinny stanowić kryterium na podstawie którego kandydaci przyjmowani są na studia, a należy przywrócić egzaminy wstępne.Ale to jest już temat na inną dyskusję.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1927

     
tomas_26
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 111
Nr użytkownika: 61.415

 
 
post 27/07/2010, 20:26 Quote Post

QUOTE(Waclavinci @ 27/07/2010, 18:17)
Poza tym z całym szacunkiem kolego, ale jeśli nie wiesz kim była Joanna D'arc i nie potrafisz rozpoznać podstawowych stylów architektonicznych to powinieneś wrócić do podstaw, a nie brać się za podręczniki naukowe.
*


Ot co. Kolega ma racje i o czym tu więcej pisać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1928

129 Strony « < 127 128 129 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej