Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
10 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Hobbit"
     
Doma
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 14.723

Zawód: uczen
 
 
post 3/03/2006, 14:15 Quote Post

"Ja nie mówię, że lektury są złe. Ba... są to najlepsze z najlepszych książek. Ale ta jest lekturą 6. klasy podstawówki! Poziom intelektualny i przesłanie jest więc na poziomie dziecięcym! "

"Jeśli jest lekturą podstawówki to pójdą na nią tylko dzieciaki z rodzicami i kilku zapaleńców Tolkiena"

ooo tak, bo podstawówka i pierwsza gimnazjum to dzieciaczki zaczytujące się w powiedzmy...Królewnie Śnieżce? xD no sory, ale jezeli w 6 klasie mam za sobą wiekszosc książek np. Coelha to szwankuje coś Twja teoria o poziomie intelektualnym^^

apropos tematu: Hobbit to kompletne dno. nie wiem naprawde jak autor Władcy mógł napisac cos takiego. (tak samo nasz Lem. porównywac bajki robotów z np. Solaris xP)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Gosiek
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 11.944

Zawód: :)
 
 
post 21/04/2006, 20:51 Quote Post

Ano jak widzisz mógł napisać, jako bajkę dla swojego syna...

Doma podaj argumanty na to, że "Hobbit to kompletne dno"..


Dla mnie Hobbit był początkiem przygody z fantastyką, majstersztyk akcji, delicje dla wyobraźni. I pewnie gdyby Tolkien nie napisał Hobbita, nie napisałby też Władcy.

O Coelho nie chciałabym się wypowiadać, bardzo łatwo jest kłaść odwiecznie znane prawdy o życiu jak za przeproszeniem "krowie na rowie". Dużo trudniej jest takie prawdy znaleźć między wierszami u innych autorów.

A na Hobbita do kina pójdę w pierwszej kolejności smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
iglak
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 6.782

Stopień akademicki: GENERAl
 
 
post 11/05/2006, 12:29 Quote Post

hobbit to świetna książka ale kariery takiej jak Władca Pierścieni na peno nie zrobi, choćby dlatego że jest tam mniej krwi itd. itp.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Cartman
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 18.263

Zawód: Uczen
 
 
post 24/05/2006, 18:52 Quote Post

serio ekranizuje Hobbita? nie słyszałem jakoś o tym. Ma ktoś pewne źródło? Jeśli tak to proszę o linka. A a propo Hobbita. Na pewno nie będzie takiego sukcesu jak Władca ..., ale wielu właśnie na wzgląd Władcy Hobbita obejrzy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 1/01/2013, 21:52 Quote Post

Film jest już na ekranach i też w wersji HFR czyli 48 klatek na sek. Ta nowość techniczna nie jest jedyną kontrowersją, drugą jest rozbudowanie niezbyt obszernej książki do rozmiarów LOTRa, Hobbit filmowy będzie miał aż trzy części!
Po obejrzeniu pierwszej części (2h 45 min.!)Hobbita mam mieszane uczucia. Z trudem przyzwyczaiłem sie do tych 48 klatek, istotnie w scenach statycznych, we wnetrzach wygladało to jak telewizyjny teatr, w niektórych scenach miałem wrazenie, że oglądam telewizyjny reportaż z planu zdjęciowego, dopiero ujęcia plenerowe neutralizowały irytujące odczucie oglądania niskobudżetowego programu TV.
Jackson opowieść podkręcił akcją i ubogacił nowymi scenami. Gdyby nie ten zgrzyt HFR film jako kinematograficzne widowisko rozrywkowe ze spektakularnymi CGI jest prawie bez zarzutu ale jesli się jest przywiazanym do oryginału (a zmian jest naprawdę wiele) można wyjśc z filmu nie do końca zadowolonym.

Wszystkim fanom i nie-fanom Tolkiena życzę fantastycznego roku 2013! smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 1/01/2013, 22:00 Quote Post

Hobbit smile.gif jako skromny fanatyk twórczości JRR Tolkiena nie mogę ( a i nie chce w tym przypadku ) złego słowa powiedzieć na temat ksiazki , co do ekranizacji przez Jacksona , zarzuty posiadam a właściwie jeden ze tak długo mi przyjdzie czekać na kolejny film z udziałem Kompani Thorina

Ten post był edytowany przez lancaster: 1/01/2013, 22:01
 
Post #36

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 3/01/2013, 15:36 Quote Post

Byłem na Hobbicie jeszcze w starym roku, na wersji z 48 klatkami i nie jestem do tego filmu przekonany. Nie jest to zły film, ale nie jest to również jakieś wybitne dzieło. Zgadzam się z silent_hunterem, że wersja HFR nie pomogła za wiele filmowi, ujęcia wychodzą strasznie sztuczne i teatralne. Nie przekonał mnie scenariusz (i nie wiem, czy to nie skutek tej zamiany z Guillermo del Toro) i trochę zirytował fakt wypączkowania z cienkiej książki aż trzech filmów - jak chcieli na tym zarobić to mogli się wziąć za Silmarillion - tam mają wątków na kilka ładnych sezonów serialowych. Osobiście czuję się dotknięty jeżem Sebastianem smile.gif Nie jestem zadowolony z gry aktorów, wydaje się, że najlepiej wypadł ten najmniej naturalny, poczciwy Gollum. Ale mogło być gorzej http://www.youtube.com/watch?v=lZKlLrOctjo
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 3/01/2013, 15:44 Quote Post

QUOTE
jak chcieli na tym zarobić to mogli się wziąć za Silmarillion

Silmarillion???????????????????????????
Czytałeś ? Tego się nie da sfilmować , to tak jak zawrzeć Stary Testament w kilku godzinach filmu , Tolkiem zawarł w Silmarillionie nie tylko opowieść ale i swego rodzaju teozofie i filozofie sleep.gif
QUOTE
Osobiście czuję się dotknięty jeżem Sebastianem

Fakt , zbędny i niepotrzebny motyw dla dzieci , ale na tle filmu błahostka sleep.gif

Ten post był edytowany przez lancaster: 3/01/2013, 15:46
 
Post #38

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 3/01/2013, 16:02 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 3/01/2013, 15:44)
QUOTE
jak chcieli na tym zarobić to mogli się wziąć za Silmarillion

Silmarillion???????????????????????????
Czytałeś ? Tego się nie da sfilmować , to tak jak zawrzeć Stary Testament w kilku godzinach filmu , Tolkiem zawarł w Silmarillionie nie tylko opowieść ale i swego rodzaju teozofie i filozofie sleep.gif
*


Poniekąd prawda, ale np. wątek historii rodu Feanora byłby dobrym tematem na serial.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 3/01/2013, 16:19 Quote Post

CODE
Silmarillion???????????????????????????
Czytałeś ? Tego się nie da sfilmować , to tak jak zawrzeć Stary Testament w kilku godzinach filmu ,


Z Hobbita (stron 351 przynajmniej w moim wydaniu HarperCollins Publishers) zrobili trzyczęściową sagę na jakieś 9 godzin oglądania, podobnie jak było z Władcą, który stron miał parę tysięcy. Sam Silmarillion wydawnictwa HarperCollins Publishers ma stron prawie tyle co Hobbit (365 przy takiej samej wielkości) przy czym Silmarillion nie stanowi jednej całości, ale jest to zbiór opowiadań, z których każdy można odrębnie sfilmować (jedno z opowiadań już częściowo sfilmowano zresztą - Pierścienie Władzy i Trzecia Era). Na trylogię świetnie nadawałby się Quenta Silmarillion i Jackson mógłby się tam popisywać efektami, które nie zaburzałby filmu, jak np kamienne giganty w Hobbicie.

CODE
Tolkiem zawarł w Silmarillionie nie tylko opowieść ale i swego rodzaju teozofie i filozofie


Tolkien był klasycznym tradycjonalistą katolickim, więc nie wiem skąd wzięła się ta teozofia
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 3/01/2013, 16:57 Quote Post

QUOTE
Tolkien był klasycznym tradycjonalistą katolickim, więc nie wiem skąd wzięła się ta teozofia

Jasne w Silmarillionie powtarza się to samo co w NT i ST , Jezus , Maryja i 12 Apostołów ,co więcej Elfy i Valarowie , czy tez Majarowie to ludy żywcem z Katolickiego Katechizmu zaczerpnięte , a Melkor to waz kusiciel , lubię czytać takie "teorie" smile.gif naucz się chłopie fikcje od rzeczywistości odróżniać dry.gif bo zabijasz śmiechem rolleyes.gif

Proszę bez przytyków!!!

s_h


Ten post był edytowany przez silent_hunter: 3/01/2013, 18:27
 
Post #41

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 3/01/2013, 17:26 Quote Post

QUOTE
Jasne w Silmarillionie powtarza się to samo co w NT i ST , Jezus , Maryja i 12 Apostołów ,co więcej Elfy i Valarowie , czy tez Majarowie to ludy żywcem z Katolickiego Katechizmu zaczerpnięte , a Melkor to waz kusiciel , lubię czytać takie kretynizmy   naucz się chłopie fikcje od rzeczywistości odróżniać   bo zabijasz śmiechem  


Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale co Cię zdziwiło? Listy Tolkiena (wyd. Prószyński Media) , strona 258, list do Roberta Murraya: Władca Pierścieni jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim. Nie da się bezpośrednio przełożyć świata Tolkiena na Stary czy Nowy Testament i nic takiego nie piszę w moim wcześniejszym poście. Nie zmienia to jednak faktu, że Tolkien był katolikiem i to takim fundamentalnym i tradycyjnym, któremu bliżej byłoby, nie wiem, do gości z Frondy niż do tych z Tygodnika Powszechnego i to odcisnęło piętno na tworzonym przez Tolkiena świecie. Sam pisze przecież: Nie czuję się zobowiązany do dopasowywania mojej opowieści do sformalizowanej teologii chrześcijańskiej, chociaż rzeczywiście chciałem, by współbrzmiała z chrześcijańską myślą i wiarą, co zresztą jest gdzieś wspomniane. Oczywiście szerzej można o tym poczytać u np Tadeusza Andrzeja Olszańskiego w jego zbiorze Zarys Teologii Śródziemia i inne szkice tolkienowskie albo u Kurta Brunera i Jim Ware'a w Znaleźć Boga we Władcy Pierścieni. nie wspominając, że Namárië była inspirowana ciemną jutrznią dry.gif

Ten post był edytowany przez carantuhill: 3/01/2013, 18:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Svetonius21
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.670
Nr użytkownika: 73.833

Stopień akademicki: inzynier
Zawód: rolnik
 
 
post 3/01/2013, 21:26 Quote Post

Oglądałem parę dni temu, przy ekranizacji książki zazwyczaj obcina się z fabuły ile się da, wywala się połowę bohaterów itepe, itede, jak chociażby we "Władku" a tu wszystko na odwrót-szkoda tylko że póki co tak mało Smauga sad.gif . W życiu bym się nie spodziewał że z "Hobbita" da się zrobić tyle filmu co z całej trylogii LOTRa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 3/01/2013, 22:10 Quote Post

CODE
Czytałeś ? Tego się nie da sfilmować , to tak jak zawrzeć Stary Testament w kilku godzinach filmu , Tolkiem zawarł w Silmarillionie nie tylko opowieść ale i swego rodzaju teozofie i filozofie  


Fakt. Ale pojedyncze historie - czemu nie?
Najbardziej IMHO nadają się "Dzieci Hurina".
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
matigeo
 

Wielki książę Halicko-Włodzimierski
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.736
Nr użytkownika: 66.052

Mateusz Slawinski
Stopień akademicki: inzynier
 
 
post 3/01/2013, 23:39 Quote Post

Szczerze mówiąc, to zarówno "Dzieci Hurina", jak i historię rodu Feanora (aż do Celebrimbora, czyli zahaczamy o powstanie Jedynego Pierścienia) Jackson mógłby zekranizować (tę drugą to raczej jako "serial" z 20-ma częściami...).
Na "Hobbicie" byłem 26 grudnia (wersja zdubbingowana), trochę mi się nie podobało wprowadzenie aż takiej dozy komedii (Radagast) czy też Azoga-wiecznie-żywego (który w świecie Tolkiena zginął pod Morią jakieś 150 lat przed "Hobbitem"), no, ale znając Jacksona to należy się takich rzeczy spodziewać.
Głównym zarzutem wobec pierwszej części jest to, że Jackson nie mógł zdecydować się, czy głównym odbiorcą mają być dzieci, czy też nieco starsi fani twórczości "Tolka", przez co wyszła mu taka sałatka.

Ten post był edytowany przez matigeo: 3/01/2013, 23:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

10 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej