Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najwybitniejszy polityk III RP.
 
Kto wg Ciebie jest najwybitniejszym politykiem dla okresu III RP?
Donald Tusk [ 21 ]  [28.77%]
Aleksander Kwaśniewski [ 6 ]  [8.22%]
Jarosław Kaczyński [ 24 ]  [32.88%]
Lech Kaczyński [ 5 ]  [6.85%]
Leszek Miller [ 3 ]  [4.11%]
Jerzy Buzek [ 0 ]  [0.00%]
Włodzimierz Cimoszewicz [ 0 ]  [0.00%]
Tadeusz Mazowiecki [ 3 ]  [4.11%]
Lech Wałęsa [ 0 ]  [0.00%]
Marian Krzaklewski [ 1 ]  [1.37%]
Leszek Balcerowicz [ 1 ]  [1.37%]
Mateusz Morawiecki [ 0 ]  [0.00%]
Jan Olszewski [ 1 ]  [1.37%]
Jan Krzysztof Bielecki [ 0 ]  [0.00%]
Inny (jaki ?) [ 8 ]  [10.96%]
Suma głosów: 73
Goście nie mogą głosować 
     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.081
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 2/05/2016, 23:03 Quote Post

CODE
Kaczyński wszystko kontrolował i wszystkim rządził-to zupełnie co innego jak odejście z partii.

Owszem. Ale starano się robić wrażenie, że nie kontroluje.
CODE
Nie?
A dlaczego to że jest lub nie na tapecie miałoby świadczyć o jego wybitności (czy w tym wypadku sprycie) lub nie. Ile to mężów stanu,polityków działało w cieniu swoich monarchów i innych w rzeczywistości kontrolując sytuacje.

Bywało. Ale monarchie to inna bajka. Jakiś Richelieu nie mógł się przecież koronować. Pozostańmy przy demokratycznych republikach. Tu dopuszczenie do sytuacji, w której dana postać staje się PRowym obciążeniem nie świadczy dobrze o politycznych talentach.
CODE
Bo wyjechał do Brukseli.

Owszem. Tylko wcześniej siedem lat trzymał władzę. Kaczyńskiemu talentów starczyło na dwa.

Coby nie było - ja nie przepadam za Tuskiem. Ale sprawności politycznej nie sposób mu odmówić. Nie jest przypadkiem, że po jego odejściu cała scena polityczna stanęła na głowie i dostała padaczki. Dwie kadencje system był w istocie tuskocentryczny. Taka skala dominacji nie jest możliwa bez konkretnych politycznych talentów.
 
User is online!  PMMini Profile Post #46

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 3/05/2016, 10:27 Quote Post

QUOTE
Owszem. Ale starano się robić wrażenie, że nie kontroluje.


No to tylko mu gratulować że plan sie udał.

QUOTE
Pozostańmy przy demokratycznych republikach. Tu dopuszczenie do sytuacji, w której dana postać staje się PRowym obciążeniem nie świadczy dobrze o politycznych talentach.


Doprowadzenie do sytuacji w której rządzi się z tylniego siedzenia, a obrywaja inni świadczy o politycznych talentach.

QUOTE
Owszem. Tylko wcześniej siedem lat trzymał władzę. Kaczyńskiemu talentów starczyło na dwa.


*dwa i pół, a ciągle się to zwiększa.

Po za tym nie w tym rzecz-oczywiście to wielki sukces Tuska i należy to docenić, ale po prostu nie znalazł się on w tak ciężkiej sytuacji jak J.K. po kolejno przegrywanych wyborach po 2007-czy Donald też potrafił by się utrzymać w tych okolicznościach jako lider opozycji i po tylu latach wygrać? Nie wiemy, ale wiemy że J.K. tego dokonał.

QUOTE
Coby nie było - ja nie przepadam za Tuskiem. Ale sprawności politycznej nie sposób mu odmówić


A ktoś mu odmawia?

QUOTE
Nie jest przypadkiem, że po jego odejściu cała scena polityczna stanęła na głowie i dostała padaczki.


A może to jest przypadek-być może PO i tak przerżnęło by wybory, nie chcesz chyba powiedzieć że to wszystko sprawka jednej Ewy Kopacz?
 
User is offline  PMMini Profile Post #47

     
Tesla
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 73
Nr użytkownika: 58.765

Zawód: Konstruktor
 
 
post 3/05/2016, 10:29 Quote Post

QUOTE
Bywało. Ale monarchie to inna bajka. Jakiś Richelieu nie mógł się przecież koronować. Pozostańmy przy demokratycznych republikach. Tu dopuszczenie do sytuacji, w której dana postać staje się PRowym obciążeniem nie świadczy dobrze o politycznych talentach.

Niekoniecznie, nie każdy musi być Billem Clintonem. Dla mnie:
Skuteczność polityka=(Ilość Władzy)*(Czas jej sprawowania)


Ten post był edytowany przez Tesla: 3/05/2016, 10:31
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #48

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 22/03/2019, 9:55 Quote Post

Jeżeli chce się wybierać "najwybitniejszego" polityka, to należałoby określić co się pod tym rozumie.
Bo na mój gust, to może być:
1) Gość, który miał największy pozytywny wpływ na dzieje III RP,
2) Gość, który zdobył największą władzę.
W tym drugim przypadku, to niewątpliwie jest J. Kaczyński. Choć ja bym takiego kryterium nie zastosował.
W tym pierwszym... Zadajmy sobie pytanie, w jakiej sytuacji byliśmy na przełomie 1989/1990 a w jakiej jesteśmy obecnie. I jacy politycy w największym stopniu do tego się przyczynili. Czyli do tego, że jesteśmy relatywnie zamożni (tak jak jeszcze nigdy w historii) i bezpieczni (jw.). To się oczywiście może zmienić, ale póki co jest jak jest.
Dla mnie to zasługa kilku ludzi: Mazowiecki, Balcerowicz, Geremek, Kuroń (kolejność przypadkowa). No i Wałęsa. Z tym, że o tym ostatnim można by dyskutować, bo jego zasługi kończą się mniej więcej w 1989 roku (choć są w moim przekonaniu ogromne). Natomiast jeżeli mamy dyskutować tylko o III RP, to:
Mazowiecki - firmuje przemiany, stanowi ich twarz, nadaje kierunek
Balcerowicz - polityka gospodarcza, dzięki której nadrabiamy straty (wystarczy porównać ile dzieliło nas od np. Węgier czy Czechosłowacji w 1989 a jak to wygląda teraz).
Geremek - polityka zagraniczna,
Kuroń - wizerunek, polityka społeczna po 1989 (acz w jego przypadku zasługi oceniłbym na znacznie mniejsze niż poprzedników, choć warty jest wyróżnienia).

Wszyscy Ci ludzie (może poza Wałęsą) kierowali się tylko i wyłącznie interesem RP za nic mają interes swej partii czy własny. To jest to co ich różni od wszelkiej maści obecnych ugrupowań. I co sprawiło, że dość szybko zniknęli z naszej sceny politycznej bo nie podejmowali populistycznych decyzji, szli pod prąd i nie schlebiali wyborcom. Wygrała na tym Polska, przegrali oni. Brzmi to patetycznie (a patosu nie lubię) ale nic innego do głowy mi tu nie przychodzi.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

     
JacobusWej
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Nr użytkownika: 103.958

Zawód: sztudera
 
 
post 23/03/2019, 16:50 Quote Post

Nie wiem,dlaczego nie dodali tu Janusza Korwina-Mikkego. Według mnie to on jest najwybitniejszym politykiem III RP. Korwin startuje w wyborach od 1989 roku,a o lepszą Polskę walczy jeszcze dłużej i mimo porażek nie poddaje się. Poza tym,co najważniejsze,Korwin ma od początku te same,stałe poglądy. W czasach,gdy politycy są jak chorągiewki,które zmieniają swoje poglądy i głoszone postulaty w zależności od tego,jak zawieje wiatr,jest to bardzo ważny i,niestety,bardzo rzadki przymiot.
Takich prawych i uczciwych polityków jak Korwin nam potrzeba.
 
User is offline  PMMini Profile Post #50

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 23/03/2019, 17:56 Quote Post

QUOTE(JacobusWej @ 23/03/2019, 17:50)
Nie wiem,dlaczego nie dodali tu Janusza Korwina-Mikkego. Według mnie to on jest najwybitniejszym politykiem III RP. Korwin startuje w wyborach od 1989 roku,a o lepszą Polskę walczy jeszcze dłużej i mimo porażek nie poddaje się. Poza tym,co najważniejsze,Korwin ma od początku te same,stałe poglądy. W czasach,gdy politycy są jak chorągiewki,które zmieniają swoje poglądy i głoszone postulaty w zależności od tego,jak zawieje wiatr,jest to bardzo ważny i,niestety,bardzo rzadki przymiot.
Takich prawych i uczciwych polityków jak Korwin nam potrzeba.
*



Ten Pan jest wybitny, wybitnie oderwany od rzeczywistości:
http://www.klimatycznabzduraroku.pl/bzdura-2016
 
User is offline  PMMini Profile Post #51

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.081
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 23/03/2019, 18:51 Quote Post

JacobusWej
CODE
Nie wiem,dlaczego nie dodali tu Janusza Korwina-Mikkego.

Powiedzmy, że z tych samych powodów, dla których nie ma tu Bubla, Tanajny czy Ikonowicza sleep.gif
 
User is online!  PMMini Profile Post #52

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 23/03/2019, 21:57 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 22/03/2019, 9:55)
Czyli do tego, że jesteśmy relatywnie zamożni (tak jak jeszcze nigdy w historii) i bezpieczni (jw.).


uuuuuu taka pochwała dla mojego Jarka z ust Napoleona7? smile.gif Nie spodziewałem się, no chyba że to chwilowa pomroczność jasna smile.gif

QUOTE(Napoleon7 @ 22/03/2019, 9:55)

Dla mnie to zasługa kilku ludzi: Mazowiecki, Balcerowicz, Geremek, Kuroń (kolejność przypadkowa).


Wszystkich tych polityków wspominam z sentymentem, ale tylko tyle.

Dla mnie liczy się ten który jest skuteczny, zwycięża, a nie ten co tylko dużo mówi i nic z tego tak na prawdę nie wynika. I z tej powyższej listy najbardziej skuteczny był Tusk (dwa razy staje na podium), na drugim miejscu Jarek; za w sumie samodzielne rządy, ale jeżeli wygra ponownie - chociażby w koalicji to wysunie się na pierwsze miejsce.

A swój głos oddałem na Lecha Kaczyńskiego - z powodów właśnie sentymentalnych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #53

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 24/03/2019, 14:05 Quote Post

CODE
taka pochwała dla mojego Jarka z ust Napoleona7?

Pochwała jest dla tych, którzy to budowali. A udział w tym, mniejszy lub większy, mieli do 2015 roku praktycznie wszyscy. W tej chwili bazujemy na tym co osiągnęliśmy wówczas. Bo zadaj sobie sam pytanie Pogezanie, czy z taką władzą jak obecnie przyjęto by nas do UE? Choć w zasadzie należałoby raczej zadać pytanie, czy taka władza jak obecnie w ogóle starałaby się o przyjęcie Polski do UE?

PiS niszczy systematycznie nasze osiągnięcia. Póki co jednak nie zniszczyło wszystkiego (choć wiele w tym kierunku robi). Dlatego nadal jesteśmy zamożni jak nigdy i bezpieczni. co się wkrótce może zmienić. I to już będzie "zasługą" wyłącznie PiS i jego wyborców.

Czuję się nieco zażenowany tym, że takie rzeczy muszę wyjaśniać. Tudzież że ktoś używa w dyskusji takich dziecinnych argumentów. Robię to, bo jak zauważyłem, do wielu ludzi takie argumenty trafiają. Co nie zmienia faktu, że są one infantylne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #54

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 25/03/2019, 19:23 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 24/03/2019, 14:05)

Pochwała jest dla tych, którzy to budowali. A udział w tym, mniejszy lub większy, mieli do 2015 roku praktycznie wszyscy. W tej chwili bazujemy na tym co osiągnęliśmy wówczas.


Sądzę że obecna ekipa jednak parę cegiełek dołożyła by żyło nam się lepiej.

QUOTE(Napoleon7 @ 24/03/2019, 14:05)

Bo zadaj sobie sam pytanie Pogezanie, czy z taką władzą jak obecnie przyjęto by nas do UE? Choć w zasadzie należałoby raczej zadać pytanie, czy taka władza jak obecnie w ogóle starałaby się o przyjęcie Polski do UE?



Po co "gdybać", przed referendum PIS jasno określił swoje stanowisko o udziale Polski w UE - czyli "prounijne". Możesz Jarkowi zarzucić wiele, ale chyba nie to że jego poglądy są jak chorągiewka na wietrze.


QUOTE(Napoleon7 @ 24/03/2019, 14:05)



PiS niszczy systematycznie nasze osiągnięcia. Póki co jednak nie zniszczyło wszystkiego (choć wiele w tym kierunku robi). Dlatego nadal jesteśmy zamożni jak nigdy i bezpieczni. co się wkrótce może zmienić. I to już będzie "zasługą" wyłącznie PiS i jego wyborców.

Czuję się nieco zażenowany tym, że takie rzeczy muszę wyjaśniać. Tudzież że ktoś używa w dyskusji takich dziecinnych argumentów. Robię to, bo jak zauważyłem, do wielu ludzi takie argumenty trafiają. Co nie zmienia faktu, że są one infantylne.



Tu już "pojechałeś politycznie" smile.gif Darzę Cię sympatią Napoleonie za Twoje szczere wypowiedzi (z którymi się często nie zgadzam) a Ty mi w zamian propagandowym piaskiem w oczy sypiesz smile.gif To jest chwyt poniżej pasa.





 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #55

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 25/03/2019, 20:11 Quote Post

Jak dla mnie sama "władza dla władzy" to trochę za mało na wybitność, wolałbym jakieś konkretne (i pozytywne osiągnięcia). Coś mi taki wybór przypomina nieco przyznawanie medali na paraolimpiadzie ;-)
 
User is offline  PMMini Profile Post #56

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 26/03/2019, 11:19 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B @ 25/03/2019, 20:11)

Coś mi taki wybór przypomina nieco przyznawanie medali na paraolimpiadzie ;-)



Liczyłem na jakąś edycję tego fragmentu postu przez któregoś z moderatorów. To sobie pozwolę na jednozdaniową wypowiedz.

Panie dr Grzegorzu_B, przeproś Pan w myślach paraolimpijczyków i więcej nie rób takich ironicznych porównań.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #57

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 26/03/2019, 11:29 Quote Post

Ciekawostka-3 lata po założeniu tematu nie ma potrzeby zmieniać tej listy. Nowi politycy którzy są mainstreamie:Schetyna, Morawiecki, Duda, raczej nie przekonują nikogo by w ogóle rywalizować z Tuskiem czy Kaczyńskim.
 
User is offline  PMMini Profile Post #58

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej